Všude kolem černý les

Všude kolem černý les https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/290718/bmid_vsude-kolem-cerny-les-eMm-290718.jpg 4 797 260

Leonoře je šestadvacet a píše docela úspěšné detektivky. I když žije osaměle, je se svým způsobem života spokojená – až do dne, kdy dostane nečekané pozvání na předsvatební rozlučkový víkend své bývalé přítelkyně Clare, kterou deset let neviděla. Leonora po dlouhém váhání pozvání přijme a ocitá se s hrstkou dalších lidí – s nimiž má společné hlavně to, že se všichni znají s Clare – v extravagantním skleněném domě kdesi na anglickém venkově. A zanedlouho se začnou dít podivné věci. V Leonoře vzrůstá napětí, až se druhého večera rozhodne, že se hned ráno vrátí do Londýna. Jenže v noci dojde k osudné události… Lenora se probudí s těžkým zraněním v nemocnici – a dozvídá se o vraždě. Její pokoj hlídá policie: chrání ji před někým, nebo ji hlídají jako vězně? Aby mohla odpovědět, musí si vzpomenout, co se vlastně během víkendu přihodilo. Dokáže se oprostit od pocitu viny a odhalit skutečné motivy a skutečného vraha? Najde odvahu, aby se svěřila s tajemstvím, které dosud nechala pohřbeno v minulosti?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Leda

In a Dark, Dark Wood , 2015

sassenkka
07.04.2020 4 z 5

Musím říct, že tohle mi sedlo. Za prvé, knížka je nádherná. Líbí se mi obal i název. Byla jsem velmi zvědavá na obsah a i přes to, že příběh to byl vcelku průhledný, mě to bavilo moc. Ta kniha měla super temnou atmosféru, když jsem ji četla před spaním, přiznávám, bála jsem se. Je fakt, že velmi dlouho se v příběhu vlastně nic děsivého nestalo, ale to očekávání, kdy to přijde.. no a pak to přišlo, byla jsem docela v šoku a byla jsem hrozně zvědavá, zda jsou moje odhady, kdo za tím stojí, správné. Byly. Ale na zážitku mi to neubralo. Bylo to super čtení a moc se těším, až zase půjdu na nějakou rozlučku se svobodou... :D

Bookaholik
01.04.2020 3 z 5

Velmi předvídatelné, ale na oddych fajn...

Awča
15.03.2020 5 z 5

Na žádné rozlučce jsem nebyla, ale pár akcí, které mi nesedly, pamatuji, Noru jsem proto chápala a měla mé velké sympatie. Atmosféra skvěle vykreslená, pro mě to bylo pěkně napínavé počtení, závěr mohl být klidně dramatičtější.
Není to žádná velká literatura, ale oddechovka, v žánru lehce nad průměrem.

danielosbourne
09.02.2020 4 z 5

Knihu hodnotím čtyřmi hvězdami, ale nakonec jsou to trochu slabší čtyři hvězdy. Ze začátku se mi kniha hodně líbila, když jsme postupně odhalovali, co se vlastně v osudném víkendu odehrálo a jaké byly vztahy mezi jednotlivými účastníky rozlučkové párty. Za polovinou knihy se ale začne s postupnými výslechy a tady kniha trochu ztratila dech. Nebo ani tak neztratila dech, jako by se to klidně mohlo zkrátit. Místy se to začalo celkem opakovat, bylo to zdlouhavé a hlavní hrdinka mi začala připadat hodně hloupá ve svých myšlenkových pochodech.
Jinak knihu ale hodnotím pozitivně. Určitě má příjemně mrazivou atmosféru, kterou dotváří především prostředí proskleného domu uprostřed lesa. Tohle se rozhodně povedlo a autorka z toho vytěžila, co se dalo. Zdá sáhnu po dalších knihách autorky nejspíš asi nesáhnu, leda by vyšla nějaká nová, ale tuhle knihu jsem si užil.

knihomolka999
28.01.2020 4 z 5

Kniha nabízí strašidelnou atmosféru a napětí. Přiznala bych i vyšší hodnocení, i když nepředstavuje TOP.

Lemurka
20.01.2020 4 z 5

Mě se kniha líbila, hodně čtivá, zajímavý nápad skleněného domu uprostřed lesa. Ale i já měla pocit, že osobám není kolem 26, ale že jim je pořád těch 16, to jejich chování, myšlení, naivita...

