Vražedný rozsudek

Vražedný rozsudek https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/432812/mid_vrazedny-rozsudek-X0i-432812.jpeg 5 333 134

Maarten S. Sneijder série

KDYŽ FALEŠNÁ STOPA VEDE PŘÍMO DO PROPASTI... Ve Vídni zmizela desetiletá Klára. Když se o rok později znovu objeví zcela zmatená na okraji nedalekého lesa, má celá záda potetovaná motivy z Dantova Pekla – a nikdo z ní nedostane ani slovo. Mezitím nizozemský případový analytik Maarten S. Sneijder na akademii Spolkového kriminálního úřadu ve Wiesbadenu probírá se svými studenty nevyřešené případy vražd. Jeho nejlepší studentka Sabina Nemezová objeví mezi těmito zločiny souvislost – avšak dílo rafinovaného vraha není ještě zdaleka u konce. A stopa vede do Vídně... Případový analytik Maarten S. Sneijder a komisařka Sabina Nemezová na lovu bezohledného vraha... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha , Kalibr

Todesurteil , 2015

JitkaHambi
18.04.2021 3 z 5

Kniha mohla mít klidně méně stran, přišlo mi to celé zdlouhavé a chvílemi jsem se úplně ztrácela a nudila.
První díl byl rozhodně lepší.

Jakubadavid
18.04.2021 5 z 5

Super. Četla jsem i 1.díl, ale tento byl lepší. Hlavni hrdinové mi nevadí, po dlouhé době nějaká kriminalistka, psychoanalitik. Děj byl bravurně zapletený. Tolik brutalnich vražd. Neustale jsem přemýšlela, kdo je tím vrahem. A musela jsem číst, dokud nebyl konec. Bude další díl? Doufám, že ano.

Duchoslp
14.04.2021 5 z 5

Stejně skvělé jako první díl. Napínavé až do konce. Těším se na další

berila
30.03.2021 5 z 5

Opět vynikající thriller od tohoto autora. Nejde jinak než za plný počet.

TerezaaBaarova
28.03.2021 5 z 5

Když jsem si myslela, ze Vražedná lhůta je bezkonkurenčně nejlepší čtení letošního roku, spletla jsem se, protože Vražedný rozsudek byl ještě lepší!
Jsme opět u toho - psychopati, zrůdy, pomsta, dva skvělí detektivové k tomu sympatická státní zástupkyně a sarkasmus.
Hltáte stránku po stránce a všecko, co je promyšlené od začátku do konce, nádherně zapadne a počkáme na další Gruberovu knihu...

Tweety0207
16.03.2021 4 z 5

Kniha bola skvelá. Premyslená, originálna, konečne niečo iné v tomto žánri. Žiaden predvídateľný dej. Sneijder bol prosté skvelý. Úplne som si ho obľúbila. Jednu hviezdičku dávam dole kôli Sabine, prvú časť som síce nečítala, ale prišla mi taká nemastna - neslana. Koniec knihy naznačuje veľmi zaujímavé pokračovanie série. Na ktoré sa už teraz teším.

Šárka88
14.03.2021 5 z 5

Opět skvělé a svižné čtení. Do posledních kapitol jsem netušila, kdo za vším je a jak se příběhy spojí. Překvapivé a napínavé, co vše jsem se dozvěděla nového o Sneijderovi, pardon Maarten S. Sneijderovi a jeho soukromý. Vřele knížku doporučuji a doufám, ze to není poslední knížka od tohoto spisovatele.

Drahuš
05.03.2021 5 z 5

Skvělé, napínavé, zamotané, čtivé. Jedna z nejlepších kriminálek, co jsem četla.

petula22
05.03.2021 5 z 5

Další vydařená knížka ze série. Dost postav, zamotanější děj, skvěle propracované. Těším se na další pokračování.

Evka27
28.02.2021 4 z 5

Tato druhá kniha se mi zdála hodně překombinovaná. Každopádně maximálně hodnotím, co všechno si musí spisovatel nastudovat, aby vzniklo kvalitní zpracování thrilleru - IT, pitevní protokoly, soudní i policejní práci atd.atd.

Janík511
14.02.2021 5 z 5

Jedním slovem - výborná.

dr.romca
07.02.2021 5 z 5

Až po pár stránkách jsem zjistila, že je toto ''druhý díl''. Vůbec to nevadilo. Je skvělá, líbil se mi styl psaní, pěkně vykreslené postavy. Ke konci knihy jsem tušila, kdo je jedním z vrahů.

Leona333
14.01.2021 5 z 5

Hmm, jak porovnat neporovnatelné a znovu originální - geniální?! Snad jen mohu po přečtení druhé knihy od tohoto autora závěrem pouze zkonstatovat, že chci víc! Víc knih s touto ne příliš sourodou dvojicí vyšetřovatelů Sabinou Nemezovou a analytikem Maartenem S. Sneijderem.

zdendula31
13.01.2021 5 z 5

Teda to bylo tak zamotaný....
Styl mi hodně připomíná Stefana Anhema.

INCOGNITOREADER
11.01.2021 5 z 5

Vražedný rozsudek má oproti "Lhůtě" +100 stránek. Začátek je trošku pomalejší díky tomu, že Sabina začala studovat, takže se nevrháme po hlavě na honbu za dalším sériovým vrahem. Ale druhý dějová linie frčí hned od začátku. A za chtíli se přidá í Sabinina linka a potom celá kniha jede až do konce. Napínavé, dechberoucí, skvělé. Mám další oblíbenou sérii. Doufám, že budou vycházet další díly.

Dumicek
03.01.2021 5 z 5

Musím říct, že Andreas Gruber na mě dělá opravdu velmi dobrý dojem! Jeho druhá kniha s Maartenem S. Sneijderem je naprosto brilantní! Užasně promyšlené,originální a dech beroucí dílo..Líbilo se mi,že začátek a vlastně i seznamování se s případy řešíme na škole kam se dostala Sabina Nemezová a její vyučující je právě Maarten...mezi nevyřešenými brutálními vraždami Sabina najde spojitost a rozjede se strhující honička...za mě ano,ano ano a už se těším na další díl.

ctenarkaEva
30.12.2020 5 z 5

Skvělé čtení. Pro mě thriller, jak má být. Napínavý, zamotaný, nakonec vše vysvětleno a objasněno. Obdivuji autorovu fantazii, co všechno dokázal vymyslet a zkombinovat (někdy až překombinovat). Doufám, že vydá další "vražednou" knihu.

Avila
30.12.2020 5 z 5

Tak mám dalšího oblíbeného autora a sérii....
Napínavé čtení které má to správné tempo plno zvratů a postupné odkrývání pořádně zamotaného příběhu....
Postava Maartena S. Sneijdera mě fakta bavila a jako skvělý protiklad Sabina Nemezová.
Musím si přečíst první díl... DOPORUČUJI...

vera4669
16.12.2020 5 z 5

Wau, tak druhá kniha od autora a ještě o 100% ještě lepší než první.. Já si snad Sneijdera i zamiluju :) netypický hlavní hrdina, spousta napětí a nechutností, já byla naprosto spokojena

lalaserka
22.11.2020 5 z 5

Druhý díl byl stejně napínavý jako ten první. Autorovy náměty jsou vážně bezbřehé. Závěr překvapil. Tahle dvojice vyšetřovatelů se mi fakt líbí. Už se moc těším na další knihy od tohoto autora.

rakouská literatura

Andreas Gruber