Mrazení

Mrazení https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33333/bmid_mrazeni-05W-33333.png 4 946 159

Vlci z Mercy Falls série

Světový bestseller o vlkodlacích. Dva hrdinové – Sam a Grace – a tři životy, které se osudově propojí v jeden příběh. Grace fascinují vlci žijící v lesích za domem jejích rodičů, zvláště jeden se žlutýma očima. Sam žije dva životy. Zimy tráví ve vlčí kůži se svou smečkou, v létě je na pár měsíců člověkem, než ho mráz promění zpátky ve vlka. Každý rok je však doba, po kterou může být člověkem, kratší a proměna obtížnější. Jednoho dne Grace potká chlapce se žlutýma očima. Je to její vlk. Jenže zima se blíží a Sam musí bojovat, aby zůstal člověkem – jinak ztratí Grace i sám sebe, tentokrát už navždy.... celý text

Romány Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Argo

Shiver , 2009

Napůlanděl
15.07.2017 5 z 5

Autorčin styl psaní byl skvělý. Stránku jsem otáčela za stránkou a měla dech zatajený napětím…(Ani nevím proč, ale bylo to úžasné)…Svět, který Maggie vymyslela, mi přišel originální…Ano, lidé měnící se ve zvířata (i ve vlky) jsou hodně typické prvky v knihách, ale zde mi to přišlo jako něco nového…nápad se zimou mě nadchl…Opět jsou tu kapitoly z dvou pohledu dvou hlavních hrdinů, které jsem si od začátku hned zamilovala. I jiné postavy byly zajímavé, jak svým chováním tak vyjadřováním a celkově vším…Přišlo mi, že byli prostě lidské.

Siwan
13.07.2017 5 z 5

Příjemně čtivé, přečteno za dva dny. Sympatické postavy, zajímavě načrtnutý příběh, těším se na další díly. V rámci tohohle žánru to lepší k čemu se člověk může dostat. I téma s vlkodlaky poutavě vymyšlené :-)

Romžiry
10.07.2017 3 z 5

Pro náctileté čtivá romantika. Dobrý námět, pěkně napsané.

KnihomolkD
19.05.2017 5 z 5

Začátek mě moc nenadchl,dejme tomu že od strany 100 se mi to začalo líbit.
Konec byl úžasný!Těším se na další díl. Hodnotím 4,5*

Laf
17.04.2017 3 z 5

Celkem zajímavý a dobře zpracovaný příběh. Zase je to jinak pojaté téma, takže to nenudí a není to to samé pořád dokola. Za přečtení to rozhodně stojí :)

Kachorra
19.03.2017 4 z 5

U téhle knížky bych si na plné hodnocení netroufla. Začátek mě příliš nenadchl, ale přesto jsem četla dál a dokonce se mi to začalo líbit. V polovině knihy jsem si říkala, že té romantiky je už docela dost na můj vkus. Ale nechtěla jsem knihu odložit. Konec se mi líbil, ještě si rozmyslím, jestli se pustím do dalších dílů.

Etule
05.03.2017 3 z 5

Knihu jsem našla, když jsem hledala nějaké knihy o vlkodlacích, protože už mě nebavili pořád jen upíři. Nicméně tohle nejdou klasičtí vlkodlaci, na které jsme zvyklý z Underworldu. To ovšem jejich příběhu nijak neubralo, protože miluji vlky.
Autorka to má zajímavě promyšlené, co se proměny týká. Vedlejší postavy jsou taky fajn, ačkoliv nemají příliš prostoru. Druhý díl si určitě přečtu. :)
A na závěr jedna věta, co mě zaujala: Na tváři nesem věčný úsměv smrti.

EressielS
01.02.2017 4 z 5

Je to úžasně napsané, čtu to už podruhé a pořád mě to baví. ;)

Aivinka
27.12.2016 3 z 5

Příběh je to nádherný ale zpracování trochu pokulhává. Přesto si nejspíše přečtu i druhý díl.

ivca3710
14.11.2016 4 z 5

Je to velmi hezký příběh, ale je to podle mně strašně zdlouhavé..

kristyna6626
08.11.2016 5 z 5

Byla to naprostá BOMBA! A jak nádherně se to četlo :33
Vřele doporučuji. :)

paranoidharant
03.10.2016 5 z 5

Zamilovala jsem se do ni. Pro mě absolutně nejlepší kniha, co jsem kdy četla. Jdu číst pokračování a jsem napjatá! :)

petulkapeta
15.09.2016 4 z 5

Cetla jsem na doporuceni a bylo to napinave az do konce ;)

