Zabiják Anders a jeho přátelé (a sem tam nepřítel)

Zabiják Anders a jeho přátelé (a sem tam nepřítel) https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/258267/bmid_zabijak-anders-a-jeho-pratele-a-obc-j3Y-258267.jpg 3 1262 315

Třetí humoristický román světového bestselleristy a autora nejoblíbenějšího románu roku 2014 v Česku. Johan Andersson – díky svým nesčetným pobytům v base nazývaný jednoduše „zabiják Anders“ – je čerstvě na svobodě. Potřebuje novou práci a stejně tak přátele. Do rány mu přijde vychytralá pastorka Johanna Kjellanderová, která se kvůli svému ateistickému smýšlení ocitne na dlažbě. Společně s hotelovým recepčním Perem Perssonem založí „Agenturu pro ubližování na zdraví“ se zabijákem Andersem v roli smluvního násilníka. Kšefty běží báječně. Dokud se zabiják Anders nezačne ptát po vyšším smyslu toho všeho, nezačne se najednou zajímat o boha a nezačne být laskavý a mírumilovný. Jenže bossové stockholmského podsvětí s ním mají nevyřízené účty a zabijáka Anderse i s jeho přáteli pořádně zmáčknou… Jonas Jonasson si šibalsky a neuctivě bere na mušku lidskou chamtivosti a zabijákem Andersem vytvořil nezapomenutelnou postavu antihrdiny.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Panteon

Mördar Anders och hans vänner (samt en och annan ovän) , 2015

Nicoletta
11.08.2016 2 z 5

Opravdu mě tato kniha zklamala a měla jsem co dělat abych vydržela do konce.

slyvuska
07.08.2016 3 z 5

bohužel... první dvě byly lepší

iška
06.08.2016 2 z 5

Po prvních dvou titulech zklamání.

acul.p
04.08.2016 1 z 5

Jak je tady napsáno už mnohokrát, s prvními dvěma knihami se nedá vůbec srovnávat, nudné, nezáživné, po 100. straně končím a odkládám, škoda času. Za mě velké zklamání :(

zili
02.08.2016 1 z 5

K uzoufání nudné ... pres veškerou snahu se to nedalo dočíst.

makn
02.08.2016 2 z 5

Bohužel musím napsat: Čím déle pan Jonasson píše, tím horší jeho knihy jsou.

Dousabel
30.07.2016 4 z 5

Mám pro Jonassona opravdu slabost, proto jsem zdejšímu nízkému hodnocení moc nevěřila. Bohužel, musím dát ale za pravdu, je to o dost slabší, než stařík a na Nombeko to nedosahovalo ani omylem. Každopádně přečetla jsem, utrpení to pro mě nebylo, ale za břicho jsem se taky nepopadala, ze začátku to vtipné bylo, pak už to ztrácelo šťávu. Chtěla jsem dát 3 hvězdy, nakonec dám 4 hlavně za to téma, dělat si takovou otevřenou srandu z boha a věřících chtělo opravdu kuráž :o)

Lina
28.07.2016 3 z 5

Stařík a Analfabetka pecka!Tohle už bylo o mnoho slabší.Hlavně mi vadil pořád stejný model.Prchající hrdinové ,před nahánějícími mafiány.Chtělo by to něco nového.

Marčullkas
28.07.2016 2 z 5

Musím souhlasit s ostatními, bohužel zklamání.

lenkakebulka
28.07.2016 2 z 5

Po bezchybném Staříkovi a výborné Analfabetce hluboké zklamání. Do čtení jsem se musela opravdu nutit a do konce vydržela jen s vypětím všech sil.

Zuzana08
27.07.2016 3 z 5

Přikláním se k názoru: nejslabší autorova kniha. Velké očekávání vystřídaly rozpaky a nakonec zklamání. Úplná ztráta času to nebyla, ale po druhé asi po knize nesáhnu.

domi88
24.07.2016 2 z 5

Slabučké :( ...

unique
21.07.2016 4 z 5

O něco slabší, než předešlé dvě knihy. Nicméně stále nadprůměrně zábavné. Místy absurdní, ale opět skvěle vykreslené postavy.

