Trináste znamenie

Trináste znamenie https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/530317/bmid_trinaste-znamenie-65a68a37cb9c0.jpg 4 308 308

Vo vzrušujúcom fantasy príbehu sa Ayla odjakživa cíti ako vyvrheľ. Jej matka bola človek, takže Ayla nikdy nebola uznaná za právoplatného člena svorky znamenia Raka. Každý deň bola nútená znášať bitky a šikanu. Veľké nádeje však vkladá do zhromaždenia všetkých svoriek, kde konečne získa nielen schopnosť premeniť sa na vlka, ale bude jej taktiež pridelený osudový druh, partner vyvolený Slnečnými čarodejnicami. Získanie vlčej podoby a partnera považuje za jedinú šancu zmeniť svoj život. Odhalenie jej osudového muža však všetkých šokuje, pretože je to budúci alfa zo svorky Leva – jej najväčší nepriateľ. Tesne predtým, ako alfa Levov vyvraždí jej rodinu, ju pred všetkými nehanebne odmietne. Ayle sa podarí utiecť, ale potom ju unesie oveľa väčšia hrozba: alfa záhadnej stratenej svorky. Naplní sa konečne jej sen o lepšom živote? Alebo bude musieť čeliť ešte horším výzvam?... celý text

Literatura světová Pro ženy Erotika
Vydáno: , Cosmopolis

Moon Touched , 2021

havrmoni
27.10.2023 5 z 5

Docela jsem překvapena, jak mě to bavilo. Občas jsem sice kroutila hlavou nad hrdinkou, které odešel mozek pokaždé v přítomnosti Kadena, ale co už. Takový detail mi nijak nebránil ve čtení docela zajímavého příběhu. Příběhu s otevřeným koncem, což mě vždy nutí k vytí zrovna jak ti vlci v knize. Mám štěstí, že mám oba díly. Jenže jsou čtyři.

KajinaH722
25.10.2023 5 z 5

Knižka mé hodně zaujala tím, jak vypadá a měla jsem dobré tušení,že se mi kniha bude líbit i s příběhem. A jsem z toho nadšená a to tak často fantasy nečtu a od této knížky se nedalo odtrhnout a každou stránku jsem hltala.

část kdy byla Ayla v řiji mě hodně bavilo, rožhavilo mě to až mi z toho bylo pořádně horko. Vše jsem prožívala s ní :D
Konec byl dramaticky a tak jsem ráda,že mám po ruce druhý díl :)

NicaCola
24.10.2023 5 z 5

Knihu jsem přečetla za jeden den. Chytla mě hned od první kapitoly a nechtěla jsem ji pustit po přečtení té poslední... naštěstí mám po ruce hned další díl :)

Dragell
18.10.2023 2 z 5

Tahle romantická urban fantasy s erotickým nádechem vás zavede mezi vlkodlačí smečky. Pokud přežijete první polovinu knihy, kde jsou podle hlavní hrdinky všichni svalnatí a sexy, nehledě na to, že vám jdou rozbít nos, tak druhá polovina knihy je čtivější a chytlavější. Možná to je díky naprosté změně charakteru hlavní hrdinky (což pak místy postrádám tu její provokativní a výbušnou náturu) nebo budováním vztahu mezi hlavními postavami.

Podezřívám, že se v polovině knihy vystřídali dva autoři nebo spisovatelka konečně přišla na to, jak pracovat s humorem, flirtem a snesitelnou hlavní hrdinkou.

Mimochodem, kromě noční představy vás čeká jen jedna (zato rozsáhlá) erotická scéna. Daleko více si to užijete na poli akčních scén a soubojů. Kniha končí poněkud otevřene.

Mamka_cte
16.10.2023 5 z 5

Oba díly jsou neskutečně čtivé a plné žhavých scén a vzrušení, ale nechybí ani nějaký ten boj, tajemství a hlavně sexy vlci!

