Válka dvou královen

Válka dvou královen https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/513806/bmid_valka-dvou-kraloven-b9q-513806.jpg 4 377 69

Pradávná síla povstává. Čtvrtý díl bestsellerové fantasy série. Casteel Da´Neer dobře ví, že není větší intrikánky než Krvavé královny, ale ani on nedokázal předvídat hrůznost toho, co provedla. Poppy se nezastaví před ničím, aby osvobodila svého krále a zničila vše, co Krvavá královna představuje. Spolu s Casteelem musí kvůli ochraně svých milovaných přijmout nové i staré tradice a pomoct každému, kdo to potřebuje. Válka je ale jen začátek, dávné síly totiž odhalily nevýslovné děsy. Proto bude muset Poppy naplnit svůj osud – a stát se tím, čeho se nejvíc bojí.... celý text

Literatura světová Fantasy Dívčí romány
Vydáno: , Fragment (ČR)

The War of Two Queens , 2022

Luciiis
21.05.2023 3 z 5

Za me bohuzel nejslabsi dil. Prvni dve tretiny se skoro nic nestalo a navic se vysvetlovani ,,co kdo proc a jak tak zamotava, jakoby uz ani autorka nevedela a pro jistotu vytvari mismas, at jsme zmateni vsichni :)
Poutavost zachranuje vyvijejici se vztah Kierana, Poppy a Case a skvele vygradovany konec.

M.C.SMITH
21.05.2023 5 z 5

Tak tohle bylo žůžo labůžo. Kniha mne bavila a já jsem si užívala každou větu. Od předchozího dílu se to zlepšilo a já nemám co vytknout.
Konec byl naprostý mazec a já jsem už nemůžu dočkat, až vyjde další díl.
Tato série mne neskutečně baví a já mohu jen a jen doporučit.
Prostě to byla naprostá paráda a já jsem nadšená.

zuzak82
20.05.2023 3 z 5

(SPOILER) Lepší než třetí díl, ale na první dva díly to nemá.
Od třetího dílu to působí, že nakladatel řekl autorce, ať to natahuje jak to jde, aby vydělal na úspěchu první knihy. A tak se tu setkáváme už po několikáté s vysvětlováním, že vše je vlastně jinak než to vypadalo.... až to vše působí všechno překombinovaně. Do toho se děj prolíná s další sérii, která už v čeština taky začíná vycházet.
Pořád se nemůžu zbavit pocitu jistě "ukecanosti"po celou dobu série, ale od třetího dílu úplně abnormálně, kdy postavy pořád říkají to stejné (stejně vtipy, narážky, věty), na vše přijdou tím, že jim "pravdu" někdo přímo řekne (jinak si asi sami nedokážou nic zjistit a dát dvě a dvě dohromady).

Když u nás vycházel první díl, psali, že je to podobné knihám od S. J. Maas. A to první dvě knihy vlastně byly. Ale jeden velký rozdíl je vidět čím dál více. S.J.Maas dle mého názoru umí psát dlouhé série (viz. Skleněný trůn, ACOTAR), protože děj jde vpřed, je přehledný, dává prostor vedlejším postavám, které se stanou často hlavními. Také recykluje určitě děje nebo charaktery, ale dělá to mnohem lépe než J.L.Armentrout.

Za mě tedy horších 60%.

Bryel
20.05.2023 5 z 5

(SPOILER) "Vždycky. Navždycky jsem patřil k Poppy. Přišel jsem si pro ni, ale to ona si mě našla v Rudé perle. Chtěl jsem ji unést, ale to ona mě zajala na masadonské Výšině. Byl jsem připraven ji využít, ale pod vrbou si mě bez většího úsilí omotala kolem prstu. Byl jsem připraven udělat cokoli, ale ona se pro mě stala vším tu noc v New Havenu, kdy mě požádala, abych zůstal. Vyžádala si mě."

