Wonderland: Země divů

Wonderland: Země divů https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/274481/bmid_wonderland-zeme-divu-INq-274481.jpg 4 239 77

Země divů (Wonderland) je zábavní park v jednom malém americkém městě ve státě Washington. Park, v němž nechybí dům hrůzy či muzeum klaunů, funguje jako lákadlo pro turisty a současně zdroj obživy pro celé město. Přinejmenším do chvíle, kdy je v jeho areálu objeveno rozkládající se lidské tělo. Onoho dne, kdy je mrtvola nalezena, nastupuje coby zástupkyně šéfa místní policie Vanessa Castrová. A jako kdyby toho stále ještě nebylo málo, mizí rovněž mladý chlapec, který v zábavním parku pracoval. Vanessa, která začíná oba případy vyšetřovat, zjišťuje, že během posledních deseti let bylo podobných zmizení již více. Řádí zde snad kdosi, kdo unáší a vraždí mladé chlapce? A jak to všechno souvisí se zdejším zábavním parkem? Vanessa se přestěhovala do malého města, aby unikla své vlastní minulosti. Nepostavila ale místo toho sebe i svou rodinu rovnou do středu tajemné hry zákeřného vraha? Jenže tato hra teprve začíná a její konec nedokáže nikdo ani odhadnout.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Baronet

Wonderland , 2015

Michaela01
06.07.2016 4 z 5

Dobrá kniha.
Nebylo to sice nic moc úžasného, už jsem četla i lepší thrillery, ale čtení mě bavilo.
Děj byl zajímavý, ale zápletka vcelku předvídatelná. Úplný konec bych si sice netipla, ale jinak je to celkem průhledné. Postava hlavní hrdinky mi nebyla vůbec sympatická, našli se sice nějaké ty světlé chvilky, ale jinak bída. Nevím přesně jak bych knihu měla ohodnotit, je pro mě takovým lehkým nadprůměrem. Na pět hvězd ale nemá. Také musím knize vytknout občasné chyby v překladu, které se stupňují hlavně ke konci. Jinak jsem si ale hezky početla, i když to mohlo být mrazivější.

hledaseniki
29.06.2016 3 z 5

Wonderland svou obálkou působí hodně hororově, ale bohužel při čtení zjišťujete, že o hororové prvky je tam nouze a že jde čistě o thriller, který se točí okolo zábavního parku, upřímně čekala jsem od toho daleko víc, vždyť klauni a celkově to prostředí bylo jako stvořené pro horor, ale Jennifer Hillier na to šla jinak. Je to poutavé, čtivé a ten styl psaní není nijak kostrbatý, takže je jisté, že autorka psát umí. Na můj vkus měla kniha zbytečně moc stránek - skoro 400 a tak se dost často stávalo, že tam byla spousta zbytečností, která nijak nepomáhala vyšetřování, prostě jen spousta nic neříkajících žvástů bez kterých se příběh obešel. Další věcí jsou postavy, které si čtenáře nedokážou získat, pro mě byla jiskra naděje, když se na scéně objevil Jerry a to bylo až někdy v polovině, což je velká škoda.

Rozuzlení příběhu mě bohužel nijak nepřekvapilo, protože jsem autorčinu velkou překvapivou chvilku dokázala odhadnout relativně brzy, jistě našlo se tam pár šokujících zjištění, ale rozhodně ne při zjištění, kdo je oním pachatelem.
Z Wonderlandu se toho dalo vymáčknout daleko víc, ale tak může nás těšit to, že autorce u nás vyšla i druhá kniha s názvem Řezník, které dám rozhodně šanci a budu doufat, že bude víc hororová, ale kdoví...

Jeanie
24.06.2016 5 z 5

Občas si v knihovně půjčím knihu jen tak a tahle mě upoutala svojí obálkou. Detektivky a thrillery moc nečtu, takže nemám srovnání, ale mě se kniha líbila a sem tam jsem se bála.

Selket
23.06.2016 2 z 5

Myslím, že Jeffrey Deaver asi četl jinou knihu než já. Nepřišlo mi to téměř vůbec napínavé a tak strašně překombinované. Je to jedna z těch knih, které si už určitě nikdy znovu nepřečtu.

Nikolas0311
15.06.2016 5 z 5

Velmi líbila. Já věřím, že Jennifer Hillier napíše další dobré knížky a už se těším na řezníka.

Andrée
30.05.2016 3 z 5

Moc jsem se těšila, recenze byly sakra dobrý. Sledovala jsem, kdy kniha bude na pultech a už samotné "Raději se hoďte v práci marod, protože od této knihy nedokážete nikam odejít, dokud ji nedočtete" bylo hodně lákavý. Vážně!?! No tohle byla přesně ta chvíle, kdy jsem byla tak blbě naivní. Je to taková lepší detektivka. Nic proti Vanesse, ale...

Když jsem knihu kupovala, doufala jsem, že muzeum klaunů bude propíráno o něco více. Bohužel tomu tak nebylo. Ovšem přečtení určitě stojí za to.

