Jax

Jax https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/485922/bmid_jax-Ocu-485922.jpg 4 457 80

VIP série

Moje první setkání s Jaxem Blackwoodem nedopadlo zrovna nejlépe. Na svou obranu chci ovšem říct, že jsem netušila, že je to právě Jax Blackwood – kdo by taky čekal, že v supermarketu potká legendárního rockera? Navíc se mi chystal přebrat poslední kelímek mátové zmrzliny s kousky čokolády. Asi jsem to měla nechat být, jenže mě domýšlivě vyzval, ať si tu zmrzlinu vezmu. A tak jsem ho políbila a kelímek mu obratně vytrhla z ruky. Jasně, bylo to ode mě trochu pod pás, ale zoufalé časy… Znáte to. Nečekala jsem, že se z něj vyklube můj nový soused. Zdůrazňuju, že pěkně otravný soused, protože ho bavilo připomínat mi, že mu dlužím zmrzlinu, a zároveň neodolatelný soused, který moc rád hraje ve svém obývacím pokoji na kytaru dočista – a nádherně – nahý. Měla bych se mu vyhýbat, jenže vyhýbat se Jaxovi dost dobře nejde – ne když mě dokáže rozesmát i rozpálit. Jsme jen sousedé a ani jeden z nás na lásku nevěří, mohli bychom však být mnohem víc. Mohli bychom mít jeden druhého.... celý text

Literatura světová Pro ženy Erotika
Vydáno: , Baronet

Fall , 2018

Miliamka
21.07.2022 5 z 5

Nádhera. Byl to dojemný, romantický příběh, kde si hlavní postavy hledají své místo v životě i způsob, jakým se vyrovnávají s minulostí. Deprese popsány realisticky až děsivě dobře. Za mě nejlepší díl série.

MAU256
17.07.2022 5 z 5

Parkem se roznese můj smích. Zvednu Stellu do náruče a nesu ji stejně jako před časem přes kaluž.

Opět krásně čtivá romantická knížka této autorky. Zamilovala jsem si Stellu pro její obrovské srdce, s nímž je tu pro každého, aby mu pomohla od samoty, i když to ona sama neměla nikdy jednoduché. A John, jsem ráda, že to nakonec dopadlo tak, jak to má být.

Pro romantické dušičky mohu jen doporučit.

avalonek
12.07.2022 5 z 5

Uvědomění si,že život bez člověka,kterého milujeme by stál za prd,je základ všeho,i kdyby ten čas s ním měl být jen krátký.Těšila jsem se na příběh,co nás v něm zase bude čekat.A bylo to hezké,zajímavé téma.Sama jsem celkem depresivní člověk,ale nebojím se říct si o pomoc,když už to není snesitelné a to uvědomění by mělo být důležité pro každého.Život není jen med,ale hodně záleží,jaký si ho uděláme ..

Literarytwins
07.07.2022 3 z 5

U této knihy jsem měla opravdu velmi rozporuplné pocity. Idol se mi líbil, Manažer s Gabrielem byl ale rozhodně o stupínek výš. A Tam bych to hodnocení také nechala. Na pomyslném vítězném prvním místě bych nechala Manažera. Příběh Jaxe nebyl rozhodně špatný. Hned na začátek bych chtěla zmínit, že se příběh zabývá velmi vážným tématem, ke kterému má i samotná autorka blízko a o kterém by se z mého hlediska mělo určitě v dnešní době více mluvit. Možná to bylo vážností námětu, nebo mojí lehkou čtecí krizí a jarní únavou, ale kniha mi neutíkala zdaleka tak dobře, jako předchozí díly. Chápu, že zde bylo třeba se poměrně rozepsat, ale myslím si, že kdyby kniha měla o pár pasáží a stran méně, ničemu by to neublížilo. Jax nabízí vtipné seznámení hlavních hrdinů a spoustu humoru a popichování při jejich cestě k poznání toho druhého. Postupně a pomalu si mezi sebou budují velmi silný vztah. Později se dočkají i fanoušci erotiky, které je zde také požehnaně. Čeho se vám ale dostane nejvíc ze všech tří dílů, tak je to emocí a náhledu do depresivní stránky života některých osob. Pro mě tam byl s jednou věcí velmi předvídatelný závěr a na můj vkus místy až moc přeslazený, proto na hodnocení uberu. Pokud hledáte oddechové romantické čtení s vážnější tématikou, rozhodně je Jax jednou z knih, po kterých byste měli sáhnout.