Moc se mi líbí vyobrazený svět klanů vlků, kdy každý klan má své teritorium a svou "moc". Například hadonoši - léčivé sliny, ale zároveň i jed. Nechybí ani čarodějky a s nimi spojená moc.

Knihy mě bavily od začátku do konce a nemůžu říct jediné mínus.
A co je největší plus této série? Chemie mezi Kadenem a Aylou! SAKRA! Miluju to jejich zvířecí spojení a tu jiskru.

Čím nás autorka totálně nešetří jsou konce. Proto jsem musela okamžitě koupit druhý díl, ale ona to v druhém díle udělala ještě horší a já teď snad nevydržím čekat! POTŘEBUJI další díl.

Tuto sérii doporučuji nejen nadšencům do fantasy, ale VŠEM knihomolům! Věřte mi, že vás to pohltí tak jako mě. MILUJU.

Wajny
29.09.2023 3 z 5

Na Třinácté znamení jsem se hrozně těšila, protože návrat éry vlkodlaků. Takže když mi Mak knihu půjčila, všechno jsem hodila za hlavu a hned se na ní vrhla. Kniha mě ale hodně zklamala...Nejlepší na knize je nápad, bohužel provedení značně pokulhává.

Největší plus knihy je její čtivost, příběh máte přečtený rychle, ubíhá a nejsou tu nudné pasáže, ale když pak nad knihou přemýšlíte, tak zjistíte, že celý příběh by se dal shrnout na max. 10 stránek. V knize chybí rozvinutý děj, vše je jednoduché a místy i hodně primitivní.

Dalším plusem vidím zapojení znamení zvěrokruhu rozdělení smeček dle nich a z toho i získané schopnosti. Dané schopnosti, ale byli zmíněny jen tak mezi řečí a nebyli více využity.

Nejvíce mi vadila nerozvinutost hlavních postav, jak mužská i ženská postava mě ničím nijak extra neupoutala. Ayla se chová spíše na 15 než na svůj věk, řeší nepodstatné věci a hodně mi vadilo, jak se autorka za každou cenu snažila, abychom ji litovali (na mě to mělo spíše opačný pohled a štvala mě). Kaden je nevýrazný a ani jeho zádumčivost a výrazy v obličeji vám neukážou, jaký opravdu je a co si o něm máme myslet. V příběhu nedojde k žádnému posunu ve vývoji postav.

Hrozně moc mě štval ten jejich „vztah“, který mezi sebou mají. Ona mi přišla hodně uštěkaná a on jakože alfasamec, ji samozřejmě nic nedaruje, ale zároveň ji v hodně věcech ustupuje. Romantická linka neexistuje, prostě tam chybí. Není tu téměř žádné jiskření (možná až na to, že ho tam Ayla vidí).

Jelikož kniha v anotaci slibuje „Erotikou nabitá vlčí romance“ čekala jsem od ní tedy v tomto ohledu více. V knize jsou pouze dvě „akce“, které jsou ale docela otřesné, hlavně ty popisy např. ocas a to fakt u vlkodlaka číst nechcete. Já jsem u toho chytala záchvaty smíchu! Nejvíc mi, ale vadilo, že téměř vše erotické se týkalo říje tzn. něčeho pudového, co vlastně s láskou nemá nic společného, ale postavy hned z toho samozřejmě vyvozují epickou lásku. Cely koncept říje mi přišel, jako obšlehnutý z Bratrstva černé dýky.

Jak vidíte, tak z knihy nejsem vlastně vůbec nadšená, ale prostě ta čtivost knihy vás přesvědčí k tomu, že si přečtete i další díl..a hlavně občas chcete číst tyhle „blbosti“, které vám totálně vypnou hlavu!

