Voľba

Voľba https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260134/bmid_volba-5wN-260134.jpg 4 410 126

Travis Parker má všetko, čo muž potrebuje: dobré zamestnanie, oddaných priateľov či priateľky, dom na morskom pobreží malého mesta v Severnej Karolíne. Plným dúškom si užíva vymoženosti bezstarostného nezáväzného života – pestuje vodné športy a s kamarátmi pravidelne usporadúva obľúbené grilovačky – a drží sa presvedčenia, že vážnejší vzťah so ženou by jeho zabehaný životný štýl iba obmedzoval. To však trvá iba do chvíle, keď sa do susedného domu nasťahuje Gabby Hollandová. Napriek pokusom o dobré susedstvo akoby atraktívna červenovláska spočiatku mala Parkera v žalúdku. Ich vzťahu nepomáha ani skutočnosť, že Gabby má dlhoročného priateľa. Napriek tomu sa Parker neúnavne pokúša získať priazeň novej susedky, ktorá onedlho stojí pred osudovou voľbou. Jeho vytrvalé úsilie napokon oboch privádza na prah spoločnej cesty, ktorú ani jeden z nich vopred nepredvídal. Osud má však pre nich pripravenú ďalšiu, oveľa ťažšiu voľbu.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (SK)

The Choice , 2007

Andulka VK
29.06.2017 5 z 5

Včera jsem si ji v knihovně půjčila,dnes přečteno ... opět poutavé vyprávění - tentokrát naštěstí bez tragického zakončení ... i když ...

Hell_Rihova
30.05.2017 5 z 5

Za mě velice pěkné počtení, romantická kniha, která člověka pobaví, pohladí na duši a zároveň rozbrečí. Mé druhé setkání s autorem a určitě ne poslední, protože jeho knihy se mi vždycky vryjí hluboko pod kůži a ještě dlouho nad nimi přemýšlím.

martina.tim
21.05.2017 5 z 5

Pro čtenáře detektivek a thrillerů, jako jsem já měla být tato kniha odpočinkovou četbou. Zprvu mi příběh připomínal až příliš přečervenalou knihovnu, dokonalou pohádku a sen snad každé z nás o najité pravé lásce. Polovina knihy navodila takové pocity, že jakmile jste došli do bodu v knize, kde Travis vypráví o tragédii, která je postihla, tak si připadáte jako by vám někdo vrazil vší silou pěstí do břicha. Ten pocit, jak prožíváte štěstí a z vteřiny na vteřinu jste bezmocní a zoufalí, že vám prostě ta slza ukápnout musí. Posledních pár kapitol mi jich ukápla spousta a to nejsem žádná cíťa, ale způsobem jakým to autor napsal mě prostě dostal.

jajinka111
20.05.2017 5 z 5

Příjemné a nenáročné čtení, dobrá oddychovka se slzou čtenáře na konci příběhu.

Hanilelai
20.04.2017 3 z 5

Romanticky příběh. Jen stěží lze uvěřit,ze by se mohl v reálu stát. Prostě happyend se vsim všudy. ...za to ubiram body. Na druhe strane musim ocenit autorovu schopnost vykreslit běžnou realitu, každodenní vztah ženy a muže, detaily, které v konečném celku působí impozantne. Těm dvěma musíte prostě jejich lasku/vztah závidět ☺ ne každý člověk potká v životě spriznenou duši a ne každý musí v životě řešit dilema - až kam se dá v lásce zajít?!

Flowers
07.04.2017 5 z 5

No teda. Skvele napsano. Krasna kniha.

mija.chalka
02.04.2017 5 z 5

Zjišťuju, že se mi knížky od Sparkse prostě líbí. Brzo sáhnu určitě po další. Musím se přiznat, že mě ani nenapadlo o jakou volbu se ve skutečnosti jedná. Ale rozhodně můžu říct, že bych před takovou volbou stát nechtěla.

