Trináste znamenie

Trináste znamenie https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/530317/bmid_trinaste-znamenie-65a68a37cb9c0.jpg 4 312 312

Vo vzrušujúcom fantasy príbehu sa Ayla odjakživa cíti ako vyvrheľ. Jej matka bola človek, takže Ayla nikdy nebola uznaná za právoplatného člena svorky znamenia Raka. Každý deň bola nútená znášať bitky a šikanu. Veľké nádeje však vkladá do zhromaždenia všetkých svoriek, kde konečne získa nielen schopnosť premeniť sa na vlka, ale bude jej taktiež pridelený osudový druh, partner vyvolený Slnečnými čarodejnicami. Získanie vlčej podoby a partnera považuje za jedinú šancu zmeniť svoj život. Odhalenie jej osudového muža však všetkých šokuje, pretože je to budúci alfa zo svorky Leva – jej najväčší nepriateľ. Tesne predtým, ako alfa Levov vyvraždí jej rodinu, ju pred všetkými nehanebne odmietne. Ayle sa podarí utiecť, ale potom ju unesie oveľa väčšia hrozba: alfa záhadnej stratenej svorky. Naplní sa konečne jej sen o lepšom živote? Alebo bude musieť čeliť ešte horším výzvam?... celý text

Literatura světová Pro ženy Erotika
Vydáno: , Cosmopolis

Moon Touched , 2021

KájaKoxík
25.04.2023 4 z 5

(SPOILER) Jo tak tohle byla pěkná jednohubka. Dávám 4 z 5 jako vždy za otevřený konec.

V originále jsou už venku 4 dály, tak snad se i překladu dočkáme relativně rychle, aby mne to nedokončené vyprávění netrápilo dlouho. Jelikož mám jen jednu oblíbenou sérii o vlkodlacích, udělala mi další radost.

Je teda pravda, že když je hrdince 22 tak bych čekala trochu propracovanější repliky z její strany. Neustálé lpění na sexy tělech jiných, už prostě přeskakuju a stejně tak jako ten nevybíravý předklad v sexuálních scénách. Jako pardon, ale není nutné mít v každé větě vulgárnější verzi jinak pěkných slov. A kombinace péro X mušlička/jeskyňka... to je fakt moc. Nakonec za to hvězdičku nestrhnu, protože doufám, že je to jen "nevhodným" překladem.

SPOILER / OBSAH
Ayla je ve své smečce Raka vyvrhelem, jelikož je vlkem jen napůl. Doma jí všichni členové smečky a hlavně její otec (alfa) šikanují a jinak fyzicky trestají. Hodný je na ní jen bratr a kamarádka Mira. Všechny smečky se vydají na Konvergenci, aby bylo požehnání mladým vlkům, dvaadvacetiletí dostali svého vlka a nespárovaní získali své druhy. Aylin vlk je krásně bílý, ale vše se pokazí, když jí kněžky slunce vyvolí jako druha syna alfy Lvů, Jordana. Lvi ji nepřijmou a na Konvergenci vyvolají masakr, při kterém zemřou téměř všichni Raci včetně Aylina otce a bratra.
Jí se podaří utéct, ale zajme ji 13. smečka Hadonošů a její alfa Kaden. Až tady Ayla zjistí jak, to s touto smečkou je a konečně se cítí jako doma. Podstoupí zkoušky a stane se členkou jejich smečky. Všechno dost komplikuje její přitažlivost ke Kadenovi a její trvající pouto k Jordanovi.
Lvům se podaří překonat obranu Hadonošů pomocí čarodějek. Ty uvězní vlčí štěňata a Jordan hrozí, že je upálí, pokud s ním Ayla neodejde. A tak odejde a skončí ve vězení na území Lvů.

anna7852
24.04.2023 5 z 5

Tak tohle bylo skvělé čtení, dala jsem to na jeden zátah,nemohla jsem uvěřit že je konec a další dil v nedohlednu:(
Budu doufat ze druhý díl bude co nevidět abych se mohla ponořit do pokračování

dam.si.knihu
24.04.2023 4 z 5

Erotikou nabitá vlčí romance? Nemusíte se ptát dvakrát a beru hned.

