Vlaštovka v bublině

Vlaštovka v bublině https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434347/bmid_vlastovka-v-bubline-p8e-434347.png 4 789 185

Píše se rok 2045, Barbora leží v nemocnici a nemoc ji připravuje o poslední vzpomínky na minulost, lásku i rodinu. Důkazem, že skutečně žila, jsou hlavně její děti – nejistý Michal a suverénní Magda, která už stihla rozprodat matčin majetek. Díky novému léku se ale Bára pomalu vrací. Přes dvacet let vzdálené zážitky získávají jasnější kontury a současná Bára stojí před odhalením tajemství rozpadu své životní lásky.... celý text

pakoshka
09.01.2022 2 z 5

Tyjo, no, já jsem celkem rozpačitá, protože na Markétu Lukáškovou čtu samou chválu, ale já k ní nemůžu nic extra přisadit. Je to pohodovka, klídek, ale bez nějakých hlubších emocí a trochu přeplácaný, navíc se tam trochu šolichá s daty, mám ten dojem. Na jedné straně se Lucie s Bárou neviděly dvacet let, na druhé spolu třináct let nebyly v kavárně? (Jde o stále stejnou kapitolu, stejnou situaci u mobilu.) A to podle mě není jediný případ. No nic, měla jsem tenhle víkend chuť na něco easy, to jsem dostala, jedeme dál.

vikaa
06.01.2022 5 z 5

Knížku mi doporučila dcera, autorku jsem do této doby neznala. Kniha mě naprosto uchvátila. Přesto, že se v knize prolíná současnost a budoucnost, přestože svět v budoucnosti je trochu pitoreskní, i když ne neuvěřitelný, pořád se v první řadě jedná o příběh jedné rodiny, která se rozbila, aby se nakonec mohla dát znovu dohromady...

Aneleh
02.01.2022 5 z 5

Je to moje první kniha od této mladé autorky a jsem příjemně překvapená. Líbilo se mi střídání časů a zajímavý pohled do budoucnosti. Příběh originální, dobře vymyšlený a velmi čtivý. Určitě vyzkouším její některou další knihu, nejspíš jsou určeny pro mladé, ale i starší generace si může z jejího vyprávění hodně odnést.

ver29
21.12.2021 5 z 5

V knize se po kapitolách střídají časy a to mě ze začátku lehce odrazovalo, ale po chvilce jsem se hned začetla a příběh mi nedal spát. Byla to má poslední nepřečtená knížka autorky a jako vždy jsem po dočtení byla naprosto spokojená. Hezky se četla, všechny postavy mi byly sympatické a v příběhu se staly zajímavé neočekávané zvraty. Doporučuji.

hzd
19.12.2021 5 z 5

Knížka se mi moc líbila. Pohled do budoucnosti byl dost zajímavý. Autorka má skvělý styl vyprávění. Určitě zkusím další její knížku.

klara.franta
14.12.2021 5 z 5

Super příběh na odreagování, čtivá kniha, na kterou jsem se každý den těšila. Doporučuji dočíst!

Katulinka69
29.11.2021 3 z 5

Krásná pohodovka v době Covidu

Malíček
25.11.2021 3 z 5

Kniha se mi líbila, ale ve srovnání s přechozími autorčinými počiny jsem lehce zklamaná. Vlaštovka v bublině je sice skvěle vymyšlený a dobře uchopený příběh, ve kterém jsem se ale místy ztrácela a orientace v ději byla opravdu složitější. Některé myšlenky v knize mi přišly nedokončené, nebo naopak uspěchané, a jiné se zbytečně táhly.
Ve výsledku knihu mohu doporučit, protože obsah je originální a obálka fakt boží, ale pokud bych měla vyzdvihnout jen jednu knihu Markéty Lukáškové, určitě to nebude tahle.

