Vraždy na Ledňáčkově vrchu

Vraždy na Ledňáčkově vrchu https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/462660/bmid_vrazdy-na-lednackove-vrchu-7EF-462660.jpeg 4 90 28

Nejslavnější detektiv na světě čelí novému zapeklitému případu. Hercule Poirot vyslyší žádost jistého Richarda Devonporta, aby vyšetřil vraždu jeho bratra, k níž se dobrovolně doznala Richardova snoubenka. Nasedá proto do autobusu směřujícího z Londýna na Ledňáčkův vrch, luxusní útočiště bohatých a urozených, kde sídlí i Davenportovi. Během jízdy dojde ke znepokojivému výstupu: jedna z cestujících odmítne sedět na svém místě. Je totiž přesvědčená, že právě na něm bude zavražděna. Poirot si s ní proto vymění sedadlo… Souvisí nějak tato podivná příhoda se zdánlivě vyřešeným zločinem na Ledňáčkově vrchu?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Kalibr

The Killings at Kingfisher Hill , 2020

JáŠárka
05.04.2021 5 z 5

Tato kniha mě oproti minulým dílům opravdu pohltila. Hned od začátku jsem byla napnutá a vydrželo to do konce. Žádná hluchá místa, vše mělo svůj smysl, některé hádanky jsem dokázala rozluštit, jiné jsem tušila. Některé byly pro mne záhadou až do rozuzlení. A tak to má u správné detektivky být. Za mě zatím nejlepší Hercule Poirot od této autorky.

Mája777
05.04.2021 5 z 5

Toto je už třetí kniha od Hannah a musím říct, že jsem spokojená. Nebudu porovnávat, která z autorek je lepší, to mi nepřísluší. Každá má něco a Poirot je spojuje.
Zápletka je zde perfektní, něco jsem uhodla, ale pachatele tedy ne. A o tom je správná detektivka. Takže dávám plný počet a určitě doporučuji.
(5. 4. 21 - 9 721 - 26)

TomTomis
04.04.2021 4 z 5

Musím říci, že knihy autorky s H.Poirotem, mě baví. Je to zauzlené, je to prima hádanka v duchu staré detektivky. Je mi v zásadě jedno, že někdo říká, že to není Poirot Agathy Christie, ale základ tam je. To mi stačí. Proč psát úplný plagiát, když člověk v rámci možností může zůstat svůj.

knihomolkadorfa
04.04.2021 3 z 5

Tak Agatha je jen jedna, o tom žádná. Proto jsem dlouho váhala, jestli mám knížky od Hannah vůbec číst. Tahle je moje první. No, dalo se to, i když Poirot mi přišel tak trochu "bez šťávy". Ale zamotané to bylo pěkně.

Modrina
21.03.2021 5 z 5

Já jsem byla spokojena. Zamotané to bylo tak, že bych začala podezírat sama sebe. Jako vrah se choval snad každý, samozřejmě krom vraha. :) Neotřelé, byť složité. Rozhodně to Poirot byl. :)

mikika
06.02.2021 4 z 5

Úplně se mi uskvarili mozkové závity urputnou snahou zůstat v obraze a stíhat myšlenkové pochody Poirota, což byl ale předem prohrany boj. Fuj, to bylo složitý...

btw-destiny
29.01.2021 3 z 5

Na rozdíl od některých jiných fanoušků Agathy já mám Sophii Hannah ráda a jsem vděčná, že Poirot díky ní žije dál a že se mohl podívat třeba i na Ledňáčkův vrch, který je pro vraždy jako dělaný. Tento díl mě ale přece jenom trochu zklamal - rozuzlení nijak zvlášť zajímavé, finále uspěchané, některé odbočky nedodělané a potenciál nevyčerpán. Ještěže to aspoň trochu vylepšila návštěva u tety Hester. Stejně budu ale nedočkavě vyhlížet další případ. :)

akinomV
20.01.2021 5 z 5

Nezklamala, řekla bych dokonce, že se mi tato kniha líbila nejvíc z té nové Herculovské série. Dost podezřelých, zamotané zápletky a klasické vyřešení na závěr...