Volání Kukačky

Volání Kukačky
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/532610/bmid_volani-kukacky-65d5cadf63166.jpg 4 4748 4748

Volání Kukačky je mistrný debut autora jménem Robert Galbraith, o němž je známo pouze to, že jeho jméno slouží jako pseudonym slavné autorce Harryho Pottera a Prázdného místa - Joan K. Rowlingové. Hlavní roli ve skvěle napsané detektivce Volání Kukačky hraje válečný veterán Cormoran Strike. Odsloužil si misi v Afghánistánu a to na něm zanechalo stopy na těle i na duši. Přišel o nohu, o iluze a pomalu a jistě i o svou stálou partnerku. Taky to vypadá, že teď bude nějakou dobu bydlet v kanceláři. Strike se cítí sám, a tak se ponoří do práce a rozhodne se na plný plyn věnovat praxi soukromého detektiva. A pak najednou jeho kanceláře sebejistě nakráčí John Bristow s neuvěřitelnou historkou. Vypráví o své sestře, slavné modelce s přezdívkou Kukačka, která před pár měsíci náhle zemřela. Policie případ uzavřela jako sebevraždu, ale její bratr tomu odmítá uvěřit. Vypráví o sestřině životě Strikovi a vtahuje ho do světa luxusu, pozlátka, milionářů a jejich milenek, příšerných návrhářů i rockových hvězd. Bude Volání Kukačky prvním případem svérázného soukromého detektiva? Volání Kukačky je prvním krimi románem ze série Cormoran Strike, kterou píše J. K. Rowling.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: audiokniha , Plus

The Cuckoo's Calling , 2013

Interpreti: Petr Oliva

Pítrs85
05.05.2022 3 z 5

Přestože je mi svět showbusinessu, ve kterém se děj Volání Kukačky odehrává, krajně nesympatický (přesněji řečeno se mi z něj dělá šoufl), JK to zase dokázala- opět píše neskutečně poutavě, tak, jak to u ní známe, že se jeden nenaděje a padesát stránek má schlamsnutých během chvilky. Rowlingová i tentokrát zvolila jazyk, kterému prostě musí porozumět každý čtenář a který se musí líbit. Stejně tak jako její hrdinové, ať už záporní nebo kladní, s Cormoranem Strikem v čele, velice zajímavý charakter. Závěr je pak možná nešokující, přesto si jeden musí říct, že vlastně ano, tohle fakt dává smysl :-)

Andynka
26.04.2022 3 z 5

Na to jak je to celkem vyhlášena série, tak já jsem lehce zklamaná.
Celý příběh se točí kolem výslechu. Kdy se vlastně nic moc nedozvíte. A vyšetření případu si najednou detketiv vycucne z prstu a podá ho tak, že by to mělo být důvěryhodné.
Pro mě tomu tak není. Už jsem ten konec takhle předvídala, když jsem zjistila, že se vyslechem svědků nikam nedostáváme. A taky na moje poměry zde byl zbytečně moc soukromí život. Jako věcné vrácení se k tomu, že detektivovo otec je známý muzikant.
Četlo se to lehce. To se tomu zase musí nechat. A nápad to zlý nebyl. A já pořád doufám, že ten první díl mi měl jen objasnit celou situaci a ten druhý už bude mnohem lepší. Hlavně co se pátrání týče.

Didi71
24.04.2022 3 z 5

Překvapilo mě, že autorka světa Harryho Pottera píše i takovéto zajímavé detektivky...

Jara.v
20.04.2022 4 z 5

Kniha se mi celkově docela líbila a Strike s Robin mi byli sympatičtí. Bohužel musím vytknout zbytečně květnaté rozepisování nepořádku, vzhledu místností, situací a postav, které neměly zdánlivě nic společného s vyřešením případu. Odpoutávalo to pozornost od děje a čtení se tak více táhlo. Trochu mě to odrazuje od čtení dalších dílů.

kob
14.04.2022 3 z 5

Co se týká děje, myslím, že by mu úplně stačil poloviční počet stran. To ostatní jsou zbytečné podrobnosti, díky kterým jsem se nudila a těžko udržovala pozornost. Copak např. někoho zajímá, jak je to slyšet a cítit, když jde Strike ráno po flámu na záchod?

Inka8
02.04.2022 3 z 5

Kniha se mi líbila a detektiv Cormoran Strike a jeho asistentka Robin jsou bezva dvojka

Evkae36
01.04.2022

Knihu jsem po necelých 200 stránkách odložila. Nějak mě neoslovil styl kterým to bylo napsané. Přišlo mi to celé takové vleklé a o ničem.

kulibunda
28.03.2022 4 z 5

Mě se to moc líbilo. Některé popisy míst bych klidně zkrátila. Čtivé, napínavé, žádný krvák...
Jdu na další díl.

