Vzplanutí

Vzplanutí https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/499319/bmid_vzplanuti-GK0-499319.png 4 448 448

Policista Tomáš Volf série

Hromada popela byla ještě včera lidským tělem. Další případ poručíka Volfa. Druhá kniha s Tomášem Volfem, za niž Jiří Březina obdržel Cenu Jiřího Marka za nejlepší detektivku Nadpřirozený jev, zvláštní shoda okolností, nebo rafinovaná snaha zničit důkazy? To je případ, nad kterým kroutí hlavou i vyšetřovatel požárů. Najít odpovědi rozhodně nebude snadné. Poručík Tomáš Volf na novém působišti v Praze mezi nové kolegy zrovna nezapadl a na složité vyšetřování je tak vlastně sám. Pomůže mu návrat k uzavřenému případu, který začal podobně hrůzným nálezem? Může se ale stát, že narazí na něco, co změní život hned několika lidí.... celý text

Alaglesia
28.01.2024 3 z 5

(SPOILER) Další zajímavá česká detektivka. Předchozí díly s Tomášem Volfem jsem nečetla a nevadilo mi to. Jsem ráda, když můžu číst detektivku, kde nejsou prolévané hektolitry krve a autoři se nepředhání v bizárnostech a brutalitě. Téma bylo zajímavé, vysvětlení fenoménu vzplanutí vyčerpávající. Čekala jsem více tajemna. Vraha dědy jsem tušila už od poloviny knihy, kdy se vyšetřovatel začal znovu zajímat případem. Určitě si přečtu další knihy autora.

jitka7326
06.01.2024 3 z 5

Pohodová detektivka. Tomáš mi přijde trochu lúzr, na to že je policajt si moc nevěří.Veroniky mi bylo líto.

markulina711
24.11.2023 3 z 5

(SPOILER) Lepší než předchozí díly, zajímavé téma hoření..., dozvěděla jsem se něco nového. Celkem jednoduchý dávno uzavřený případ, ke kterému se Tomáš dopracuje skrze jiný. Že v krimu sedí 9 let někdo nevinný mi bylo jasné hodně brzo, hltala jsem knihu rychle dokonce, abych zjistila jak to Tomáš navlíkne, aby dostal za katr skutečného pachatele.

Tyet
23.11.2023 4 z 5

Neurazí, nenadchne, stejně jako ostatní autorovy knihy. Je to však sázka na jistotu, když chcete něco odpočinkového se stabilní úrovní.

lalela
06.11.2023

V každé Březinově knížce se prolíná více příběhů a to mě moc baví. Nejlepší je, že na konci knihy se vlastně všechny spojí do jednoho a pak teprve pochopíte. Skvělé čtení.

Paulmain
01.11.2023 4 z 5

Oddychovka, která se dobře čte. Krátké kapitoly a prolínání dvou příběhů přispívá napětí a ačkoli bylo jasné, že spolu nějak souvisí, těšil jsem se, jak se vlastně obě dějové linie propojí. Vyloženě mě baví ironické hlášky, které se sem tam jakoby nic vynoří, lehce zacukají mým pravým koutkem úst a zase zmizí, aby příliš nenarušily vážnost příběhu. Dobrá práce, jdu na další díl série.

WaN635
24.10.2023 5 z 5

Bez mučení přiznávám, že toto byl pro mě zatím nejlepší díl série. Za mě neměl jediné hluché místo, Veroniky mi bylo sakra líto.

Tomášovi fandím, čím dál více, rozhodně nemá nikde na růžích ustláno.

Aivlis
10.08.2023 4 z 5

Kniha sa dobre čítala, bola som naozaj zvedavá, kto stojí za smrťou Semerádovej. Tentokrát platilo, že naozaj nie je vždy všetko strašne zložité. Bolo mi smutno z osudu Veroniky, tak mladá a tak málo od života dostávala.

hanzmb
07.08.2023 5 z 5

Autor zraje jako víno. Po vysloveně průměrném Promlčení a jen o chlup lepší Polednici tu je najednou tahle vynikající kniha. Obrovský kvalitativní skok. Už ten základní nápad o "hoření" nemá obdoby. To je něco mimo běžné kategorie. K tomu ve 2 rovinách vyprávěný příběh, kořeněný problémy Tomáše na novém pracovišti. Ani se mi nechce věřit, že tyto 3 knihy napsal jeden autor. Jsem hrozně zvědavý na Mizení.

JezinkaJ
25.07.2023 4 z 5

Konečně.
Po rozpačitém prvním a druhém díle této série se třetí část hezky rozběhla. Zajímavé téma, rozpracované do detailů, stejně jako práce policisty, jeho úvahy, pochybnosti, hledání, tápání nalézání řešení i pravdy. Do toho trocha osobního života i profesních vztahů, hezky se seznamujeme. :)
Ráda budu ve čtení pokračovat.

marekB78
30.05.2023 4 z 5

Skvěle se čte, je to takové oddechové čtení. Volf se super a jdu se dát do další knížky

Habina074
26.05.2023 5 z 5

Pan Březina opět nezklamal. Svižné čtení, detektivka jak má být - díky za takové autory.

Ada0004
17.05.2023 4 z 5

Opět pěkná česká detektivka se zajímavým rozuzlením. Prima počtení.

Kaja1
10.04.2023 4 z 5

Super čtení, zajímavý způsob vraždy. Kéž by takových umanutých policistů bylo víc. Někteří lidé mají opravdu hroší kůži. Kdo však zabil Semerádovou se nedovíme.

Ivana11
01.03.2023 5 z 5

Skvělé.

mol378
23.02.2023 4 z 5

Zábavná a čtivá inteligentní detektivka bez nepravděpodobných zvratů se sympatickým vyšetřovatelem v hlavní roli. Zajímavý experiment, co se likvidace těla týče, živé uvěřitelné postavy. Určitě si z této série přečtu něco dalšího, na odreagování ideální, svižné, chytré a nepřekombinované. K tomu jako bonus naše domácí české prostředí.

Swissman
23.01.2023 5 z 5

Po rozpálených Budějovicích, a zaprášených archivech se Tomáš dostává do Prahy. Přiznávám, že jsem se toho trochu bál. Přeci jen, detektivek z Prahy je hodně. Ale tahle rozhodně nezapadne. Naopak, bude vynikat! Kniha opět velmi čtivá, námět velmi zajímavý.
Přečteno za víkend.

berila
21.01.2023 4 z 5

Bezesporu výborný český autor, ale přesto musím říci, že předchozí díl se mi líbil více. Za přečtení však určitě stojí.

pepa4081
18.01.2023 4 z 5

Výborné pokračování série. Zajímavý námět.
Velmi uspokojivé.

daja51
14.01.2023 4 z 5

Jsem si jista, že když se budu chtít začíst do dobré české detektivky, tak to budou knihy od Jiřího Březiny.