Luciska13
03.07.2022 4 z 5

Jaxe jsem četla těsně po přečtení Manažera, kterého jsem přečetla jedním dechem. Do tohoto dílu jsem se ale pořád nemohla začíst a i když to byl dobrý a až nereálný příběh, jak se z nenapravitelného sukničkáře stane beznadějně zamilovaný muž, který ženě splní, co jí na očích vidí, mám pocit, že tomu něco chybělo...

ardeas
03.07.2022 4 z 5

(SPOILER) Za mňa zatiaľ najlepší diel zo série. Killian ma od polky dost nudil a v dvojke mi Sophia išla na nervy :) Myslim, že touto knihou si autorka vysliapala na vrchol a uz len ťažko prekoná tak rozorvanu dušu muža, ktorý vyhorel a napriek všetkému sa snaží ísť ďalej a žiť. Bolo tam par vecí, čo sa mi nedajú odpustiť, ako konflikt Stely a jej otca,tam mi to príde akoby to autorka nejako vyskrtla. V pohode by som vzala aj par strán a drámy na ukor sexualnych chvíľ. Je to az smiešne, aké ľahké to bolo prejst a dať mu adios.
Napriek mnohemu sablonovitemu správaniu a jednoduchej zapletke, knihu si budem pamätať hlavne kvoli scene s Killianom, to ma dohnalo k slzam. Krásny moment, čo som s knihou tohto žánru uz dlho nezazila.

astra3
09.06.2022 5 z 5

Moc hezký příběh. Každý člověk je jiný a má právo být šťastný.

lihate
09.06.2022 5 z 5

Když jsem tuhle knihu viděla, tak jsem byla nadšená z toho, kolik má stran. Jelikož předchozí dva díly miluju, měla jsem radost, že mi tenhle vydrží déle... No, nevydržel.

Taky jsem měla trochu obavy, aby i další díl byl tak skvělý, jako díl o Scottiem a Sophii, protože oni dva byli úžasní a nezapomenutelní. A Jax opravdu překonal má očekávání.

Příběh mě moc bavil, rychle ubíhal a pokaždé, když jsem pomalu začínala mít pocit, že se děj trochu táhne, něco se stalo. Což bylo úžasný. Autorka tak dokonale vychytala výtečnou čtivost celé knihy.

Stella je úžasný člověk, moc mě bavilo sledovat, jak má obrovské srdce a všude se rozdává. Bavily mě její myšlenkové pochody, kdy dokázala odpustit téměř vše.

Jaxovi jsem v předchozích knihách párkrát úplně nevěřila. Ale tady se ukázalo, že i on má skvělou duši plnou bolesti a emocí.

Kapitoly, kde se Jax snaží vyrovnat sám se sebou a poznat, kdo vlastně je a co chce, jsou hrozně ztotožnitelné. Až z toho šel chvílemi strach. Poznat, jak bude vypadat náš následující život, a co nebo koho, k tomu budeme potřebovat, a pak si to všechno připustit, totiž opravdu není vůbec jednoduché.

adela2230
08.06.2022 5 z 5

Zajímavý příběh, kde hrdina není aspoň tak "dokonalý", jako v ostatních podobných knihách. Příběh se čte dobře, je to taková oddychovka.

prcek19
06.06.2022 5 z 5

Za mě nejlepší díl série..jen tu příchuť zmrzliny si mohli vybrat lepší :-D ne moc se si knihu užívala, bavila mě od začátku do konce..až mi bylo líto, že už je konec..takového souseda bych při sněhové bouři taky chtěla mít :-D

johana3160
06.06.2022 4 z 5

Myslim, ze kniha byla neobvykla Jaxovou psychikou a rozpolcenosti. Byla i vtipna a mela vse co potrebovala. Lepsi nez manazer…

AliceTief
24.05.2022 3 z 5

Po prvních dvou dílech, mi tohle přijde docela jako zklamání. Rozhodně jsem zrovna od Jaxe čekala víc. No každopádně doufám, že další díly budou následovat a budou zase plné humoru

biki
15.05.2022 4 z 5

Protože v knihovně momentálně nebyl druhý díl série k dispozici, vzala jsem zavděk dílem třetím. Musím přiznat, že Jaxův příběh mě hodně zajímal a domnívám se, že se autorka s jeho pocity a duševním rozpoložením vyrovnala víc než dobře (aspoň na tento typ literatury). Také Stelliny osudy byly zajímavé a myslím, že všechny upoutal její neobvyklý koníček. Souhlasím ale s některými předchozími komentáři, že kniha byla zvláště ve střední části poněkud zdlouhavá a děj ztrácel spád, a také že zápletka se Stelliným otcem by si zasloužila větší pozornosti, mohla děj ještě trochu zkomplikovat. Jinak ale velká spokojenost.

