Voľba

Voľba https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/368110/mid_volba-Jqv-368110.jpg 5 310 98

Mala len šestnásť rokov, keď ju a jej rodinu odviedli nacisti z Košíc do Osvienčimu. Hneď po príchode ju doktor Mengele oddelil od mamy a jej rodičia zomreli v plynovej komore. Edith v tábore zažila nepredstaviteľné chvíle, no jej odvaha a sila pomohli prežiť nielen jej a jej sestre, ale aj ďalším ženám z tábora. Dnes je Dr. Edith Eva Eger medzinárodne uznávanou psychologičkou a skúsenosti, ktoré nadobudla, jej umožňujú pomáhať najťažším prípadom, či už sú to vojnoví veteráni, ľudia žijúci v traumatizujúcom rodinnom prostredí, alebo potenciálni vrahovia. V knihe Voľba spracúva svoj jedinečný príbeh o prežití holokaustu a úteku do Ameriky. Spomienky pretkáva zaujímavými prípadmi zo svojej praxe, svojimi názormi na ľudský život a na to, čo sama nazýva "možnosťou voľby". Ukazuje, ako si každý môže zvoliť, že sa zbaví väzenia, ktoré si postavil vo svojej mysli, a nájsť oslobodenie bez ohľadu na minulosť.... celý text

Biografie a memoáry
Vydáno: , Eastone Books

The Choice , 2017

nicole1990
06.12.2020 5 z 5

Z knihy jsem doslova unesena je tam i hodně věcí z psychologie což mě zajímá jak se vlastně lidi vyrovnávají s nějakým traumatem. Přečetla jsem knížku během víkendu absolutně nemožné se odtrhnout. Byla tam spíš víc o životě po válce, ale i tak za mě výborně napsané.

hanka0630
05.12.2020 5 z 5

Krásně napsaná kniha, ve které autorka nepřikrášluje ani své vzpomínky, ani sama sebe. Dlouho jsem příběh neprožívala s hlavní postavou tolik, jako s paní Edith. Doporučuji.

Katka2382
28.11.2020 5 z 5

Tak jsem právě dočetla tuhle skvělou knihu.Dokáže dát čtenaři opravdu hodně,člověk si uvědomí že osvobozením koncentračních táborů utrpení vězňů zdaleka neskončilo.Paní Edith se se svými strachy a traumaty nakonec dokázala vyrovnat byť to trvalo celý její život.
Velmi inspirativní kniha,prostě člověk sám musí chtít něco změnit a začít sám u sebe.

lenny_prague
21.11.2020 5 z 5

Kniha je z pulky o tom, jake hruzy zazila hrdinka pribehu behem valky a z pulky o tom, jakym smerem se jeji zivot ubiral po valce. Takovy typ pribehu prezivsiho holokaustu jsem cetla poprve a moc se mi libil, byl opravdovy, surovy, ale vzdy vlastne pozitivne ladeny. Z casti po valce si navic muze urcite kazdy ctenar odnest nejake to pouceni sam pro sebe do zivota. Doktorka Egerova je silna a skvela zena.

Denisa232623
12.11.2020 5 z 5

Silný příběh paní Edith i s poselstvím, protože všichni máme na vybranou. Kniha nevypráví jen o smutných vzpomínkách ale i o životě potom a je to tak krásné čtení. Ráda bych se vyjádřila více, ale momentálně nenacházím slov..

Clair16
10.11.2020 4 z 5

Knížku mi doporučila kamarádka, a já se trochu bála, že bude prvoplánová – přes veškerý optimismus, který se v sobě snažím vykřesat, si totiž nejsem jistá, že opravdu každý má na vybranou. Naštěstí autorka hned v úvodu boří všechna potenciální klišé. Pro své vyprávění zvolila snadný jazyk, díky kterému text působí přesvědčivě. Myslím, že je za tím jak její skromnost, tak především snaha o to předat zkušenost a z ní vyplývající poselství co nejsrozumitelnějším způsobem. Z autobiografie zaměřené primárně na hrůzy prožité v období holocaustu plynule přechází k příběhům klientů z pozdější vlastní psychologické praxe, v nichž ale zároveň nachází i paralelu ke svému životu. Je zřejmé, že Dr. Egerová je velmi zvídavá, obdivuhodně silná a vitální žena, která ke všemu, čemu se věnuje, přistupuje poctivě a s obrovským nasazením. Její příběh dává naději na happy end – především pro ty, kteří se nepřestanou snažit.