Musím říct, že tohle bylo velmi originální zpracování vlčích smeček ve smyslu znamení zvěrokruhu a jejich dovedností podle něj. Děj svižně ubíhá pod rukama a vy čtete stále dál a dál až jste na konci. Tohle není úplně propracovaný příběh, jak jsem poslední dobou zvyklá od jiných autorek, ale tuším, že mé mladší já (tyjo, to už jsem tak stará že to píšu?) by si to zamilovalo o něco více. Ale to nic nemění na tom, že to byl fajn příběh, který mohl jít o ždibec víc do hloubky a dát hlavním postavám a vytvořenému světu větší prostor.

Já jsem zpočátku měla problém s hlavní hrdinkou, která na můj vkus byla po všem co se jí stalo v životě až moc arogantní, ale nicméně bylo hezké vidět, jak se v příběhu její postava vyvíjí a mění za mě k lepšímu. Romantická linka byla také hezky zpracovaná a já jsem zvědavá, jak se příběh bude vyvíjet v dalším díle!

Tak jo, říkám si, že na ty české překlady erotických scén si zvyknu a prostě některá ta slůvka přejdu, ale proč? Škoda, že naši překladatelé se snaží být až tak moc originální že to zabijou spoustou hrozných slov, která Vás spíše odradí.

Nicméně tohle byl fajn NA fantasy příběh s originálním tématem, který se určitě bude líbit čtenářům nenáročnějších fantasy. :)

Tesset
24.04.2023 3 z 5

No, myslela jsem, že to bude lepší. Nápad na smečky podle znamení zvěrokruhu? Palec nahoru. Hlavní ženská postava? Moc jsem si ji teda neoblíbila. Hlavní mužská postava? Celkem ušla, ale taky šla vymyslet lépe. Některé použité výrazy? Hrůza. Opakující se myšlenky? Dost časté. Hodnotím tak, že to mohlo být propracováno daleko lépe, je to dost pod úrovní urban fantasy, které jsem doteď četla. Konec skončil otevřeně, dalšími dílu asi ještě dám šanci, ale uvidíme.

Local_Bunny
24.04.2023 4 z 5

Třinácté znamení není vyloženě můj žánr, ale i tak se mi kniha líbila. Hlavní hrdinka Ayla mi byla většinu času sympatická a nejvíce mě bavila samotná hierarchie smeček a zapojení znamení. Nejsem žádný fanda těchto věcí, ale nápad mi přišel fajn a hlavně originální - už jen fakt, že smečka daného znamení má i nějaké speciální schopnosti typické pouze pro ně. Mojí nejoblíbenější částí bylo právě poznávání, jak funguje vlčí stránka, ke které Ayla neměla moc šancí proniknout a tak se vše musí učit od začátku.
Děj hezky plyne, čtenář se nenudí a hlavní zvrat je relativně příjemné překvapení. Pořád jsem si říkala, jestli přijde nějaký wow efekt, který si autorka šetřila. Neřekne nám toho moc, tudíž napětí zůstává do dalších dílů. Určitě nehledejte hromadu akce, kniha spíš pomalu rozplétá jednu obrovskou lež a občas se míhne nějaký ten souboj. Spíše se zde vsází na snahu o vybudování jiného vlkodlačího světa, než jaký už známe.
Sexuální scény komentovat nebudu, jelikož se můj názor shoduje s většinou - český překlad je v tomto vážně nechutný. Právě při startu těchto scén se mi Ayla také trošku vzdálila, jelikož se zde za úplňku řeší období říje, kterou ona moc nebrala na zřetel a v hlavě si vytvořila svojí pravdu . Upřímně se mi ani moc nelíbí, jak vztah mezi ní a hlavním mužským představitelem začal. I když se nejedná vyloženě o insta love, ten vztah mi přišel postavený na jedné věci a moc jsem tu chemii necítila, spíš jen doslova zvířecí přitažlivost. Hodně velkou roli zde hraje partnerské pouto mezi vlkodlaky, se kterým jsem zvědavá, jak bude autorka do budoucna pracovat a jak to ovlivní vztah Ayly a Cadena.
za knihu děkuji @cosmopolis_cz #spoluprace

