Mrazení

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Světový bestseller o vlkodlacích. Dva hrdinové – Sam a Grace – a tři životy, které se osudově propojí v jeden příběh. Grace fascinují vlci žijící v lesích za domem jejích rodičů, zvláště jeden se žlutýma očima. Sam žije dva životy. Zimy tráví ve vlčí kůži se svou smečkou, v létě je na pár měsíců člověkem, než ho mráz promění zpátky ve vlka. Každý rok je však doba, po kterou může být člověkem, kratší a proměna obtížnější. Jednoho dne Grace potká chlapce se žlutýma očima. Je to její vlk. Jenže zima se blíží a Sam musí bojovat, aby zůstal člověkem – jinak ztratí Grace i sám sebe, tentokrát už navždy....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/33333/mrazeni-CB4-33333.jpg 4830
Série

Vlci z Mercy Falls 1.

Žánr
Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Argo
Orig. název

Shiver, 2009

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (144)

Kniha Mrazení

Přidat komentář
Alena_S
03. února

Měla jsem stejný problém jako někteří další čtenáři, překonat první půlku :-) Už to holt není moje věková skupina, a proto si to nedovolím víc rozmazávat.
Ale jů, ten les!! Takhle mě naposledy nadchla atmosféra u Zimního měsíce (áno, taky vlci, doporučuju). Těším se na pokračování, jestli bude v podobném duchu, jen doufám v trochu méně táhlý děj ;-)

Angie_Missfit
21. ledna

Po přečtení musím konstatovat, že zřejmě nejsem cílová skupina, pro kterou byla tato kniha napsána. Není špatná, ale chvílemi mě masivně nudila, protože se určité dějové sekvence objevovaly pořád dokola. Hlavní hrdinka byla zvláštním způsobem odtažitá, na svůj věk tak trochu suchá lípa, do níž jsem se prostě nedokázala vcítit. Místy to bylo dost přeslazené a naivní a přiznávám se - u některých pasáží jsem se sarkasticky ušklíbala! :-)
Přestože příběh byl docela dobře postavený a bylo tam pár zajímavých myšlenek, celé mi to přišlo trochu povrchní a ploché. Je mi tedy líto, kniha pro mě spadá do vlkodlačího teenage průměru a zázrak se tentokrát nekoná.

anibeni
27.11.2018

Tuhle knihu jsem měla v hledáčku už několik let, ale protože mě příběhy s vlkodlaky nebo upíry nijak nelákají, neměla jsem nutkání se okamžitě začíst. Až teď jsem si řekla, zkusím to. A co se nestalo, kniha mě velmi mile překvapila... Nečekala jsem zrovna takový příběh, ale asi právě proto se mi to tak moc líbilo... Jsem zvědavá, jak se bude příběh vyvíjet dál...

lusidka7636
15.11.2018

Při četbě mrazení mě chvilkami i mrazilo.Ale příjemně.Grace byla podle mého až moc paní dospělá na to že jí mělo být 17 let,Sam na svých 18 zase nepřekonatelný romantik.Přišli mi i bez těch vlčích záležitostí jako nesourodá dvojce,ale jak už to bývá,protiklady se přitahují.Trošku takový cukrkandl pro mladé,ale ráda jsem si knihu přečetla a odvážím se i pro pokračování.Přiznám se,že na konci knihy mi i slza ukápla ;-)

jitka7
29.10.2018

Strašně mě bavilo to téma. Jenže asi tak v půlce pak člověk zjistí, že je to vlastně pořád dokola a nic jiného se nedozvíte. Bavilo mě Samovo vzpomínání na současnou rodinu a ten kontrast s tou původní. Grace mě po pár stránkách přestala bavit úplně. Připadala mi jak zhrzená 50-ti letá žena, znuděná životem. Čekala jsem víc, už jen kvůli samotnému tématu. Myšlenka krásná, ale vlastně nijak moc nezpracovaná.

PapayaD
28.06.2018

Hezký příběh, i když jsem čekala více akce a méně romantiky. 4*

Veronika33
06.05.2018odpad!

Kniha ma nezaujala, nudila. Určite je vhodná cca do 12-13 rokov, pre starších čitateľov už musí pôsobiť naivne, detinsky. Škoda.

šneki
16.03.2018

Pomyslných 3,5, které se ale úplně nedají zaokrouhlit na 4... Celkem oddechovka.

Edice
09.03.2018

"Na tváři nesem věčný úsměv smrti."

Před malou chvílí, za poslechu vhodně zvolené hudby, jsem dočetla Mrazení... Při včerejším čtení mi snad i nějaká slzička ukápla... A dnes jsem v očích chvíli opět cítila, teď již známou, vlhkost.

Jelikož jsem si knihu časem zamilovala, tak se mi do začátku mého komentáře příliš nechce, ale nezmínit své prvotní pocity z ní, by také nebylo fér.
Již si plně nedokáži vybavit, proč mi ze začátku Grace nebyla příliš sympatická. Něco mi vadilo v jejím přístupu k ostatním. Navíc tím jejím počátečním opakováním "Můj vlk. Můj vlk. Můj vlk" mi přišla dětinská. Nepřidaly tomu ani její vztahy s ostatními nebo jejich vzájemné chování, reakce (myslím tím především její kamarádky), které mi přišlo zvláštní.
Tento počáteční menší oříšek s Grace se mi naštěstí podařilo překročit při prvním silném okamžiku. A tím byla hrozba Samovi první proměny, kterou se Grace zdárně povedlo odvrátit.
Začala jsem si také uvědomovat, že zde bude roli silné, nezávislé postavy zastupovat právě Grace a Sam bude naopak tím citlivým avšak svým způsobem také silným článkem. Příjemná změna oproti jiným knihám.