Sixao
18.03.2022 3 z 5

První setkání s knihou od slavné spisovatelky. Kouzelnickou sérii znám z filmů a zpětně ji číst mě nelákalo. Proto jsem sáhla alespoň po oblíbeném detektivním žánru. Navíc se mi kniha hodila do ČV - postava, která má fyzickou indispozici. Dle obálky jsem se mylně domnívala, že se bude děj odehrávat někdy v době Sherlocka Holmese. Mátla mě i dramaturgie audioknihy, která zvolenou hudbou taky nějak nekorespondovala s moderní dobou. Ale za to samozřejmě spisovatelka nemůže. Sloh používá opravdu barvitý. Pro mě už té omáčky okolo bylo zbytečně moc a celé to bylo takové užvaněné a pitoreskní jako HP. Cormoran a Robin jsou jinak sympatická dvojice. Celkově hodnotím jako průměr.

Jehně
11.03.2022 5 z 5

Pohodová detektivka, sympatická ústřední dvojice, rozuzlení mě překvapilo. Asi mi britský styl sedí víc než severské detektivky. Těším se, až si přečtu další díly.

smardice
05.03.2022 5 z 5

Taková klidná, čtivá a pohodová detektivka bez žádných brutalit a psychicky narušených vrahů, tak trochu připomínající staré klasické britské a americké detektivky. Precizní dialogy, popisy okolí a postav a hlavně sympatičtí hlavní detektiv a jeho asistentka.

zdenaR
04.03.2022 3 z 5

Možná zbytečně rozsáhle pojaté, děj plyne zvolna, žádné velké překvapení.
Doporučuji spíše audioknihu.

_Knihomolka_
24.02.2022 5 z 5

I když byla kniha poměrně rozsáhlá, moc mě bavila. Dalo se u ní zasmát, zažít chvilky napětí a nechyběly tu ani dvě sympatické hlavní postavy, - detektiv Cormoran Strike a jeho asistentka Robin - kterým jsem celou dobu fandila. Také jsem si během čtení tipovala, kdo by mohl být vrahem, ale vždy jsem se spletla, a to je další důkaz toho, že to autorka měla skvěle promyšlené. Určitě si přečtu další Cormoranovi detektivní případy.

rafan65
12.02.2022 2 z 5

Poměrně obsáhlá kniha, jejíž děj by se vešel i do poloviny. Ke knize jsem se několikrát vracel, protože jsem ji vždy pro její nezáživnost po pár stránkách odložil. Osobně preferuji větší a komplikovanější zápletky, protože lépe vtáhnou do děje. Upřímně, čekal jsem víc...

Hugoline
12.02.2022 3 z 5

Začátek byl pozvolný, ale pak jsem se do knihy začetla. Děj byl napínavý, vrah nebyl na první pohled jasný. Zajímavou a sympatickou postavou byla asistentka Robin. Bylo to oddychové čtení, ráda si přečtu pokračování.

TessieB
30.01.2022 4 z 5

Skvělá práce. Postupně vystavěný příběh se plynule posouval ve stejném tempu jako poctivá detektivní práce. Moc mě to bavilo a Cormoran s Robin si získali moje sympatie. Těším se na další díly.

Acnaj
18.01.2022 4 z 5

Zpočátku mě kniha nebavila, nemohla jsem se začíst. Potom mě pohltila, ale kniha je na můj vkus příliš rozvláčná...

věrapodpěra
14.01.2022 3 z 5

Prvních 100 stran jsem se nemohla do knihy začíst. Pak už jsem si zvykla a začalo mě to bavit. Nevím, zda je to překladem nebo ne, ale občas byly věty opravdu krkolomně poskládané, nekonečná souvětí přes několik řádků a ještě s různými větami v závorkách… takže pak už nevíte, kde je podnět a o čem vlastně autor(ka) mluví, a čtete jednu větu klidně třikrát

Sarka25
01.01.2022 5 z 5

Za mě Teda opravdu super kniha, napínavá. Mela jsem I typ na vraha ale nakonec to byl někdo do koho bych to neřekla. Svérázného Cormorana jsem si oblibila. A v životě bych neřekla ze tohle napsala J.K. Rowlingová

Trustty
25.12.2021 1 z 5

Tak tohle byla fakt nuda. Postavy nesympatické a vůbec celé takové nijake.
Nechapu proč má kniha tolik stran.