Siege03
02.01.2020 5 z 5

Od této autorky má první kniha.Musím rict,ze překvapivě dobrá.Začátek jsem chvili louskala,ale od prostřední části se zvrat posunul tak,že se těžko odtrhavalo od čtení.Za mě doporučuji.Určitě sahnu po dalším příběhu

Leena
22.12.2019 3 z 5

Na tuto knihu jsem se velmi těšila.. a.. byla jsem zklamaná:-(
Tak napínavé to zase nebylo..

janina66
02.12.2019 4 z 5

Kniha byla vcelku napínavá a velice čtivá. Chvílemi jsem se i bála, zápletka zajímavá. Postavy dobře psychologicky vykreslené. Ale mohla být klidně o víc jak 50stran kratší.

Aghatte
22.10.2019 4 z 5

Mělo to spád, hl.hrdinka sympaticky šáhlá, zápletka vcelku průhledná, ale ničemu to nevadilo. Bála jsem se.
Pořád nechápu, proč lidé dělají věci, co dělat nechtějí a jsou na místech, kde být nechtějí a pořád jim říkám - tak běž prostě domů :-) Pak bychom ale neměli co číst....

IHT
03.10.2019 5 z 5

CHtel jsem dat 4 hvezdy, ale premyslel jsem, zac vlastne bych strhl tu jednu.
Pravda je, ze pachatele a zapletku jsem pochopil ve dvou tretinach knihy (coz se mi obvykle nestava!! :)), takze ta posledni tretina byla relativne zdlouhava, protoze jsem musel pretrpet, az to konecne dojde i hlavni postave...Na druhou stranu vsak jsem obvykle otraveny, kdyz autor detektivku ukonci moc rychle (po prozrazeni pachatele uz nasleduje jen strucne vysvetleni pro pomalejsi ctenare a konec zvonec). Takze vlastne poradne propracovany zaver neni vubec na skodu! :)
V kazdem pripade je Nora sympaticky looser - jeji postava je utrpna, ale clovek ji drzi palce az do konce. S cistym svedomim doporucuji k precteni a sam se tesim na dalsi autorcin pocin :)

L.Helena
09.08.2019 4 z 5

Zpočátku se kniha tvářila jako dívčí románek, ale pak začala nabírat napětí až k docela dramatickému konci. O dost lepší než Hra na lháře.

Pernice
28.07.2019 4 z 5

Atraktivní námět, zajímavé postavy v prostředí nahánějícím hrůzu... Rozuzlení nebylo nijak překvapivé, ale děj měl spád a ta atmosféra, která byla v celém příběhu přítomná - brrr! :)

Lenka26
12.07.2019 4 z 5

Kniha byla po psychologické stránce dost dobře napsaná, možná proto jsem čekala bombastičtější vyvrcholení než v knize bylo. Důvod zločinu byl takový nějaký slabší, ale i přesto dost dobrá kniha, dobře napsáno, líbila se mi.

bekule
08.07.2019 4 z 5

Tím podivným domem i vcelku nesympatickou skupinkou lidí mě trošičku připomíná neskonale horší knihu Ta přede mnou, která ovšem pro mě nepochopitelně má vyšší hodnocení i počet přečtení. Tato je mnohem propracovanější, tajemnější, čtivější i když v některých momentech jsem očekávala trochu více napětí.

Veronika33
27.06.2019 4 z 5

Kniha ma neskutočne bavila. Bola pútavá, väčšina postáv správne strelená a teda aj zaujímavá. V knihe je čiastočné prelínanie deja, ktoré mi v tomto prípade trošku vadilo. Koniec už bol taký poslabší, násilne vytvorený. Ako celok som si však knihu užila a vrelo odporúčam.

ArwenAragorn
13.06.2019 5 z 5

Hodnocení není nic moc, ale mě kniha nadchla.

martineden
08.06.2019 4 z 5

Dobrá psychodetektivka. Už nechci dům s velkými okny!

Corly
06.06.2019 5 z 5

Četlo se to velice dobře a rychle, mně se to moc líbilo! Taková fajn ,,psycho oddychovka", napínavá a přitom zábavná.. :-) Takové knížky mezi náročnější četbou mám moc ráda.
Jenom škoda toho konce, celý dosavadní děj a atmosféra si zasloužily větší překvapení nebo lepší důvod...Ale i tak doporučuji!

Esmeralda168
26.05.2019 3 z 5

Předvídatelný příběh. Kdo je pachatel, jsem tušila už od začátku, částečně i jeho motiv. Rozlučka se vlekla, než se něco začalo dít. Že taková naivka, jako byla hlavní hrdinka, mohla být spisovatelkou detektivek, byl docela paradox. Jinak ale dobré k zamyšlení nad tím, jaké některé ženy dokážou být - dávné křivdy a touhu po pomstě v sobě dokážou živit celá desetiletí, v tom má autorka pravdu.