2,5*

Nikmakbooks

Ketfl
13.09.2023 5 z 5

Tato fantasy pro mě byla milým překvapením, protože si vůbec nevzpomínám, kdy jsem četla knihu, kde byli ústředním tématem vlci. Co rozhodně chválím, tak námět knihy a systém zvěrokruhů. Znamení zvěrokruhu vždy ovlivní vlky té dané smečky a oni díky tomu disponují různými schopnostmi, dovednostmi apod. To mi přišlo neskutečně zajímavé.

Hlavní hrdinkou příběhu je Ayla, která patří do smečky znamení Raka. Tady ale chudák zažívá krušné chvíle. Její vlastní rodina se k ní chová jako ke kusu hadru a stejně tak zbytek smečky. Když jsem četla, co všechno zažívala, tak mi z toho bylo úplně nevolno. Ještě, že měla na své straně alespoň nejlepší kamarádku Miru a nevlastního bratra Wesleyho.

Velké naděje Ayla vkládá do Konvergence, kde získá schopnost přeměnit se ve vlka a možná také osudového partnera, díky kterému by získala i domov v nové smečce, kde by konečně nemusela být vyděděncem. A tady přijde pořádný zvrat, který byl za mě teda fakt síla!

Díky všem událostem se Ayla setkává s Kadenem, alfou smečky Hadonoše. A řeknu vám, že chemie mezi nimi byla neskutečně žhavá! Hltala jsem každou stránku, když se tam objevovali tihle dva. Až na scénu s říjí, která byla na mě až moc bizarní a švihlá, tak jsem si tohle čtení neskutečně užila. Závěr knihy je samozřejmě otevřený, takže si rovnou připravte další díl.

Jestli nad touto sérií váháte, tak ji určitě zkuste. Za mě to bylo moc pěkné. Ano, má to nějaké svoje nedostatky, ale v celkovém závěru jsem se od knihy nemohla vůbec odrhnout.

Hodnotím 4,5 z 5

ivetapl
05.09.2023 4 z 5

Proč jsem tuhle krásku nečetla už dřív?!
Tohle byla bomba, která se četla jedním dechem! A mám otázku. Kdy bude další díl?!

5/5
Tohle je úžasný. Tenhle svět. Já osobně jsem ve znamení raka. Ale mnohem radši bych byla Hadonoš. U Kadena. Při čtení pochopíte proč.
Ayla to opravdu neměla jednoduché. Strašně mě štvalo chování její smečky, i vlastního otce. Vůbec mě u jejího otce neštve, co se stalo. I on mohl za to, kým byla. Tohle si nezasloužila
,,Budu tě mít na všechny způsoby, ve všech polohách. K tomuhle ses upsala, když jsi mě požádala o pomoc, Aylo.
Vlčí smečky rozděleny podle znamení zvěrokruhu. Každé má své schopnosti. Strašně se mi to líbí. Ten nápad, propojení, čarodějky Hrozne bych se chtěla do knihy dostat s být Aylou. Ovšem, až na ten konec.
Co se týče části, kdy je Ayla v říji Strašně mě to bavilo, ale zároveň úplněrozžhavilo? Ta scéna je naprosto top!! Top!
Co se týče Kadena, toho si zamilujete. Působí jak tvrďák a asi i hajzlík, ale opak je pravdou. To samé Stella. Hrozně mi přirostla k srdci.
Co se týče čarodějek..to je hodně zajímavé. Vše co dělají, rituály, které mají. Jsem zvědavá jak to bude v dalších dílech. Jak silné jsou jejich rituály? Strašně mě to zajímá, zvlášť po tomto konci!
Podtrženo, sečtenotohle je fantasy, které si zamilujete! Já sama bych chtěla být vlčice! Tohle je top!! A myslím, že když to doporučuji já, jakožto začátečník ve fantasy, tak to něco znamená.

