Za sny

Za sny https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/389660/bmid_za-sny-qQH-389660.jpg 4 445 135

Max je úspěšný mladý muž žijící v Holandsku, který má zdánlivě všechno. Svůj život tráví prací obklopen luxusem. Postrádá však cokoliv hlubšího, co by mu přineslo pocit naplnění, a tak ho prázdno vlastní existence dožene na samé dno. Jednoho večera potká Marlu, krajanku z Čech. Ženu překypující sice energií a radostí ze života, ale ukrývající osudové tajemství. Toto náhodné setkání jim zcela změní životy. Na motorce se vydávají na společnou cestu bez cíle, aby nalezli ten nejcennější poklad. Příběh emotivně vypráví o lásce a znovuzrození. O tom, že v kterýkoliv moment v životě se můžeme rozhodnout, jakým způsobem a s kým ho prožijeme. O naději, že jsme schopní dojít ke štěstí, jakkoli složité se to může zdát. O cestě za sny.... celý text

elisa194
07.01.2019 5 z 5

Krásná, dojemná knizka, která se čte jedním dechem i jsem si pobrecela. Píseň Zustan tu se mnou najednou dostává úplně jiný smysl. Karinka to prostě umí!!! Jednu chybu ale knížka má. A to, že je za 3 hodiny přečtena

Kočičáci
06.01.2019 3 z 5

Pro fanoušky skupiny Kryštof a jejich nádherné písničky Zůstaň tu se mnou je tato kniha určitě nutností. Hezky dokreslí úžasný, emočně nabitý klip s Richardem Krajčem, již zmiňované skladby.
Příběh je velmi čtivý. Smutný, ale nadějeplný. Žádné hluboké myšlenky nečekejte, ale určitě u něj oddechnete.
Palec nahoru za obálku a ilustrace.

MV111
06.01.2019 2 z 5

Kdyby to napsal někdo jiný, asi bych to nedočetla. Tolik klišé si snad ani fanynky manželů Krajčo nezaslouží :-) Jako scénář k filmu to ale může fungovat a film s Richardem Krajčem obráceným díky lásce k pravým hodnotám by byl kasovní trhák.

Miskavlcice
04.01.2019 2 z 5

Kniha klouže po povrchu, ničím mě nepřekvapila, dějová linka je průhledná a konec je předvídatelný od poloviny knihy. Postavy dle mě nejsou nijak propracované. Jazykově mě kniha také neoslovila. Knihu jsem přečetla za jeden večer. Základní myšlenka, že si má člověk jít za svými sny, je dobrá, ale zavání už mnohokrát vyřčeným klišé. Není to kniha, kterou bych musela mít doma a vracela se k ní. Jako oddychová četba ale uspokojí.

KattyV.
30.12.2018 4 z 5

Kniha mě inspirovala k tomu, abych něco ve svém životě začala dělat trochu jinak.

m.valova
30.12.2018 4 z 5

Od knihy jsem očekávala příběh,který mi pomůže pochopit klip od kapely Kryštof,tohoto se mi dostalo,příběh byl čtivý akorát konec mi přišel zbytečně zrychlený,jako vánoční dárek rozhodně nezklamala...oddechovka

SladkaK
29.12.2018 3 z 5

Stylisticky bych knihu přirovnala k telenovele. Zajímala mě ale s ohledem na klip kapely Kryštof.
Takže pokud nemáte co dělat, přečtěte si ji pro uvolnění mysli.

monika0356
29.12.2018 5 z 5

Taková krásně smutná kniha :) líbila se mi, přečteno téměř jedním dechem.

martina.bella
26.12.2018 2 z 5

Hezká a pravdivá je idea, že si má jít každý za svými sny a nenechat se zválcovat všedností. Jen způsob, jakým je to sdělení podáno, vyznívá kýčovitě. Možná kdyby to celé směřovalo k jinému, méně očekávanému konci, byl by můj výsledný dojem lepší.

Jana283
06.12.2018 odpad!

Příšerně přeslazený kýč. Předvídatelný děj bez jediné myšlenky a nápadu.

Veeria
30.11.2018 3 z 5

Byť byl příběh původně napsán jako scénář k chystanému filmu, jedná se o čtivé a zajímavé dílko. Působivé jsou přiložené ilustrace, které vypovídají o charakteru hlavní hrdinky Marly. Příběh má na to oslovit více čtenářů svým poselstvím a myšlenkami, které nutí minimálně k zamyšlení. Je zde otisknuta osobnost autorky, která již ve filmu Křídla Vánoc ukázala svoji schopnost zkombinovat mystično s realitou. Opravdu by tomuto příběhu slušelo filmové zpracování. Má na to pomoct někomu změnit svůj přístup k životu. :)

Belatris
30.11.2018 3 z 5

Pokud hledáte jednohubku čistě k odpočinku, zábavě a "vypnutí hlavy", pak to nejspíš bude správná volba. Pro mě to bylo obsahově řídké čtení. Mám radši více podnětů k zamyšlení, zajímavých metafor atd. Takto zaměřené čtenáře zřejmě kniha (stejně jako mě) neuspokojí.

attila1
21.11.2018 5 z 5

Krásná knížka, pěkně psaná, krásné ilustrace. Karin opět nezklamala. Úžasný příběh, který spustí slzy i vyloudí úsměv na tváři.

klaraj093
19.11.2018 5 z 5

Úžasná kniha, přečetla jsem ji zachvilku a na konci mi málem utekla slza. Krásný příběh příběh, napsaný skvělým stylem, myslím že to je čtení jak pro ženy, tak pro muže.. Aneb „Život je čekání na to, kdy se sny změní ve skutečnost.“

knihomolkadorfa
17.11.2018 5 z 5

Úžasná knížka. A to nejen obsahem, ale i vzhledem. Krásné ilustrace a tkaná záložka !! To ke knížce prostě patří, ale bohužel se dneska již moc často nevidí. Ale nakonec jsem ji vůbec nepotřebovala. Přečteno na jeden zátah. Příběh psaný srdíčkem. Chvílemi se směji, chvílemi se kutálí slzičky :) A tak to mám ráda :)

pro ženy milostné romány sny romantika

2020  82%Hvězdy na cestě
2018  74%Za sny