Vypravěčka

Vypravěčka https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218323/bmid_vypravecka-Yk9-218323.jpg 5 4234 1130

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Ikar (ČR)

Storyteller , 2013

denib
17.04.2023 4 z 5

Jsem ráda, že jsem si to přečetla. Kniha neřeší jen to, co se dělo během 2. sv. války jako tolik jiných knih. Ale i to co se s ohledem na to děje v současnosti. Příběh má víc rovin, válečná tematika není jediná. Ze začátku jsem měla trochu problém se začíst a táhlo se mi to. Za to hvězdička dolů. Nejdřív mi totiž moc nesedlo střídání vypravěčů a hlavně příběhů, ani mě to tolik nezaujalo. Po cca třetině už jsem ale byla knihou pohlcená :-) A konec... něco bylo až moc předvídatelné, něco ne. Ale nevadilo mi to.

netopýrek1985
12.04.2023 5 z 5

Moc krásný a celkem smutný konec. Příběh se četl úplně sám, ale takový konec jsem teda nečekala

Nikei
02.04.2023 4 z 5

Knížky o druhé světové válce čtu vždycky s těžkým srdcem. Začátek knížky mě nijak zvlášť nenadchl, ale někdy za polovinou se to spravilo a já se od knihy nedokázala odtrhnout. Byl to velmi silný příběh, i když jsem měla místy trochu problém uvěřit autorce.

Marcik7
14.03.2023 5 z 5

Velmi silný příběh, spojení přítomnosti s obdobím holokaustu za druhé světové války. Příběhy lidí s jejich traumaty, ať už současnými nebo pocházejícími právě z oné dávné doby. Asi v polovině knihy jsem myslela, že ji dočíst nedokážu - popis života v ghettu a pak v koncentračních táborech byl velmi realistický, i když realita ve své hrůznosti jej jistě ještě předčila. Rozuzlení překvapivé...

marky2558
06.03.2023 5 z 5

(SPOILER) Skvělá kniha od které jsem se nemohla odtrhnout.
Někdo píše, že příběh byl předvídatelný, no já jsem nevěděla téměř do posledního okamžiku. Sekla jsem se jen u scény kdy byl Josef v nemocnici a byla tam jiná krevní skupina, než jakou měl mít ale velmi rychle jsem na toto zapomněla. Příběh Sage me moc bavil včetně romantické linky.
Nejvíc se mi ale líbilo, že jsem se nikde nestavila, že by něco nedávalo smysl. Celý příběh měl hlavu a patu a nenašla jsem žádné nelogické nebo nereálné anomálie.

Jana_Z
03.03.2023 5 z 5

Skvěle napsaná kniha. A nečekané rozuzlení :)

s.macuska
02.03.2023 3 z 5

Poutavě napsané. To ano. Ale vůbec bych to nehodnotila jako dobrou knihu. Začátek nebyl špatný, vyprávění babičky bylo strhující a ten zbytek mi přišel až trapný. Předvídatelný děj a patetické scény. Myslela jsem, že ženy po milostné noci si oblékají mužovu košili pouze v laciných romantických komediích...

Ulrika
26.02.2023 5 z 5

Úžasný román, skvělé napsané, nutí k zamyšlení. A ten konec! Rozhodně doporučuji

Neo1tex
17.02.2023 5 z 5

Moc hezký. Zajímavé a poutavě napsané. Líbilo se mi střídání postav a jejich pohledů na děj i to, že tyhle kapitoly byly relativně dlouhé a nebylo to skákání sem a tam.

Příběh je silný a základní dilema hlavní hrdinky zajímavé. Finální plot twist mi byl zřejmý už od první zmínky, přesto to závěru neubralo na zajímavosti.

Velmi dobré čtení. Pusťte se do toho.

Pengi
15.01.2023 5 z 5

Vyvrcholení jsem odhadla asi ve 2/3 knihy. Ale i tak to bylo zajímavé čtení.

Renike
13.01.2023 5 z 5

Tak jsem přečetla 512 stran o holokaustu, který už z jiných knih a vyprávění v podstatě známe, abych se na posledních 3 stranách dozvěděla vyvrcholení příběhu. Takový závěr jsem teda nečekala.