annora_cte
05.09.2023 2 z 5

Četla jsem nespočet vlkodlačích příběhů na platformě Wattpad, ovšem Třinácté znamení byla první "opravdová" kniha s vlčí tématikou, která se mi dostala do ruky.
Kniha má veliké ohlasy a čtenáře baví, takže jsem odsunula všechny ostatní knihy, co mám v plánu, stranou, protože jsem byla zvědavá, co mi nabídne. Teď zpětně si říkám, že jsem ji mohla zařadit klidně na konec seznamu, jelikož za to nestála.
Samotný nápad je skvělý. Dvanáct vlčích smeček podle znamení zvěrokruhu. Nikdy jsem se s tím nesetkala a moc se mi to líbilo. Ale to je asi tak vše.
Celou dobu jsem si hledala cestu k hlavní hrdince Ayle, která mi nebyla ani trochu sympatická. Měla jsem pocit, že se z ní autorka snažila udělat hroznou chudinku, kterou ve smečce jejího otce nikdo nechce, aby ji čtenáři litovali. Ovšem tím docílila jen toho, že mi její sebelítostivý myšlenky lezly krkem a bylo mi úplně jedno, co s ní bude.
Ohledně jejího života ve smečce Raka. Říkala jsem si pořád, že jsou to vlci a vztahy mají nastavené jinak, nicméně to, jak se k ní choval její vlastní otec, mi připadalo až komické. Doufám, že se z tebe už brzy stane problém jiné smečky.
O hlavní mužské postavě jménem Kaden toho moct říct nemůžu, protože nemám pocit, že bych se toho nějak extra dozvěděla. Ale stejně jako u Ayly, ani on si mě nezískal.
Ayla neustále opakovala, že mezi nimi cítí chemii a napětí a tak. Já mezi nimi necítila nic.
Docela mě mrzí, že postavy byly tak ploché. Jejich charaktery nebyly propracované. Uvítala bych jim víc přidat na osobnosti. Nesoucítila jsem s nimi, nepřišly mi skutečné. Nic.
Samotný děj nebyl špatný, ale taky mě to neposadilo na zadek.
Je mi to líto, protože jsem na knihu byla zvědavá a říkala si, jak mě to bude bavit.
Co se týče pokračování, jen protože by mi zvědavost nedala klid, vezmu do ruky druhý díl.

Lenka8065
22.08.2023

Moje první vlčí romance (erotická kniha) mimo wattpadové stránky. Stylem se to podobalo klasice z Wattpadu, témata rozhodně zde oslovily více než v jiných knihách a postavy byly reálnější a sympatičtější!

Začala bych skvělou chemii mezi dvěma hlavními hrdiny- Aylou- milou a velice odvážnou postavou a Kadenem- mohutným mužem, který si chrání své lidi a je vlastně, tak trochu mrzout. Mezi nimi jsem viděla od začátku to souznění, byla to tak trochu láska a nenávist na první pohled. Další velkou postavou, je zde Jordan- Aylin předurčený. To byla jedna z nejhorších postav, které jsem kdy v knize viděla.

Bylo zde spojení mnoha témat, ať už znamení zvěrokruhu, vlci či romantika s erotikou. Všechna témata utvořilo zajímavý celek, mnoho zápletek, které spolu především Ayla s Kadenem museli řešit!

Pokud hledáte čtivou, vlčí romanci, která Vás dostane lehce do děje a překvapí svými zvraty Třinácté znamení, je kniha pro Vás!

Hodnocení: 4/52,5/5
Za poskytnutí této knihy na recenzi moc děkuji @cosmopolis! #spoluprace

