Trináste znamenie

Trináste znamenie
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/530317/bmid_trinaste-znamenie-65a68a37cb9c0.jpg 4 339 339

Vo vzrušujúcom fantasy príbehu sa Ayla odjakživa cíti ako vyvrheľ. Jej matka bola človek, takže Ayla nikdy nebola uznaná za právoplatného člena svorky znamenia Raka. Každý deň bola nútená znášať bitky a šikanu. Veľké nádeje však vkladá do zhromaždenia všetkých svoriek, kde konečne získa nielen schopnosť premeniť sa na vlka, ale bude jej taktiež pridelený osudový druh, partner vyvolený Slnečnými čarodejnicami. Získanie vlčej podoby a partnera považuje za jedinú šancu zmeniť svoj život. Odhalenie jej osudového muža však všetkých šokuje, pretože je to budúci alfa zo svorky Leva – jej najväčší nepriateľ. Tesne predtým, ako alfa Levov vyvraždí jej rodinu, ju pred všetkými nehanebne odmietne. Ayle sa podarí utiecť, ale potom ju unesie oveľa väčšia hrozba: alfa záhadnej stratenej svorky. Naplní sa konečne jej sen o lepšom živote? Alebo bude musieť čeliť ešte horším výzvam?... celý text

Literatura světová Pro ženy Erotika
Vydáno: , Cosmopolis
Originální název:

Moon Touched , 2021


více info...

Přidat komentář

pollyn
včera 4 z 5

Tohle jsem fakt potřebovala :) Chyběla mi nová Kate Daniels, Mercedes Thompson, Charlie Davidson nebo Anita Blake. Tyhle ženské, fenixové, mě vždycky nakopnou :)

*Pájuše*
předevčírem 3 z 5

(SPOILER) Erotické knihy jdou mimo mě, ale když mi kamarádka tuhle knihu doporučila se slovy, že je to jak klasická červená knihovna a kolem erotiky to jen letělo, tak jsem si řekla, že do toho půjdu.
No... Noo... Nooo... Co ke knize dodat? Nejsem z knihy unešená, jak slibovala anotace. Ta zněla fakt slibně. Mělo to obrovský potenciál, ale ten mi přijde po dočtení nevytěžen. Možná to je překladem, možná ne - za mě to vyprávění plulo po povrchu, bylo takové těžkopádné, autorka používala zvláštní slovní spojení (zvláštní v tom smyslu, že já bych si tam představovala úplně jiné z hlediska češtiny a i lépe by mi to tam sedělo) a k hlavním hrdinům jsem si úplně cestu nenašla. Kaden ze začátku působil strašně strojeně, alfou bych ho tedy nenazvala, a Ayla působí celou knihu zvláštně (nedokážu přesně popsat, co mi na ni nesedělo, ale neměla jsem z ní coby hlavní hrdinky ten správný pocit). Co se týče "erotiky", opravdu tam toho bylo pramálo. Takový jeden štěk v dárkovém balení. Nestěžuju si, ale tak nějak jsem očekávala, že když to má ten titulek erotika, že to bude fakt žhavé. No, to "žhavé" nejspíš bylo jen mezi postavami, mě to minulo účinkem. Dokonce jsem se přistihla, že se směju při zmínce "ocas". Jsou to vlci, takže... asi je to logické, no.
Druhý díl si přečtu už jen proto, abych mohla případně oba poslat do světa s klidným srdcem, že jsem tomu dala šanci. :D


Nel-ly
21.05.2024 3 z 5

Ale tak... :D
Co na to říct, člověku je to jasný už od obálky. Čekala jsem svalnatý vlkodlaky, čarokrásný hlavní hrdinky (velký prsa, zelený oči, rudý oči, překvápko), nějakou tu zakázanou lásku a trochu akce.

No... popravdě mi to přišlo míň žhavý, než inzerovali. Nápad byl vlastně strašně fajn a zavánělo to vážně zajímavou paranormální fantasy, jenže postupně do začíná docela pokulhávat a nečte se to tak plynule a dobře, jak bych bývala chtěla.

A bojím se, že v dalších dílech se to zlepšovat nebude. Naopak.

