Vlčák Kazan / Barí, syn Kazanův

Vlčák Kazan / Barí, syn Kazanův https://www.databazeknih.cz/img/books/83_/8364/vlcak-kazan-bari-syn-kazanuv-8364.jpg 5 222 25

Už po několik čtenářských generací má Curwoodův Vlčák Kazan, stejně jako jeho volné pokračování Barí, syn Kazanův, své pevné místo mezi klasickými díly dobrodružné literatury. A jak by také ne - nacházíme tu všecko, co do správné knihy tohoto žánru patří: sněhové pláně i neproniknutelné lesy dalekého kanadského severu, neporušenou panenskou přírodu s jejími zákony divočiny, napínavý děj plný nečekaných zvratů i věčný svár dobra a zla. Kazan, z poloviny pes a z poloviny vlk, si od první chvíle získá sympatie čtenáře, který pak se zatajeným dechem sleduje jeho spletitou životní dráhu, během níž střídavě nabývá vrchu jeho přirozenost vlčí, podruhé přirozenost psí...... celý text

Dobrodružné Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Kazan the Wolf Dog / Baree, Son of Kazan , 1960

vernem1850
24.11.2023 5 z 5

Nádherná kniha z prostředí Kanady.

Kabuky
20.08.2023 5 z 5

Krásná vzpomínka na dětství.

Janizoun
18.08.2023 5 z 5

Krásný, dobrodružný příběh z divočiny pro děti a mládež, příběh Kazana napůl vlka, napůl psa a jeho syna Barího mě v mém mládí minul a jsem moc ráda, že jsem se ke knize dostala aspoň teď, na stará kolena. Kniha je plná napětí, dobrodružství a čte se jedním dechem. Mně se moc líbila. Nesmím zapomenout vyzdvihnout pěkné černobílé ilustrace.

Meda77
02.06.2022 4 z 5

Autor je léty prověřeným a zkušeným spisovatelem, takže vás nečeká žádné zklamání. Kniha je určena pro dorost, takže je tak i psaná, ale příběh Kazana je velmi pěkný, takže pro vzpomínku ho přečtou i dospělí. Barí už mě zas tak moc nebavil, myslím, že pokračování už nebylo nutné. Jako celek poctivé 4 starsy.

Marki019
11.04.2022 5 z 5

Kniha, která je nesmrtelná. Skvělý příběh, popis přírody a zvířat, někdy máte pocit, že jste tam taky a prožíváte vše s Kazanem - Barím.

n.ezn.amy
23.06.2021 5 z 5

Kniha obsahuje dva příběhy první Kazana, který je na půl vlk a na půl pes a druhý jeho syna Barího. Kazan zachrání přítelkyni svého pána před útokem opilce, ale ze strachu z trestu uteče do divočiny, kdy se připojí ke smečce vlků, se kterou začne žít než vytvoří osamělý pár s vlčicí, se kterou společně loví a narodí se jim Barí. Barí, podobně jako Kazan, není rozhodnut kde žít, zda s lidmi nebo dál v přírodě. Nádherná kniha z kanadské divočiny o životě vlků, boje o holé přežití i věrnost k lidem, kteří si to zaslouží láskou k nim.

Luigi1
27.04.2021 5 z 5

Krásná kniha z mého mládí.

ydnac
03.10.2020 5 z 5

Dobrá kniha z mého mládí :-)

nai.ivka
29.05.2020 5 z 5

Nevím které knížky jsou hezčí, jestli tyto nebo Bílý tesák.

WildEv
20.05.2020 5 z 5

Kultovní kniha mého děství č.1. Líbila se mi ještě víc jak Bílý Tesák od Londnona. Nemohla jsem se od ní od trhnout a za tři dny bylo po všem. Vím, že se mi po té knize pak stýskalo a přečetla jsem si Bílého Tesáka, který byl taky skvělý, ale Kazana už nic podobného netrumflo.

mgeisselreiter
02.12.2019 4 z 5

Vlčák Kazan:
Podobně jako London v Bílém tesákovi dokázal i zde autor moc pěkně vystihnout "myšlení" zvířat a krásně je přenést do knihy. I když to nepůsobí jako plagiát, v mnohém se podobá Bílému tesákovi. London ale dokázal psát víc poutavě. Román je moc pěkný, 85%, 2. 12. 2019.

Barí, syn Kazanův:
Zdařilé pokračování Kazana, které ale už trochu vázne. Není to tak poutavé čtení, často jsem se přistihl, že čtu a nedokáži vnímat text. 75%, 8. 12. 2019.

JancaMia
26.03.2019 5 z 5

Ke knize jsme se vrátila asi po dvaceti letech, Kazanovi tolik věříte a čtete jeho příběh že občas při čtení přemýšlíte o tom jaký asi dělá psí "kukuč" a jak moc je "plyšovej" na pomazlení ...

David61
25.04.2018 5 z 5

Tak jako mnozí jiní jsem se ke knize vrátil i v dospělosti a nic neztratila ze své dobrodružnosti ani pro čtyřicetiletého dospěláka. Až můj synek trochu povyroste, vím co mu doporučím ke čtení.

Uroborus
10.03.2018 5 z 5

Na odporúčanie môjho spolužiaka som si ju v detstve prečítal, príbeh ma uchvátil a teraz, takmer po štyridsiatich rokoch som si krásnym, takmer ako novým, exemplárom(2. vydanie z roku 1988, Albatros) vyzdobil moju knižnicu. Už sa na to teším!

danny_21
01.12.2017 4 z 5

Jedna z těch nejoblíbenějších knih dětství. Krásně popsaná dobrodružství jednoho divokého polovlka a následně i jeho šteněcího syna. Ani nepočítám, kolikrát mi prošla rukama - 85 %

jani.ruzicko
29.11.2017 5 z 5

Další z nejoblíbenějších knih nejen v dětství :)

Kačí137
25.01.2017 5 z 5

Krásná knížka, pamatuji si ji do dnes :-) Myslím, že ji doma v knihovně stále najdu.Byla to jedna z knížek, kterou jsem přečetla víc jak jedenkrát. Vůbec se ta edice Knihy odvahy Albatrosy povedla.

flanker.27
30.11.2016 5 z 5

Kazan a Šedka, jedna z těch připomínek dětství.

Richie1
17.08.2014 5 z 5

Kazan (i jeho syn Barí) patří k mým nejoblíbenějším knihám o přírodě stejně jako Volání divočiny (pes Buck) nebo Bílý tesák od Londona. Je to krásně napsaná kniha, která má tu sílu oslovit nejen děti, ale i dospělé.

reader.007
09.08.2014 5 z 5

Tuto knihu jsem - a neváhám se k tomu doznat - vytáhla z kontejneru na papír a jsem tomu nesmírně ráda. Tímto zvláštním způsobem ke mě totiž doputoval poutavý příběh vlčího křížence Kazana a neméně skvěle podaná dobrodružství jeho syna Barího a tak, i když dobrodružství americké divočiny není vůbec můj obvyklý šálek čaje, mi to nedalo a nahlédla jsem... a už se nedokázala odtrhnout. Jistě, sem tam to maličko připomíná ženské románky (všechny ženy krasavice, všichni muži - i ti záporáci - chlapáci jako hrom), ale příběh samotný má takový spád a scenérie jsou popisovány s takovým půvabem, že s chutí zapomenete na všechny nešvary a necháte se unést. Jednoho by to úplně naučilo trampovat :-)