Záblesk života

Záblesk života https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413960/bmid_zablesk-zivota-SWo-413960.jpg 4 497 166

Personál reproduktivní kliniky poskytuje péči každému, kdo projde dveřmi. Toho rána však dovnitř vtrhne zoufalý rozrušený střelec a zahájí palbu. Všichni přítomní se rázem stanou jeho rukojmí. Na místo přispěchá policejní vyjednavač Hugh McElroy. Nechá budovu obklíčit a spřádá plány, jak komunikovat s útočníkem. Když mu zavibruje telefon, oznamující příchozí zprávu, s hrůzou zjistí, že uvnitř je jeho patnáctiletá dcera.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

A Spark of Light , 2018

mi-nul-o
13.12.2020 4 z 5

Jednoduchý příběh plný silných myšlenek, který ve vás zanechá stopy. Prostě Jodi Picoult. :)
Mimochodem - po přečtení recenzí tady jsem četla odzadu, tedy ve správné časové posloupnosti - doporučuju!!

Vlaďkaa4
08.12.2020 5 z 5

Čtení pozpátku mi nevadilo, byla jsem na ne připravená z komentářů. Rozuzlení je zase mazec. Škoda že už jsem od autorky přečetla vse.

Pog
07.12.2020 3 z 5

Spousta otevřených konců, naprosto nevyhovující styl vyprávění pozpátku, až na konci člověk zjistí, proč je v příběhu vůbec zakomponovaná Beth a kde se celou dobu skrývá Georgova Lil... Za mě nejslabší dílo autorky (zvlášť po tom, co jsem přečetla Je to i můj život a Vypravěčku). Dočetla jsem jen proto, že jsem zrovna neměla u sebe žádnou jinou knihu...
Na druhou stranu, zvolené téma je jako vždy zajímavé a autorka krásně vykresluje jeho problematiku.

triatlet
05.12.2020 5 z 5

román zachycující problematiku potratů. Jaké pohnutky přivedly ženy různého věku do Centra, kde provádí legálně potraty? A proč se tam objevil muž se zbraní? Americká autorka zvolila netradiční formu vyprávění: první kapitola začíná v 17.00, další kapitoly se vrací o hodinu/ hodiny zpět. Předposlední kapitola zachycuje 8.00 ráno, poslední kapitola se odehrává v 18.00.

Klára90
03.12.2020 2 z 5

Bohužel, ač má kniha alarmující námět a očividně bylo snahou autorky na téma upozornit, myslím, že kniha v mém případě jen tak propluje mezi prečtenými knihami a toť vše. Docela jsem se musela nutit k dočtení, nedá se říct, že by mě vyloženě nebavila, ale také jsem ji nemusela v každé volné chvíli hltat. Navíc mi moc nesedl děj vyprávěný pozpátku, o to víc, když nakonec jsem ani nezjistila význam, proč to tak bylo psáno. Závěr mi přišel kostrbatý. No prostě knížka mi nesedla. Je to první kniha, kterou jsem od autorky četla, uvidim, zda po nějaké ještě sáhnu

Kekik
17.11.2020 5 z 5

Zatím mě Jodi žádnou svojí knihou nezklamala. Záblesk života je pátým příběhem, který jsem měla tu čest od paní autorky přečíst.
V příběhu se ocitáme na klinice- Centrum, kde se provádí přerušení těhotenství. Do Centra se dostane z osobních důvodů i Wren, dcera policisty Hugha. Ten se záhy před klinikou též objeví, ale úplně z jiného důvodu. Snaží se vyjednávat s mužem, který na kliniku přijel v rámci vykonání spravedlnosti. Mezi rukojmími je i několik postav, které postupně poznáváme, a zjišťujeme, co je vedlo až do Centra.
Autorka napsala opět naprosto úžasný příběh, kdy je nemožné, tedy alespoň pro mě, si oblíbit jen jednu postavu. Kontroverzní témata Jodi Picoult zvládá na jedničku.
Tentokrát má kniha ale i mínusy. Nesedlo mi retrospektivní vyprávění. Před čtením mě napadlo, že bych knihu četla od konec, ale pak jsem si řekla, že to má jistě nějaký důvod. Po dočtení nemůžu říct, jaký důvod, jelikož jsem na to nepřišla. Myslím si, že i kdyby byl příběh vyprávěn ve správné časové posloupnosti, i tak by nás autorka šokovala odhaleními, které by jednoduše odhalila na stejném čísle stránky. Myslím, že bych se v příběhu neztrácela, jak se mi občas stalo. Naopak. Stupňovalo by se napětí a nekončila by kapitola v tom nejlepším, a nová nezačala zase úplně někde jinde. Další, co bych změnila, bylo skloňování slova potrat. Já bych nahradila slovo potratový slovem interrupční. Kupříkladu interrupční klinika zní lépe než potratová klinika. A vzhledem k tomu, že potrat je obecný termín pro jakékoli přerušení těhotenství a interrupce je pojem užívaný pro umělé (lékařem vyvolané) přerušení těhotenství, by to bylo i vhodnější užití.
Celkově ale knize dávám plné hodnocení, jelikož mě svým příběhem chytila za srdce.

escapelle
02.11.2020 5 z 5

Jodi opět nezklamala. Mám moc ráda styl jejího psaní. Tentokrát příběh vyprávěný "od konce". Opět zajímavý příběh, který nutí člověka k zamyšlení.
Doporučuji, stojí za přečtení.

