Hodnej kluk

Hodnej kluk https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/357612/bmid_hodnej-kluk-iuy-357612.jpg 4 1271 253

WAGs série

Zorganizování bratrovy svatby je pro Jess Canningovou největší výzvou jejího života. Černá ovce rodiny si nemůže selhání dovolit. A nikdo (absolutně nikdo!) se nesmí dozvědět o té obrovské chybě, kterou udělala o jedné slabé chvilce s ženichovým svědkem. Chybě, která se nebude opakovat. Rozhodně ne. Přestože je to ten nejrajcovnější chlap na světě. Pro Blakea Rileyho je chystaná svatba jako dar z nebes. Jess je hlavní družička a on ženichův svědek. Tak ať hra započne. No a co, že bude muset čelit troše (no tak dobře, spoustě) vzdoru? Jen potřebuje přesvědčit jednu tvrdohlavou blondýnu, že je ve skutečnosti hodnej kluk, i když se špatnou pověstí. Naštěstí jako každý hokejista ví, že když chcete skórovat, musíte se snažit. Jess má všeho až nad hlavu i bez jednoho hodně sexy a trochu dětinského chlapa. Začne obřad včas i navzdory tomu, že někdo opil babičku? Patří vůbec na svatbu třpytky? A nevadilo by, kdyby družička zavraždila ženichova svědka?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

Good Boy , 2017

petulkapeta
13.01.2020 5 z 5

Kniha mě fakt bavila,byla vtipná a nenudila jsem se, s Blakem byla sranda s nadržencem jedním...

Elize
13.01.2020 3 z 5

hezká oddechovka, čtivě napsaná a docela jsem se u toho i zasmála. Bylo fajn, že se příběh postupně rozvíjel bez nějaké uměle vykonstruované zápletky.

gleti
03.01.2020 4 z 5

Překvapilo mě, co všechno skrývá člověk, kterého považujete jen za přerostlého puberťáka. Už v "MY" si Blake Riley získal mé srdce,takže stačilo přidat trochu trápení, trochu obětavosti a štěňátka a usídlil se v něm natrvalo.

Přesto Wagsky na rozdíl od HIm do mé topky patřit nebudou.

Jejunka
28.12.2019 5 z 5

Čtivé a vtipné. On byl teda puberťák a v mozku mu to funguje jinak, ale já mám pocit že ve všech chlapech je kousek puberťáka po celý život. Doufám že tato série bude mít po Zůstaň pokračování.

adela2230
28.12.2019 5 z 5

Super kniha, člověk se zasměje, je fajn, že se příběh vyvíjí postupně, a není tam obvyklý zvrat a člověk může klidně plynout s příběhem.

Justme3
16.12.2019 4 z 5

Super počtení, zábavné, oddechové. :)

Jeninas
14.12.2019 3 z 5

Je pravda, že jsem se při četbě často smála, ovšem na mě je Blake prostě moc dětinský, takže jsem četla víceméně jen kvůli Wesovi a Jamiemu, od kterých se mi odchází jen s těžkým srdcem. Jess mi lezla na nervy už tím, že na svatbu pozvala 300 lidí, což mi nesedělo. Nad wagskami jsem obracela oči v sloup, ale z nemnoha vlastních zkušeností vyvozuji, že jsou přesně takové. Od půlky to překvapivě bylo fajn a knihu jsem dočetla na jeden zátah. Blake si mě získal hloubkou své lásky. Ocenila jsem Shakespearovo: "Co orálem zvou, i zváno jinak udělá tě úplně stejně." :-D Taky Wesova reakce u výtahu byla k zulíbání, protože svědčí o tom, že Canningovy přijal za své :) V porovnání s Him sérií však víc než průměr dát nemůžu.

bari_be
28.11.2019 4 z 5

Do knihy jsem se začetla jen kvůli Jamiemu a Wesovi, protože se těch kluků po přečtení předchozí série nedokážu vzdát :) Každá zmínka o nich mi vykouzlila úsměv na tváři a jejich svatba mě naprosto dojala. Blake byl už v sérii Him & Us totální zlatíčko, ale tím svým buranským chováním a hláškama mi lezl na nervy. Anakonda Blake? Vážně? :D Jess zase nevěděla co chce a neustále se litovala. Jenže pak se cosi zlomilo, já začala říkat "žíši" a Blake mě dostal úplně stejně jako Jess. Lehká, svěží, místa možná trošku kýčovitá oddechovka, bez přílišného dramatu :)

luzajickova
20.11.2019 5 z 5

Konečně jsem se dokopala přečíst další knižku!!
Elle Kennedy sem si naprosto zamilovala ♥
Už když jsem četla serii Off Campus kterou NAPROSTO ŽERU ♥♥ (Krom 4 dílu do kterého se mi moc nechce)
Teď se chystám na Matta a Hailey..tak sem zvědavá
Jessica mě ze začátku malinko štvala ale potom to bylo v pohodě.
Blake naprosté zlatíčko ♥
Ach ta Molly tu nenavidim.. za to co udělala..
DOPORUČUJI JAKO ODDECHOVKU občas jsou tam vtipné scény.. :)

