Za sny

Za sny https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/389660/bmid_za-sny-qQH-389660.jpg 4 445 135

Max je úspěšný mladý muž žijící v Holandsku, který má zdánlivě všechno. Svůj život tráví prací obklopen luxusem. Postrádá však cokoliv hlubšího, co by mu přineslo pocit naplnění, a tak ho prázdno vlastní existence dožene na samé dno. Jednoho večera potká Marlu, krajanku z Čech. Ženu překypující sice energií a radostí ze života, ale ukrývající osudové tajemství. Toto náhodné setkání jim zcela změní životy. Na motorce se vydávají na společnou cestu bez cíle, aby nalezli ten nejcennější poklad. Příběh emotivně vypráví o lásce a znovuzrození. O tom, že v kterýkoliv moment v životě se můžeme rozhodnout, jakým způsobem a s kým ho prožijeme. O naději, že jsme schopní dojít ke štěstí, jakkoli složité se to může zdát. O cestě za sny.... celý text

KateTheBlogger
14.02.2020 4 z 5

Po přečtení začne dávat smysl klip "Zůstaň tu se mnou" od Kryštofů.

Nunynka
26.01.2020 3 z 5

Taková čtenářská jednohubka. Neurazí,ale ani z toho člověk není na větvi. Kdyby byla delší,tak by mě už nebavila,takhle to bylo akorát.

kika 13
19.12.2019 3 z 5

Tak nemohla jsem se do knížky začíst,ale asi v polovině mě začala docela bavit.Konec byl smutný.Fajn bylo,že Mark dovedl svůj život nahodit do jiné koleje a hlavně jet.

knihovnička007
29.11.2019 5 z 5

Krásná kniha o hledání svého štěstí a svých snů, nádherná písnička...
Knihu jsem si půjčila spíš ze zvědavosti v knihovně, moc jsem od ní neočekávala. Dostala jsem příjemný příběh o lidském hledání obyčejného štěstí, které se neskrývá v hromadách peněz...
Na konci má oblíbená písnička, kterou jsem si po přečtení ráda poslechla a našla odkazy na knihu.
Občas hodně smutné čtení, občas jsem Marlu nechápala, ale pak... A jako bonus moc pěkné obrázky. Povedla se!

Padfoot
11.11.2019 2 z 5

Max je klasickej kravaťák, co má supr kariéru na účtě míče, doma playboy buchtu a nula nula prd volnýho času, koníčků, přátel nebo co já vim… něčeho, co by měl rád alespoň zbla. Přesně ve chvíli, kdy se cejtí nejvíc na dně a vysátej, potkává Marlu, která je jeho přesným opakem – svobodná, nespoutaná a plná života. A samozřejmě, jak už slibuje anotace, je taky tajemná. To je jasný, každá správná čupr baba musí mít nějaký velký tajemný. S ní hází všechno za hlavu, ujíždí na motorce slunce západu vstříc a bla bla bla. Já nevim, ale jestli mi někdo chce tvrdit, že přesně takovej příběh nečetl už minimálně třikrát, nebo ho minimálně patnáctkrát neviděl v telce, tak prostě kecá. Netvrdím, že Babinská neumí psát, to zas bacha, ale jaksi se jí nedostává nápadů. Jakože fakt nula. A v druhý půlce knihy už nasazuje vyslovenej kýč, kterýmu se nešlo nesmát. Především v pasážích, který patrně měly být velmi dojemný a romantický až to čvachtá. Masochisticky jsem to dočetla do konce, takže si za to samozřejmě můžu sama a dobře mi tak.

c.svetlana
09.11.2019 5 z 5

Moc pěkně se to četlo...akorát já prostě už chci číst jen věci s dobrým koncem:))) Téma velmi dobře pojato.