vandalindakova
21.08.2023 3 z 5

Jsem si řekla, že vyzkouším jaký to je přečíst si erotický fantasy román, když o tom víte předem, a tak jsem sáhla po téhle vlčí romanci.
Fantasy zápletka je spíše oddechová, nečekejte propletence a divoké zvraty, protože děj má jednodušší styl, spoustu si toho klidně i domyslíte, ale přesto to dává smysl, a příjemně se o tom čte. Smečky podle jednotlivých znamení zvěrokruhu je zajímavým nápadem.
Kniha měla velikou výhodu hned od začátku, a to z jednoduchého důvodu. Byla strašně čtivá, a já už od začátku měla nějaký ten vztah k hlavní hrdince, a potřebovala jsem pořád vědět, jak to bude dál.
No a teď ty pikantnosti :D v knihách to přímo nevyhledávám, nemám ráda, když je toho přehršel. Tady ale v první polovině úplná pohoda, protože toho bylo málo. A pak to začalo. Ani si tak nemůžu stěžovat na frekvenci jako na ty výrazy. Tohle vymyslel kdo proboha. Občas se tam objevovala taková pojmenování, že jsem nevěděla, jestli se dřív smát nebo být rudá rozpaky. Velmi cringe. Pokud je to vyjadřování autorky, tak se bojím, co bude dál, ale pokud jde o překlad, prosím vynechte tohle z dalších dílů.

TerryDee
11.08.2023 4 z 5

Už hodně dlouho jsem nečetla knihu, kde by měli hlavní slovo vlci. Takže jsem byla ráda, že jsem se dostala právě k tomuto příběhu.

Je to opravdu zajímavý svět, který funguje podle jistých pravidel a především podle pravidel dané smečky.

Ayla je outsider ve smečce Raka. To, jak se k ní chovali někteří členové smečky, bylo hrozné. Nejvíc mě však štvalo to, že se tak chovala i část její rodiny. Ještě, že měla svého nevlastního bratra a nejlepší kamarádku, kteří při ní stali.

To, co se stalo během setkání 12 smeček bylo šílené. Vygradovalo nám to do nepředvídatelné a zajímavé akce a reakce. Tak nějak jsem tušila, že jedna z věcí by mohla nastat. Ale nečekala jsem, že to dopadne zrovna takhle. Ayla se nám tak dostává k Hadonošům, což je 13 smečka. A právě tady objevuje samu sebe a svou vlčici. A tady se nám to i trochu přiostřuje.

Ach ten konec! To zas bylo něco. Rozhodně si musím přečíst pokračování. Potřebuji vědět, jak se tohle bude vyjiet dál.

Turante
08.08.2023 4 z 5

Krásná oddechová romantická fantasy. Zajímavý svět i postavy, konec otevřený, ale napínavý, takže hned chcete číst pokračování. Určitě stojí za to ;)

isabokmal
07.08.2023 3 z 5

Tady rozhodně nečekejte žádné složitosti. Naopak se připravte na oddechový fantasy příběh s nějakou to romantikou, který vás "uvítá" v celé čtyřdílné sérii.

Příběh se odehrává v za mně dosti zajímavém světě, kde máme dvanáct vlčích smeček dle znamení zvěrokruhu, které se od sebe dosti odlišují jak povahou, tak vzhledem.
Musím říct, že se mi moc líbilo, jak autorka propojila způsob života lidí a vlků, i kudy se příběh hlavní hrdinky Ayly vydává, ale bohužel se mi i tak zdál takový "s mezerami".

Zdálo se mi, že se příběh tak nějak klouzal po povrchu a podobně tomu bylo bohužel i u postav. Přitom ten celý námět je strašně zajímavý a vážně skvělý. Jenže jsem stále měla pocit, že mi tam něco chybí. Možná ta hloubka? Nějaké pozadí? Nejspíš..

Opravdu si myslím, že trocha větší propracovanosti by příběhu opravdu neuškodila. Ale bohužel mám pocit, že spíš knize ublížil překlad, proto další díly hodlám číst v angličtině. Chci vědět, jak to popravdě je, kde je ten zakopaný pes a taky vám nebudu kecat.. prostě chci vědět, jak to s Aylou dopadne :D

Takže ano, je to čtivé, má to pasáže, kdy mne to vtáhlo, ale čekala jsem asi trochu víc. A uvidíme, třeba další díly dostanou ty hvězdičky čtyři!

