Vzplanutí

Vzplanutí
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/499319/bmid_vzplanuti-GK0-499319.png 4 467 467

Policista Tomáš Volf série

Hromada popela byla ještě včera lidským tělem. Další případ poručíka Volfa. Druhá kniha s Tomášem Volfem, za niž Jiří Březina obdržel Cenu Jiřího Marka za nejlepší detektivku Nadpřirozený jev, zvláštní shoda okolností, nebo rafinovaná snaha zničit důkazy? To je případ, nad kterým kroutí hlavou i vyšetřovatel požárů. Najít odpovědi rozhodně nebude snadné. Poručík Tomáš Volf na novém působišti v Praze mezi nové kolegy zrovna nezapadl a na složité vyšetřování je tak vlastně sám. Pomůže mu návrat k uzavřenému případu, který začal podobně hrůzným nálezem? Může se ale stát, že narazí na něco, co změní život hned několika lidí.... celý text

Janadvorackova
28.05.2024 4 z 5

Roztomile zuhelnatělá paní na začátku vrtá hlavou mnoha lidem.
Ale příběh nemá jen jednu jednoduchou rovinu o možném spontánním vzplanutí. Další dějová linka sleduje podobný príběh, jehož poměrně smutné pozadí poodhalí mnohem víc, než by jeden člověk snesl.

mataj
25.05.2024 4 z 5

Příjemné poslouchání na ČRo. Děj se střídavě odehrává v současnosti, kde probíhá vyšetřování podivné vraždy, a v minulosti, kde v deníkových vzpomínkách sledujeme příběh mladé dívky Veroniky, která byla odsouzena za vraždu svého dědečka. Mé první setkání s autorem, a myslím, že nebude poslední.

5tužka
23.05.2024

Parádní audio na Rozhlase, jela jsem nonstop v autě.

norrasun
23.05.2024

Bohužel, nadšení se u mě nekoná,
námět je, uznávám, zajímavý, ale zpracování (dle mě) prostě nezáživné. Takže s poručíkem Volfem se tímto loučím, k jeho toporným vyšetřovacím metodám jsem vášní nevzplála..

Pechule
22.05.2024 4 z 5

Nečetla jsem, ale poslouchala ve skvěle zpracované audio verzi na ČR 2. Detektivka mě zaujala, bavila a ráda si přečtu nebo poslechnu od autora další jeho knihu.

666Jitka
14.05.2024 4 z 5

Pozoruhodná zápletka, dvě časové roviny, dvě dějové osy - to vše dá dohromady zajímavý příběh, který se velmi slibně rozvíjí a postupně do sebe zapadá jako kousky skládačky. Vraha jsem trefně tipla až ve 3/3 tohoto interesantního případu. Skvělý přednes jsem si užila na ČRo.

ma_Run_ka
07.05.2024 4 z 5

Český autor, česká detektivka. Jiří Březina byl na seznamu a lákal k přečtení. Tentokrát jsem nečetla, ale zaposlouchala se do desetidílné série s audiotéky ČR 2 (mimochodem - moje první audiokniha). Děj napínavý, hlasy obou herců podmanivé (Václav Neužil a Veronika Khek Kubařová), zajímavé vyprávění ve dvou rovinách (dva případy, které se střídají).
Poručík Tomáš Wolf vyšetřuje smrt ohořelé ženy. Otevírá také archív s již uzavřeným případem a stejně zničeným tělem, hledá souvislosti a rozplétá pomalu nitky obou případů.
Další knihy Jiřího Březiny si ráda přečtu, už čekají v seznamu.

ondrej0119
07.05.2024 5 z 5

Moc jsem od toho nečekal a překvapivě dobré, bavilo

Ovecka_Saki
07.05.2024

První kniha od autora a je to pěkná detektivka. Bavila mě, utíkalo to, žádná nuda.

ivousekk
06.05.2024 4 z 5

Bezva to bylo. Pribeh mel spad, zadna hlucha mista, primerene napeti. Libily se mi i dve casove linky. Urcite zkusim i dalsi Brezinovy detektivky. Jen teda chudak Veronika, ztratit tolik let zivota…
Provedeni CRo jako vzdy skvele.

klara.fr
06.05.2024 5 z 5

Tak jsem při tom poslouchání taky rovnou všude uklidila a navařila na dva dny dopředu. Příběh byl krásně český, chytlavý a hlavně příjemný pro duši a uši. Spěch posledních dní mě alespoň na chvilku opustil.

Centurion.d
03.05.2024 4 z 5

Posloucháno na Českém rozhlase, takže nevím, zda jde o přesný přednes knihy nebo je to pokrácené apod. Každopádně provedení skvělé a to samé mohu říct o samotném ději knihy a příběhu. Líbilo se mi to, moc povedená pohodová detektivka se zajímavým námětem.

IHT
03.05.2024 5 z 5

Pekna detektivka a povedene zpracovani CRo.
V predchozim dilu mi vadil autoruv pristup k minule dejove lince - tam ji protagonista popisoval dle svych vzpominek a bylo to hodne neverohodne. Tady pan autor sahl k osvedcenejsimu pristupu - stridani dejovych linek plus zapisky z denicku. Parada.
Jinak velmi hezka zapletka, rozlustit se dala celkem brzo, ale autor to zvladl hezky. Plusove body za vysvetleni zpusobu vrazdy! ;)

Maky78
02.05.2024 4 z 5

Audio na Čr
Výborné spojení hlasů. Obzvlášť Veronika Khek Kubařová se mi tam velmi líbila. Detektivka s neobvyklou zápletkou, vyšetřovatel Volf byl normální.

tulipi
01.05.2024

Poslechnuto na ČRo jako četba na pokračování.
Poslouchalo se moc pěkně - napětí, spád, zápletky... ; rozhodně mám chuť se poohlédnout i po předchozích dvou dílech (Polednice a Promlčení).

helenkan
30.04.2024 5 z 5

Moje první detektivka od tohoto autora. A musím řict že se mi moc líbila. Jen si musím přidat na seznam předešlé dva díly, abych se blíže seznámila se sympatickým Tomášem Volfem. Posloucháno audio a super zážitek.

daPhytCZ
30.04.2024 5 z 5

Napínavý krimi příběh, který jsem hltal od první do poslední stránky. Tomáš Volf je mi velmi sympatický a určitě se s chutí začtu do dalších jeho případů.

ZuzanaK.
29.04.2024

Příjemná, svěží oddechovka k nenáročným činnostem. Dobré to bylo.
Posloucháno na ČRo.
Skvěle shrnula @momo01

Ivana11
28.04.2024 5 z 5

Moje druhé setkání s knihou bylo čtením na pokračování v Českém rozhlase, oživily se mi podrobnosti knihy, opět se mi potvrdilo, že knihy Jiřího Březiny jsou pro mě srdcovka.

medlovice
27.04.2024 5 z 5

Konečně jsem se dostala k něčemu co napsal Jiří Březina i když to byla audiokniha a já poslouchala . Hledám dobrou detektivku a dobrého detektiva bych nemusela číst pořád dokola dánovky a tento Tomáš Volf mi byl sympatický . Zakousnul se do případu a hledal důkazy. Samo, že jsem fandila i svojí jmenovkyni Veronice. No další knihy určitě vyhledám, už váhat nebudu-