Záblesk života

Záblesk života https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413960/bmid_zablesk-zivota-SWo-413960.jpg 4 497 166

Personál reproduktivní kliniky poskytuje péči každému, kdo projde dveřmi. Toho rána však dovnitř vtrhne zoufalý rozrušený střelec a zahájí palbu. Všichni přítomní se rázem stanou jeho rukojmí. Na místo přispěchá policejní vyjednavač Hugh McElroy. Nechá budovu obklíčit a spřádá plány, jak komunikovat s útočníkem. Když mu zavibruje telefon, oznamující příchozí zprávu, s hrůzou zjistí, že uvnitř je jeho patnáctiletá dcera.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

A Spark of Light , 2018

HaHy7
21.05.2020 4 z 5

Opět skvělý příběh. Pro tentokrát si autorka zvolila kontroverzni téma "téma potratů". Autorka nehodnotí a nekritituje žádného účastníka, vykresluje jeho postavu, nechává čtenaře přemýšlet a vytvořit si vlastní nazor a postoj na dané téma. Předkládá mu různé pohledy a je zajímavé, jak se v současné době mohou pohledy různit. Kniha se mi líbila a těším se na další knihu, s čím autorka překvapí.

lisell
18.05.2020 3 z 5

Moje první setkání s Jodi Picoulotovou a pevně věřím, že ne poslední. Ze začátku jsem se trochu prala s poskládáním dějové linky a musela si udělat poznámky k jednotlivým postavám, jelikož jsem se v nich ztrácela, ale po začtení musím říct, že byla kniha moc dobrá. Silné téma, o kterém se moc nemluví. Co mě dost vyděsilo, jak se v některých státech ještě staví k otázce dobrovolného přerušení těhotenství. Bláhově jsem si myslela, že takové příběhy už v dnešní moderní době není možné zažít.

jana1941
18.05.2020 4 z 5

Tahle kniha byla jiná, než na jaké jsem od autorky zvyklá. Ze začátku mě to strašně štvalo a nemohla jsem se začíst, to se pak naštěstí zlomilo. Kniha je čtivá, téma zajímavé, přesto mi tam něco chybělo a musím říct, že tato kniha patří mezi autorčiny slabší.

Bláža9
16.05.2020 4 z 5

První polovina knihy byla výborná, ale postupně trochu ztrácela na čtivosti. Uvítala bych také obsáhlejší konec, ale celkově se mi kniha líbila a určitě nutí k zamyšlení...Byla to moje druhá kniha od J. Picoultové a určitě ne poslední, protože její styl psaní se mi velmi líbí.

veronika9761
10.05.2020 3 z 5

Neobvykly tok vypraveni, coz me osobne dost rusilo. Proc cist knizku, kdyz konec znáte po prvni kapitole?

IvčaB2
05.05.2020 2 z 5

Četla jsem více knih od J.P. a tak jsem čekala více...nevadil mi styl vyprávění děje, spíš mi přišlo,že argumenty zastánců i odpůrců se opakovaly.... Na druhou stranu různorodost postav a okolností ,které je dovedly ve špatný čas na konkrétní místo, mě bavila.

Vlajdula
19.04.2020 2 z 5

Z knihy jsem byla poměrně zklamaná. Jodi Picoult mám moc ráda a její knihy mě baví, ale tady jsem se nemohla nějak začíst. První polovina knihy ještě šla, ale ta druhá už vázla. Dost jsem ji odkládala. A nakonec na můj vkus zůstalo dost nezodpovězených otázek.

cornetka
19.04.2020 4 z 5

Jodi Picoultová je moje nejoblíbenější autorka, protože dokáže skvěle zpracovat zvolenou oblast. Tentokrát si vybrala téma potratů jak z pohledu ženy, která si potrat zvolila sama, tak z pohledu otce dcery, která chce potrat tajně podstoupit, protože kdyby se dozvěděl o jejím těhotenství, pokládal by to za zklamání. George zjistí, v jaké klinice chtěla jeho dcera potrat podstoupit a nenapadne ho nic jiného, než se jim pomstít, protože vlastně ohrozili jeho milovanou dceru. Vlítne tam s bouchačkou a drží všechny jako rukojmí. Včetně Wren, dcery policajta Hugha, který má úlohu vyjednávače. Oba otcové jsou v podobné situace - oba milují svou dospívající dceru, oba ji vychovávají sami, oba udělají cokoliv, aby dceru ochránili.
Příběh je rozdělen do krátkých úseků a jelikož v něm vystupuje několik postav najednou, měla jsem ze začátku problém zorientovat se, kdo je kdo. Dost zajímavé bylo popisováni děje pozpátku, kterým se prolíná příběh Beth. Z mého pohledu není tohle úplně top knížka J.P., ale i tak stojí za přečtení.

Kris.Tyna
13.04.2020 3 z 5

Jedna místo v jednu chvíli, kdy se protnou životy několika různých lidí. Upřímně, odnesla jsem si z toho jednu hlavní myšlenku. To, co my tady bereme jako samozřejmou možnost, někde vůbec samozřejmé není, a to ani v tak vyspělých amerických zemích. Že ženy nemohou o svém těle rozhodovat samy, jsou souzeny za svoje rozhodnutí /ať přímo soudem či svým okolím/, přiznám se, chvílemi mi běhal mráz po zádech. Nehodnotím, co je správné a co ne, každý má právo mít svůj názor. Jinak se kniha četla pěkně, kratší kapitoly, odkrývání jednotlivých životních osudů, jo, proč ne, takové podvečerní čtení.

