Z ohně a papíru

Z ohně a papíru https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/381266/bmid_z-ohne-a-papiru-J4F-381266.jpg 4 107 23

Velká knihovna série

< 2. díl

Velká knihovna v Alexandrii. Instituce, která železnou rukou ovládá veškeré vědění světa, bezohledně potlačuje každou vzpouru a ve jménu vyššího dobra zakazuje lidem vlastnit knihy… Jess Brightwell už zjistil, že velkolepá sláva Velké knihovny je jen iluze, která maskuje temnotu a zlo. Jeho život se nenávratně změnil. Musí v Knihovně sloužit jako voják, přišel o nejlepšího kamaráda, a dívka, kterou miluje, má navždy zůstat zavřená v Železné věži. Jess a jeho spojenci se však nehodlají vzdát a vydávají se na záchrannou misi. Londýn je v plamenech a na Jesse čeká těžká volba. Na čí stranu se přidá?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Paper and Fire , 2016

petr_
26.01.2023 5 z 5

Tak tento díl se mi také líbil, žádné části, které by čtenář nejraději přeskočil, a není to jenom akčnost děje ,ale i kvalitní text ať už od autorky, nebo překladatele, takže kniha se dá přečíst na jeden zátah, když máte zrovna čas. Určitě se podívám po dalších knihách této autorky.
Kdybych měl někomu vyprávět o čem tato kniha je, asi bych to zvládl, ale to nejlepší z ní si čtenář musí prožít při četbě.

Lucie19
23.10.2022 5 z 5

Tuto sérii jsem si zamilovala a i proto mě příšerně zklamalo rozhodnutí nakladatelství Fragment, že další díly nebudou překládat do Češtiny. Zkoušeli jsme s ostatními fanoušky sdílet co nejvíc tuto knihu, aby se dostala do podvědomí lidí, ale ani to nepomohlo k tomu, aby nakladatelství své rozhodnutí přehodnotilo. Což je opravdu velká škoda. Už jen pro ten pocit, že mi chybí do sbírky. Angličtině neholduji, takže mám útrum a nejspíš se nikdy nedozvím, jak to dopadne.

broskev28
30.01.2022 4 z 5

I druhý díl byl čtivý a zajímavý, takže vzít si ho na několikahodinové cestování vlakem se ukázalo jako dobrý nápad. Všechny postavy se vyvíjejí, takže mé sympatie se lehce přesouvaly a největším překvapením byl pro mě Dario. Každopádně bych ráda v sérii pokračovala, ale vypadá to, že nakladatelství Fragment se opět rozhodlo v nevýnosném podniku nepokračovat, bez ohledu na nás čtenáře. Proto nemám ráda knihy na pokračování . . .

"Jessi." Chalíla ho přiměla, aby se na ni podíval. "Pamatuješ, co nám říkal učenec Wolfe? Možné je všechno, to nemožné jenom déle trvá."
"To je pitomé rčení."

Teruberu
18.01.2022 5 z 5

Chci další díl :-) což se asi už bohužel nestane.

čef
21.11.2021 3 z 5

Děj série pokračuje docela předvídatelně, opět úžasné úniky a smutné smrti kamarádů. Pořád se někam cestuje všemi možnými způsoby, bojuje se se stroji, objevují se noví spojenci a zrádci. Fantazie je zde sice hodně, ale pro mne až moc na škodu. Další díl si nechám ujít.

Zuzka12627
25.07.2021 4 z 5

Tento díl byl za mě lepší než první. Přečetla jsem za dva večery. Doufám, že bude přeložen i další díl. Tato knížka se velmi povedla.

barbb8k
12.07.2021 3 z 5

Hodnocení prvního a druhého dílu:
Dlouho jsem čtení této série odkládala, což byla škoda, protože je vážně skvělá. Je pravda, že tu bylo i pár věcí, které mě neskutečně štvaly, ale i tak se mi knihy líbily.
Děj prvního dílu se rozjel už hned v prvních kapitolách a postupně byl lepší a lepší. Naopak druhý díl se mi dějem moc nelíbil. Připadalo mi, že se často vleče a když už se něco stane, jsou to třeba čtyři věci dohromady. Prostě bylo to buď zdlouhavé, nebo strašně zamotané.

Jesse, hlavní postavu, jsem si zamilovala už během začátku. S ostatními to bylo jiné, ale i ty jsem si časem oblíbila.
Romantická linka byla divná. Nic jiného napsat nemůžu. Prostě bylo divná.

