Voľba

Voľba https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260134/bmid_volba-5wN-260134.jpg 4 410 126

Travis Parker má všetko, čo muž potrebuje: dobré zamestnanie, oddaných priateľov či priateľky, dom na morskom pobreží malého mesta v Severnej Karolíne. Plným dúškom si užíva vymoženosti bezstarostného nezáväzného života – pestuje vodné športy a s kamarátmi pravidelne usporadúva obľúbené grilovačky – a drží sa presvedčenia, že vážnejší vzťah so ženou by jeho zabehaný životný štýl iba obmedzoval. To však trvá iba do chvíle, keď sa do susedného domu nasťahuje Gabby Hollandová. Napriek pokusom o dobré susedstvo akoby atraktívna červenovláska spočiatku mala Parkera v žalúdku. Ich vzťahu nepomáha ani skutočnosť, že Gabby má dlhoročného priateľa. Napriek tomu sa Parker neúnavne pokúša získať priazeň novej susedky, ktorá onedlho stojí pred osudovou voľbou. Jeho vytrvalé úsilie napokon oboch privádza na prah spoločnej cesty, ktorú ani jeden z nich vopred nepredvídal. Osud má však pre nich pripravenú ďalšiu, oveľa ťažšiu voľbu.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (SK)

The Choice , 2007

Elyen
03.09.2018 2 z 5

To jako vážně? Kroutí nevěřícně hlavou mé zkušené, pragmatické já. Já chci taky! Ozývá se nesměle mé naivní, romantické já. Podle počtu hvězdiček je jasné, které zvítězilo. A proč po knize podobného ražení zase dlouho nesáhnu.

Dymond
11.05.2018 5 z 5

Opět nepřekonatelná kniha...

smejkalova.m
24.03.2018 5 z 5

Nádherná knížka,.. Strašně čtivá, hned mě chytla :) Můžu jen doporučit.

Malíček
17.03.2018 5 z 5

Druhá kniha od Sparkse a opět nezklamala. Děj je poutavý a hezky plyne, hlavní postavy mi byly sympatické a závěr knihy je podle mě nepředvídatelný, což každý čtenář jistě ocení.
Za mě rozhodně plný počet hvězdiček, jelikož jsem si knihu opravdu užila. Smála jsem se u ní, strachovala se o Gabby a byla napjatá, jak to celé vlastně dopadne.
Doporučuji, doporučuji, doporučuji!

hopen
13.03.2018

Už jsem četla lepší knihy od Sparkse.

akdar72
01.03.2018 5 z 5

Líbila se. Milé, romantické, oddychové...

Barunka-Rocky
16.02.2018 4 z 5

Skvělé čtení... Překvapivý byl zvrat v druhé části knihy, kdy jsem se dozvěděla, že volba bude úplně v něčem jiném, než jsem od samého začátku myslela... Za mě výborně propracovaná kniha, donutila mě k zamyšlení... :)

Sardol
02.02.2018 4 z 5

Splňuje pro mne to, co se od ní očekává. Romantický vztah, byť trochu předvídatelný, ale s vcelku sympatickými postavami. Snaží se vyvolat všechny možné emoce, v mém případě párkrát úspěšně. Děj se odehrává na pěkném místě, kde mne ta letní atmosféra opravdu vtáhla a i když obsahuje plno klišé, je to vlastně příjemná kniha, třeba pro letní večer.

nikol1774
08.01.2018 5 z 5

Další kniha od tohoto báječného spisovatele. Není co bych vytkla, možná trochu nepřehledný přechod po nehodě. Dlouho jsem nevěděla co se vlastně stalo, ale můžeme to brát i jako záměr. Postavy mi sedly, byly sympatické, příjemné, měly super vlastnosti.

Misspullinn
07.12.2017 5 z 5

Typická romanťárna.
Krásný příběh s krásným poutem mezi hlavními postavami.

shay
18.11.2017 3 z 5

Nemám od autora přečteny všechny knihy, takže pro mě zatím první kniha, která neskončila něčí smrtí. Klasická slaďárna na odpočinek.

studienka
17.11.2017 5 z 5

Splnila ocakavanie ako kazda kniha od Sparksa. Krasny pribeh , preciteny, plny nehy a lasky.

applause
04.11.2017 5 z 5

Krásná kniha. Od Sparkse jsem četla knihu poprvé, ale samozřejmě znám zfilmované jeho legendární dílo "Zápísník jedné lásky". Dívala jsem se na to nejdříve sporadicky, jakožto na romantické téma, dost mě, ale překvapila psychologie postav. Byly dost doprodobna propracované a líbil se mi jejich soucit, který působil až reálně. Já bych na místě Travise Parkera jednala stejně. A myšlenka této knihy je jednoduchá: "Kam až se dá zajít ve jménu lásky?"

Suzie1994
25.10.2017 5 z 5

Mám velice ráda Sparksovy knihy. Jsou to takzvané slaďárny a to se mi na nich líbí.

Lenkakolar
19.10.2017 4 z 5

Velmi poutavý příběh, oddychový a láskyplný. U autora mi někdy vadily krátké věty, ale zvykla jsem si. Líbí se mi taky, když knížka obsahuje více dialogů než přemrštěných myšlenek oněch postav, zde to bylo docela hezky vyvážené. Určitě sáhnu i po jiné knize od Sparkse :-)

strippedd
26.09.2017 3 z 5

Chtěla jsem nenáročnou oddychovku,dostala jsem ji. Slaďárna se vším všudy. Vždy si kladu otázku jestli se takový příběh lásky opravdu může stát a nebo má autor takovou fantazii.
Za mě nic strhujícího, ale příjemně strávený podzimní čas.

JessieEx
16.09.2017 3 z 5

Chtěla jsem si přečíst nějakou krátkou oddychovku a sáhla jsem po Sparksovi, abych se s ním konečně seznámila. Zpočátku jsem ale docela litovala, jelikož mi moc nesedl jeho kostrbatý styl psaní. Jakoby to psalo desetileté dítě. Ale brzy jsem si zvykla a chytly mě především dialogy. Tři čtvrtiny knížky bylo předvídatelné love story ale já jsem se dobře bavila i když tu chyběla jakákoliv zajímavá zápletka. Poslední čtvrtina knížky už je trošku větší drama, zpočátku jsem tedy nevěděla o co přesně v druhé části knížky půjde a už už jsem ji chtěla odložit, ale nakonec se z toho vyloupl celkem srdceryvný příběh. Nakonec mě mrzí, že už jsem knihu dočetla, protože na mě dost zapůsobila, dokonce se rozmýšlím nad čtyřmi hvězdičkami... Byla to dobrá Volba.

simona5843
14.09.2017 5 z 5

Zo začiatku som s knihy mala zmiešane pocity ale postupne ako som sa viac začítavala do príbehu tak tie pocity zmizli.Smutný no krásny príbeh.V knihe sa prelína minulosť a súčasnosť čo ja zbožňujem v knihách takže za mňa spokojnost. Nicholas Sparks ma opäť nesklamal. :)

Niannie
14.09.2017 5 z 5

Moje první knížka od Sparkse - a určitě né poslední! :)
Knihu jsem zhltla během tří dnů (četla jsem pouze cestou do/z práce), jen pár posledních stran jsem si nechala na doma - a dobře jsem udělala. Bylo to příjemné, pohodové čtení, ale až na ten konec - nestačil mi jeden kapesníček :'(.

jindra3953
20.08.2017 3 z 5

Už jsem od Sparkse četla lepší.