"Musí to být hrůza, když zabíjíme. Určitě jsme ta nejhorší smrt ze všech."

Celý příběh je protkán melancholií, podivným smutkem, okamžiky, kdy se mi po zádech proháněl mráz, bolestivým pocitem nedostatku času, který byl hlavním hrdinům, ale né jen jim, dán...
Ale je také plný kouzelných i dojemných chvílí, lásky přesahující hranice jednoho druhu a především naděje.

Kniha je napsaná, tak upřímným a čistým stylem, že vám nakonec přiroste k srdci. Pokud k němu nepřirostla již na začátku.
Mně k srdci přirostla. Je a vždy bude první knihou, která mě dokázala dojmout. Moc se těším a jsem upřímně zvědavá na další díly.

LuckaH2
05.03.2018

V ramci foceni knih pro knihovnu jsem tuhle knihu i precetla. Nejsem cilova skupina (vekove ani zanrove),presto se mi pribeh moc libil. Krasne popsane nejen emoce,ale i to jak vlk citi, jak ma Grace vyvynutejsi cich. A v neposledni rade vtipne hlasky typu "a co jim reknu? mami, tati, vzali jsme se, nebojte pelicha jen cast roku?:-)" odpocinkova kniha, ze ktere mam hezky zazitek ze cteni.

LucyBooks
13.01.2018

Krásně napsaná knížka, i když je smutná.

Aureline
22.10.2017

Krásný, lyrický a bolestně smutný. Mrazení je více introspektivní než většina knih YA a někdy je kritizován za to, že je příliš pomalý nebo laskavý, ale zjistila jsem, že je krásně psaný, tragický a nádherný. Samova zoufalá snaha udržet si svou lidskost je neuvěřitelně bolestná a jeho srdečný vztah s Grace je hluboce citový a sladký. Je to kniha, která na mě křičí pokaždé, když ji přečtu.

SábaLišková
06.09.2017

Mohla bych ji číst pořád dokola. :3

Kerolajnacek
02.09.2017

ÚŽASNÉ !! všechny 3 knihy jsem četla jedním dechem. Dokonce jsme si i poplakala

Napůlanděl
15.07.2017

Autorčin styl psaní byl skvělý. Stránku jsem otáčela za stránkou a měla dech zatajený napětím…(Ani nevím proč, ale bylo to úžasné)…Svět, který Maggie vymyslela, mi přišel originální…Ano, lidé měnící se ve zvířata (i ve vlky) jsou hodně typické prvky v knihách, ale zde mi to přišlo jako něco nového…nápad se zimou mě nadchl…Opět jsou tu kapitoly z dvou pohledu dvou hlavních hrdinů, které jsem si od začátku hned zamilovala. I jiné postavy byly zajímavé, jak svým chováním tak vyjadřováním a celkově vším…Přišlo mi, že byli prostě lidské.

Siwan
13.07.2017

Příjemně čtivé, přečteno za dva dny. Sympatické postavy, zajímavě načrtnutý příběh, těším se na další díly. V rámci tohohle žánru to lepší k čemu se člověk může dostat. I téma s vlkodlaky poutavě vymyšlené :-)

Romžiry
10.07.2017

Pro náctileté čtivá romantika. Dobrý námět, pěkně napsané.

KnihomolkD
19.05.2017

Začátek mě moc nenadchl,dejme tomu že od strany 100 se mi to začalo líbit.
Konec byl úžasný!Těším se na další díl. Hodnotím 4,5*

Laf
17.04.2017

Celkem zajímavý a dobře zpracovaný příběh. Zase je to jinak pojaté téma, takže to nenudí a není to to samé pořád dokola. Za přečtení to rozhodně stojí :)

Kachorra
19.03.2017

U téhle knížky bych si na plné hodnocení netroufla. Začátek mě příliš nenadchl, ale přesto jsem četla dál a dokonce se mi to začalo líbit. V polovině knihy jsem si říkala, že té romantiky je už docela dost na můj vkus. Ale nechtěla jsem knihu odložit. Konec se mi líbil, ještě si rozmyslím, jestli se pustím do dalších dílů.

Etule
05.03.2017

Knihu jsem našla, když jsem hledala nějaké knihy o vlkodlacích, protože už mě nebavili pořád jen upíři. Nicméně tohle nejdou klasičtí vlkodlaci, na které jsme zvyklý z Underworldu. To ovšem jejich příběhu nijak neubralo, protože miluji vlky.
Autorka to má zajímavě promyšlené, co se proměny týká. Vedlejší postavy jsou taky fajn, ačkoliv nemají příliš prostoru. Druhý díl si určitě přečtu. :)
A na závěr jedna věta, co mě zaujala: Na tváři nesem věčný úsměv smrti.

EressielS
01.02.2017

Je to úžasně napsané, čtu to už podruhé a pořád mě to baví. ;)

Aivinka
27.12.2016

Příběh je to nádherný ale zpracování trochu pokulhává. Přesto si nejspíše přečtu i druhý díl.

ivca3710
14.11.2016

Je to velmi hezký příběh, ale je to podle mně strašně zdlouhavé..

kristyna6626
08.11.2016

Byla to naprostá BOMBA! A jak nádherně se to četlo :33
Vřele doporučuji. :)

2