Red-haired
23.04.2023 4 z 5

Do knížky nebylo vůbec těžké se začíst a okamžitě mě zaujala. I když je fantasy linka jednodušší a částečně předvídatelná, moc mě bavila a byla dostatečně akční, aby si mě udržela. Po událostech na konvergenci mi ale Ayla začala být šíleně nesympatická. Byla najednou strašně povrchní, sebelítostivá a místy až hloupá. O logických dírách ani nemluvím. Bála jsem se, že tohle zklamání bude pokračovat až do konce knihy, ale naštěstí se tak nestalo a druhá polovina knihy byla pořádná jízda. A to jak co se týče zvratů a akčních scén, tak po té erotické stránce.

U romantiky a erotiky teď chvilku zůstaneme, protože rozmohl se nám takový nešvar ani v této knize se nevyhneme bizarním pojmenováním jak jeskyňka a ocas, které dokážou značně znechutit jakékoli jiskření. O šťávách už radši ani nemluvím. Ptám se na jediné PROČ?!?!?!

Příběh se nakonec rozjel natolik, že jsem tyto malebné výrazy dokázala částečně odfiltrovat a tu romantiku si i tak užít.

Takže jo, nakonec knihu moc doporučuju a hodnotím 4*/5*. Nebýt jeskyněk a místy protivné Ayly, nebála bych se tomu dát ani plný počet, ale bohužel.

shey
21.04.2023 4 z 5

Tak to bylo skvělý! Potřebuju nutně další díl a řadím si Aylu k mým oblíbeným urbankám jako Kate,Mercy nebo Merit. I když ten svět zatím není tak propracovaný, tak to vypadá, že se máme na co těšit ;) PS nad slovníkem při erotických scénách jsem teda trochu přivřela oči:D

Kiwicatko
20.04.2023 5 z 5

Ja byla fakt spokojena. Stranky ubihaly jedna za druhou a najednou jsem byla na konci.

Aaaaaale, jestli se ta blbka vyspis Jordanem, tak me fakt nastve. A jestli blbous Kaden nezvedne ten svuj zadek a nepujde ji pomoct a misto toho si bude lizat rany u nejake jine v posteli, tak budu uz primo vytocena.

Jinak receno, uz se tesim na druhy dil :)

lena.o.knihach
20.04.2023 4 z 5

Erotikou nabitá vlčí romance. Přesně to slibuje Třinácté znamení, první díl série Vlci zvěrokruhu.

Konečně nastal čas, kdy se Ayla bude moct přeměnit ve vlka a možná si najde i svého druha. Na shromáždění vlčích smeček ale dorazí nevítaná návštěva a poté se vše vymkne kontrole...

O vlcích jsem dlouho nečetla, takže to byla velmi příjemná změna. I postavy jsem si na tak tenkou knihu oblíbila, i když bych se vůbec nebránila, kdyby měla tak o 100 stran navíc.

Třinácté znamení není nijak extra propracovaný příběh. Je to hodně jednoduché, ale zato čtivé a alespoň se u toho nebudete nudit. Stále se tam něco děje. Čtení jsem si užila a rozhodně ji můžu doporučit, pokud snížíte očekávání a připravíte se na jeskyňku, ocas atd

