Záblesk života

Personál reproduktivní kliniky poskytuje péči každému, kdo projde dveřmi. Toho rána však dovnitř vtrhne zoufalý rozrušený střelec a zahájí palbu. Všichni přítomní se rázem stanou jeho rukojmí. Na místo přispěchá policejní vyjednavač Hugh McElroy. Nechá budovu obklíčit a spřádá plány, jak komunikovat s útočníkem. Když mu zavibruje telefon, oznamující příchozí zprávu, s hrůzou zjistí, že uvnitř je jeho patnáctiletá dcera....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413960/big_zablesk-zivota-SWo-413960.jpg 3.7342

Vydáno: , Ikar (ČR)

A Spark of Light, 2018

Kniha Záblesk života

micha-ella
03. listopadu

Od této autorky jsem už četla několik knížek, na tuhle jsem se těšila, ale byla pro mě trestem! Trestem za to, že si opakovaně stěžuju na dvě střídavé nebo zpřeházené časové roviny. Pche! Tady je čas rozdrobený a vysypaný zpátky úplně nesmyslně a navíc je na začátku knížky hromada postav, snad jen aby čtenář tápal, kdo je kdo a pletly se mu jejich jména (Wren, Ward, Bex, Beth...). PROČ? Forma ne pro čtivost, ale pro zlost! Autoři už zkrátka nevědí ,,co by", čím by svá díla ozvláštnili. Dočetla jsem, ale nebavilo mě to.

hnilda3

To byla síla. Vím, že u Judi člověk vždycky má očekávat těžké a diskutabilní téma, ale bylo to drsné. A ten konec mě dostal, i když mi to mohlo docvaknut, ale neee :-).

Kacatko86

Z knihy jsem trochu v rozpacích... Kladně hodnotím téma i zajímavé osudy jednotlivých postav. Jako záporné vidím, že postav je tam příliš mnoho, takže je snadné se v příběhu ztratit a také retrospektivní vyprávění, ve kterém ještě probíhají vzpomínky do minulosti. Za mě trochu překombinované. Námět knihy mi zůstane v paměti, ale ke knize se s největší pravděpodobností nevrátím.

JJJ007

Velmi zajímavé a náročné téma netradičně zpracované. S ohledem na poslední část knihy jsem se rozhodla dát 5 hvězdiček, před ní jsem váhala.

emve

Upřímně se mi zatím od Jodi líbila nejmíň. Osobně mi strašně vadilo, že byl příběh takto nasekaný a vyprávěný pozpátku. U takovéto zápletky jsem přesvědčená o tom, že to ve všech směrech příběhu jen uškodilo. Ale opět plusové body za neotřelé a zajímavé téma z několika úhlů pohledu. Navíc jedno překvapivé rozuzlení na konci počítám taky k plusu. :)

NADEI

Nenadchlo

Lucie311

Škoda. Velice zajímavé téma ale tím, že se příběh vypráví obráceně mi prostě nesedl. Strašně moc postav,bylo to matoucí.

Viopes

Silné kontroverzní téma nad kterým jsem musela uvažovat, za to palec nahoru. Ale byla jsem zklamaná ze stylu vyprávění. Hrozně jsem se ztrácela a často se vracela, abych si srovnala děj. Tohle mi nevyhovuje, takže další takovou knihu už ne. Ale autorčiny ostatní knihy miluji, její témata mě donutí hodně přemýšlet.