Washingtonský dekret

Washingtonský dekret https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/190001/bmid_washingtonsky-dekret-HhQ-190001.jpg 4 314 79

Politický thriller od autora severských kriminálních bestsellerů. Demokratický guvernér Bruce Jansen právě vyhrál s velkým náskokem americké prezidentské volby. Oslava vítězství je však pokažena atentátem, při němž umírá jeho manželka. Kdo stojí v pozadí tragédie? Je vrahem opravdu místní podivín, nebo nitky sahají dál? Po Jansenově nástupu do úřadu prezidenta se Spojené státy rázem ocitají v situaci, kdy nový prezident udělá cokoliv, aby změnil americkou společnost — okamžitě a za jakoukoliv cenu. Doggie Rogersová, členka Jansenova štábu, se po schválení Jansenova kontroverzního dekretu, který ruší ústavní práva amerických občanů, ocitne uprostřed všeho dění. Rozpoutá se peklo na zemi, jaké Amerika ještě nezažila. Doggiin svět je brzy vzhůru nohama. Její otec je odsouzen k trestu smrti za vraždu prezidentovy ženy. Ve společnosti to vře a vojáci v ulicích násilím potlačují protesty bouřících se občanů. Doggie se cítí bezmocná. Zbyli jí ještě nějací přátelé, kteří jí mohou pomoci?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Host

Washington Dekretet , 2006

Alex.rrr
10.07.2018 2 z 5

Tuhle knihu ne. Dočtena se sebezapřením a konec je jak z červené knihovny. Hodně nerealistické. Popsaná situace a politické zvraty mě bavily, ale děj přeskakoval z několika postav mezi sebou a celý akt vyšetřování vraždy prezidentovi manželky přechází do pozadí a řeší se, že stále někdo utíká od ničeho k ničemu. Kniha je bez větší možnosti danou situaci pročíst a víc se vcítit, autor mohl malinko víc rozvést některé pasáže místo nesmyslného popisování na 40 stran přepadení, které je pro děj absolutně o ničem. Olsena mám hodně ráda, ale tento žánr mu nesedl...

Irsaf
21.06.2018 5 z 5

Neco jiného, nez jsme od autora zvyklý, přesto se to četlo dobře. Líbilo se mi to.

Milly22
02.03.2018 2 z 5

Ne, ne, ne. Knihu jsem rozečetla, ale jelikož mě vůbec nebavila, tak jsem jí odložila. Poté jí přečetl táta a říká, musíš vydržet, ono se to rozjede. A ano, četla jsem znovu a musela se nutit. Od strany asi 300 to stálo za to, ale za mně znovu ne.

jiri2002
30.01.2018

Knihu jsem přečetl cca za tři dny, je to přesně to, co jsem v danou chvíli potřeboval. Není to sice Forsyth, ale jsem spokojený.

Peršanka
25.11.2017 1 z 5

Bohužel, tohle mi nesedlo. Fakt jsem to chtěla přelouskat celé, ale byl to suchopár. Ještě že se mohu vrátit k oddělení Kvé.

ddkk
18.10.2017 5 z 5

Tentokrát z jiného soudku...ale opět výborné.

Kačta
08.10.2017 5 z 5

Moje první kniha od Adlera-Olsena, zrovna mimo jeho obvyklý žánr, ale za mě skvělá. Zajímavý i aktuální děj, rychlý spád. Určitě si přečtu i autorovy další knihy.

iLuciferie
01.10.2017 1 z 5

Adler-Olsenovy detektivky i politické thrillery mám ráda, ale tato kniha se mi opravdu nelíbila - neodsýpající děj, který se (ale jen trochu) rozjíždí až tak v polovině, rozsah mohl být tak třetinový.. Jednu hvězdičku dávám jen kvůli tomu, že jsem četla ještě i horší knihy..

felia
26.08.2017 1 z 5

Nejslabší kniha dobrého autora

Driftersoul
21.07.2017 2 z 5

Tak s tímto dílem mám problém. Na jedné straně snad docela pravděpodobně popisuje "technologii" politického zvratu zavedeného systému a následnou diktaturu (komunistickou, fašistickou či jinou) - cenzura, zfalšovaná propaganda, persekuce, likvidace nepohodlných. Na straně druhé, vlastní dějová linie (jistě napínavá a nutící dočíst rychle až do konce), je laciná, černobílá a často (přes jistě úctyhodné množství zajímavých vedlejších informací), zbytečně mnohomluvná. Závěr pak už připomíná červenou knihovnu. Určitě lze najít mnoho jiných takto objemných knih (ca.600 stran), jejichž přečtení by bylo menší ztrátou času.

Pichoval
20.07.2017 5 z 5

velice napínavá kniha plná zvratů, napětí graduje až do samého konce, autor opět nezklamal

Jaruš7
11.05.2017 4 z 5

Autor si docela dobře pohrál v příběhu s následky rozhodnutí doplnit jen jeden zákon na který si USA nedá sáhnou, taky díky enormně silnému lobingu.
Myšlenky odzbrojení tu už byly, ale USA je na toto právo hrdá a vzít si jej jen tak nedá, i když bezpečnostní důvody tu jsou intenzivně silné.
A tak fígl jev tom, že to nejsou zbraně, ale m....e celkem chytristika, takže jen tři slova zákaz nákupu m....e.
Z doslovu je zřejmé že kniha je napsaná před r. 2005, tedy než udeřila Catrina. Tedy knižní vize pohromy se skutečností z jiné tragédie si nezadají. Masy se chovají s pudovou záští.
Kniha je ukázkou logicky možných, narůstajících, jako lavina valících se problémů jen na jednu zněmu v zákoně zvanou "Bezpečná budoucnost". Tak úžasný název a ergo - thriller je na světě. Jde o to ukočírovat i správné vize v lidské společnosti. Má to jistou pozitivní ideu, takže kontrola a rozvaha by neměla ztratit váhu, takže fajn.

marmar123
03.05.2017 4 z 5

Trochu jiný Olsen, dobrá kniha, trochu mi připomínala Orwella 1984.

martina2704
09.04.2017 5 z 5

Přesně to, co jsem čekala. Politický thriller, který má spád, je v něm skvěle vylíčeno pozadí prezidentské kanceláře a strašně dobře se čte. Vůbec jsem neměla problém se zorientovat, kdo je kdo (a to u tohohle žánru mnohdy mívám) a začetla jsem se od první stránky. Můžu tedy jenom doporučit.