Majuš333
07.11.2019 5 z 5

Aj napriek tomu, ako veľmi som si Blakea a Jess v sérii Him obľúbila, tak tu mi zo začiatku obaja trošku liezli na nervy... V prvých kapitolách bol Blake ako Joey Tribbiani zo sitkomu Priatelia a Jess by som najradšej strelila facku kvôli tej jej nerozhodnosti: "chcem/nechcem". Ale ako sa dej posúval ďalej, tak sa aj moje sympatie vracali :) Opäť skvelý kúsok z pera autoriek, ale na Wesmieho nemá nikto a nič, ani čivava a rotvajler nie :)
A do tejto obálky som sa priam zamilovala, je nádherná :)

Ivet1990
05.11.2019 3 z 5

Skvělá oddychovka

tatjana1737
04.11.2019 3 z 5

(SPOILER) "(...) Žádnej člověk není ale ostrov sám pro sebe. Ty jsi ten typ, co se stará o svoji rodinu. O přátele. O spoluhráče. Kdo se ale stará o tebe?"
"Takže tvrdíš, že muži jsou spíš poloostrovy? Tak ženský jsou pak rušný části centra měst. Plný jednosměrek a mraků aut. Člověk je z toho akorát zmatenej."

!!! POZOR MOŽNÉ SPOILERY !!!

Nejprve jsem četla druhý díl, ale ono to není na škodu, tady lze číst na přeskáčku. Souhlasím s tím, že Matt tady moc sympaticky nepůsobil, ale jeho postava se zde omezovala jen na neustálé fňukání stran rozvodu, což mu moc prostoru rozehrát svůj šarm nedalo. Ovšem stejně jako ve dvojce (a v knize Návrh), ani tady jsem se toho o hokeji moc nedozvěděla. Dokonce se odvažuji tvrdit, že jsem se poučila víc o pletení (scéna s Leilou v nemocnici), než o ledním sportu. Ten se opět smrskl na pár ledabylých vět o průběhu tréninku či zápasu a na opakované klišé (které tentokrát zaznělo i doslovně), že každá holka chce hokejistu. Já jich teda osobně moc neznám, to přiznávám, ale hokejistu bych teda nechtěla :-).

I když... podle těchhle knížek se zdá, že jsou všichni těžce ve vatě a nikdo z nich neřeší existenciální potíže. V podstatě ani hlavní hrdinka, přestože má komplex, že ji rodiče doposud ve všech jejích neúspěšných kariérních odbočkách dotovali. Tenhle nedotažený motiv mi vadil hrozně moc, protože Jess pak opravdu trochu vyznívá jako vatovaná holčička z bohaté rodiny, která se hledá, hledá, a rodiče za to platí. Čekala jsem, že tohle autorky víc dotáhnou, Jess sobě i rodině dokáže, že tentokrát své poslání a superschopnost našla, a protože se ve svém oboru stane top, nakonec vrátí rodičům do pětníku všechny peníze, které do ní kdy nastrkali... (Nevím, jaké platy mají sestry v Kanadě a USA, ale u nás by jim to vracela asi hodně dlouho, i kdyby si vzala dvě směny navíc.)

Milostná zápletka byla obdobou toho, co bývá hodně časté - ona ho nesnáší, přesto ji přitahuje, myslí si o něm, že je to jen hora svalů, ale když si mu nakonec navzdory všem předsudkům vylije srdíčko, on ji překvapí nejen v posteli, ale i svými rozumovými schopnostmi, empatií a celkově je to prostě super mužský. Nicméně Blake, byť byl psaný docela sympaticky, na mě působil jako hrozný puboš. Ani ne tak svými hláškami a smyslem pro humor, ale spíš neustálým taháním se za Anakondu Blakea. Fakt nějakou ženu vzruší, když jí přijde od skoro cizího chlapa foto penisu, popřípadě jí ho neustále strká pod nos (obrazně) a pořád o něm mluví?? Představa, jak někam přijdu na rande a chlapík si ho přede mnou začne hladit přes kalhoty a vést lascivní řečičky, vede spíše k tomu, že bych z jeho bytu rychle utekla.

Autorky si v ději mohly mnohem víc vyhrát s Blakeovou bývalkou - konečné vyznění pro mne bylo spíše "politováníhodná" než "sakra, to je ale mrcha!" Fiktivní těhotenství bývá častou vztahovou pastí i v reálu, takže tuhle lež bych Molly až tak nezazlívala, ale spíš mi přišlo přes čáru, že ji pak udržovala před Blakeovou rodinou, s jeho sestrou chodily na výroční večeře apod. Jako jo, to už bylo přes čáru. Ale i tak, mohla být mnohem víc zlá a zákeřná.