Dávám 3 hvězdy, protože jsem byla dokonale zmanipulována ke koupi knihy a to se mi nelíbí. :D

Sarfias
28.05.2016 4 z 5

Předem upozorňuji - budu zde maličko spoilovat.
Kniha mě zklamala. Čekala jsem více napětí, záhad..větší "strašidelno". Četla jsem na knihu dost chvály stylu "nebudete ji chtít odložit.." ale já ji odložila a docela ráda. Byla to pro mě nuda. Snad jen na posledních třiceti stranách se začalo konečně něco dít.
Za mě hvězdičky snad jen kvůli scéně dcery hlavní představitelky..Pozor spoil - jako panenka byla popsaná výborně, daný jedinec, který si plánoval s dívkou "užít" byl také dobře napsaný. Konec (hlavní padouch) celkem nečekaný, ale i tak to bylo celé takové slabší. Asi jsem od toho neměla čekat zázraky. Leč pokud nic nečekáte, doporučuji, detektivka to zase tak špatná není.

anetka.repova
16.05.2016 3 z 5

Po objevení knihy, kdy jsem byla uchvácena obálkou, jsem si říkala to bude super, zábavní park s domem hrůzy či muzeem klaunů zní velice zajímavě. Ale ono nic, místo očekávaného hororu podle obálky, z toho vyšla detektivka, která je předvídatelná už v polovině knihy. Čekala jsem více napětí, více hrůzy, přece jenom se to odehrávalo v Zemi divů. Nic takového jsem v knize nenašla. Jako neříkám, že to bylo špatné to ne. Četlo se to skoro samo, ale to napětí jenom na posledních pár stránkách mě zklamalo.

Na zadní obálce Jeffery Deaver uvadí, že je to neuvěřitelně napínavý příběh. Raději se hoďte v práci marod, protože od této knihy nedokážete nikam odejít, dokud ji nedočtete. Jo, a možná se doma raději zamkněte. Jen tak, pro každý případ.
Po tomto zjištění, jsem ihned musela začít číst a po dočtení, jsem to v knize nenašla, jen na posledních pár stranách to bylo velice strhující a nemohla jsem přestat čít. Jinak se v knize nic strhujícího neodehrálo. Čekala jsem rozhodně víc.

Teď je otázka jestli Vám to můžu doporučit.Já sama ani nevím, ale jo jen pokud Vám řeknu, že nic strhujícího nečekejte. Tak snad jo, ale i tak to není stoprocentní. Posledních pár stran stojí fakt za to.

Jinak velice průměrná detektivka.

fis.rena
13.05.2016 2 z 5

Já vám nevím,no...ten přebal a název tak slibuje.
Četlo se to dobře,málo postav,dané místo zábavy i činu,ale tak průhledný příběh...ach jo :/ chtělo to akci,napětí,zvraty ,mnohem víc přítomnosti samotného parku v příběhu. Se zájmem jsem se začetla na straně 353,a to proto,abych si potvrdila svou dedukci. Stalo se. Jsem zklamaná,čekala jsem mnohem víc.

Lidudu
02.05.2016 4 z 5

To byla ale fakt prďácká detektivka! Zábavní parky, klauni, psychopatické krásky a mrtvoly hromadící se znepojivým tempem... při čtení takových knížek si vždycky vzpomenu na svůj dávný dětský sen být polda =).
Příběh je napínavý, velmi dobře se čte a co se mě týče, vrah mi byl utajený, dokud mi jeho totožnost autorka neodhalila. Za mě příjemné čtení, odpočinula jsem si a ještě se hezky bála, takže čtyři hvězdy.

edith79
29.04.2016 5 z 5

Výborná kniha, nic překombinovaného, přesto napínavého. Měla jsem za to, že tentokrát vraha neodhalím až do samotného konce, avšak na určité stránce mi jeho jméno přímo uhodilo v hlavě a od té chvíle jsem mohla pozorovat, že moje myšlenka je správná, děj se ubíral přesně tím směrem. I tak mě kniha moc bavila a určitě si od Jennifer Hillier ráda přečtu další.

Siraelxy
25.04.2016 3 z 5

Kniha se dobře čte, ale....chybí ji to NĚCO, čím vás chytí a nepustí. Jasně, je v ní všechno co má v detektivce až thrilleru být - napětí, vraždy, tajemství, mysterium.... Jenže je to všechno tak nějak předvídatelné.
Více zde: http://siraelxy.blogspot.cz/2016/04/jennifer-hillier-wonderland-zeme-divu.html

SimonaM86
25.04.2016 4 z 5

Po dlouhé době čtenářského půstu, kdy jsem se nemohla začíst do žádné knihy jsem narazila na recenzi DariDerek a dala na doporučení, se to konečně zlomilo. Kniha se mi líbila, byla čtivá, měla spád a musím říct, že závěr mě překvapil, do poslední chvíle jsem si myslela, že to dělá někdo jiný. Nedala jsem plný počet bodů jen z toho důvodu, že případ sice vyřešen byl, ale jak to dopadlo s hlavní hrdinkou Vanessou a dětmi Avou a John-Johnem a zda zůstali v městečku Seaside už řečeno nebylo a bylo to ponecháno na čtenářově fantazii...Nic, ale nemění na tom, že knihu doporučuju.
Každopádně za mě jen říkám, že do Muzea klaunů nebo panenek by mě nikdo nikdy nedostal :-)

kneslova
22.04.2016 4 z 5

Pro mne je to celkem slušná avšak průměrná detektivka. Myslím, že styl vyprávění mi prostě od této spisovatelky nesedí, ale zajímavé momenty se tam dají najít..

acupoflucy
17.04.2016 5 z 5

Prostě bomba. Doporučuji

moni.ka
16.04.2016 3 z 5

Kvalitní řemeslo, i když z tak úžasného námětu by se podle mě dalo vytěžit mnohem víc. Ale kdo ví - kdybych si vinou nepovedeného překladu chvílemi nepřipadala, že čtu texty z google překladače, možná bych dala i hvězdy čtyři.

DariDerek
13.04.2016 5 z 5

Naprosto skvělý zážitek a i když jsem tuto knihu četla k recenzi už před více jak 14ti dny, stále ji mám v hlavě. Opravdu se to autorce povedlo. A pokud chcete, mou recenzi si můžete přečíst tady v záložkách. :)

klauni poutě, lunaparky, zábavní parky Pacifický severozápad

Jennifer Hillier
kanadská, 1974