Peťulka3
06.04.2017 4 z 5

Mínus jedna hvězdička za to,že tam nebyl Carl s Asadem :D Ano,je to trošku zvláštní důvod,když je to úplně mimo jejich příběh,ale ty dva si prostě nejde nezamilovat :)

Nestorkea
21.03.2017 4 z 5

Politická tématika není nic pro mě. To se mi potvrdilo v první polovině knihy. Než jsem se zorientovala kdo je kdo, jakou má funkci a i v samotném prostředí Washingtonu, dlouho mi to trvalo. Potom se ale kniha četla jedním dechem. Nebudu hodnotit hvězdami, protože vzhledem k pro mě nesympatickému prostředí děje mám zkreslený pohled na celek. Místy byl děj poněkud rozvleklý a opakovaly se popisy. Nicméně styl a závěr se mi líbil. Určitě to není moje poslední kniha od tohoto autora.

Majdule
10.02.2017 4 z 5

viz moje recenze

Aleen
10.02.2017 4 z 5

Ačkoliv se knihám o politice defakto vyhýbám, tuhle jsem přečetla. No dobře, prostě jsem viděla Adler Olsena, tak jsem po něm skočila a až v průběhu čtení zjistila, že nečtu oddělení Q :-)!! A musím říci, že zklamaná nejsem. Asi je to tím, že autor je skvělý vypravěč, který slovem vládne velmi dobře. Takže pro mně to pěkně odsýpalo a prostě se mi to líbilo.

koki.veru
10.01.2017 5 z 5

Tak tahle knizka me strasne prekvapila....uz dlouho jsem se na ni chystala,ale titul politicky me trochu odrazoval. A hle,vyklubala se z toho jedna z nejlepsich knizek,co jsem kdy cetla. Nemohla jsem se vubec odtrhnout. Zajimave postavy,propracovana zapletka,napinavy dej,proste super thriler :-)

Vilas1979
10.01.2017 2 z 5

Že je pan Jussi Adler-Olsen obeznámen s různými konspiračními teoriemi se ukázalo už při čtení zatím posledního dílu detektivní série Oddělení Q - Nesmírný. Film Zeitgeist, který tuto novodobou vlnu zájmu o různé konspirace odstartoval, je tam zhusta rozebírán. Říkal jsem si tehdy, že ho autor shlédl tak nějak v rámci přípravy. V průběhu čtení Washingtonského dekretu jsem však začal mít podezření, že autor na začátku své spisovatelské kariéry v konspiračních teoriích pravděpodobně vězel až po uši. FEMA tábory budované po celých Spojených státech schopné pojmout miliony nepohodlných občanů, kde jsem to jenom četl? Jistě, je to další z oblíbených konspirací - nastolení policejního státu v USA, střelby ve školách a další teroristické útoky jsou operace tajných služeb pod falešnou vlajkou, které mají ospravedlnit odzbrojení občanů a vyhlášení stanného práva. Přesně tenhle scénář se před námi v knize rozvíjí. Snaží se nás autor varovat nebo se prostě jen inspiroval jednou teorií? Možnou odpověď jsem nalezl na konci knihy ve vysvětlivkách, mezi zdroji je uveden Alex Jones a jeho web Infowars.com. Ano, to je přesně ten web, ze kterého čerpá Aeronet, AC24 a další české konspirační weby. Přesně ten web, který v době prezidentských voleb v USA například šířil aféru Pizza Gate: bez důkazů obvinil špičky demokratické strany z pedofílie, když tvrdil, že jakási washingtonská pizzerie funguje jako krytí pro zneužívání dětí, že to, co je na jídelním lístku, není nabídka pizzy, ale nabídka sexuálních praktik s dětmi. Pizzerie patřila přednímu politikovi demokratické strany a dalšími byla často navštěvována. Co bude příště? Chemtrails? Pití sava? Po celou dobu čtení říkal jsem si tedy říkal, že to je prostě příliš neuvěřitelné a přitažené za vlasy, byť samozřejmě nejsem žádný znalec americké ústavy a práva. Jussi Adler-Olsen se nás ve vyčerpávajících vysvětlivkách snaží naléhavě přesvědčit o opaku. Od vzniku knihy však uplnynulo deset let a nic z toho se nestalo, třetí světová válka stále nezačala, dolar se stále nezhroutil. Je to jako s těmi konci světa, ale jednou se určitě někdo trefí. Těžko uvěřitelný vývoj událostí však není jedinou slabinou této knihy, žádný z hrdinů mi k srdci vyloženě nepřirostl, děj je příliš rozvleklý, knihu jsem četl neobvykle dlouho a k dočtení jsem se musel velmi přemáhat. Je hodně znát, že to je autorův první román, vědět to dříve, asi bych se mu vyhnul. Závěr mile překvapil, ale to je záležitost několika posledních stránek. Myslím, že je dobře, že Jussi Adler-Olsen přesedlal na detektivky, které mu sedí o mnoho víc a jsou čím dál lepší.