#spoluprace @grada_cz

knihomolkaJani
18.04.2023 5 z 5

Kniha Třinácté znamení je první díl nové fantasy série Vlci zvěrokruhu (v originále jsou zatím 4).
Tahle kniha byla láska na první stránku! Přiznám se, že jsem jí stihla přečíst ještě dřív, než vám jí na IG vůbec představit..
ANO, AŽ TAK SKVĚLÁ JE!!!
Kniha začíná nádhernou obálkou (jsem velmi zaujatá, protože miluju fialovou).
A pokračuje příběhem, který vás naplní..
Hlavní hrdinka Ayla ví, že se může spolehnout jen sama na sebe.. Je to neskutečně silná bytost, na všem se snaží najít dobro, a vy si jí zaručeně zamilujete..
."Nemohla bych konečně po tolika letech pekla zakopnout o štěstí?"
A potom je tu Kaden, ten muž se začíná stávat mou nejoblíbenější postavou...
"Sakra, přivádí mě ke vzteku. V jednu chvíli je tak sexy a pak tak chladný a vždycky mě komanduje, jako by byl mým alfou. Tím ale není."
Kniha není jen zamilovaná jednohubka jiskřící erotickým nábojem, ale je plná smrtících soubojů, intrik a obětování se pro ostatní..
Já se od příběhu nemohla odtrhnout. Už teď sérii mohu pasovat na mou další oblíbenou a vám ji mohu jen doporučit!!
"Měsíční bohyně, chraň mě před arogancí alfa vůdců."
Druhého dílu se dočkáme ještě letos.. Snad to bude co nejdříve, protože ten konec a anotace na další díly mě dostává do kolen..
Už teď ale vím, že to bude opravdu ještě jízda a snad se hlavní hrdinka dočká šťastného konce...
Knihu jsem měla možnost si přečíst v rámci #spoluprace

Paja.92
18.04.2023 5 z 5

Popravdě jsem nikdy moc vlkodlaky nemusela, takže jsem od knihy neočekávala, že by mě chytla ukázalo se, že mě nejen chytla, ale drapla mě do svých spárů a nepustila, dokud jsem nebyla na konci.

Z velké části za to mohl způsob vyprávění. Příběh byl psán lehce a svižně, takže i když to nebyla kniha plná zvratů a napětí, četlo se to samo. Prostředí bylo pěkně vykresleno, ale zároveň to nebylo zdlouhavé, jak v jiných knížkách. Stejně tak byla dobře popsaná chemie mezi hlavními postavami.

Na konec se mi líbil i nápad se znameními zvěrokruhu, i když jsem zpočátku z toho byla na rozpacích.

Třinácté znamení je pěkná oddechová urban fantasy vhodná pro ty, kteří si chtějí přečíst něco, u čeho si odpočinou a vypnou. Pokud, ale hledáte akční fantasy, knize se raději vyhněte.

Ryorka
17.04.2023 odpad!

Neskutečná blbost. Nevím, ale většina hlasujících četla asi něco jinýho. Příběh tak jednoduchý a hloupoučký, ta erotika tam byla všeho všudy 2x, z toho jednou se jí to vlastně zdálo. Jo a ten skvělej slovník u toho: ocas, pták, klacek.....
fakt rajc. Vlkodlačí říje obšlahnutá od potřeby upířích žen z Bratrstva a celkově napsané tak nějak žákovsky. Předražené těžítko na papíry v průvanu.

Ewe291
16.04.2023 4 z 5

Pribeh dobry, vsetko perfektne ale ..... Neznasam otvorene konce, takze dufam, ze budu vydane aj pokracovania

katasokolov
15.04.2023 5 z 5

5/5*

Výborný nápad a znamenité provedení.

Vlkodlačí smečky, které se dělí dle jednotlivých znamení zvěrokruhu, jedna smečka, která má být ztracena a hlavní hrdinka, která nikam nezapadá.

Postavy byly skvělé, chemie mezi ústřední dvojicí taktéž a milostný trojúhelník, který jím byl, ale vlastně i nebyl, byl vskutku interesantní. Povaha vlkodlaků, rozpolcená někde v půli mezi zvířecími a lidskými instinkty, byla best of the best.

Nechte se unášet příběhem mladé dívky, jež nemá pravý domov, a která se snaží o nalezení spřízněnosti a místa, kam by konečně patřila. Vlkodlaci s jejich neotřelými schopnostmi navázanými na astrologická znamení, čarodějky, jež se pletou do záležitostí vlků, epická přitažlivost, láska a druhové pouto. To vše najdete v této nepříliš rozsáhlé knize. Já už se tedy těším na pokračování, které vyjde v létě.

Kni-holka
12.04.2023 5 z 5

Třinácté znamení je přesně tou knihou, po které chcete sáhnout, když potřebujete uniknout z reality a nechat se unášet lehce plynulým příběhem ze světa vlkodlaků. Jestli patříte do generace a milovníků Stmívání, pak věřte, že tohle je její lehce erotičtější...no dobře, silně erotická verze. Jen místo upírů hrají alfu vlkodlaci.