Doubravka1975
30.10.2019 5 z 5

Pěkný příběh Maxe a Marly. Kniha o naději, lásce a snech. Krásné ilustrace Matěje Pospíšila, zápisy z deníku a na konci seznam přání....
Dávám plný počet hvězd, protože píseň Zůstaň tu se mnou je nádherná a já ji mám bohužel spojenou s moc smutnou událostí a vůbec jsem nevěděla, že ta píseň má takový celý příběh....

Terka18
25.10.2019 5 z 5

Mně se kniha hodně moc líbila. Doslova jsem hltala kapitolu jednu za druhou a příběh mě uchvátil. Krásný romantický příběh, který chytne za srdce romantickou duši a už nepustí. A když si pak pustíte klip od Kryštofů, který byl natočen ke knize, tak pochopíte hodně moc. S koncem mě autorka lehce naštvala, i když jsem to čekala.

escapelle
13.10.2019 odpad!

Slabota, slabota. Miluju Kryštof, miluju Richarda, miluju klip...kniha totální zklamání. Příběh předvídatelný, nudný.

katerina9848
06.10.2019 5 z 5

velmi čtivá kniha, překvapila mě...

georginaa
23.09.2019 5 z 5

Každý máme své sny, záleží jak si je v životě splníme, zda máme na to, nebo zda budeme dělat to, co se od nás očekává. Každý má na výběr kde žít, pracovat, koho mít vedle sebe. Tento příběh je přesně takový....Max žije ve své bublině a dokud nepoznal Marlu tak si to ani neuvědomoval, akorát věděl, že tak dál už žít nemůže.

Leniii
22.09.2019 3 z 5

Není to kniha, ze které si člověk sedne na zadek, ale čtivý příběh...obsahuje pár zajímavých myšlenek, ale nějaká hlubší podstata mi chybí...

zuzca.h
22.08.2019 5 z 5

Jednoduchá čtivá knížka. O tom, že se vlastně většina z nás ztrácí ve svém životě a občas potřebujeme někoho jiného, aby nám pomohl se najít, a že i tragické situace nás mohou posunout dál tím správným směrem.

Ivulik7
21.08.2019 5 z 5

Nenáročné čtení, zajimavé a aktuální téma dnešní zrychlené doby. Autorka nás upozorňuje na to jake životy žijeme. Práce, kariéra a to co opravdu chceme vlastně už nevíme. Ovšem nečekejte literární špičku. Je to hodně volně psané, žádné hluboké analýzy osob či popisy krajin. Má to spád a přečteno je hned. Dávám plný počet hodnocení, ale myslím, že jako scénář pro film to mohlo sklidit mnohem větší úspěch.

petraso
18.08.2019 2 z 5

Takové ohrané téma, z kterého Karin nic nového nevytřískala. Jednou přečíst a klidně poslat dál.

Restang
06.08.2019 2 z 5

Taková milá oddychovka na léto, obsahuje pár myšlenek o životě. Ale taková ta hloubka tomu chybí.

Mermaida
26.06.2019 4 z 5

Kniha se četla lehce a jedním dechem, vede k zamyšlení nad životem - jaký ho máme/vedeme, a jaký jsme ho chtěli mít.
Za mě čtivé, dobře psané - rychle se čte. Mě se líbila.

petra5721
20.06.2019 4 z 5

Kniha není špatná,ale již od začátku je hned jasný cely příběh s koncem

viva71
14.06.2019 3 z 5

Hodnocení dopředu jsem nečetla a udělala jsem dobře, protože to bych ji nečetla vůbec. Není to žádný román, ze kterého si člověk sedne na zadek, ale čtivý příběh, kde se plní sny.

Beruska18
09.06.2019 3 z 5

Po knize jsem sáhla ze zvědavosti, vůbec jsem nevěděla co od ní očekávat a jako zase tak zlé to nebylo. Příběh je to čtivý, smutný, ale i nadějeplný. Žádné hluboké myšlenky nečekejte, ale určitě si u něj oddechnete.

pro ženy milostné romány sny romantika

2020  82%Hvězdy na cestě
2018  74%Za sny