Vilda a pidipískové

Maminka Vildovi přísně zakazuje chodit ven z domu, a už vůbec se nesmí vydávat do temného hvozdu kousek za zahradní brankou. Co myslíte, že se tedy jednoho dne stane? Ano, správně. Vilda udělá přesně to, co má zakázáno! Další úžasné dobrodružství od oblíbeného autora Roalda Dahla je určeno dětem od 6 let.

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/426933/vilda-a-pidipiskove-lZl-426933.jpg 4.117
Literatura světová, Pro děti a mládež
Vydáno, Pikola

Billy and The Minpins, 1991

Kniha Vilda a pidipískové

Greena
22.09.2020

Vilda vždy od maminky přesně věděl co má správně dělat a co naopak ne. Jenže to byla samozřejmě děsná nuda. Nejvíc ze všeho nesměl vyjít zadní brankou u domu a pořádně se porozhlédnout po světě. A jak už to v pohádkových příbězích pro děti bývá, i Vilda se na zakázanou zkušenou nakonec vydá. Prozkoumá les a hlavně velký strom. Jen tak tak unikne chřapounu čmoudoflusovi. Ale v ohrožení se neocitne sám, ale i malinkatí pidipískové. Ti žijí na stromě a nevede se jim dobře. Vilda se ukáže jako statečný kluk. Pokud máte příběhy klasika dětské literatury Roalda Dahla rádi jako já, jistě vás tato nově vydaná kniha z roku 2020 pobaví. Pohádkové příběhy plné fantazie, jsou totiž super, že ano…

Litocha
03.06.2020

Nemůžu si pomoci, ale Dahl dětem rozuměl. A jeho směs groteskní a absurdní nadsázky, jazykové hravosti, napínavých okamžiků a vážnějšího sdělení (spolu s obrázky dvorního ilustrátora) je jedinečná. (Není divu, že v naší knihovně pořád patří k nejpůjčovanějším dětským autorům.)
Přátelství. Odvaha. Fantazie. Dětské sny. Líbilo.

Karinka2012
16.05.2020

"Kdo nevěří na zázraky, žádné neuvidí!"
Další krásná knížka od Roalda Dahla. Mám autora ráda a ani tentokrát mne nezklamal.
Milý příběh, chvílemi napínavý, ale hlavně o přátelství.

Mygli
28.04.2020

Kouzelné

Podlavicí
29.03.2020

Tento autor patří mezi mé oblíbence a společně s ilustrátorem Quentinem Blakem tvoří skvělá díla, která baví nejen děti, ale také dospělé. Kniha je určena dětem od šesti let, čemuž je také uzpůsobeno množství textu a ilustrací. Ilustrace jsou krásně barevné, jednoduché, můžeme říci typické „čmáranice“ Quentina Blakea, které mě prostě baví. Kniha je určena dětem od šesti let, čemuž je také uzpůsobeno množství textu a ilustrací. Ilustrace jsou krásně barevné, jednoduché, můžeme říci typické „čmáranice“ Quentina Blakea, které mě prostě baví. Líbí se mi nápad autora zpracovat na první pohled jednoduchý příběh. Rozvíjí čtenářovu fantazii a představivost, která je u dětí obzvláště důležitá. Během čtení můžete očekávat pořádnou dávku napětí, kdy prožíváte dobrodružné chvilky s Vildou a máte tendenci mu fandit nahlas: Vildo, běž! Uteč! Drž se!.