Pain
19.05.2024 3 z 5

Nalákala mě anotace. Řekla jsem si, ha měňavci, to bude fajn. Měňavce mám ráda (asi úchylka). :)
Nadšená z knihy nejsem. Kostra příběhu se mi líbila. Bohužel žádná z postav mi k srdci nepřirostla. Další díly si přečtu. Když se budu nudit.
Pokud chcete mít ukončený příběh, tak doporučuji na vydání kompletní série. Nyní jsou vydány tři knihy. Dle stránek autorky jich má být pět. Mám přečteny dvě knihy a obě na sebe dějově navazují. Příběhy nejsou ukončeny.
Mám obavu, ať to nedopadne jako u Čarodějky stínů. Uzavření příběhu jsme se v češtině nedočkali.

ydnac
19.05.2024 4 z 5

VLCI A ČARODĚJKY.
TO CHCETE :-).

Jen nezapomeňte, je to young adult.
Ayla byla vychována ve smečce, která jí opovrhovala.
Musela snášet posměšky, bití a vyčlenění z kolektivu.
Její otec byl krutý alfa a bral jí jen jako břemeno, kterého je potřeba se zbavit.
Byla připomínkou jeho hříchu s lidskou samicí.
To se však brzy mělo změnit.
Ayla se chystala na Konvergenci, po které se již dokáže proměnit ve vlčici. Bude silná a rychlá a získá svého osudového partnera.
Vůbec nečekala, že její život nabere úplně jiný směr.
Objevil se tajemný a drsný vůdce Třinácté smečky...
Konvergence se zvrtla v krvavou řež...
Ayla časem zjistila, že všechno je jinak, než si myslela!!!
Líbilo se mi, že nic nesabotovala a snažila se přizpůsobit, pomáhat, spřátelit se, učit se.
Přála jsem jí novou smečku, kde ji budou mít rádi.

Kniha je velice čtivá a klidně bych spojila první a druhý díl, protože je velice krátká a je to teprve rozjezd :-).
Co se týče sexu, který dnes již zřejmě musí být v každé knize, tak to je pár stránek ke konci no a to víte, zprava, zleva, nahoře, dole, prostě holt vlčice v říji :-).
Kdo čte Maasovou ani se nad tím nepozastaví :-).

Hezká, jednoduchá fantasy a já jsem zvědavá, co odhalí druhý díl :-).

JustVea
08.05.2024 4 z 5

Když jsem knihu objevila, velmi mě zaujala anotace. Když jsem se dala do čtení, byla jsem nejprve zaskočena, jak těžko se mi kniha četla. Po pár stránkách se to zlepšilo, ale stále jsem s ní měla nějaký vnitřní konflikt.
Jakmile se více začalo ukazovat prostředí a hlavně fungování smeček a celkově fungování světa, zaujala mě kniha více. Připadalo mi, že je to velmi zajímavý nápad a zpracování nebylo špatně, jen tomu něco chybělo.
Když jsem knihu dočetla, hodně jsem váhala, zda se pustit i do druhého dílu. Celkově však nemůžu říct, že bych si knihu neužila.

Suin
07.05.2024 3 z 5

Už jsem dlouho nepsala žádný komentář, ale tady to nejde jinak.

Námět, nápad a dokomce i průběh příběhu je skutečně dobrý, má to velký potenciál. Jediná škoda je, že to proste celé nějak nevyšlo.
Třeba je to jen překladem ale vyprávění, a jak je to napsané, je špatně. Myšlenkové pochody hl. hrdinky, dialogy, popsané situace nebo popisy vlastně všecho ...neumím najít spravne slová.... je to jako kdyby to psala 15letá holka. Nic proti lidem v pubertálním věku, ale mně jako dospělé ženě to nesedělo. Bylo tady někde napsáno, že prý chemie hlavných postav je skvělá a ja nesouhlasím, třeba "možná" na začátku, pak už nic. Popsané sex. scény jsem přeskakovala. Nasilu prodlužovaný dej kde se psalo vlastně o ničem a mockrát víte dopředu jak a co bude jěště než to autorka napsala o "100 strán" později -takže i napětí 0 bodů.
Víceméně jsem dočetla 2.díl nasilu a na 3. se už nechystám. Prvnímu dílu dávam jěště 3* ale druhý má za mně sotva 2*.
Holt, v této tématice je No.1 Patricie Briggs s Mercy Thompson.;)

Terka18
05.05.2024 5 z 5

Tohle mě bavilo. I když ten začátek jsem si říkala, že to asi nepůjde. Ale jak se Ayla dostala ke Kadenovi, tak to byla jízda. Kniha přesazena během dne a náramně jsem si ji užila. Teď jen další díl a budu doufat ve šťastný konec, protože jinak to doufám nepůjde.