Aneta6
12.03.2017 4 z 5

Krásná knížka, která se četla sama... :-)

hnilda3
06.03.2017 5 z 5

Sparks opět nezklamal :-) Tak jak jsem zvyklá, jsem si pobrečela :-D

Lucik87
17.02.2017 4 z 5

Je neuveřitelné, jak tento autor dokáže o zdánlivě obyčejných věcech tak krásně psát, že je prostě radost a rozkoš ta slova číst. Tahle kniha je mou druhou přečtenou od Spakrse. Pravda je, že děj mi přišel takový jednodušši, ale krásně se zde prolínala minulost s přítomností. V tu chvíli člověk dokáže věřit, že pravá láska existuje.

Elisbooks
15.02.2017 4 z 5

Příjemné romantické oddechované čtení :-)

kristynkal
12.02.2017 3 z 5

Ano, první polovina romantika jako blázen, ale druhá část.... dojemné a fakt jsem netušila, jak to dopadne. Za mě super :)

Vendulik
05.02.2017 5 z 5

Sparks opět nezklamal. Výborná kniha. Doporučuji k precteni.

Danago
03.02.2017 5 z 5

Začátek je možná nenáročná romantika, ale je dobré knížku neodkládat. Příběh má pokračování , které je je napínavé a opravdu až do poslední stránky netušíte, jak příběh dopadne. Sparksovou fanynkou nejsem a ani nebudu, přesto se mi knížka líbila víc, než sem očekávala.

iva2423
18.01.2017 2 z 5

Romantika pro nenáročné. Klasická zápletka. Ona vlnité vlasy, které nejdou upravit a nesnáší je, proč tohle má většina hlavních hrdinek v romantických knížkách, nechápu. Nenápadná a pořád na něj naštvaná a drzá a on krasavec, zvěrolékař, který pozná její krásu a povahu i přes její vytahané tepláky a arogantní chování k němu. Možná pro 14letou holku dobrý. Já jsem ve třetině a odkládám.

Nixa
05.01.2017 5 z 5

Opět klasický Sparks. Jeho knihy jsou vhodné pro nenáročné čtenáře, kteří chtějí u čtení vypnout a relaxovat. Příběh se mi velice líbil. I když někdo by mohl říct, že to bylo příliš umělé, předvídatelné a přeslazené, ale já jsem byla naprosto spokojená :-)

Život-s-Kačí
19.12.2016 5 z 5

Výborná kniha. První polovina je nenáročné oddechové čtení, které určitě oceníte v náročných dnech, kdy máte chuť vypnout a relaxovat. Druhá polovina je napínavá a až do poslední strany nemáte tušení, jak to vlastně celké skončí.

janavan
18.11.2016 2 z 5

Na každé knížce se vždy snažím najít něco, co by jí dělalo unikátní a určitým způsobem úžasnou, ale bohužel tady budu muset napsat negativní komentář.

Více než polovina příběhu je tak sladká, že další měsíc pravděpodobně nebudu potřebovat cukr do kávy. Pak se příběh zlomí, je to najednou hrozně smutné, ale pak - kdo by to čekal - následuje sladký konec, v který každá žena promítající si do těchto knížek svojí milostnou realitu doufala.

Tahle knížka je pro mě zklamáním, možná by lépe fungovala jako samotný scénář k filmu, literárně je to nezajímavé, jednoduchý jazyk, nic zvláštního to člověku nedá.

Upřímně nechápu hodnocení 80%, ale pokud má tato knížka mít ten cíl, aby si čtenář odpočinul od svého života, příjemně snil o dokonalé lásce Travise a Gabby, tak svůj účel plní docela dobře.

Nic významného, za pár měsíců budu mít problém si vybavit, o čem vlastně byla. Určitě existují zajímavější díla z pera Nicholase Sparkse.

WerczaG
27.10.2016 5 z 5

Moje první kniha od tohoto spisovatele ale určitě ne poslední.krásný příběh.Moc se mi kniha líbila...a závěr byl úžasný

Pettinka
09.10.2016 5 z 5

Jedna z nejhezčích, nejčtivějších knížek :). Určitě doporučuju.
Já osobně jsem do této knížky tohoto spisovatele neznala, ale znám jen ty knihy, které byly zfilmované jako Milý Johne, Talisman apod. Takže se vrhám na další knížku a slibuju, že od něj přečtu všechny! :) Doporučuju.