KachnaN
20.08.2016 4 z 5

Musím se přiznat, že tuhle knížku jsem rozečítala několikrát, poprvé loni na podzim a naposledy před čtyřmi dny. Z mých prvních pokusů se do knížky začíst nebylo nakonec nic. Vždycky přišla kniha, které jsem dala přednost a musím teď přiznat, že to byla chyba.
Prvních pár stran vás asi nechytne, ale dejte tomu šanci. Udělala jsem to nakonec taky a nebyla jsem vůbec zklamaná. Okamžitě jsem se začetla a jen jsem si vyčítala, proč se mi to nepodařilo už před rokem.
Krásný příběh a skvěle napsaný. Z knížky jsem měla chvílemi husí kůži a jindy mě dojímala. Hlavně ten konec. PANE BOŽE, CO TO MĚLO BÝT? Prolila jsem vodopád slz! Doufám, že si co nejdříve pořídím i další díly, abych mohla jít v klidu zase spát!

Terinka14
17.08.2016 4 z 5

Krásná série. Je to přesně ten styl psaní, který může autorka vystihnout buď nesnesitelně nudně, nebo naprosto kouzelně a zamyšleně. A myslím, že autorka se trefila do černého a kniha mě pohltila. Mám pocit, že většina lidí hledá něco Víc. Ať je to Víc peněz, štěstí, času nebo lásky, hodně z nás hledá něco Víc. Díky této sérii mám pocit, že moje Víc už je na dosah ruky. Doporučuji.

Chikko
14.08.2016 5 z 5

Moc se mi líbí nové pojetí legendy o vlkodlacích.

Selena2000
06.08.2016 5 z 5

U této knihy se opakovalo už to, co u knihy Tygrovo prokletí.
Koupila jsem si více dílů naráz. Začala odhodlaně číst s tím, že ''tohle bude kniha přesně pro mě''. S hrůzou překonala prvních 30 stránek. Po 2 týdnech knihu vzala do ruky znovu. Překonala dalších zhruba 30 stránek. Příběh nebyl vůbec tak, jak jsem si ho představovala. A tak jsem čekala. Se zděšením jsem den co den kolem knih chodila a litovala jsem, že jsem si je pořídila. 2 měsíce od začátku čtení jsem udělala velký krok a knihu znovu vzala do ruky. Byly prázdniny, takže jsem měla dost času a rozhodla se ho ''ztratit'' s touhle knížkou. No ještě, že jsem tak udělala...
Když se příběh rozjede, do konce knihy se nezastaví. Autorka si vybrala velmi zajímavé a chytlavé téma, alespoň pro mě. Většinou se mi knížky psané z více pohledů nezamlouvají, ale tady mi to ani nevadilo, i když chvilku trvalo než jsem si na to zvykla. Byla to milá knížka, kterou bych doporučila dál.

Tucaka
04.07.2016 4 z 5

Moc pěkná kniha. Jediné co mě mrzelo, že spousta věcí se dala předpokládat. Samozřejmě knize nechybí ani sem tam nějaký ten románek. Co mě nadchlo? Konec! Určitě si přečtu pokračování!

Lenka.Vílka
22.02.2016 3 z 5

Dobře, konečně dočteno a jsem docela zmatená. Četla jsem pouze pochvalné recenze a hodnocení na DK je taky lichotící. Už je to trochu déle, co jsem četla knihu, kde jsou vlci, takže jsem se těšila.
Začnu obálkou. Ta je totiž luxusní. Kdybych v knihkupectví nevěděla co a jak, a tam uviděla tuhle knihu, sáhnu po ní už jenom kvůli tomu přebalu. A potom "vnitřní fazona". Modré písmo mě zaujalo (jo, jo, na Šepotání se teprve chystám...), stejně jako krátké kapitoly, střídání pohledů a teplota u každé kapitoly. Měla jsem stach, že bude mít kniha pomalý rozjezd (tady se to nakonec nekonalo, ale...). Kniha ho nakonec neměla, možná proto mi prvních padesát stran přišlo nejšmrncovějších. Potom z toho byl pro mě sice průměrný příběh, ale na druhou stranu strašně krásně napsaný. Proto jsem nevěděla, jak knihu zhodnotit. Víc ale nakonec dát nemohu. Uvidíme, jak to bude s dalším dílem...

ungy
15.02.2016 3 z 5

Romantický příběh, který by možná mohl působit lacině kdyby však tak dokonale "nepitval" myšlenky a pocity hlavních hrdinů. V celku je to smutná knížka o dvou mladých lidech s bolestnou minulostí, co mají jen omezený čas, co spolu mohou strávit. Knížku jsem přečetla jedním dechem i když mi ke konci trochu scházel, protože některé pasáže mi připadaly až příliš zdlouhavé. Jedna hvězdička za to, jak autorka pozvedla jinak laciné příběhy o vlkodlacích, druhá za již zmíněné "pitvání" a třetí za postavu Sama, která podle mě nemá chybu