Senza Jenka
05.05.2024 4 z 5

(SPOILER) Hlavní hrdinka to nemá snadné. Prohřešek jejího otce, který je náhodou alfa smečky Raka, zazlívají všichni jí, jako by snad byla její vina, že si upletl dítě s člověkem. Neumí bojovat, moc toho nesmí, je neustále bita... Z tohohle pohledu z toho vyšla ještě celkem duševně vyrovnaná a nedivím se, že jako nejslabší ze smečky upíná své naděje ke Konvergenci.
Tam získá svého vlka a druha (Jordana, syna alfy smečky Lva). Ten ji odmítne a ještě se ji pokusí alespoň zmrzačit, když ne zabít (jako její druh by toho neměl být schopen). Lvi navíc vyvraždí její původní smečku a Ayla na útěku padne do zajetí Hadonošů, což je smečka vyděděná ze společenství a opředená spoustou hrůzostrašných historek.
Nakonec - jak jsem tušila - se ukáže, že sluneční čarodějky nejsou tak dobré a Hadonoši tak zlí, jak všichni tvrdí.
Ayla se stane členkou jejich smečky, chce jejich alfu, ale pouto seslané slunečními čarodějkami ji stále váže k Jordanovi - kniha končí jejím zajetím smečkou Lva.
Má to spád, prakticky žádná část mě nenudila a závěr prvního dílu člověka tak akorát správně naladí na díl druhý.
Jediné, co mi moc nesedělo, byla Aylyna říje. To tam byla plácnuto tak nějak nekonzistentně se zbytkem děje a Kadenovo chování a mluva vůbec neodpovídaly jeho předchozímu vystupování.

Airelle
10.04.2024 5 z 5

(SPOILER) Kolem této knihy jsem chodila hodně dlouho, v momentě, kdy se objevila u @adule.books jako návrh na společné čtení, byl správný čas si knihu konečně přečíst.


Začátek, jak už to u knih bývá je pomalejší, ale po cca 50 stranách se příběh rozjede tolik, že Vás vyplivne až na konci a vy si říkáte: „Cože? Proč? Jak? A kde mám krucinál druhý díl?“

Takhle to tedy probíhalo alespoň u mě. Ayla mi ze začátku přišla hrozně nevýrazná a sebelitující se, chápu, že má těžký život, ale trochu se k tomu stavím čelem a nečekám, že mi konvergence vyřeší veškeré problémy.


Oba hlavní hrdinové mi z počátku k srdci nepřirostli, postupem času se to změnilo a jak je člověk blíž pozná, tak si je zamiluje. Trochu mě mrzelo, že jsme je neviděli víc trénovat, toho bych si určitě chtěla užít víc.

Velmi se mi líbí svět, do kterého nás autorka zavedla, chvílemi jsem měla pocit, že jsem se ocitla ve světe Twilight, což je tedy alespoň za mě pozitivní. Vlkodlaci ze smečky Hadonoše mi přirostli k srdci okamžitě, zvlášť Stella se stala mojí nejoblíbenější postavou a uměla bych si představit knihu jen o ní.

Co se týče vztahové linky, tak mi přišlo, že v tom sluneční čarodějky udělaly tak akorát bordel, protože podle mě Ayla jednoznačně patří k Aydanovi, a nebýt pouta vytvořeného na konvergenci nikdo by o tom ani nepochyboval. Vztah mezi Aylou a Aydanem je natolik žhavý, že je až těžko uvěřitelný, ale vzhledem k tomu, že se jedná o fiktivní dílo, nemusí nás to zas až tolik trápit. Navíc kdo nikdy neměl vztah na základě fyzické přitažlivosti a hormonálního chaosu, jako by nebyl.

Závěr mě naprosto dostal a zlomil mi srdce, ještě dnes se držím, abych neotevřela druhý díl. Navíc to má dílů víc, takže to bude určitě napínavé až do konce.

IG: @freya_zlaskykpribehum

Mistylady
26.03.2024 4 z 5

Ayla vyrůstala jako vyděděnec. I když uvnitř smečky, přesto naprosto sama. Nenáviděna otcem, který si nedokázal odpustit svůj hřích, ponižována lidmi, kteří ji měli chránit. V den svých 22 narozenin má při konvergenci dostat svou vlčí podobu a najít svého životního druha.
Jenže vše nejde podle plánu. Sluneční čarodějky ji spojí s největším kreténem, který ji ovšem odmítne. Když se jí pokusí zabít, utíká a dostane se do zajetí bájné smečky Hadonošů, jejichž alfa je podle Ayly další kretén. Jenže tenhle je navíc šíleně sexy. Kaden ji učí bojovat, využívat svých schopností a smečka ji pomalu příjme mezi sebe. Jenže Ayla se má stát návnadou... návnadou a nástrojem pomsty.

