Zabíječ draků

Zabíječ draků https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15042/warhammer-zabijec-draku-15042.jpg 4 265 31

Warhammer - Gotrek a Felix série

Zabíječ draků je další kapitolou ságy Gotreka a Felixe o jejich hledání smrti. Po událostech popsaných v Zabíječi démonů je neohrožená dvojce pronásledována jejich zapřísáhlým nepřítelem, zákeřným Šedým věštcem Thanquolem. Spolu s několika dalšími trolobijci a vyslanci Kislevu se vypraví na cestu za pohádkovým zlatým pokladem – a jeho příšerným strážcem.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Polaris

Dragonslayer , 2000

elfos
28.07.2017 5 z 5

Chvíli jsem váhala, jestli nedat o hvězdičku míň, ten drak si tohle nezasloužil.. nenarodil se takhle.. Ale kvůli tomu, že moje představa zacházení s draky (a dračího života) je jiná, bych asi neměla žonglovat s hvězdami.... takže opět za pět.

Franc
07.06.2017 3 z 5

Další díl s příběhy Gotreka a Felixe je pořád poutavé čtení, které přinese spoustu akce a napětí. Snorri opět nezklamal a jeho hlášky jsou tím správným kořením knihy, Felix řeší své komplexy, Gotrek je prostě Gotrek. Ke starým známým přibudou noví rekové doufající, že cesty osudu je přivedou k vytoužené hrdinské smrti. Potud je vše v nejlepším pořádku a mé očekávání nezůstala v ničem ochuzena.

Leč mám pocit, jako by autor pomalu začal přešlapovat na místě. Ale jsem si vědom, že v rozsahu knihy a zvoleném tématu nelze neustále přicházet s něčím novým a neokoukaným. Tento díl mi přišel oproti přechozím "nejpřímočařejší". V podstatě jsem měl pocit, jako bych četl delší povídku. I přesto musím konstatovat, že milovníci toho žánru nebudou zklamáni. Kniha má pořád co nabídnout. Mnou zmíněné "nedostatky" nemohou převážit klady, které tato kniha má.

jan14s
23.03.2017 5 z 5

Zábavné, napínavé, dobré :)

Hadati
25.09.2016 4 z 5

Kromě skaveních nepřátel, kteří se na další konflikt s Gotrekem a Felixem připravují již v předchozí knize Zabíječ démonů, je tentokrát v pořadníku nepřátel nejen obrovitý a starodávný drak, ale i skupina lidí a orků. Prostřednictvím našich známých jednotlivých skavenů, které nás příběhem provází již od Zabíječe skavenů můžeme sledovat, jak se na země nedotčené Chaosem pomalu blíží velká pohroma. A je jen otázkou času, kdy se s touto pohromou střetnou naši hlavní hrdinové.

Nigol
02.08.2016 5 z 5

V tomhle díle jsem si zamiloval Maxe Schreibera, kterému jsem fandil, aby získal Ulričino srdce na úkor Felixe. Úžasné jsou znovu hlášky Snorriho Nosohryze... Napsat to ve stylu, kde Gotrek říká: "Drak je můj'!" a Snorri reaguje: "Je Snorriho!" To je prostě tak zábavné, jak jen může být, někdo v tom může vidět hádky mezi bratry doma...

Miro.slav
22.07.2016 5 z 5

Po neuveriteľnom treťom diele Zabíjač démonů sa ocitáme v pevnosti Karak Kadrin - pevnosti Grimnirovho chrámu, kde skladajú svoje prísahy trolobijci. Kniha si stále drží trpasličiu atmosféru, no bohomžiaľ sa tu musíme rozlúčiť s jednou postavou. Ako už napovedá názov, hlavný cieľ tohto príbehu je zabitie draka, ktoré v sebe ukrýva aj ďalšie zvraty, a samotný záver ponúka zaujímavé ukončenie. Odporúčam.

vlkodlaq
13.04.2016 4 z 5

Zatím nejlepší ze série, i když otravného, neustálého omílání detailů se autor ještě nezbavil.

OSTROVID
05.02.2016 5 z 5

Jeden z mých nejoblíbenějších dílů této ságy hned po Zabíječi bestií. Felix si to rozdá s drakem a začíná být stejně dobrý bijec jako Gotrek.

Boldrick
23.02.2014 5 z 5

Pro mě o něco málo horší než třetí díl, ale stále skvělé :-) Přibude spousta trolbijců a pár jich i umře, zaplať Sigmar. Je zde několik naprosto úžasných hlášek. ThePetinka to hezky shrnula, jen na to má poněkud holčičí pohled, takže ji, chlapi, moc vážně neberte ;-)
P.S. Ukažte mi nějakého trpaslíka co doplatil na chlast a Felix to zvládne ;-)

ThePetinka
09.12.2013 3 z 5

Hlavní postavy zůstávají pořád stejné - Gotrek a Felix. Ani u jednoho z nich jsem nevysledovala žádnou zásadní změnu v povaze. Gotrek je stále maniak, vraždící maniak, mající velice dobré mínění o pivu, vodce a o představě své vlastní hrdinské smrti. Docela sympaťák, mám ho ráda. Felixe už pomalu začínám vnímat jako svého rytíře, což vede k absurdním situacím. Jeho děvče, Ulriku nemám ráda. Ale ona je beztak docela blbá a nesympatická, takže mě to moc netrápí.
Zápletka? Tyhle knihy nikdy nepatřily zrovna do třídy těch nepředvídatelných. Stačí jen název + vědomí toho, že existují další díly. To úplně stačí, abych prozřela co budou zabíjet a abych nemusela mít strach, že při nějaké té super napínavé scéně Gotrek dospěje své hrdinské smrti (začínám uvažovat, jestli ten maniakální trpaslík není tak trochu nesmrtelný).
Jediná nepředvídatelnost plyne ze strany skaveního šedého věštce Thanquola, který očividně odmítá odejít za Rohatou krysou, nebo jak se jmenuje skavení bůh. Přiznávám, že jeho konec jsem očekávala už v průběhu druhého dílu a s napětím ho očekávám stále. A on ne a umřít. Mrzuté.
Celkově mám z knihy dobrý pocit. Neočekávala jsem od ní sice nic velkého, což je dobře, protože nic velkého ani nepřišlo, ale přiznávám, že se četla dobře. Měla jsem ji přelouskanou prakticky hned. Mám trochu pocit, že King se vypsal, že má teď lepší techniku a poutavěji vypráví. Zkrátka a dobře, klady u téhle knihy výrazně převažují.
PS: Trpaslíci (i Felix) moc chlastají! Vědro vodky! No co to je? Já vám říkám, že na to doplatí!

X3ON
05.03.2013 5 z 5

spolu se skaveny a troly asi nejlepsi dil serie ;)