Vlak sirôt

Vlak sirôt https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/389121/bmid_vlak-sir-t-MoJ-389121.jpg 4 415 156

Podmanivý príbeh o priateľstve dvoch výnimočných žien na pozadí druhej svetovej vojny. Nou vyhnali z domu a prinútili ju vzdať sa svojho dieťaťa, pretože otehotnela s nemeckým vojakom. Útočisko nachádza v kočovnom cirkuse, kde sa musí naučiť nebezpečnú akrobaciu na visutej hrazde, aby skryla svoju pravú identitu. Aj napriek počiatočným nezhodám sa spriatelí s akrobatkou Astrid, Keď však pravda vypláva na povrch, obe sa musia rozhodnúť, či ich výnimočné priateľstvo dokáže spasiť, alebo či tajomstvá, ktoré obe ukrývajú, všetko zničia.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Lindeni

The Orphan's Tale , 2017

RADOST
28.11.2018 5 z 5

Napínavé, dojemné a smutné čtení nejen pro ženy. Děj je situován do prostředí cirkusu a ukazuje útrapy i sílu lásky, odvahy a charakterů v období holokaustu.

DominaCZ
27.11.2018 1 z 5

..No, kniha o silné době, však víme, ale poněkud příliš útočící na city.
Astrid byla suchá, ta mladá zas neustále posedlá děckem, trénink na hrazdě mě nebral (ani atak na city v podobě vysoce kvalitní produkce člověka, kterej to nikdy nedělal, na což jsme byli autorkou neustále upozorňováni, že to nemůže být dokonalé když není od fochu, jenže ono to od prvního vystoupení dokonalé jasněže bylo...),ty citový vztahy s cirkusákama tam být nemusely a konec měl být dojímavý, ale mě jaksi nedojal ... nevím no, příběh V šedých tónech mi přijde lepší a skutečně dojímavý.
Hvězda za obálku.

Martiiiik
23.11.2018 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Je napsaná velmi čtivě a člověk prožívá s hlavními hrdiny každou významnou chvíli jejich životů. Příběh je sice smyšlený, ale založený na reálných událostech. Je to pocta obdivuhodné statečnosti lidí, kteří riskovali své životy pro přežití jiných, dokázali zdánlivě nemožné.. Pro tuto knihu je pět hvězd urážka, zasloužila by mnohem více.. Doporučuji :-)

Klárai
14.11.2018 5 z 5

Krásný román ze zajímavého prostředí. Sice jsem se zařekla, že už nebudu nějakou dobu číst nic z období válek, ale tohle mě dostalo. Taky bych dala víc hvězdiček kdyby to šlo. Doporučuji.

krupka000
14.11.2018 5 z 5

Skvele cteni, dlouho me kniha, tak nedostala. Dala bych i vic hvezdicek, skoda, ze to nejde.

simona5r
12.11.2018 5 z 5

Kniha o odvaze, statečnosti, útrapách války, která ale přináší občas i nějaká pozitiva, ale hlavně o silném poutu přátelství. Velmi čtivě napsané.

Ivuska.09
10.11.2018 5 z 5

Skvostný příběh, na který jen tak nezapomenu. Občas mám problém zapamatovat si, o čem některé knihy byly. Jsem si jistá, že tady tento problém odpadá. Rozhodně si knihu v budoucnu ještě někdy přečtu (a to normálně moc často nedělám). Doporučuji nejen milovníkům příběhů z 2. světové války, ale i těm, kteří tuto tématiku příliš nevyhledávají. Tohle je tak úžasně napsané! Proto je zde opravdu velká šance, že kniha zaujme i ty, pro které není primárně cílená.

snoopylady
08.11.2018 5 z 5

Nádherná kniha, skvělý román. Pohled na 2. světovou válku zase trochu z jiného prostředí - toho cirkusového. Moc se mi líbila soudržnost lidí, kteří si i v těch nejhorších podmínkách našli způsob, jak nejenom přežít, ale mít i trochu radosti ze života. A samozřejmě tu nechyběli ani lidé, kteří myslí pouze sami na sebe a co hůř - dělá jim dobře šikanovat ostatní. Jako v každé době...

intelektuálka
04.11.2018 5 z 5

Román o síle přátelství v těžkých časech...

V putovním cirkuse se shodou osudu setkají dvě ženy, které mají co skrývat...

Válka, nacismus, židovská otázka, záchrana dítěte a možnost útěku, která se naskytne - ale pro koho ?

V závěru se prokáže, jak velká je síla přátelství a že žádná oběť nemůže být
dostačující...

Velmi emotivní kniha -doporučím.

knihomolka_elka
03.11.2018 5 z 5

Nesmírně silný příběh přátelství jistě dojme nejednoho čtenáře. Motivy lásky, zrady ale i odpuštění to vše nabízí tato fenomenální kniha.

Jednou jste dole jednou nahoře, stejně jako dvě hlavní hrdinky vzdušné akrobatky Astrid a Noe. Jakmile se do tohoto příběhu začtete, už vás nepustí. Ale litovat toho rozhodně nebudete. Takto kouzelnou knihu jsem již dlouho nečetla.

Klárai
02.11.2018 5 z 5

Příběh se mi moc líbil, kniha rozhodně stojí za přečtení.

Renatecka
18.10.2018 4 z 5

Nádherná, opravdu velmi povedená, ale spíš to vidím na 4,5 hvězdičky. Prostě mi tam něco chybělo - více napětí, či určitá gradace příběhu? A trochu mi vadilo mírně zdlouhavé popisování nácviků na hrazdě. Ale jinak knížku hodnotím jako velmi zdařilou.

zuzana2599
17.10.2018 5 z 5

Krásný a podmanivý příběh o přátelství dvou žen v době války, který jsem četla jedním dechem. Ke konci knihy jsem byla velmi dojatá, přes slzy jsem stěží dočetla poslední řádky této nádherné knihy. Doporučuji všem !!!

knihomolka_elka
17.10.2018 5 z 5

Jedna z nejkouzelnějších knížek, která se mi za poslední dobu dostala do rukou. Struktura příběhu plně koresponduje se samotným dějem. Chvílemi se pohybujete v temné dolině plné strachu o budoucnost Astrid a Noi, dvou akrobatek na vysoké houpačce, pak se zase dostáváme na vrchol a zdá se, že už vše bude jen lepší a lepší, než se vám znovu zatají dech a vy s hlavními hrdinkami bojujete společně o život. Miluji to.

Ivuska.09
05.10.2018 5 z 5

Skvělý příběh, který vás chytí za srdce a rozdrtí ho na malé kousíčky. Tohle je kniha, ke které se jednou určitě vrátím (ačkoli to moc často nedělám). Vyprávění je poutavé, příběh dvou žen až neskutečný, přesto autorce uvěříte každé slovo. Dokonalé, krásné, smutné, odvážné. Rozhodně doporučuji.

Jíťa512
30.09.2018 5 z 5

Velmi povedená kniha, příběh o přátelství, lidskosti i lásce za 2. světové války. Byla jsem moc ráda, že autorka nesklouzla s vyprávěním do červené knihovny.