Ayla byla neuvěřitelně silná. Zažívat to, co zažívala ona, a přesto zůstat hrdý, nepokořený, nezvládne každý. Naštěstí měla na své straně nevlastního bratra a nejlepší kamarádku. To jí pomáhalo v těch těžkých chvílích.
Celá knížka se skvěle čte a až na pár věcí se mi líbila.
I když 8x použité slovo "ocas" v jedné erotické scéně na mě už bylo trochu moc :D

Knihotyna
19.03.2024 5 z 5

(SPOILER) Co se mi líbilo (SPOILERY):
- já jsem prostě generace, která vyrostla na upírech :D a to především Stmívání (jak jinak) a je velmi příjemné konečně číst knihu, která se věnuje té druhé straně! Vlci, vlkodlaci - proč ne?!
- znamení zvěrokruhu - tak tohle pro mě bylo milé překvapení, to, jak ten svět funguje, jaké jsou atributy znamení a jejich tajné síly či schopnosti
- třináctá smečka - no paráda, očividně vyvrhelové, kteří jediní mají slušné chování :D
- Kaden - na mě ta jeho povaha asi fungovala, chápu, že když se musí vyznat sám v sobě a navíc na něm závisí život všech ve smečce nebude pořád jako sluníčko
- Stella a Wesley jsou moje oblíbené vedlejší postavy! :)
- Ayla - musela mít neuvěřitelně silnou mysl, protože ponižování a nepřijetí se dá vydržet jen do určité chvíle, je dobře, že její srdce i mysl zůstaly otevřené! :)
- magie - tento svět je velmi dobře zpracovaný, nenacházíte slepá místa a vše skvěle funguje!
- trošku úsměvně erotické scény, ale proč ne :D!

lusitta05
20.02.2024 3 z 5

Nebolo to zlé, taká rozprávka,ale fajn. V mladšom veku by som to úplne žrala. Ale pokračovanie si prečítam.

Áža707
08.02.2024 4 z 5

Po knize jsem sáhla jednoho večera po chvilce rozhodování a o to větší bylo moje překvapení, že jsem za necelé 3 hodiny byla na konci. S jednou myšlenkou CHCI VÍC! Dostáváme se do světa vlků (=vlkodlaků), který pro mě byl příjemným zpestřením od upírů. Celkově bych řekla, že knih s vlky jsem četla méně.

Na světě, který si pro nás autorka připravila mě bavilo to propojení s znameními zvěrokruhu a živly, což se i projevuje v preferencích některých vlků. Rozhodně jsem zvědavá, kam tohle vše bude směřovat! Naší hlavní hrdinkou je Ayla, která patří do smečky Raka, ale vlastně nikdy pořádně nezapadala i když je dcerou alfy. Vše se změní v den, kdy dosáhne dospělosti a "dostane" svého vlka. Hlavní hrdinku jsem si oblíbila a bavila mě její proříznutá pusa, která ji mnohdy dostala do malerů. Kaden působí jako klasický bad boy, který si nikoho nepustí k tělu, ale víme jak to s těmito postavami je. Mimochodem nástin milostného trojúhelníku mě baví, hlavně protože se nejedná o klasický milostný trojúhelník, ale tady je ovládán magii.

Děj mě chytil od začátku a nepustil mě. Následovali menší a větší zvraty a na konci na mě čekal zvrat takový, který hned člověka naláká k dalšímu dílu. V průběhu čtení dostanete nějaké otázky a na některé nedostane čtenář odpověď a o to víc mě láká další díl. Myslím, že poznat do hloubky Sluneční i Měsiční čarodějky (které předpokládám, že se objeví) a jakou roli hraji v životě vlků bude hodně zajímavý. Jsem zvědavá, co si pro nás autorka připravila za další překvapení. Když nad tím přemýšlím vůbec by druhý díl nebyl špatný ze dvou pohledů, ale nechám se překvapit.