Moje nadšení ze série Z krve a popela se vrací v plné síle!
Válka dvou královen přináší delší odloučení Poppy a Case a příběhu to rozhodně prospívá. Navíc o to sladší je jejich znovushledání (o romantiku nejsme rozhodně ochuzení). Reaver jako nová postava skvěle zapadá mezi známé hrdiny.
Kniha je plná akce, napětí, překvapivých odhalení a vynořuje se provázanost se sérií Žár těla o ohně (rozhodně má smysl knihy číst v pořadí, v jakém autorka doporučuje). Nechybí dost psychologického rozjímání, politických her a válečného tažení. Vyzdvihla bych závěr, který je naprosto zdrcující a naprosto epický.

Poppy se v tomto díle stává výjimečnou v mnohem širším kontextu než jenom v očích Case. A pokud vám vadila v předchozích dílech určitá důvěrnost mezi ústřední dvojicí a Kieranem, tak tady hrozí prasknutí cévky :)

Válku dvou královen jsem doslova hltala kapitolu po kapitole a rozhodně doporučuju! :)

Elize
19.05.2023 5 z 5

Tak tohle byla pecka, po předchozím doslova utahaném dílu tohle bylo příjemné oživení. Možná by autorka udělala lépe, kdyby předchozí díl proškrtala a oba díly spojila v jeden. první půlka knihy neskutečně napínavá, člověk musí otáčet stránku za stránkou, aby zjistil, kdy se konečně setká Poppy a Cas. Další super postava, která mě neskutečně bavila byl draken Reaver a doufám, že si ho ještě v dalších dílech užijeme. Když byl konečně Cas osvobozen, tak to byla taky jízda - musela jsem si to přečíst rovnou 3x po sobě, než jsem pokračovala dál :). Vztah Poppy a Kierana se nám taky pěkně vyvíjí a vlastně ten závěr s ním nebyl vůbec překvapivý - i když je věřím, že závěrečná sexuální scéna rozmíchá u čtenářek emoce, vášnivé debaty a možná je i rozdělí na dva tábory. Já jsem to čekala, nemůžu říct, že by mi to vadilo, bylo to sice ujetý, ale Jennifer to umí zkrátka napsat tak, že i když je to sebevíc ujetý, tak se to do děje hodí, takže proč ne... ničím to neuráželo, ani nekazilo dojem. Moc se těším na další díl a tenhle rozhodně doporučuji!

sebemi
18.05.2023 5 z 5

To už ani nemá cenu komentovat, jako vždy TOP! Trochu jsem se bála, předchozí díl se mi tak nelíbil, ale tady to autorka zase rozjela, posledních 100 stran famózních. Super propojení s prequlem Ve stínu popela (nutno mít přečteno!). Těším se na další díl.

Spoiler: Trojici C+P+K jsem čekala už od minulého dílu a mile mě překvapilo,jak to autorka zakomponovala do příběhu, přišlo mi to jakoby přirozené, i když jo sprosťárna to byla :))

jjanca
15.05.2023 5 z 5

Ďalší skvelý diel série, avšak musím pol hviezdičky ubrať, pretože až príliš dlho trvalo, kým sa Poppy a Cas znovu stretli. Nie že by ten príbeh bol dovtedy nudný, ale kniha má inú atmosféru, keď sú tí dvaja spolu.

*možný spoiler*
Potešilo ma, ako sa vyvíja priateľstvo medzi Poppy a Kieranom a zamilovala som si aj celý fantasy svet, ktorý autorka dokázala vystavať. Z mnohých zahraničných recenzií som sa obávala toho, čo sa stane medzi Poppy, Casom a Kieranom. Mnohí čitatielia kvôli tomu autorku začali zatracovať, ale mne to prišlo úplne v poriadku a myslím, že to od začiatku k tomu smerovalo. Rozhodne sa to nestalo z ničoho nič.
*koniec možného spoileru*

Poppina sila naberá na obrátkach a ja sa teším, čo sa stane v ďalšej časti.
Rozhodne doporučujem si najprv prečítať prvú knihu z prequel série Ve stínu popela a ak nemáte problém s angličtinou, tak aj A Light in the Flame. Krásne dokreslí pozadie toho, čo sa v tejto časti odohráva a myslím, že v ďalších častiach sa oba tieto príbehy a postavy spoja dohromady. 4,5/5*
Čítané v originále.

michaelakoc
15.05.2023 5 z 5

Nechci Vám zde spoilerovat detailně příběh, proto budu hodnotit v náznacích a hádankách, abych Vás o žádné překvapení nepřipravila.

