Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce

Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce obálka knihy
Mé hodnocení:

Autor se nápaditým, zábavným a srozumitelným způsobem zamýšlí nad vztahy mezi lidmi, nad smyslem a způsobem života, náboženstvím, otázkou domova a podobně. Oslovuje v čtenáři jeho lepší já, nalézá radost v maličkostech a klade důraz na potřebu tolerance a pochopení. Kniha vyšla poprvé v roce 1988 v USA a hned po vydání měla u čtenářů velký úspěch....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/405880/vsechno-co-opravdu-potrebuju-znat-j-m9g-405880.jpg 4.31842
Literatura světová, Fejetony, eseje
Vydáno, Odeon

All I Really Need to Know I Learned in Kindergarten, 1988

Kniha Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce

janca6129

Ke "školce" jsem se včera dostala poprvé, dnes jsem ji dočetla. Vyčarovala mi přesně to, co jsem potřebovala: úsměv. :)

Honzík19

Taková normální krátká kniha plná příběhů ze života amerického univerzitního profesora. Některé příběhy pobaví, jiné mě přišli lehce trapné a o ničem. Celkově mám z knihy pocity více pozitivní než průměrné, ale nic závratného. Oddychové čtení.

spikem

Velmi příjemná kniha, která nás přes krátké příběhy nechá nahlédnout do života autora a je plná zajímavých životních myšlenek. Pro mne velmi relaxační četba.

Raislin

Po letech znovu přečtená. Poprvé jako studentka. Dneska zhruba po 20 letech. Pokaždé jsem ji vnímala jinak. A stále se mi líbí a zůstává moje oblíbená!

Žabža22
14.11.2020

Jakobyste se lupou dívali, jak žijí myšlenky v autorově hlavě a sami si někdy uvědomovali, že ty vaše se chovají v mnohých případech zrovna tak.

"Pastelky a obrazotvornost. Když jste dětmi, stačí vám to ke štěstí....Zkuste někdy jen tak darovat pastelky."

willy9203
16.10.2020

Trochu si myslím, že je to kniha, kterou by měli číst mladí, ale ocení ji až starší. Je v ní spousta moudrosti a laskavosti. V dnešní době spíš vzácné zboží.

kob
14.10.2020

Po letech jsem zatoužila opět si tuhle knížku přečíst a vyvolala stejné nadšení jako tehdy.
Autorova vnímavost je obdivuhodná.

Lesandi
19.09.2020

Nedočetla jsem. Nesedl mi styl psaní. Hrozně jsem to lámala přes koleno, až jsem knihu vzdala.