Z anotace se dozvídáme, že se jedná o erotikou nabitou romanci, musím přiznat, že mě více erotické scény bavily než co jiného. Myslím si, že některé výrazy by se dali použít jinak a tím pádem by to i na čtenáře působilo uvěřitelněji. A pokud vás tento styl odrazuje, tak těch scén tam doopravdy není mnoho a dají se přeskočit a můžete si užit zbytek fantasy příběhu s jiskřením mezi postavami.

Rozhodně mohu doporučit pro milovníky fantasy s romantikou a špetkou erotiky a když hledáte příjemné odpočinkové fantasy, které vás ale jen tak nepustí.

4/5

kirstinrau
03.02.2024 5 z 5

Instagram: @kirstinrau

Ja som bola vždy skôr na upírov. Vlastne aj som, ale musím povedať, že táto vlčia eroťárňa, sa mi naozaj páčila a som z nej nadšená. Je to naozaj skvelo premyslené ako sú rozdelení podľa znamenia a určite sa nebudete nudiť, keďže už začiatok je dosť zaujímavý.

Ayla mi občas liezla na nervy, ale myslím, že jej podrezaný jazyk si obľúbite. A Kaden? Ten  sa mi páčil už od začiatku. Musím povedať, že jeho postava bola fakt super vykreslená a neverím, že by si ho niekto nezamiloval. Rovnako sa mi páčila aj Stella. Pri viacerých scénach som sa zasmiala. Určite veci sa dajú predvídať, ale aj napriek tomu vás to vtiahne do deja a naozaj si to užijete.

Jediná vec, ktorá mne prekážala sú samozrejme erotické scény a nadržanosť určitých postav. Použiť na nich jed by bolo naozaj oslobodzujúce a bol by pokoj. Ak sa rozhodnete knihu čítať, pochopíte na koho som to myslela a ako. A naozaj, naozaj ma strašne mrzí český preklad a ich výrazy, pretože naozaj zbožňujem knihy v českom preklade, no koho napadlo už len nazvať mužské prirodzenie, ocas? Vôbec mi tie určité pomenovania intímnych partií do toho opisu nepasovali. Nebudem ich tu radšej vypisovať.  

Napriek tomu som strašne zvedavá na pokračovanie, ktoré by malo byť hádam už čoskoro

Úprimne, knihu som dlho prehliadala a môže za to jej obálka. Neviem ako vy, ale mne reálne postavy a fotografie prídu gýčové. Mám potom z tej knihy taký čudný pocit.

Alethea_k
11.01.2024 5 z 5

Vždycky jsem preferovala upíry před vlkodlaky, ale tohle bylo prostě skvělý! Okamžitě mě to vtáhlo, chtěla jsem vědět, jak to mezi vlkodlaky funguje, všechno se odkrývalo postupně, přišlo mi to "logické" v rámci možností, jak jen to ve fantasy jde :D
Sexuální scény jsou popsané spíš vtipně ale hlavní postavy jsem si i přesto zamilovala, znamení zvěrokruhu jsou dobrým ozvláštněním. Přečetla jsem za 1 den, okamžitě se pustím do dalšího dílu. Za mě to má všechno, co by správná romantasy měla mít. Doufám, že díly nebudou mít sestupnou tendenci a nestane se ze série paskvil.

Damonka12
01.01.2024 5 z 5

Po dlouhé době zase perfektní fantasy série, která měla všechno, co na podobných knihách miluju - romantiku, erotiku, skvěle fungující hlavní hrdiny, tajemství a moc hezky popsaný magická svět (svět vlkodlaků) s nějakým extra prvkem (zde znamení horoskopu). Miluju.

Tess_BooksNerd
30.12.2023 5 z 5

(SPOILER) "Co to sakra děláš?" "Říká se tomu obětí Kadene." "Víš, mezi lidmi co nejsou citově zakrnělí, se to používá k projevení vděčnosti."


Tohle byla úžasná kniha. Přečteno jedním dechem. Příběh je nabitý akcí, nechybí nádech erotiky, humoru i trocha toho smutku. Kniha mě hluboce zasáhla a vtáhla do děje takovou silou, až jsem občas nevnímala přítomnost kolem sebe.