georginaa
15.05.2022 5 z 5

Mě se na této sérii líbí, že se nejedná pouze o Jaxe, ale do děje zasahují i ostatní členové. Někdy je v hlavě plný kolotoč emocí, které si člověk schovává pro sebe, ale opravdu je důležité, někoho mít po ruce, komu důvěřujete. Nadhled toho druhého někdy i poukáže jiné východisko a člověk tomu může dát šanci. V tomto příběhu mě zaskočil Stelin táta a nečekala jsem, že se ho tak Stela lehce zbaví. Myslela jsem, že bude urputnější a víc zamotá dějem (i když bych jim to samozřejmě nepřála).

Elize
05.05.2022 3 z 5

Třetí díl byl opět moc hezký a čtivý. Jaxe jsem si oblíbila už ve druhém díle, takže jsem na něj byla zvědavá. Bohužel jsem měla občas pocit, že jsem v knížce hluchá místa, což mě trochu mrzelo. Bylo to ale milé, takže jsem to přelouskala do konce, ale za mě byl zatím nejlepší druhý dil se Scotíkem.

ivetapl
25.04.2022 5 z 5

Třetí díl ze série VIP. A já byla opět nadšená. Příběh byl emotivní, ale přesně to jsem čekala. Protože kdo četl předchozí knihy tak ví, co se stalo.

Rovnou bych řekla negativa, než se pustím do toho skvělého.
Takže. Kniha by mohla být tenčí nebo by autorka mohla nějaká témata více rozvinout. Má 466 stránek a třeba část s jejím tátou je tam tak na 8 stránkách. Čekala jsem víc. Větší drama... Druhá věc je ta, kdy Jax oslovoval Stellu -Stellinko. Přišlo mi to jak na mimino.

No a ostatní. Kluky miluju. Každý z nich je ,,rozbitý" nějak jinak. Ovšem ty knihy jsou tak úžasně psané, že je milovat budete i porouchané.
Seznámení Jaxe a Knoflíčka Stelli (jo, ta přezdívka co jí dal Jax se mi fakt líbí. )bylo skvělé. Jen nechápu, jak někdo může jíst mátovou zmrzlinu. Musím ale říct, že stojím za Jaxem a Stella mu zmrzlinu ukradla, protože on ji měl v ruce první. Překvapilo mě Stelli zaměstnání. To jsem nečekala. Čekala jsem něco s jídlem. U konce jsem čekala, kdy to Jax pokazí. Jen jsem nečekala důvod...
Celá jejich ,,rodina" je úžasná. Jak drží při sobě. Jak se holky ,,ujaly" Stelli. Byly tam pro ni. ️
A konec mě dostal úplně, protože co Jax koupil Stelle... To prostě je přehnané. Zlatě když je tam zasnoubení.

To jak se poznávají, mluví o svých,, démonech" se mi moc líbí. Tahle kniha ve finále asi nejvíc ze všech třech dílů. Ovšem jsem hodně zvědavá, jestli bude příběh Brenny a Rye. Ty dva jsou jak na ostří nože.

Verdikt: sérii doporučuji. Nasmějete se, ale budete číst i vážná témata, kdy budete mít i slzu v oku. ️

kacenka6144
25.04.2022 5 z 5

Příběhy těchto chlápků mě prostě baví. Je tady sice ústřední dvojice, ale pořád se nám do života motají i ostatní členové kapely a jejich přátelé. Doufám, že se nakonec dočkáme příběhů všech ostatních .

kristy.books
18.04.2022 4 z 5

Už v predchádzajúcich častiach sme sa dozvedeli, že Jax si nedávno prešiel veľmi náročným obdobím – pokúsil sa spáchať samovraždu. Keď som sa púšťala do tejto knihy vedela som, že na mňa čakajú emotívne momenty a autorka sa bude venovať aj vážnejším témam. Obaja hrdinovia mali svojich démonov z minulosti, ktorí ich stále prenasledovali.