Typické archetypy tu jsou zcela patrné. Dívka, něčím znevýhodněna, něčím výjimečná, je postavena před těžkou životní zkoušku. Bude jí odhaleno velké tajemství a vydána napospas děsně sexy drsňákovi, který je sice rozený zabiják, ovšem uvnitř dobrák, kterému nesmírně záleží na svých nejbližších. Ze všech smeček je jedna, která touží po nadvládě ostatních a za nitky v pozadí tahají Sluneční čarodějky. Počáteční nenávist a strach díky silné přitažlivosti přeroste v až zvířecí erotické scény, které vás určitě nenechají klidné. Kniha se tak správně řadí do New Adult.

Neočekávejte tedy složitě propletený příběh. Od začátku vám tak nějak je jasné, kam příběh směřuje a jak asi skončí, i když vzhledem k tomu, že je to první díl ze série, tak konec je napínavý. Ovšem autorka svým poutavým a akčním vyprávěním dokáže čtenáře i tak nadchnout a napínat, že budete zadržovat dech, abyste se už konečně dostali na konec. A už se těším na srpen, kdy by měl vyjít druhý díl

Jenny46
11.04.2023 4 z 5

Zajímavá vlkodlačí romantika, četlo se dobře...

scarletblue
09.04.2023 3 z 5

(SPOILER) První díl trochu zklamání. Čekala jsem od toho víc. Zaujal mě název, obsah i obálka a musela jsem si to ihned přečíst. Rozhodně mám velká očekávání ke druhému dílu a vzhledem k tomu, že tento žánr nemá u nás příliš velké zastoupení, tak hodnotím kladně. Příběh však ničím neoslní. Chápu autorčinu tendenci zapojit tématiku zvěrokruhu vzhledem k módnímu trendu. Neobjevila jsem jedinou zajímavou postavu. Tuctová hlavní hrdinka a bad boy, který není až tak bad, protože ve svém nitru je vlastně laskavý a pečující. Hlavním plusem příběhu je tématika vlkodlaků, opět pojatá ve stylu Twilight jen více s erotikou. Jakože erotika v tomhle žánru je fajn, ale všeho moc škodí a tady byla opravdu na škodu. Rozhodně však dám sérii ještě šanci, třeba se další díl posune o levl vejš a mile překvapí.
Šablona nezdravého vztahu dle Meyerové. Mám takové podezření, že v následujícím díle zjistí, že díky Měsíčním čarodějkám může mít vztah i s vůdcem Hadonoše, a tak se zbaví nechtěného pouta a vybuduje si nové. Pokud to bude tak, tak budu moct jen autorku vychválit. Pokud ne, tak se obávám, že do další série o vnuceném vztahu se nepustím.
Abych knihu jen nestrhala, tak oceňuji to, že se kniha dobře četla, děj na sebe hezky navazoval a když jsem přečetla poslední řádku, tak mi bylo líto, že už je konec. Zasloužilo si to děj trochu víc natáhnout. Jak říkam, míň erotiky a víc děje.

lenka8922
08.04.2023 5 z 5

Kniha mě úplně pohltila. Už se nemůžu dočkat pokračování.

Modrasek15
07.04.2023 4 z 5

Kniha je takovým dlouhým úvodem k pokračování. Tím samozřejmě nechci knihu nijak shazovat nebo stavět do pozadí a už vůbec nenabádám k přeskočení k dalším dílům. Mám tuto tématiku ráda a kniha se četla skoro sama. Na svět se díváme z pohledu hlavní hrdinky, která se nevzdává. Děj má hlavu a patu, nicméně je zakončena velmi, ale velmi otevřeně a celý závěrečný boj je uspěchaný a z mého pohledu trochu odbitý. Nedá se však říct, že by byla kniha nudná a jen kvůli tak moc otevřenému konci dávám o hvězdu méně. Opravdu to nutí po přečtení dychtivě očekávat další knihu.

LenaWirus
06.04.2023 2 z 5

Čtivé, mělo to rychlý spád a sympatické postavy, jinak to ale byla vlastně hrozná blbost. A erotické scény už nemohly být přitaženější za vlasy.