Ayla je vyděděncem smečky Raka. Napůl člověk napůl vlk. Od malička se k ní její smečka chová příšerně. Neustálé ponižování a fyzické týrání. I když je dcerou samotného Alfy. Pro otce je připomínkou jeho chyby, úletu v podobě sexu s lidskou ženou. Slabou útěchou ji je jen její starší bratr Wesley a kamarádka Mira. Naději vkládá do konvergence, kde ve svých 22 letech získá svého vlka a druha, který jí dá nový domov a lásku, která ji celý život chybí. Vlk, kterého probudila díky moci slunečních čarodějek má bílou srst, což je velmi vzácné. Jejím novým druhem byl zvolen Jorden, následník postu Alfa smečky lvů. Při předání je její otec a téměř celý klan vyvražděn. Ayla v sobě probudí jakousi moc, která ji dovoluje pohybovat se ve svitu měsíce z místa na místo. Na pokraji smrti ji najde parta kluků. Později zavřená v cele se dozvídá, že ten muž se jmenuje Kaden, Alfa smečky Hadonošů, která měla být pouhou legendou. Ayla je podrobena výcviku a nesčetné zkouškám, aby dokázala svou loajalitu a byla přijata jako právoplatný člen smečky. Během této doby se zamiluje do Kadena. Nastane veliká bitva, kde ji Jorden vydírá a je nucena s ním odjet. Kaden si myslí, že nakonec zvítězilo její pouto ke svému druhovi Jordenovi a opustila jeho i smečku. Dozví se Kaden pravý důvod, proč s ním dobrovolně odjela. A dokáže Ayla najít cestu zpět ke své smečce..?

Dela90
19.12.2023 5 z 5

(SPOILER) Od chvíle, kdy jsme se potkali, jsme věděl, že v tobě je mnohem víc.

Ayla je vyděděnec. Její matka byla člověk a její otec Alfa u smečky Raka to nemůže překousnout. Všichni se na ni dívají skrz prsty až na její kamarádku Miru a jejího bratra Wesleyho.
Když se konečně uskuteční Konvergence - shromáždění všech 12 smeček získá schopnost se přeměnit ve vlka a její taky přidělen osudový druh. Jenže, všechno se zvrtne a místo toho, že by snad konečně mohla někam patřit, jí všechno seberou, zase.

Kdo jsou to Hadonoši? Co po ni chtějí, dá se Kadenovi - alfovi vůbec věřit? A proč ji tak nemilosrdně přitahuje, ačkoliv je svázaná k druhu vraha své rodiny?

Wooow! Bože,to byla bombastická fantasy kniha. Knížku jsem tento rok vyhrála a pořád na ni nebyl čas, ale jako tohle chcete číst. Proč? Vlci, znamení zvěrokruhu. Každá smečka má svůj osobitý dar, pak je tu Alfa smečky, přitažlivý sexy muž - prostě Kaden, plný tajemství.

Je tu nastíněn milostný trojúhelník. Já tenhle typ knížek moc nevyhledávám, ale tady mi to vůbec nevadilo. Příběh má spád, pořád se tam něco děje a vy nestačíte zírat. Je tu milostná linka a taky je to erotická vlčí romance. Ale nemusít se bát, je tam té pikantnosti tak akorát.

Překvapila mě říje vlků,a to jak na ně působí.
Ayla měla v životě strašnou smůlu, ale myslím si, že to ji docela zocelilo. Měla pěkně prořízlou pusu a nebála se říct co si myslí.

“Zaskočeně zafuněl a stál tam ztuhlý jako prkno, když jsem ho objímala. “Co to sakra děláš? Říkáme tomu objetí, Kadene, řekla jsem. “Víš, mezi lidmi, kteří nejsou citově zakrnělí, se to používá k projevení vděčnosti.V příběhu je spousta otazníků a já věřím, že první byl jen předkrm a další díly budou nabyté hlavní chody.

Já obecně knížky s vlky miluju a už jen ta obálka je dokonalá! Autorka vymyslela dokonalý příběh se zvěrokruhem, který má hlavu a patu a vy se do něj ponoříte a chcete vědět, jak to bude dál.

Děkuji holkám na společné čtení, protože to bylo úplně famózní, a doufám, že si brzy přečteme i ten druhý díl, protože ten konec!!!

ClareCMR
26.11.2023 3 z 5

Tento díl celkem ujde, takový průměr, i když jsou hlavní postavy dost nesympatické a romantická linka je dost slabá. Nechápu, na základě čeho se do sebe zamilovali, když spolu přehodili celkově tak asi tři věty. Celá série je ale slabá, děj děravý a chování hlavních postav občas na facku. Jestli si ji budete kupovat ma amazonu za pár korun tak proč ne, taková oddechovka na léto asi ok, ale za plnou cenu tato série nestojí ani náhodou.