Výjezdovka

Výjezdovka https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/471011/bmid_vyjezdovka-Ica-471011.jpg 4 168 52

Ke všem závažným trestným činům – od loupeží přes znásilnění až po sebevraždy a vraždy – vysílá operační důstojník výjezdovou skupinu. Ta sestává z detektiva, vyšetřovatele a technika, kteří se zabývají prvotní prací na místě činu – dokumentují zločiny, zajišťují stopy, vyslýchají oznamovatele či poškozené a hledají svědky. Výjezdovka přibližuje jejich práci, která dokáže být děsivá a napínavá. Seznámíte se s pravdivými informacemi o tom, jak vypadá skutečná práce kriminalistů v terénu – bez příkras a filmového dramatizování. Kolik hrůz, neuvěřitelných příhod, ale i úsměvných situací musí zažívat členové výjezdovky? Všechny příběhy vycházejí ze skutečných případů, se kterými měl autor v průběhu své policejní služby zkušenost.... celý text

MistrCZ
17.04.2024 4 z 5

Trošku jiný pohled na běžnou policejní práci...

VendulaB
01.04.2024 4 z 5

Soubor povídek popisující reálnou službu u Policie. Zajímavé spíše jako dokument, než jako detektivka. Neurazí, nenadchne.

ArthasKarfa
20.01.2024 5 z 5

Kdo čeká velké kriminální případy, tak ať sáhne po knihách, které mají upoutávky v metru. Tohle je kniha, která popisuje práci normálního kriminalisty z pražské žižkovské výjezdové skupiny, která řeší běžné případy. Kde tomu chybí velkolepost případů, tam je krásná přítomnost reality a skutečných postupů, když se v Praze něco děje.

Petr874
14.01.2024 4 z 5

Čtení této knihy jsem si opravdu užil. Bylo to skoro přesně to, co jsem očekával.
Bylo to celkem věrohodné a realistické. Také pestré: loupež, mrtvoly, až po znásilnění a nějaká ta střelba.
Kniha hezky ukazuje, jak to "funguje".
Jednotlivé příběhy jsou vyprávěny nejdříve ze strany oběti, pak ze strany OČTŘ. Nebo se navzájem doplňují.
Určitě doporučuji nadšencům policejních detektivek.

Hodnocení:
- Ukradené auto = 3,7 *
- Úhel pohledu = 4,5 *

Birlibán
17.11.2023 3 z 5

Autor pracuje u policie a vychází ze svých zkušeností. Popisuje reálné postupy při vyšetřování různých kriminálních případů, které sám zažil. Proto nelze čekat vždy "happy end" nebo dramatický závěr. Popis je někdy značně realistický, ale takový je život. Hodnocení povídek vychází z toho, co od knihy očekáváte. Nejsou to fiktivní případy ve stylu severské krimi, které by měly vygradovanou zápletku. Prostě popis běžné rutiny výjezdové skupiny v Praze. Za mne očekávání splněno, ikdyž velký literární klenot to není.

KerrKnock
12.10.2023 4 z 5

Ačkoliv normálně povídky nevyhledávám, tohle se mi dost líbilo. Číst celou knihu o jednotlivých případech by mě asi nebavilo, takhle to bylo hezky stručné, shrnuté, rychle to utíkalo a bylo to vlastně moc fajn.

Pavouček2
09.08.2023 3 z 5

Dobrý a zajímavý to bylo :-)

bagel
02.08.2023 4 z 5

V krátkém sledu jsem přečetla tři autorovy knihy a poslouchala rozhovor s ním. Nijak mě proto nepřekvapila podrobná znalost práce policistů i poměrů v policii. To se mně právě na jeho knihách líbí a ani tato nebyla výjimkou. Měla bych jen tři připomínky pro autora (nebo spíš redaktora): časté opakování spojení "starý tlačítkový telefon" a "zářící/svítící věž žižkovského vysílače a ve dvou povídkách mě zarazilo označování starý muž (žena), stařík (babka) apod., když uvádí, že jim je šedesát.

Danago
24.06.2023 5 z 5

Autor mě hodně překvapil. Povídky moc nevyhledávám, ale tady byly dost dlouhé a propojeny výjezdovkou. Je pravda, některé se mi zdály slabší Junek lepší. Ale zajímavé byly všechny. Věřím , že autor čerpal ze skutečných případů a zapojil opravdovou práci policie. Povídky nejsou černobílé. Ukazuje se zde práce police v různých světlech i těch negativních. Všechno je o lidech.
To že se jedná o české prostředí a naše případy je pro mě o to zajímavější.
Pro mě bylo těch lepších povídek více.

ctenar2846
01.04.2023 5 z 5

Na rozdíl od spousty detektivek a krimi románů se tato kniha drží více při zemi. Nejde o sáhodlouhé pronásledování geniálního zločince s astronomickým IQ a geniálními plány to vůbec ne. Tato kniha je více o realitě a skvěle přibližuje pohled na policejní práci, který je mnohdy dosti zkreslený. Prvotní zajišťování místa činu, výslechy svědků, oznámeni události, rozkládající se těla, příběhy smutné, vyvolávající znechucení i vtipná nedorozumění. Vše je hezky čtivě napsané a pro mě je velkým plus uvěřitelnost všech případů.

cirruska
31.03.2023 5 z 5

Šest zločinů = šest výjezdů. Každý případ byl něčím jiným výjimečný a poukazoval na různorodost práce a vyšetřování. Popis různých charakterů jak policistů, tak aktérů. Ukázka obdivuhodné trpělivosti a ovládání některých vyšetřovatelů. Nechyběly i komické situace a černý humor. Občas i naturální a nechutné, ale to k takové práci bohužel patří. Za mě další super kniha, která mi umožnila pohled pod pokličku zajímavé profese.

jpatr
28.01.2023 1 z 5

Mne moc nezaujala, dlouho nezáživné, jen povídání o nafouknutých mrtvolách a jak je někomu špatně. Čekal jsem mnohem víc.

MartinProtschke
16.01.2023 2 z 5

Mě to moc nezaujalo....Pokud jsou ostatní knihy autora podobné, tak už po nich nesahnu...

Přečti_si
30.12.2022 4 z 5

Drsná kniha případů z Výjezdovky, četla se dobře, téma mě moc bavilo. Začátek šel ihned z nuly na sto v drsných detailech, druhá půlka knížky byla o něco střízlivější, ale neméně zajímavá.

iveta3689
12.12.2022 4 z 5

Oddechové čtení, dobře napsané.

Formicka93
25.04.2022 3 z 5

Povídky mě vtáhly do děje. Autor vychází ze skutečných případů, se kterými se setkal v průběhu své policejní služby.

Leniii
03.03.2022 3 z 5

Kniha ukazuje policejní práci, zajímavý obsah

Dajine
18.12.2021 4 z 5

Něco málo o policejní práci.

Kerberos
18.11.2021 4 z 5

Popis 24 hodinové směny kriminalisty na výjezdovce a do toho zapracovaných několik případů. Drsné popisy míst činu.

mcabr
15.11.2021 5 z 5