Tída
10.04.2020 1 z 5

Hodně mi vadil děj vyprávěný pozpátku, nedokázala jsem začíst, i když jsem se snažila. Jednu hvězdičku za první kapitolu.

DasaN
10.04.2020 4 z 5

Vzhledem k tomu, že autorka patří mezi mé oblíbené tvůrce, tak jsem očekávala, že Záblesk života nezklame. V knize je opět propírané velmi zajímavé téma, které je velmi sledované. Příběh je zpracovaný neobvyklým způsobem od konce do začátku a čím více se blížíme k začátku, tím více nám navzájem do sebe zapadají souvislosti. Jako každá kniha od Jodi se četla velmi dobře, příběh byl napínavý a uměl strhnout, přesto bych celkové příběh hodnotila jako trochu slabší s porovnáním s ostatními knihami této autorky.

Kočičáci
05.04.2020 3 z 5

Jak je autorčiným zvykem, opět nám předkládá těžké a velmi kontroverzní téma, tentokrát problematiku interrupcí. Podává nám ucelený náhled na situaci v Americe, konkrétněji v jižanském státu Mississippi, kde jsou díky silným náboženský kořenům daleko vyhrocenější podmínky. Potratoví extrémisté tu dělají svoji práci na plný úvazek a znepříjemňují tak situaci všem zúčastněným.
Velmi netradičně se děj odvíjí od konce k začátku a vyprávěn je z několika různých pohledů. V časových rovinách a postavách se skáče na můj vkus velmi divoce. Díky tomu jsem si nejspíš nestihla oblíbit vůbec nikoho a celek na mě působil neuspořádaně. Téma, ač závažné a důležité, jde také mimo moji oblast, takže i moje hodnocení lepšího průměru tomu odpovídá.
Knihám Jodi Picoultové ovšem zůstanu věrná, protože se mi líbí, kolik práce si s každou z nich dá a kolik informací musí shromáždit. Klobouk dolů před tím!

PolBara
01.04.2020 4 z 5

Kniha je čtivá, se zajímavým tématem. Ale od autorky jsem četla lepší knihy.

Sobotikova
31.03.2020 4 z 5

Těžké a citlivé téma, skvěle napsané...Jodi to snad ani jinak neumí. S příběhy vyprávěnými pozpátku mám ale problém (např. i u Říjnového seznamu od Deavera), nedokážu se tak vcítit do děje.

klarenzi
26.03.2020 4 z 5

Další společenské téma, které Jodi bravurně zpracovala. Téma potratů je (nejen) v Americe velmi kontroverzní. Přesto není popsáno tak, aby autorka soudila jednu či druhou stranu. Svým způsobem chápete každou postavu příběhu, či nad ní alespoň dlouze přemýšlíte. Asi jako u každé Jodiiny knihy. Jediné s čím jsem měla problém bylo retrospektivní vyprávění, proto půl hvězdy dolů. Ale zkrátka skvělý příběh od jedné z mých nejoblíbenějších autorek. @klaryctena

tatruszka
24.03.2020 4 z 5

Hned z počátku mě zaujalo, že příběh je vyprávěn pozpátku, i když to pro mě bylo náročné vnímat a vyznat se v příběhu. Ale líbilo se mi postupné rozkrývání života postav a pochopení "proč". Oproti ostatním autorčiným knihám jsem tuto četla po částech, dalo mi to víc zabrat.

lucakuca
16.03.2020 3 z 5

Trošku rozpačitá. Děj je vyprávěný pozpátku, takže hned vím. Víc než samotný děj mě fascinovala fakta. Klobouk dolů.

LittleK
15.03.2020 4 z 5

Knihy Jodi mají společné jedno a to kontroverzní a dle mého náročné téma, které se nedá vykládat černobíle. Každá ale je také ve svém pojetí originální. Dějová linka popisující události od konce na začátek byla opravdu zajímavá a zvolené téma mi dalo spoustu námětů k přemýšlení. Jediné, co mě mrzí, že jsem se vlastně nedozvěděla, jak to dopadlo s Beth, která byla sice vykreslována spíše jako vedlejší postava, ale v podstatě byla spouštěčem všech událostí. A Izzy rozhodně přeji šťastný konec, ve který sama nevěří.

martinaandulka
14.03.2020 4 z 5

Jodi Picoltová má v každé knize zajímavé a smutné téma na zamyšlení,který má rub a líc.Tato je na téma potratů na klinice kde začne střílet muž.... .Moc se mi kniha líbila jen bych zvolila od začátku děje a ne po hodině pozpátku,měla jsem tím pádem trochu zmatek.

Doubravka1975
13.03.2020 5 z 5

Těžké téma interrupce skvěle zpracované a rozebrané ze všech stran.
I když jsem ze začátku vůbec nevěděla o čem to čtu, než jsem pochopila, že je příběh psaný pozpátku hodinu po hodině. A i když jsem si konec vlastně přečetla na začátku, tak na konci knihy ( vlastně na začátku příběhu jsem byla stejně překvapená.
Co mě doslova šokovalo, byla poznámka autorky a poděkování, že se něco takového děje v dnešní Americe.
Doporučuji!!!