Dívky nalehko

Dívky nalehko https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/319395/bmid_divky-nalehko-VqK-319395.jpg 4 82 27

Vraždy v kruhu série

V soukromé zahradě je nalezena mrtvá dívka, oděná jen v lehkém erotickém prádle. Na první pohled okolnosti ukazují na sexuálně motivovanou vraždu. Svérázný komisař Holina, který dá stejně na svou policejní intuici jako na radu bývalé lásky, psycholožky a astroložky Sabiny, se snaží proniknout co nejhlouběji do okruhu lidí kolem zavražděné Vietnamky. Pátrání ho nejprve vede do proslulé tržnice SAPA, postupně však zjišťuje, že ve hře je mnohem víc. Dívky nalehko jsou dalším setkáním s majorem Holinou z pražského Oddělení vražd, kterého známe ze seriálu Vraždy v kruhu s Ivanem Trojanem, Richardem Krajčem a Hanou Vagnerovou v hlavních rolích. Stejně jako Muž na dně, i Dívky nalehko předchází událostem seriálu.... celý text

marketa8129
15.07.2018 5 z 5

Výborné pokračování Muže na dně. A pořád vidím toho Trojana, jak se s chutí zakousne do rohlíku.

ddkk
19.04.2018 3 z 5

Taková slušnější česká detektivka, neurazila, ale ani nenadchla.

jahlina
18.10.2017 4 z 5

Ze začátku jsem se ztrácela v postavách. Ale, jak jsem se chytla, tak už to bylo dobrý. Kdo je pachatel jsem netušila. Podezřelých bylo dostatek a jejich okruh se dle zjištěných okolností měnil.

Marunik
29.08.2017 3 z 5

Opět dobrá detektivka od paní Procházkové. První díl Muž na dně se mi jeví jako zajímavější a lépe se mi četl. Zde jsem se malinko ztrácela ve vietnamských postavách. Ale i tak stojí kniha za přečtení.

VladiKlaisner
11.05.2017 5 z 5

Knížka se četla doslova jedním dechem. I když se od poloviny pachatelé prakticky zúžily a padesát stránek před koncem už jsem věděla jak to dopadne, nemohla jsem se od čtení odtrhnout. Kdo četl i Muže na dně a zná seriál Vraždy v kruhu si k této knize jistě cestu najde.
Mistrně psaná detektivka české autorky s rozvinutím jednotlivých postav ta, aby si čtenář udělal představu a přitom to nerušilo děj, je to co na Ivě Procházkové oceňuji.

amysa
28.04.2017 4 z 5

Opět zajímavé setkání s Mariánem Holinou, který se svým týmem řeší poměrně neotřelý případ s mnoha podezřelými... A i když jsem se s pachatelem opět netrefila, čtenářský zážitek mi to rozhodně nezkazilo:-) Na případné další pokračování dobré české detektivky se už teď moc těším...

Jabi
01.02.2017 5 z 5

Pěkná detektivka se zajímavou zápletkou a motivy a mnoha podezřelými. Dobře se čte a detektiv Holina je sympaťák... Nemohla jsem se odtrhnout, takže přečteno skoro na jeden zátah.

Iva Procházková
česká, 1953