Katie46
01.08.2023 4 z 5

Začátek knihy mi přišel průměrný, četla se dobře, hlavní hrdinka byla fajn ale tak do půlky knihy jsem si říkala, že to není nic, co by mě vystřelilo a pohltilo. Rozdělení vlkodlaků podle zvěrokruhů je na jednu stranu dobrý nápad, na druhou stranu mě to k vlkodlakům vůbec nesedělo. Byla jsem z toho dost rozpolcená. Celkově byl příběh pěkný ale nebála bych se ho víc rozvést.
Nakonec mě kniha ale mile překvapila, bavila a dost pohltila a po přečtení jsem ji nedostala z hlavy a fakt si říkám, že už by mohl být další díl.

punkgirl97
31.07.2023 4 z 5

Hlavní hrdinka Ayla je vyloučená ze společnosti zvěrokruhu Raka, kde se narodila, nicméně jen jako poloviční vlk, napůl je totiž člověk. Celá smečka ji to dává jasně najelo, že k nim nepatří. Až na jejího bratra a její kamarádku. Jinak je defacto vyvrhelem. Tak co najde útočiště v jiné smečce a najde si partnera, který o ni bude opravdu stát?

Příběh se poměrně pak rozjede. Líbila se mi i romanticko/erotická linka. Přišlo mi to jiné v jedné věci, ale nechci spoilerovat. Ale ve stručnosti bylo jiné a zároveň skvělý jak to bylo jednou a velice intenzivně.

Akce tam sice bylo méně na můj vkus, ale koukala jsem, že mají být snad 4 díly, takže je jasné, že to bylo hlavně seznámení s prostředím, a to prostředí vlků a čarodějek se mi moc líbilo. Rozhodně se těším na další díly.

stelloušek
26.07.2023 4 z 5

Já mám ráda knihy s nadpřirozenými bytostmi, takže když jsem se dozvěděla o téhle knížce, hned jsem ji chtěla číst. Hrozně se mi líbilo, že do vlčí tématiky byla zapojena i znamení zvěrokruhu, čímž je příběh ještě zajímavější. Přečetla jsem to asi za tři dny, ale jediný, co nebyl úplně můj šálek kávy, byl styl, jakým byla kniha napsaná. Konec byl hodně otevřený a už se nemůžu dočkat na další díl.
(4,5 hvězdiček)

Nikusscha
10.07.2023 5 z 5

Knížku jsem si přečetla na doporučení a kladné hodnocení.
Nápad se zvěrokruhy se mi moc líbil a těším se na další díl, kde nás autorka chce více zasvětit do jednotlivých znamení.
Hlavní postavy Aila a Kaden se mi líbily.
Děj svižně ubíhal a já knížku zhltla za dva dny. Autorka nás celkem svižně zapojuje do děje a bez okolků se dozvídáme základní fakta.
Nečekala jsem žádný bestseller, ale knížka mě nezklamala a budu se těšit na další díly.

jana1874
06.07.2023 4 z 5

Na téhle knížce mě zaujala obálka,která je podle povedená.
Moc se mi líbil nápad se znameními zvěrokruhu, schopnosti podle jednotlivých znamení a tak.
Úvod do příběhu je tady popsán dobře přestože kniha má málo stránek. Jsem zvědavá na další díl, který má vyjít prý letos.
Jediné co bylo trochu zarážející byly některé výrazy v knize, nevím, zda je to překladem nebo to tak autorka napsala, ale ty byly trochu už moc, ale jinak mě kniha navnadila na příběh a na další díly

Gabriela456
04.07.2023 5 z 5

Tak tohle byla síla. Po dlouhé době jsem našla knížku, která splnila všechny moje body pro dobré čtení. Knihu jsem přečetla během večera a nemůžu se dočkat na další díl (doufám, že už ho má autorka napsaný a aby v České republice vyšel co nejdřív). Všem mohu pouze doporučit.