Toňula
12.10.2020 3 z 5

Také mně dělalo trochu problém se v příběhu vyprávěném pozpátku orientovat. Nápad nebyl špatný, ale přece jsem zastáncem tradičního způsobu vyprávění. Přesto myšlenka knihy silná a zajímavá, i závěr překvapivý, ale to trápení se s časovými posuny mi čtení dost komplikovalo, škoda..

Ronfi
22.09.2020 4 z 5

Zajímavé pojetí, ale méně poutavé než předchozí knihy.

Allla9
21.09.2020 3 z 5

Chvíli mi trvalo, než jsem se zorientovala ve způsobu psaní knihy pozpátku. Celkově průměr.

Inka063
08.09.2020 3 z 5

Děj v podstatě žádný. Ale přesto nebylo od věci knihu přečíst, protože v ní jsou některé pro i proti potratové myšlenky, které by mě ani nenapadly. Obě skupiny mají svým způsobem pravdu, je na každém, jak se k tématu staví.
Jinak dost velká nuda. Přeskočením půl stránky člověk o nic nepřijde...

LusSyNDA
28.08.2020 4 z 5

Kniha psaná po zpátku hodinu po hodině (cca od 17hod do 8hod.). Epilog byl poté hodina konečná (18hod). Určitě bych nedoporucovala číst knihu od konce k začátku, mělo to totiž své kouzlo. První asi 2 kapitoly to bylo těžší pochopit, ale pak mě ty časově otočené kapitoly vyloženě bavili.
Samotný příběh je o potratech v USA. Zápletka se střelcem, ktery chce spravedlnost. Líbilo se mi to.

Lienilda
21.07.2020 5 z 5

I já jsem byla zpočátku zmatená dějem, který se každou kapitolou posouval o další hodinu do minulosti. Nevadilo by to, kdyby tam byly 1-2 hlavní postavy, ale při tomto větším počtu hlavních postav jsem se ze začátku moc neorientovala. Je škoda, že tohle odradí dost čtenářek. Přitom ten příběh jako celek je skvělý a na konci se to všechno pěkně proplete a něco je jinak než se původně zdálo. Hodnotím největším počtem hvězdiček, stejně jako Čas odejít od této autorky.

Katka81
20.07.2020 3 z 5

Je to od autorky druhá kniha (první byla Velké maličkosti), kdy nám ukazuje odvrácenou až zvrácenou tvář USA, místy vám to rozum nebere, co je tam všechno možné.
Od Jodi jsem přečetla všechny knihy a ano, tato se mi líbila nejméně. Vůbec mi nesedl styl vyprávění od konce na začátek, ..nepamatovala jsem si, jak to na konci vlastně bylo :-)
..v každé větě byla až přehnaná snaha o emotivnost, která tak přetékala, že se zdála až nereálná. Za mě dost od zklamání, ale určitě se budu na další knížku těšit a doufat, že bude lepší.

tittanie
18.07.2020

Po knize jsem sáhla, protože mě zaujalo téma, ale za mě nějak ne. Četla jsem od autorky Vypravěčku, která se mi líbila, ale tohle mě trochu zklamalo.

postrach
18.07.2020 4 z 5

Opravdu kontroverzni kniha.Tema,ktere nuti k zamysleni a rozvraci lidi,rodiny...Sohlasim s nazory,ze kniha psana pozpatku v tomto pripade,nebyla dobra volba a ze je autorka jak pocasi...Lepsi a horsi...

Dandy1
05.07.2020 3 z 5

Přečetla jsem všechny knihy od autorky. Na každý nový příběh se těším. Bohužel mám pocit, že její díla mají sestupnou tendenci, co se týče kvality. Pozpátku psaný příběh ubírá na síle prožitku i napětí.

kneslova
07.06.2020 4 z 5

Tato kniha se mi nečetla dobře, Jodi Picoult je má oblíbená autorka, ale má knihy mnohem lepší.

dachi
04.06.2020 2 z 5

Zatím nejslabší dílo této autorky.

Janaves
27.05.2020 4 z 5

Moje prvním kniha od Jodi. Líbila se mi a určitě si přečtu i jinou knihu od této spisovatelky.