Co neodvál ani čas

Co neodvál ani čas https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/374739/mid_co-neodval-ani-cas-Q8C-374739.png 4 645 645

Životní příběhy tří žen se odehrávají na konci minulého století. Od nezralého tápání na přelomu šedesátých a sedmdesátých let až po věk, který přináší – když ne moudrost – tak alespoň nadhled. Laděna, Kamila a Ilona. Jsou každá jiná, jinak vnímají a prožívají lásku, manželství, mateřství, ale i těžkou nemoc, sociální a politické změny nebo problémy v zaměstnání. Všechny pocházejí z malé, odlehlé vesničky v Polabí, odkud se v mládí snažily co nejdříve uniknout, aby se tam pak po zbytek života s pokorou vracely. Právě tam se sejdou po dlouhé pauze při povodních v roce 2002. Život ještě zdaleka nemají za sebou, dokážou si vychutnat jeho radosti, ale trapasům a průšvihům z mládí se teď už mohou smát. Příběhy vyšly samostatně v knihách Dokud se budeš smát a Stanice odložených lásek.... celý text

LeHor
11.10.2020 5 z 5

Oblíbená autorka=krásné čtení. Tři příběhy ze života. Doporučuji.

domina
28.09.2020 5 z 5

Moc pěkné kniha. Jen mě mrzí, že zbytek Laděnina příběhu byl takový nedokončený.

katka.oo
24.09.2020 5 z 5

Moc hezká kniha, vyprávění ze života 3 kamarádek, jejich radosti, ale i starosti, život na vesnici a mnohdy i nelehké vztahy v rodinách, moc dobře se mi četla.

Mišák240
07.09.2020 5 z 5

Velice pěkně napsaná kniha ze života 3 žen, které se dokázaly statečně poprat s nelehkým osudem.

Jurfinka
24.08.2020 4 z 5

Moc pěkně napsaná kniha... Hezky se četla...

mirinda973
17.08.2020 5 z 5

Skvělá knížka. Ať sáhnu od této autorky po čemkoliv nikdy se nezklamu. Krásné vyprávění ze života. Pro mě Kamila největší sympaťanda, ale osudy dalších dvou žen velmi čtivé a zajímavé. Ač knížka s 500-ti stránkami, přečtená za víkend.

Katka2382
15.08.2020 5 z 5

Moooooc pěkná a velmi čtivá kniha.Člověk je vtažen do děje hned od první stránky a má pocit že je součástí příběhu.Hlavní postavy mi byli všechny sympatické a moc fajn.Mám ráda příběhy obyčejných lidí,hlavně žen.Inu jak se říká,ženská vydrží víc než člověk.Jen mi tak přijde že víc a víc přibývá těch ufňukanců a věčných nespokojenců a ubývá těch rváčů s osudem.

pisalekkudrnaty
12.08.2020 5 z 5

Naprosto skvělá kniha! Přečtena jedním dechem. Psáno životem, miluju příběhy paní Körnerové....

Anitram22
05.08.2020 4 z 5

Další krásné čtení od paní autorky. Příběhy ze života. Jen mne trochu zamrzelo, až hektické popsání příběhu Ilony. U předcházející části, byl život obou hrdinek, tak pěkně plynule popsán, ale u Ilony to bylo takové moc rychlé. Ale na čtivosti a vžití se do osudu představitelky, to pro mne žádný vliv nemělo. Knihu určitě doporučuji přečíst. Čte se velmi rychle.

Lilie171
26.07.2020 4 z 5

Přečteno jedním dechem.

Zzofinka
25.07.2020 5 z 5

Moc se mi libi autorcin styl,urcite budu cist i dalai její knížky.Zde opět zdanlive obycejne příběhy silnych zen,ktere muze zazit kazda z nas.Smekám!

hanka0630
09.07.2020 4 z 5

Ve srovnání s Heřmánkovým údolím a Hlasem kukačky je to dost jiné, ale neméně poutavé čtení. Osudy Kamily, Laděny a Ilony jsem prožívala spolu s nimi a nemohla se od nich odtrhnout. I když se mi další dvě zmíněné autorčiny knihy líbily víc, zklamaná jsem rozhodně nebyla.

