Zadní dům

Zadní dům https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413388/mid_zadni-dum-0Dh-413388.png 4 3340 3340

Po dvaceti pěti letech vychází zcela nový překlad deníku Anne Frankové. Poprvé v češtině s názvem, který svému dílu zamýšlela dát sama jeho autorka. Deník v dopisech si Anne Franková vedla od 12. června 1942 do 1. srpna 1944. Psala si ho jen pro sebe až do chvíle, kdy na jaře 1944 vyslechla z vysílání londýnského Rádia Oranje projev nizozemského exilového ministra školství. Vyzýval, aby lidé po skončení války shromáždili a zveřejnili všechna svědectví o utrpení nizozemského lidu za německé okupace. Jako příklad uvedl mimo jiné deníky. Pod dojmem tohoto projevu se Anne Franková rozhodla, že po válce vydá knihu. Základem k ní měl být její deník.... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry Historie
Vydáno: , Triáda

Het Achterhuis / Anne Frank Tagebuch , 1947

svet_licek
03.06.2019 3 z 5

Nemějte mne rádi, ale... přišlo mi to straašně zdlouhavé ,,Milá Kitty," ,,Tvoje Anne"

bobo550
01.06.2019 5 z 5

Jedná z mála knih v povinné četbě která se dala číst bez sebemenšího problému.Kniha má spád ,děj,napětí prostě vše co správná kniha má mít.Je až neuvěřitelné co musela vše malá Anny zažít strach,napětí,nevěděla nikdy co se muže stát za hodinu či hned .Je až bohužel smutné že dané šílení německého vůdce spojené s s vyvraždovaním židu spojené s násilím vůči ním se postupně vrací do Německa zatím naštěstí jen ve slovní podobě

Janiip
11.05.2019 5 z 5

Skutecny pribeh Anny, ktera se s rodinou pres dva roky schovavala v dome. Pribeh skonci tragicky...

Pasadenka
22.04.2019 3 z 5

Deník je taková provařená klasika. Kdo by to neznal. Jenomže, přeci tady něco pokulhává. Deník je spíš pro mladší ročníky a je mi líto, že se mi knížka nedostala do rukou ještě na škole. Takto to bylo jen poohlédnutí za minulostí s jistou dávkou sklíčenosti, když člověk ví, jak to dopadne. Nicméně, Annin styl psaní byl „pecka“. Po dlouhé době hezká volba slov i postarší větná konstrukce. To mě bavilo. :)

Marci18
09.04.2019 5 z 5

Krásný, ale na druhou stranu velmi smutný pribeh, který se bohužel stal. Pěkně napsáno a myslím, že se ke knize časem vrátím.

chodícírohožka
08.04.2019 5 z 5

Zajímavé, kolik různě laděných příběhů může člověk prožít v takovýchto stísněných a monotónních podmínkách. Úžasné, jak si tak mladá slečna dokázala vážit a užívat života. Smutné... všechno ostatní...

maja11231
08.04.2019 3 z 5

Velmi zajímavý a smutný příběh, ale víc se mi líbila kniha Hanin kufřík.

hayalet
26.03.2019 3 z 5

Anne píše dobře, její zpověď je fascinující a přibližuje pohled na židovské uprchlíky. Muselo být těžké skrývat se a prožívat dospívání v omezeném prostoru stále se stejnými lidmi. Jistá ponorka ovládala často emoce všech okolo a přesto si Anne dokázala zachovat dobrý nadhled a zapisovat veškeré dění a pocity. Přesto ale musím říct, že mě kniha moc neoslovila a znovu se k ní asi už nevrátím.

hanka24
25.03.2019 4 z 5

Je poměrně těžké vypustit to, že vy na rozdíl předem od autorky deníku víte, jak vše dopadne. Píše o věcech, které se jí při ukrývání dotykaly, jaké myšlenky, přání, touhy ji napadaly. Několikrát při čtení jsem si říkala, že to třeba nakonec vše dopadne jinak, že na konci bude šťastný návrat z úkrytu k normálnímu životu, hrozně jsem ji přála, jako Anne několikrát zmiňuje, že na podzim 1944 už bude sedět ve školní lavici. Ale nedopadlo to tak, cítím hroznou nespravedlnost. A nerozumím tomu, proč se to všechno muselo stát, kolik mladých lidí si nemohlo splnit svůj sen, dospět, mít rodinu. Člověk by si měl vážit opravdu každé vteřiny, kterou prožije. Jsem sentimentální ano, ale zrovna jsem deník dočetla a tyto pocity nyní takhle cítím.

kalinka99
16.03.2019 2 z 5

Deník jsem si chtěla přečíst jenom ze zvědavosti. Předtím jsem četla už spoustu knih o rodině Frankové, ale tahle mě moc nebavila. Vím, že příběh to byl smutný. Četlo se mi to těžko, když jsem věděla, jak to dopadne, ale přesto psaná forma jejího deníku mě nebavila.