Z kostí a inkoustu 3,5/5⭐
Z ohně a papíru 3/5⭐

SoňaKábová
25.08.2020 4 z 5

Za mě poutavější než první díl. Konec je hodně otevřený a strašně doufám, že se dočkám třetího dílu

vodopad152
23.07.2020 3 z 5

Styl autorky mi moc nesedl, už jako v prvním díle. Tento díl byl sice lepší, ale do dalšího se už nepustím. Je to strašně uměle natahované. Konec mi připadal strašně zmatený. Nápad série je super, ale provedení je slabé.

Halt468
09.02.2020 5 z 5

Nemám slov!!

Marthas
07.02.2020 3 z 5

Dvojka byla sice lepší než první díl, ale ne tak dobrá, abych sérii odpustila, že pokračuje a nekončí už v tomto díle. Zdá se mi, že se jedná o zbytečné natahování série ze strany autorky. Navíc si vůbec nejsem jistá, že další díl vyjde.

s1ombrehimawari
01.07.2019 2 z 5

No. No. Bylo to prostě blbý. Vůbec se mi nelíbí vyjadřování a omezený slovník postav. Děj i akce byly podstatně slabší než v díle prvním. Časté překlepy i chyby v příběhu a nedomyšlené části se objevovaly. Zkrátka autorčiny chyby se v tomto kousku ještě prohloubily a víc zviditelnily až byly fakt jako okaté. But i m still in love with few characters.

berka4151
05.06.2019 4 z 5

Stále napínavější, jen doufám, že se dočkáme dalších dílů.

makik111
01.05.2019 4 z 5

Druhý díl mě nezklamal. Kniha nabízí opět hodně akce a náhlých zvratů. Děj ubíhá rychle kupředu a kniha se čte velmi dobře. Velmi se mi líbí vykreslení hlavních hrdinů, obzvlášť jsem si oblíbila postavu Jesse. Už se nemůžu dočkat dalšího dílu.

andrejci
27.04.2019 5 z 5

Stejně jako první díl byl tenhle super. Byl plný zvratů. Líbilo se mi, že tam bylo tolik akce nikde se to nevleklo. Wolfa mám asi ze všech nejraději. Jelikož jsme knihomol tak mi tam jedna část trhala srdce. A ten konec? Nutně potřebují další díl.

v.michlickova
15.03.2019 5 z 5

(SPOILER) Všichni už mají své postavení u Velké Knihovny. Tedy všichni ti, kteří přežili. Jess je ve výcviku u Vysoké Gardy a zjišťuje, že velkolepá sláva Velké knihovny je jen iluze. Jessův nejlepší kamarád je mrtvý a jeho milovaná dívka má být dokonce svého života uzamčena v Železné věži. Vše ale nasvědčuje tomu, že Thomas je stále naživu. On a jeho spojenci se nevzdávají a nebojí se riskovat postavení získané u Velké knihovny ani svůj vlastní život. Osud je nakonec zavede až do Londýna a tady se Jess musí rozhodnout. Na čí stranu se postaví?
Opět kniha plná akce, napětí a překvapení. Nebyla strana, kde bych se nudila. Myslela jsem si, že po přečtení prvního dílu bude tento jen taková "výplň" před třetí knihou a nic moc se dít nebude. Naopak! První díl nás měl vtáhnout do děje a nastínit nám prostředí, postavy a svět o kterém tato série (až pěti knih) má být. A v tomto druhém díle se to naprosto rozjelo. Za mě rozhodně jedno s nejlepších fantasy co jsem četla a letos mě už asi nic nepřekvapí jako tato série, na kterou jsem narazila na nádraží v levných knihách.

An52imal
30.01.2019 4 z 5

Nebylo to špatné, jakási akčnost byla, ale první díl byl lepší. Třetí díl si určitě přečtu, už jen proto že mě zajímá jak to celé skončí.

Maru
15.12.2018 5 z 5

Příběh pokračuje.....úžasná kniha. Doporučuji

zeros
06.12.2018 3 z 5

Druhý díl je podobně svižný jako ten první. Dobře se čte a akce je tu více než dost. Bohužel ale spolu s tím příběh postupně ztrácí na důvěryhodnosti a přiznávám, že mi prostě už vadilo, jak to hrdinům vždycky na poslední chvíli nějak vyjde. Je to vážně oddychovka. Už jsem se těšil, až knížku konečně dočtu. Když jsem na konci zjistil, že má další pokračování, zrovna mě to nenadchlo.

verulik196
24.11.2018 4 z 5

Kniha neztratila poutavost prvního dílu a příběh pokračuje zajímavě. Doporučuji.

Rachel Caine (p)
americká, 1962 - 2020
2019  86%Na dně
2017  82%Z kostí a inkoustu
2019  89%Proti proudu
2011  72%Prokletý dům
2020  82%Ve víru

Kniha Z ohně a papíru je v