Verity

Verity
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/501130/bmid_verity-AOp-501130.jpg 4 2934 2934

Slávna spisovateľka Verity Crawfordová nedokáže po ťažkej autonehode dopísať svoju najúspešnejšiu knižnú sériu. Vydavateľstvo požiada o jej dokončenie málo známu autorku Lowen Ashleighovú, ktorá na pokraji svojej finančnej ruiny prijíma celoživotnú pracovnú ponuku. Prichádza do domu Crawfordovcov, aby si preštudovala a pretriedila roky Veritiných poznámok a nápadov v nádeji, že nájde dosť materiálu na napísanie knihy. V chaotickej pracovni nečakane odhalí Veritinu autobiografiu, ktorú nemal nikdy nikto čítať. Strana za stranou odhaľuje desivé tajomstvá, šokujúce priznania a spomienky. Pred Lowen sa zrazu objavuje celkom nová, desivá bytosť, temnejšia než samotné postavy z Veritiných trilerov. Kto v skutočnosti je Verity Crawfordová? A sú mrazivé tiene v dome naozaj len tieňmi? Psychologický triler s veľkou dávkou romantiky, posadnutosti a manipulácie... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Lindeni

Verity , 2018

EvaSupovic
05.06.2020 5 z 5

Tak to tedy byla síla. Jakožto matka dvou dcer jsem občas musela prodýchávat. Konec překvapil, čekala jsem mnoho, ale tohle tedy ne. Jinak i přes opravdu, ale opravdu jiný typ knížky než jsem zvyklá u této autorky, jsem se od ní nemohla odtrhnout.

tinka99
05.06.2020 5 z 5

Miluju knížky Colleen Hoover. Celkově miluju romanťárny... Byla jsem zvědavá, jak moc jiná bude tahle. Není to typická romanťárna, ale je skvělá!
Kdo znáte její knížky, víte, že většinou zhruba v polovině přichází nějaký zlom,něco, co nečekáte. A tady je těch zlomů hned několik.
Věřte, že ji zhltnete stejně rychle jako jiné Colleenovky!

Charlies
04.06.2020 5 z 5

Jsem z toho celkem vyřízená!

Kukicka
04.06.2020 5 z 5

Tak tohle bylo husty. Colleen je fenomenalni spisovatelka a jedina z meho repertoaru ve me dokaze vyvolat to, ze je mi uplne zle od zaludku, tecou mi slzy proudem nebo v tomto pripade i to, ze jsem se na jednu stranu nemohla od knihy odtrhnout, ale na druhou stranu jsem se uplne bala cist dal. Detektivek a trilleru jsem cetla par a moc me nikdy neoslovily i kdyz jsem se snazila vybirat ty s hodne vysokym hodnocenim, abych tomu prisla na chut a pak si prectu tohle a udela to semnou presne to, co asi ma. Uz bych si ale knihu znovu neprecetla, protoze brrr a hlavne ten konec... Priste poprosim nejakou hodne velkou romantiku, protoze tohle budu chvili rozdychavat

ElikaS
03.06.2020 5 z 5

Tak tohle byla paráda! Taková typická netypická knížka od Colleen. Typická proto, že příběh je skvělý a hned vás vtáhne do děje. Oba hlavní hrdinové prožívají náročnou životní situaci a musíte jim přát, aby se jim společně začalo blýskat na lepší časy, a přesto romantika jen dokresluje příběh. Jedná se o opravdu silný příběh. Knížka je ale tentokrát i netypická, příběh je tentokrát podstatně temnější než u ostatních knížek, má řadu dramatických a napínavých thrillerových momentů. A ten konec ... Ten byl fakt fantastický!

LilianaFalcon
03.06.2020 5 z 5

Je to typická Colleenina knížka. Červená knihovna jak vyšitá. O něco mrazivější, vážnější a s prvky thrilleru.
Doopravdy, mám zkrátka pocit, že oproti jiným autorčiným knížkám je tam jen o něco víc šokujících scének, působí to zvráceně i trochu děsivě. A posledních pár řádků? Thrillerový wau efekt, kdy se jako čtenář můžete rozhodnout, co to pro vás znamená.
A proč je to typická Colleen? Už po prvních stránkách budete tak vtažení do příběhu, že se budete jen opravdu obtížně odtrhávat. Zase jsou tam dva lidé v nezáviděníhodné situaci, kterým budete strašně přát společný happy end. Opět je tam spousta krásných pasáží i pasáží k zamyšlení a celkově je to hotový emoční tobogán. Colleen svůj rukopis zkrátka nezapře.
Pokud máte rádi i jiné její knížky, určitě propadnete i Verity (ten český název se mi prostě nelíbí, zůstanu u původního). Autorka prakticky každou svou knihou znovu a znovu dokazuje, že vážně umí psát. Když se to vezme kolem a kolem vždyť ono ani Námi to končí nemělo do thrilleru daleko.

mysterygirl
02.06.2020 3 z 5

At píše jak píše, bohužel mě její styl nenadchl

ladyka
02.06.2020 5 z 5

Knihu jsem četla už loni v originále a oproti předchozím knihám CH jde o romantický thriller. Myslím,že okořenění nám již známého "romantického" stylu autorky není na škodu, mně se to líbilo. Možná jen trochu uspěchala a nedotáhla konec,tam bych uvítala důslednější propracování,ale mně osobně je zatěžko si knížky CH neoblíbit..takže ráda odpouštím a hodnotím plným počtem hvězd a jsem zvědavá na reakce čtenářů.

PetraN17
02.06.2020 5 z 5

Moc jsem se těšila na novou knihu a byla jsem hodně překvapená.... Žánrově naprosto jiná, ale líbila se mi. Jen po dočtení zůstává otázka - pravda, nebo lež??
Ale příště bych prosila zase o návrat :))