annatyty
03.11.2020 5 z 5

Krásná kniha s poselstvím o naději, vnitřních bojích a odpuštění

Svobik1977
28.10.2020 5 z 5

Nevíme, kam jdeme. Nevíme, co nás čeká. Ale pamatuj si, že to, co si nosíš v sobě, ti nikdo nemůže vzít. (Dr. Edith Eva Egerová: Máme na vybranou)

Ronny
26.10.2020 5 z 5

Opravdu strhující životní příběh paní Edith, velký obdiv!

Beky
12.10.2020 4 z 5

Tak byla to zase změna, nešlo zde jen o syrový příběh přežití, ale měli jsme možnost nahlédnout i do života, který autorka měla možnost prožít PO.
Zajímavé bylo i dozvědět se něco o psychice a psychologii člověka po tom všem, čím si museli projít.

Matthew_22
06.10.2020 5 z 5

Nikdy v životě nezapomenu na příběh pani Eger. Tohle je opravdu síla. A ne každý zvládne první kapitoly knihy. To je ale potřeba, protože až teprve poté jsou tyto silné okamžiky situovány do psychologického výkladu, na základě kterého je velmi pravděpodobné, že si odnesete více, než jste čekali.

Lenoulinka
19.09.2020 5 z 5

Tohle byla pro mě jedna z lepších knih toho, kdo přežil holokaust.
I když bylo vyprávění z velké části věnováno spíše období po prožití hrůz, přesto bylo velmi poutavé. Další etapa života spisovatelky byla silně ovlivněna tím, co prožila. S tím dokázala žít a navíc pomáhat jako psycholožka lidem s jejich traumaty. Za mě povedená kniha. Doporučuji.

Princezna22
27.08.2020 5 z 5

Mě po přečtení knihy došla slova. Prostě doporučuji

gladya
24.08.2020 4 z 5

Zajímavé a působivé, hlavně osud autorky. Ne, není to jedna z mnoha knížek o Osvětimi a holokaustu, je to víc. Napadlo mě, že člověk, který prožil takové hrůzy opravdu může pomáhat lidem s posttraumatickou stresovou poruchou, jistě ne každý, je potřeba studium a empatie, což evidentně paní Eger má.
Trochu hůř vnímám některé příběhy klientů či pacientů. To mi občas zavánělo motivačními příručkami, které moc nemusím.

LiKa00
03.08.2020 5 z 5

Moc krásná a dojemná kniha. Moc se mi líbí, že se liší od jiných knih se zaměřením na holocaust tím, že paní vypráví i život poté a přináší člověku určité poselství.

Katerina961
23.07.2020 2 z 5

Silný příběh, silná krásná žena... bohužel, co se tyče literatury pro mě zklamání, autorka se hodně opakuje, stále připomíná kdysi řečené, ... knížku jsem před koncem odložila, konec (uspechy z její psychologické praxe) mi už nepřineslo nic nového a zbytečne číst, příběhy anorekticky atd.

Renatka11
23.07.2020 5 z 5

Nádherný, úžasné vyprávěný a strašně silný příběh, ke kterému se budu určitě ještě vracet.

Marciem
21.07.2020 5 z 5

Tedy ............... to byla síla!!! Doporučuji všem a hlavně těm, co zrovna neprožívají nejrůžovější období.

LéňaM
14.07.2020 4 z 5

Silný příběh, silné ženy !!!

GepardLady
02.06.2020 5 z 5

Klobouk dolů před touhle dámou! Její odvaha i rozvaha, odhodlání a trpělivost, síla i slabost (za kterou se nestydí, ale bere ji jako odrazový můstek), pokora, láska a mnoho dalších úctyhodných vlastností jsou poctivými přísadami nejen jejího života, ale i téhle knihy. A určitě jsou čtenářům posilující krmí duše :-)