Zároveň však bol príbeh tiež rozkošný a vtipný, Jax a Stella sa od začiatku podpichovali a doberali, čo vytváralo v príbehu uvoľnenú atmosféru a ja som sa na nich musela smiať. Autorka obe zložky do príbehu veľmi pekne zakomponovala.

Autorka v úvode povedala, že sama trpí depresiami, takže pri vykresľovaní Jaxových pocitov určite vychádzala aj z vlastných skúseností. Jax je na tom psychicky lepšie, v porovnaní s pár mesiacmi dozadu, no tiež ho raz za čas chytí nálada, kedy nemá chuť ani vyliezť z postele. Navonok drsňák, rocker, playboy, vo vnútri srdečný muž, ktorí miluje svojich blízkych a nikdy nemá problém podať pomocnú ruku.

Stella bola veľká sympaťáčka, mala netradičné povolanie a tiež záľubu, ktoré ju robili ešte viac zaujímavou. Ani ona to nemala jednoduché, mama zomrela, otec sa o ňu nestaral a ešte ju nútil robiť veci, ktoré sa jej nepáčili. Bol by ju predal za pár drobných. Miestami mi jej bolo veľmi ľúto, takéto slniečko plné pozitívnej energie by sa nemalo nikdy cítiť osamelo.

Romantická linka sa vyvíjala pomaly a ja som si ju nesmierne užívala. Medzi Stellou a Jaxom to poriadne iskrilo. Tiež sa mi veľmi páčilo, ako celá skupina a ich team držali pri sebe, navzájom sa podporovali, pomáhali si. Baby do svojho kolektívu hneď zobrali aj Stellu, takže keď sa chlapi/dievčatá zišli na jednom mieste, o zábavu bolo postarané. Som rada, že svoj priestor dostali aj hrdinovia z predchádzajúcich častí.

oresvo
10.04.2022 5 z 5

Tenhle příběh byl takový milý.
Jax je vlastně hodný člověk, jen nezvládl slávu. Ale snaží se , Stella je bojovník. Sice jsem nepochopila tu profesionální kamarádku ale proč ne.
Je super číst o celé skupině . Jak pokračují vztahy z předešlých knih.

Anna195
07.04.2022 5 z 5

Príbeh o Jaxovi (Johnovi) je iný ako predchádzajúce 2 časti, ktoré som čítala, pretože tento príbeh v sebe skrýva ešte väčšiu hĺbku, najmä vďaka silnej téme, ktorej sa autorka v tomto príbehu venuje. Na začiatku som bola veľmi zvedavá, ako autorka pojme Jaxov príbeh, keďže vieme, čím si musel on sám prejsť. No som veľmi rada, že autorka ide na všetko pomaly, pretože tu som si to pomalšie tempo užívala.

John a Stella sa spoznávajú za veľmi vtipných okolností. Mne sa vždy páčia takéto vtipné situácie pri zoznámení postáv. A pri tejto situácii so zmrzlinou, to tiež nebolo inak. Obaja sú si v rôznych veciach podobní. Bolo milé vidieť, koľko toho majú spoločného a zároveň som s radosťou sledovala ich vtipné doberanie. Stella bola pre mňa zaujímavá hrdinka a dosť sa mi páčilo jej nezvyčajné povolanie a záľuba, ktorá ju napĺňala šťastím.

Ako som spomínala autorka zvolila pomalšie tempo, takže aj John a Stella idú na všetko pomaly, spoznávajú jeden druhého, zverujú sa navzájom so svojimi trápeniami a pomaly budujú medzi sebou hlbší vzťah. Samozrejme aj tu je skvelý humor, vtipné situácie či skvelá chémia a vášeň medzi postavami. Ale tento príbeh je aj emóciách, odpustení, dôvere, priateľstve, láske, ale aj o bolesti. Doslova som cítila bolesť, ktorou si John, no aj Stella prechádzali, pretože ani Stella to nemala v živote ľahké.

V knihe sú aj časti, pri ktorých môže vyhŕknuť pár sĺz, ale autorka to vedela vyvážiť krásnou romantikou či humorom. Celý dej dotvárajú vedľajšie postavy, ktoré už dobre poznáme. Jednoznačne táto časť bola silná a dunutí vás zamyslieť sa nad rôznymi vecami.

2021  82%Idol
2022  84%Drahý nepřítel