Olous1
08.11.2021 5 z 5

Poslední kniha a čtenářská výzva splněna. Nejsem cílový čtenář této literatury,je to i mé první setkání s paní autorkou a přesto se mi moc kniha líbila a určitě si přečtu další dílo. Určitě stojí za přečtení.

kaja77
20.10.2021 5 z 5

Kniha Vlaštovka v bublině je velmi čtivá. Ani jsem se nenadála a byla jsem u konce a moc se mi to líbilo. Zaujalo mě střídání časů, chvíli rok 2018 a chvíli r. 2045 vůbec ta myšlenka toho "uzdravování se mysli a skoky do vzpomínek" byla super, moc mě bavila i spisovatelčina vize jak to může vypadat za nějakých třicet let (nedostatek vody, káva jako extra luxus, eko záchody, zákaz létání, pokrok v medicíně apod.) ale zase konstatování že pro úředníka je papír papír a to je nejvíc :D to bylo fajn a bohužel je to pravda...bavily mě i jednotlivé postavy a jejich psychologický rozbor. Celkově hodnotím jako prima oddechovku

ivzu77
19.10.2021 4 z 5

První setkání se stylem a psaním této mladé české autorky. Kniha se mi líbila. Osudy a vyprávění bylo takové normální rodinné, příběh, který by se mohl klidně skutečně stát. Proplétání dějů součastnosti (2045) a vzpomínky na minulost (2018) vás nepopletou, zapadalo to do sebe. Děkuji a zkusím někdy další s děl. A jsem ráda, že pochází od nás z ČB.

BohyněKuchyně
18.10.2021 5 z 5

Moje první knížka od této autorky. Velice příjemně mě překvapila a díky ní jsem si pořídila i další knihy od Markéty Lukáškové. Velice čtivá, řeší zajímavé téma a bavilo mě prolínání budoucnosti a současnosti. Tedy v knížce spíš současnosti a minulosti :-) Super, moc děkuji...

Kuxka
04.10.2021 5 z 5

Moc se mi líbila. Přeskakování mezi životy se mi líbí. Příjemně mě překvapilo, že je knížka propojená s Pandou v nesnázích. Akorát mě štve, že to autorka úplně neuzavřela. Každopádně doporučuji.

ajasin
28.09.2021 3 z 5

Čtivá knížka řešící vztahy manželské, partnerské, sourozenecké, kolegiální a asi i všechny ostatní. Ráda jsem se ve vedlejší linii opět setkala s Terezou z Pandy. Ale vždy po dočtení autorčiných knížek mám zvláštní pocit. Něčím mě lehce iritují a já nemám potuchy, čím přesně. Příliš mnoho náhod? Nevysvětlení pár maličkostí? Občas nějaká nelogičnost? Jsme s autorkou každá na trochu jiné vlně myšlení? Nevím. Možná s další knížkou na to přijdu.

J.x
20.09.2021 5 z 5

Mladá, potetovaná autorka, na instagramu hodně chválená, tak jsem si řekla, že ji zkusím. A nelituji a doporučuji a těším se na další její knížky. Příběh Báry a její rodiny se mi moc líbil, skončil optimisticky, což v dnešní době je potřeba:-) Střídání časových linií mi nevadilo.

Mandlevest
14.09.2021 5 z 5

Zanedlouho po knize Panda v nesnázích jsem se pustila do Vlaštovky a musím říct, že jsem se opět skvěle bavila, ač primárně jsou knihy určeny asi mladším ročníkům :-). Sedne mi styl psaní, hlavní hrdinové jsou postavy z masa a kostí, s dobrými i špatnými vlastnostmi, ale vždy bojující za ten svůj kousek štěstí a lásky . V této knize mě moc potěšilo opětovné setkání s Terezou z Pandy a vůbec, knihu jsem dala skoro na první dobrou. S klidem tedy odpouštím pár náhod a podivných rozhodnutí, které ale posunují děj dopředu. A na druhou stranu, víme co bude za 20 let normální? Výborná kniha a určitě ne poslední, kterou si od autorky přečtu. Doporučuji.

hapac
06.09.2021 4 z 5

Moje první knížka od Markéty Lukáškové a bylo to příjemné čtení. Ta vize budoucnosti se mi hodně líbila.

matesjepes
31.08.2021 4 z 5

Dobrá kniha, líbila se mi.

danielavachova
30.08.2021 5 z 5

Moje první kniha od autorky a rozhodně ne poslední! Velmi zajímavý pohled na naší budoucnost,myslím, že i docela reálný,se všemi ekonomickými i ekologickými dopady na život na Zemi. Doufám,že tak to zcela nebude. Napsáno lehce,čtivě.

lištička123
29.08.2021 5 z 5

První kniha od této autorky mě velmi mile překvapila. Zaujala mě i linka budoucnosti, ne tak vzdálené a nastínění, jak bychom v roce 2045 mohli žít.

budoucnost tajemství rodinné vztahy

2017  77%Losos v kaluži