Kniha začíná tam, kde 3. skončila, proto jsem nemohla vydržet a čekat na konec května. Casteel se musí postavit následkům svého rozhodnutí, stejně tak Poppy, která okamžitě jedná, jako pravá Královna, která by pro svého Krále udělala cokoliv. Po boku jí zůstává Kieran, i když ani on nezvládne zaplnit prázdnotu, kterou Poppy cítí.

Poppy už ví, kým je a podle toho bude také jednat. Nebo to opět není celá pravda o jejím původu? I to se budeme průběžně během četby dozvídat. Je odhaleno více a více tajemství.

Poppy nemá tolik času, jako si myslela, aby zachránila Casteela, musí jednat ihned, s Kieranem po svém boku. Casteel se mezitím setkává znovu se svým bratrem, Malikem. Poppy zase s Tawny, která přichází s nečekanými informacemi o Vikterovi.

Prohlubuje se vztah Poppy a Kierana. Oba jsou ochotní pro záchranu Casteela udělat cokoliv, ale i jeden pro druhého. Válka ale pokračuje, i bez nich. Začíná vyjednávání s Krvavou Královnou, Isbeth, matkou Poppy. Chce jen jedno, Maleca, svou lásku a je pro to schopná udělat cokoliv, i ohrozit život Kierana, protože ví, jak je pro Poppy a Casteela důležitý. I díky tomuto dochází k tomu, na co čekám vlastně od 2. dílu a autorka to zpracovala doopravdy nádherně.

V posledních 100 stranách je akce opět na maximu a my nestačíme zpracovávat všechny informace a události, ale v dobrém slova smyslu. A konečně se oficiálně seznamujeme se Seraphenou ...

Naši hrdinové si mysleli, že tímto válka skončí, ale rychle pochopili, že válka teprve teď právě začala.

katasokolov
13.05.2023 5 z 5

4,5/5*

Mé nadšení z téhle série se vrací - huzzah! Po minulém utahaném dílu, kde mi i Cas začínal lézt na nervy, je tohle o mnoho lepší.

Půl hvězdičky ubírám za ten tak trochu rozvláčný začátek, ale jinak jsem naprosto spokojená a těším se na poslední dva díly série.

Btw, čtete tu sérii tak jak je doporučeno - tj. i s prequelem, protože postavy se budou prolínat.

V téhle knize bylo odkryto mnohem víc věcí než ve všech předchozích dohromady. Napětí se pěkně stupňovalo až po samotný závěr, který se velice povedl.

Postavy jsou tip-top. Vím, že na goodreads je spousta nesouhlasných recenzí ohledně milostného života Poppy (některé dámy k tomu napsaly sáhodlouhé recenze :D), já teda byla nadšená a zejména jedna scéna byla vážně geniálně vystavěná. Kieran udržoval v knize vtipnou hladinku, Casteel zase to výhradně mužské alfasamectví a nový člen party Reaver byl skvost sám o sobě :D. Poppy levitovala mezi jistou dávkou naivity, kterou si nese už od prvního dílu a pradávnou silou, jež s ní zmítala.

Doporučuji. Hezky vystavěný svět a fungující milostná linka. A ti z Vás, kterým se nelíbily předešlé díly, nechť to nečtou, protože se Vám jistojistě nebude líbit ani tenhle ;-).

romantika

Jennifer L. Armentrout