Anežka537
10.03.2019 4 z 5

Poslouchala jsem audio knihu. Čekala jsem trochu víc, ale i tak nelituji, že jsem si ji poslechla. Neustále o tom musím přemýšlet. Na to, že to psala docela malá holčina, jsou nějaké myšlenky opravdu k zamyšlení. Ta doba byla špatná a je dobré, že se dochovalo něco takového a snad jsme se dostatečně poučili na to, aby se to už neopakovalo.

Pavel92
01.03.2019 1 z 5

V životě jsem si vždycky říkal, že každou knihu dočtu už jen kvůli úctě vůči autorovi. Tady to prostě nešlo. Knížka stojí a padá na tom že jde o deník, v podstatě se dá říct, že kdyby jste našli na ulici deník jakékoliv mladé slečny dočtete se tam tak nějak to samé (samozřejmě s ohledem k době). Myslím že jedna z nejvíc přeceněných knih vůbec.

jfialova
11.02.2019 4 z 5

Knihu jsem četla v době, kdy jsem byla přibližně stejně stará jako Anna, takže mě samozřejmě velmi hluboce zasáhla. Pamatuji si, že jsem to vůbec nedokázala pochopit, proč jí někdo ublížil, přece to byla malá holka a za nic nemohla. Její smrt mi přišla hrozivě nesmyslná, pořád jsem čekala, že se někde dočtu, že to dobře dopadlo a Anna přežila, i když jsem věděla, jak to dopadlo. Prostě moje dětská či dospívající mysl to nedokázala pochopit. Dnes už to vidím s odstupem, že Anna byla jedna z mnoha. O to je to ale děsivější, protože kolik takových holčiček zbytečně zemřelo... A kolik dalších lidí.

ivis77
09.02.2019 2 z 5

Kniha mě mile překvapila, doba je popsána tak nějak mimochodem, nenásilně vykresluje, jak se Židům v utajení žilo. I přesto však probíhal v rámci možností "normální" život dospívající dívky, se starostmi i radostmi všedních dnů.

Vracet se k ní ale rozhodně nebudu, příliš mě neuchvátila.

annamc
30.01.2019 2 z 5

Knížku jsem dočetla do půlky a odložila. Příběh smutný a určitě silný ale kniha samotná mě nebavila.

Iamdreamer
18.01.2019

Túto knihu nehodnotím. Len poviem že každý by si ju mal prečítať.

ivana1924
10.01.2019 3 z 5

Tato kniha mne moc nechytla. Možná je to tím, že deníky moc nemusím, ale přečetla jsem.

Sajmoonek
03.01.2019 4 z 5

Byla jsem smutná, když jsem četla jak si Anne plánuje budoucnost a přitom jsem věděla jak to všechno bohužel dopadne. Ještě smutnější jsem, když si uvědomím, že takových lidí byly tisíce. Co tisíce - miliony. Tohle je jen jeden ze všech těch srdcervoucích příběhů, které zůstaly zaznamenány a budou nám navždy připomínat, čeho jsou lidé schopni.

NaiTenshi
29.12.2018 5 z 5

I když tragický příběh Anny a její rodiny znají všichni a víte jak knížka skončí, stejně doufáte v šťastnější konec, který se nakonec nekoná. S Annou si prožijete dva roky a zaznamenáte proměnu malé puberťačky ve skoro dospělou rozumnou mladou dámu. Díky stylizaci zápisů do dopisu máte pocit, že je Anna vaše kamarádka a příběhy ze zadního domu vypráví přímo vám. Nebudu vám lhát, i když jsem věděla, že to s ní neskončí dobře, brečela jsem jako želva.

nikikostadinova
26.12.2018 5 z 5

Klasika, ze které mrazí. Reportáž z dané doby, očima mladé dívky.