WAGsky tady působí trochu jako takový ten obraz amerických paniček, co rozhazují peníze svých bohatých manžílků, aby pro ně vypadaly co nejlépe, měly dokonalý účes, nehty a outfit, a jejichž jedinou starostí je, jakého dodavatele občerstvení vybrat na další večírek. Přitom v druhé knize to až takhle hrozné nebylo, takže mě to trochu mrzí. Když už se ta série jmenuje WAGs, čekala bych o nich trochu víc. Takto jen vím, že jakmile přijde do klubu nová členka, dostane dárkový uvítací balíček, v němž je mj. sada na výrobu vlastního dilda (Udělej si sama, a pak se udělej sama). Zajímalo by mne, jestli se ta sada i ostatní věci z dárkové tašky (třeba dres se jménem hráče a hláškou, že k sobě s dotyčnou patří) musí vrátit, když se dotyčná s hokejistou rozejde??

Jelikož je to už třetí kniha, co jsem od Elle Kennedy četla, značně se mi zajídaly opakující se slovní obraty typu, že hrdina hrdince podebral prso (já si představím podebraný palec a vzrušení hned opadne), popřípadě že se o něj otírala jako kočka v říji (v téhle knize to bylo řečeno tuším 3x). Taky mi lehce uniklo, co se vlastně dělo s oblečením při sexu v autě - Blake Jess dle popisu odsunul kalhotky na stranu, aby do ní pronikl, ale ta je pak po aktu sbírala ze země, což by znamenalo, že jí je musel sundat?! Tentokrát ovšem dávám palec nahoru za "polibek" na svatbě a následující scénu ("Souhlasila jsi s polibkem, zlato. Jen jsi neřekla KDE.").

Čte se to dobře. Autorky mají lehký styl, příběh - i když strašně předvídatelný a černobílý - nutí číst dál, je tam hodně slovního humoru, chlapi jsou sympaťáci... Ale. Chybí mi tam nějaký pořádný konflikt, aby o tu společnou lásku víc bojovali, trochu víc reálného života (všichni jsou bohatí a krásní), všechno je to hrozně jednoduché a vlastně tak trochu o ničem... Kdyby autorky v tomhle směru přidaly, bylo by to o dost lepší čtení. Takhle dávám 2,5 * za orální scénu a vtipné hlášky.

Cometka
02.10.2019 4 z 5

Rychlé čtení, žádná překvapení, ale účel splnila. Škoda, že knížka vyšla v ČR dřív než série Him, protože některé postavy této série zde "vystupují". Jako oddychovku doporučuji.

Lee7
25.09.2019 4 z 5

Svěží a pěkné, líbil se mi protiklad.. vážně se u nich bavím :)

Litocha
22.09.2019 2 z 5

Ne. Kolik že má být postavám v téhle knížce? Mezi pětadvaceti a třiceti? Tak proč se chovají, jako by to byli puberťáci? Anakonda Blake a rádobyvtipné infantilní vyjadřování? Uznávám, že hokejisti asi nebudou žádný mozkový trust, ale kdyby aspoň Blake nepůsobil jako buran s přebujelým egem, ze kterého si všichni sedají na zadek (fajn, nebyla jsem v Kanadě, takže opravdu nevím, jestli jsou tam hokejisti takoví polobohové, jak je tady prezentováno). A Jess kdyby ze sebe nedělala takovou chudinku. (S tou její avizovanou chytrostí bych to taky tak růžově neviděla, kdyby studovala medicínu, tak pochopím, že se z toho hroutí, ale zdravotní sestra?)
Když připočtu, že knížka postrádala nějaký smysluplný děj (vážně tam mělo jít jenom o to, jak a jestli spolu začnou chodit a kolikrát a kde na to vlítnou?) a že už mě unavuje, jak byl tým zobrazen jako supermani, kteří nemůžou být poraženi (ve vrcholové soutěži!), leda by měli nějaké osobní trable, které jim brání ve stoprocentním výkonu, musím konstatovat, že tohle se tedy vážně nepovedlo. Možná kdyby knížka byla zasazena na vysokou školu jako předchozí série (která se mi líbila), byla bych ochotná jí toho více odpustit. (Nevím, jak velkou roli má na výsledné podobě Sarina Bowen, ale za mě to spoluautorství moc dobrý krok není.)

genikuxik
20.09.2019 5 z 5

Jsem z téhle knížky naprosto odvařená...smála jsem se dialogům od druhé kapitoly snad do konce...charaktery hlavních postav jsou skvělé...není tam však zápletka, kterou jsem pořád čekala, ale nakonec mi to nevadí, protože jsem se opravdu bavila - a to je u takových knížek přesně to, co chci = oddech a pobavení :)

janina66
23.08.2019 5 z 5

Tak to bylo super. Čtivé, vtipné a oddychové. Doporučuji

baruska6061
21.08.2019 5 z 5

Nádherná oddechovka!

Andrea_I_Am
20.08.2019 4 z 5

Taková odpočinková jednohubka, u které se zasmějete, vzdychnete a budete si přát být hlanví hrdinkou ... ale nic víc, za čas zapomenete, o čem to vlastně bylo. Ale budete aspoň vědět, že to bylo celkem dobré a určitě to doporučíte dál.

Googies
17.08.2019 5 z 5

No konec proste :D prectena za 10 hodin s pauzama :D uplne me pohltila!!