Charlie a veľký sklený výťah

Charlie a veľký sklený výťah https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42192/bmid_charlie-a-velky-skleny-vytah-KEl-42192.jpg 4 102 22

Willy Wonka série

< 2. díl

Charlie a veľký sklený výťah je pokračovanie príbehu malého Charlieho z Továrne na čokoládu. Nik nepochybuje o tom, že pán Wonka je úžasný čokoládový mág, ale Charlie i jeho rodina ani trochu nedôverujú jeho pilotným schopnostiam, najmä ak tá vec, ktorú pilotuje, je veľký sklený výťah, stúpajúci do stratosféry.

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Enigma

Charlie and the Great Glass Elevator , 1972

JustABookReader
předevčírem 4 z 5

Dobré pokračování na první díl. Navazuje to poměrně perfektně, ale dle mého trochu slabší než první díl. První díl byl plný fantasy a super postav. Dvojka to trochu přebírá, ale s úplně jiným tématem. Dle mého velmi podařené pokračování, ale dám tomu asi jen 4 hvězdy, protože vím, že Roadl Dahl udělal mnohem větší hity.

simca9342
24.02.2023 5 z 5

Pokračování Karlíka a továrny na čokoládu je snad ještě lepší než díl první. Vím, že je to knížka pro děti, ale myslím, že by si ji měli přečíst také rodiče spolu s dětmi, aby na chvilku nemysleli na práci a povinnosti.

Terror
08.01.2023 3 z 5

Knihu bych rozdělil na dvě části. V té první, která přímo navazuje na Továrnu na čokoládu, letíme na oběžnou dráhu Země, ve druhé se vracíme zpět a zaexperimentujeme si s elixírem mládí. Trošku nechápu, proč Dahl ze dvou nesourodých povídek upletl tuhle novelu. Ale budiž. Některé pasáže jsou úsměvné, jiné absurdní a další nelogické. A o tom Dahl je. Přesto se nemohu ubránit pocitu, že tentokrát to mistr přepískl…

MaxíkD.
17.04.2022 4 z 5

Vtipné, ale první díl byl lepší.

evismaior
28.02.2022 3 z 5

60% - Oproti Karlíkovi a továrně na čokoládu mi tohle připadalo o dost slabší. Autora zjevně nadchl nápad s výtahem, který nejezdí jen nahoru a dolů, ale i do strany a vůbec kamkoli, a chtěl o tom napsat samostatnou knihu, kde bychom se dozvěděli, jak to bylo dál s Karlíkem a jeho rodinou. Bohužel ale neměl dost dobré nápady - v podstatě se tam řeší jen cesta do vesmíru s návštěvou prvního vesmírného hotelu a následným úprkem před nepřátelskými mimozemskými potvorami (a to přehánění a neuvěřitelné nápady, které působily v čokoládovně mile, je tady fakt už mimo - jakože výtah musí až málem do vesmíru, aby cestou zpátky mohl prorazit střechu?) a v druhé polovině pak tablety na úpravu věku (kdy Karlíkoví prarodiče se chovají nevysvětlitelně hloupě - i když tedy babička omládlá na mínus dva roky moje dítko dost pobavila). Postavy ani příběh se vůbec nijak nevyvíjejí a celkem se tedy nedivím, že se tohle pokračování nenatočilo.

petrzel
19.02.2022 1 z 5

S dcerou se nám to nelíbilo a nedočetli. Byla to slátanina nesmyslů a vůbec jsme se netěšily na večerní čtení.

Pert
29.01.2022 4 z 5

Škoda, že není zfilmováno, jako první díl.

Broukodrak
28.09.2021 5 z 5

Pokračování Karlíka a továrny na čokoládu je podle mě minimálně stejně dobré jako první díl. Věděli jste, že když vidíte padat hvězdu, tak to ve skutečnosti není hvězda, ale červodravý hníst, který hoří v atmosféře? Červodraví hnísti už ovládli většinu vesmíru, ale země je před jejich útoky chráněna, jelikož má atmosféru. Takže pozor, budoucí kosmonaute, pořádně zvaž svou kariéru!

Jehumaja
10.11.2020 4 z 5

Skvělé pokračování proslulého Karlíka a továrny na čokoládu!

Karinka2012
20.10.2020 1 z 5

Dávám jednu hvězdičku, protože knihu psal můj oblíbený spisovatel. Knihu jsem nedočetla, velké zklamání, nuda.

rozina351
30.08.2020 4 z 5

Za mě slabší než Karlík a továrna na čokoládu, ale děti to opět velmi bavilo. Nechyběla ta správná dahlovská fantasmagorie, napětí, děsivé momenty, ironie ani všemožné politicky, genderově či společensky nekorektní a nevýchovné hlášky, ze kterých babičky nadskakují a které děti tak milují.

Booky84
28.08.2020 4 z 5

První díl se mi líbil více, ale stejně jsem se smála - kniha opravdu nejen pro děti.

Zabajzna
16.08.2020 5 z 5

Bezva knížka pro děti, kterým se Karlik a továrna na čokoládu líbila. Ja bych ocenila klidně další dily. Pořád by bylo o čem psát. Kniha je zábavná.

JAnD
09.07.2020 3 z 5

Oproti továrně je to o něco horší, ale popis amerického prezidenta ocení dospělí ještě víc než děti...

jenda88
09.02.2020 5 z 5

Super knížka

Knihomolka506
27.01.2020 5 z 5

Knihy o dobrodružstvích malého kluka jsou snad čím dál lepší. Škoda, že je tohle poslední díl.

happy-smile
31.12.2019 4 z 5

Druhý díl je ještě ztřeštěnější než první, protože se dostáváme do vesmíru. Trochu to zamíchá s happy-endem, který si člověk domýšlel na konci první knihy, ale nebojte, oni se zpátky do té továrny nakonec přece jen šťastně dostanou. Dahlova fantazie opravdu nezná mezí a jeho fanoušci určitě nebudou zklamaní.

mot33
03.11.2019 4 z 5

Sice slabší spíše opravdu pro děti,ale stále takový lepší nadprůměr.

Měňavka
12.10.2019

Dost slabé a ani jsem nedočetla.

wiix
02.10.2018 3 z 5

Vtipné, menej poučné ako jeho iné diela, ale deťom sa to nadmieru páčilo.