Přečti_si
30.12.2022 4 z 5

Skvělá, silná knížka. Moc mě bavila část se Sage i Minkou (to hlavně), to morální dilema bylo skvělé. Někde jsem četla recenzi, že část s Minkou a jejím "přítelem" v koncentračním táboře byla přitažená za vlasy a těžko uvěřitelná, ale mě se líbila moc. Romantická linka byla taky moc milá.

Sansli
16.12.2022 5 z 5

Upřímně přiznávám, že tohle pro mě nebylo snadné číst. Kniha má opravdu silné téma a když jsem začala číst, dlouho jsem si nedokázala představit, jak tohle skončí. Čím víc jsem se dostávala do hloubky příběhu, tím víc jsem měla pocit, že tohle prostě asi nedám. Hlavně vyprávění z pohledu Josefa mě upřímně hodně děsilo. A dokonce jsem knihu na několik měsíců odložila, protože .... vlastně ani nevím, asi jsem podvědomě tušila, že vyprávění z pohledu Minky bude opravdové peklo. A nespletla jsem. Jenže zároveň jsou právě tyhle dvě kapitoly tou nejsilnější částí příběhu a já jsem se opravdu nemohla odtrhnout, natož přestat číst. Ale připouštím, že takovou beznaděj jsem už dlouho necítila. Jak vlastně může člověk člověku tohle udělat?
No a konec. Ten teda upřímně stál za to. Celou dobu jsem si pokládala otázku jestli to nakonec nebude všechno trochu jinak. Tak jsem ráda, že jsem se nespletla.

Vivetkav
04.12.2022 4 z 5

Silný příběh..ze začátku byl trochu zmatečný, ale potom se vše spojovalo a dávalo smysl a nedalo se přestat číst.. pěkně napsané dílo

Klaton
16.11.2022 5 z 5

Jodi ma vždy v knihách složitější tema, tentokrat se vrhla na holokaust, knizka je čtiva, a kapitoly kdy Minka popisuje co se dělo, jsou neodlozitelne... i když je pozdeji vse vysvetleno pro me byli rušivé kapitoli o upirech, ale jinak jse knížka opět moc hezká

koki.veru
29.10.2022 5 z 5

Tak za mě jedna z nejlepších knih za poslední dobu. Líbilo se mi vyprávění z více pohledů a především vyprávění o koncentračním táboře. Mám knížky o tomto období velice ráda a obdivuju lidi, kteří ho přežili (já bych to asi nedala). Knížka opravdu nádherná, vůbec jsem se nemohla odtrhnout a těšila jsem se, kdy si najdu chvilku a aspoň chvíli si budu číst. Super.

Jitulevrtule
22.10.2022 3 z 5

Kniha, kterou není jednoduché jednoznačně ohodnotit. Asi sedí i označení bestseller, protože si najde čtenáře různé sečtělosti a bude sedět většině nenáročných čtenářů.
Mně to trošku přišlo jako nějaká slepenina. Nejvíc mě bavil příběh Sage. Vyprávění z různých pohledů je vždy fajn, akorát tady to bylo tak nerovnoměrně rozloženo. A ano, trošku to bylo přitažené za vlasy. Zápisky o upírech se mi nelíbily vůbec, rušily mě.
I přesto se kniha dobře četla, měla potřebný spád a hodnotím kladně. Nenáročná oddychovka.

Akinimod25
18.10.2022 5 z 5

Skvělá kniha, Picoultová jako vždy fenomenální a závěr byl opět nečekaný.

marketa9252
16.10.2022 5 z 5

Jako všechny knihy o holokaustu jsou velmi čtivé

Lena79
09.10.2022 4 z 5

O Jodi Picoult se toho jako o brilantní vypravěčce napsalo a řeklo mnohé. Dlouho jsem se bránila "módní vlně" číst knihy právě od této autorky. S pokorou ale musím uznat, že psát umí. Tato kniha je toho důkazem. Více se mi líbila linka s Minkou, v každém ohledu je to zajímavé čtení, byť se jedná o hrůzy holocaustu. Naopak úryvky z jejího deníku byly pro mě rušivé a nezáživné. Myslím, že stačilo se jen okrajově zmínit..Konec knihy byl více než překvapivý, docvaklo mi to příliš pozdě, ale nevadí.