Až tak moc jsem od Jonassona nečekal, ale na dovolené jsem zhltl po sobě všechny tři knihy. Jeho styl psaní mi prostě sedl.

happy-smile
21.07.2016 4 z 5

Ač mě první dvě knihy moc nebavily, tak jsme si řekla, že tomu dám ještě šanci. Sice nemůžu říct, že by Zabiják byl lepší nebo horší než Analfabetka a Stařík, a stále to bylo hlavně o absurdnu, ale tentokrát aspoň ne o atomové bombě. Tak nějak mě Zabiják zatím asi pobavil nejvíce, minimálně jsem tady nepociťovala tu zoufalou touhu, aby už byl konec.Nejlepší byl začátek do spálení sídla, potom už to začínalo být absurnější než by člověk normálně knížce toleroval, ale když se přes to člověk přenese a některé úseky "přetrpí", tak se i docela nasměje.

Polinius
20.07.2016 1 z 5

Jako čtení na toaletu při dlouhodobém průjmu dobré. Bylo by to ještě lepší čtení na onu místnost, kdyby bylo vytištěno rovnou na toaletním papíře.
Stále stejné schéma které už známe. Outsider společnosti zažívá velké a humorné události.
V románu vystupují postavy, které něco dělají a nebo říkají jen proto aby byl humor. Ony ty postavy vlastně existují jen proto aby byl humor!
Ona je farářka, která nevěří v Boha. Haha
On je zabiják, který zabíjí lidi, protože má komunikační blok a násilí je také forma komunikace. Hoho.
Z knihy sice sálá prosté lidské teplo, ale je to stejné teplo, jako když vám někdo pěkně lidsky plivne do krku.
Děkuji.
Jedna hvězda s ohledem na předchozí díla. Analfabetka byla dobrá, Stařík byl alespoň první.

skocka
18.07.2016 2 z 5

Pre mna najslabsia Jonassonova kniha, co je skoda, pretoze tie predchadzajuce som si uzivala. Tuto som ale nemohla citat v polohe lezmo :) Druha cast bola skvela, ale prva s poslednou ma neuveritelne uspavali.

medvěd
18.07.2016 2 z 5

Jak už bylo mnohokrát napsáno nejslabší kniha od Jonasson. Pro mě spíše zklamání roku

Makropulos
15.07.2016 3 z 5

Jonasson mě i tentokrát pobavil. Ale podle mě je Zabiják nejslabší z jeho knih.

dagmar7028
14.07.2016 2 z 5

Jsem hodně zklamaná. Musela jsem vynaložit hodně energie, abych Zabijáka dočetla. Staříkovi nesahá ani po kotníky.

toulava
10.07.2016 3 z 5

Na nejnovější knihy Jonase Jonassona jsem se hodně těšila. Jeho Analfabetka mě naprosto pohltila přišla mi velmi zajímavá a plná nečekaných zvratů. Opak se ovšem stal u Zabijáka Anderse. V ději chybělo cosi Jonassovského, nečekané zvraty se nekonaly a absurdní náhody se staly jen dvakrát nebo třikrát. Zabiják Anders i jeho přátelé jsou velmi sympatičtí hrdinové, ale jejich myšlenky a motivy jsou popsány velice povrchně. Příběh plyne velmi pomalu a odvíjí se až na pár vyjímek velmi očekávaným směrem.
Nejvíce mi z celého příběhu utkvěla věta, že jmenovat se Per Persson je stejně hloupé jako se jmenovat Jonas Jonasson. A to nejspíš o knize vypovídá hodně.

křesťanství humor švédská literatura

Jonas Jonasson
švédská, 1961
2012  82%Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel
2014  78%Analfabetka, která uměla počítat
2016  63%Zabiják Anders a jeho přátelé (a sem tam nepřítel)
2019  73%Stojednaletý stařík, který se vrátil, aby zachránil svět
2020  79%Sladká pomsta