ferdada
09.07.2020 5 z 5

Skvěle napsaná kniha s uvěřitelným dějem, uvěřitelnými, živými dialogy. Naprosto mne dokázala vtáhnout do příběhu, stala jsem se jeho součástí. A necítím se být podvedena - jako se mi v poslední době už několikrát stalo, u jakýchsi pseudoatorů (byť jsou jejich knihy označovány jako bestsellery). Nejspíš se mi líbilo i to, že kniha je o obyčejném životě se všemi jeho plusy a nepodařenostmi, s ránami osudu. Ano, nebyla akční ve smyslu "řev-bum-bác- au_prásk-a-konec", to mi vážně nechybí, nevyhledávám (i tak se takové děje odevšud valí). Dováděla k zamyšlení.
Děkuji autorce za velmi příjemné chvíle při čtení, na které jsem se moc těšila. - Až přijdu z práce, "poflákám" domácnost a sáhnu zrovna po této knize. :-)

Mandlevest
04.07.2020 4 z 5

Tak jsem si řekla, že k letošnímu českému cestovatelskému létu přidám ve zvýšené míře i četbu českých autorů, a to tím spíše, že jsem jich několik velmi zajímavých, na jejichž knihy se velmi těším, poznala právě zde, na databázi, ve Vašich recenzích. Tato autorka je jedna z nich a kniha Co neodvál ani čas mi zpříjemnila několik večerů. Myslím , že ji ocení především střední a starší generace, většina knížky se odehrává v době, kdy i já prožívala dobu studií a prvních lásek, takže při čtení jsem prožívala příběh tří kamarádek, jejich radosti, starosti, lásky i těžké chvilky docela nostalgicky. Od paní spisovatelky mě ještě čeká jedna kniha, těším se na ni moc .

MaggieR
23.06.2020 5 z 5

ĎALŠIA PRENÁDHERNA KNIHA OD TEJTO SPISOVATEĽKY. TOĽKO SILY V OBYČAJNÝCH ŽENÁCH. A príbehy ktoré sme si zažili mnohé. OBDIVUHODNÁ AUTORKA.

eva3992
16.05.2020 4 z 5

Životní příběhy tří žen, které sledujeme od šedesátých let až po současnost. Každá je jiná a každá prožívá svůj život, lásky, manželství, ale i životní karamboly.

Kniha je složená ze dvou starších románů autorky – Stanice odložených lásek a Dokud se budeš smát. Oba příběhy na sebe navazují a potkáváme se stejnými hrdinkami.

Kniha se mi líbila, autorky styl psaní mi vyhovuje. Pro mě zajímavější byla druhá část, u které, jak je u mě zvykem, jsem si i občas pobrečela. Nečekejte však žádné velké akce, je to prostě o tom, co život přináší a co by se mohlo stát každému z nás. Určitě si tak v knize najdete spoustu situací, která Vám budou opravdu blízká.

Po Heřmánkovém údolí a Hlasu kukačky mi tato kniha zatím od autorky přišla nejslabší, ale i tak byla pěkná, čtivá a zajímavá.

Lenka339
12.05.2020 4 z 5

Další pěkná kniha od mé oblíbené autorky. Osudy hrdinek nejsou zrovna lehké, ale je to "život".
Nej kniha této autorky je pro mne Heřmánkové údolí.

sonkovaj
05.05.2020 4 z 5

Krásná kniha. Moc hezký příběh od mé oblíbené autorky.

L.Helena
26.04.2020 5 z 5

Myslela jsem, že se jedná o novou knihu od mé oblíbené autorky, jenže po pár stránkách jsem zjistila, že jsem obě knihy četla už před léty. Ale i přesto jsem si to nyní s velkou chutí přečetla znovu. Knížka dokáže až neuvěřitelně vtáhnout do děje. To ostatně většina autorčiných knih a je jedno, zda jde o historické romány nebo ty z doby jen nedávno minulé.

pedobro
20.04.2020 4 z 5

Chtěla jsem něco odpočinkovějšího a tohle je přesně styl, který pro mě odpočinkovým je... I když tedy osudy v knize leckdy veselé nebyly a při čtení jsem si nejednou řekla, jakou mám kliku, že mám tak skvělého manžela a zázemí...
Heřmánkové údolí se mi líbilo víc, ale i tohle se četlo opravdu dobře a od autorky v budoucnu jistě ještě po něčem sáhnu. A ráda.