Vejce a já

Vejce a já https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24434/bmid_vejce-a-ja-MKB-24434.jpg 4 2868 2868

Slavný autobiografický román popisuje se značným odlehčením život na slepičí farmě, kterou s manželem Bobem založili a zvelebili - v civilizací nedotčeném, panenském koutě severozápadní Ameriky. Život v primitivních podmínkách a s nelaskavým manželem nebyl pro ženu zvyklou na město uspokojivý. Kniha je odrazem prvního manželství americké spisovatelky, která své nepříliš šťastné manželství na zapadlém venkově zažehnávala tím, že o něm s humorem psala. Kniha se po svém vydání v roce 1945 stala okamžitým bestsellerem a brzy byla přeložena do většiny světových jazyků. Sarkasmus autorky se trefil do všeoebecné nálady panující těsně po válce.... celý text

Literatura světová Romány Biografie a memoáry
Vydáno: , Vyšehrad

The Egg and I , 1945

st.me
04.03.2012 5 z 5

Dávám pět hvězd! A to protože, jsem hledala odpočinkovou, nenáročnou a vtipnou četbu a to mi tahle knížka splnila na 100%. Během čtení jsem se koliktrát zastavila a divila se autorce, že se nesbalila a prostě z farmy neutekla, protože já na jejím místě bych už byla za humnama. Její život nebyl život, ale otročina.
Hlava mi nebrala jestli ty skutečně nezáveděnihodné situace brala opravdu s takovým nadhledem nebo jako většina lidí měla nervy v kýblu.
Ale její vyprávění mi přišlo upřímné a srdečné, jako by mi ho říkala dlouholetá kamarádka.

dada108
03.02.2012 3 z 5

Kniha mi byla doporučena jako velmi vtipná..no mně přišla spíše smutná. Poněvadž jsem prožila dost podobné chvilky jako autorka, humor jsem hledala stěží. Přesto je dobře napsaná, ale jisto jistě už ji číst nikdy nebudu..

kadgam
18.01.2012

Knihu som čítala viackrát, zvládanie cudzích problémov je to, čo poteší aj povzbudí.

zuzulique
13.01.2012 5 z 5

Ja mám túto knihu veľmi rada :-)

ina77
07.12.2011 4 z 5

Něco podobného jako u té první,supr kniha a hned je člověku na světě lépe! !

pihinka
02.12.2011

Abych pravdu řekla, na tuto knížku jsem se moc těšila, slyšela jsem samou chválu a docela mě zklamala, popis každého dne dopodrobna, žádná zápletka, legrace málo, měla jsem až depresivní pocit z hlavní hrdinky, samá práce, stěžování, z knížky jsem měla spíš pocit sklíčený než pozitivní :(

L.u.c.i.e1986
30.11.2011 5 z 5

Mám moc ráda tuto knihu :) Vůbec se mi líbí styl autorky, jak to všechno tak skvěle popisuje. Doporučuji.

canis
05.11.2011 5 z 5

Tato kniha dodává energii. Je krásná a četla jsem ji 2x.

Cajda
10.10.2011

super kniha - hajný a já ale asi lepší - hlavní hrdinka je borec - mě by dávno mrsklo.....

Oter
28.09.2011 5 z 5

Často jsem si říkala, jak je možné, že někteří jiní lidé stíhají za den tolik a já nic. Pak jsem si přečetla tuhle knihu a ne, že bych to zcela pochopila, ale rozhodně mne to přivedlo k myšlence, že pokud chci stihnout více, tak bych měla plánovat. Je to nádherné a pro mne lehké čtení s milým a nevtíravým humorem.

Ellis
25.08.2011 5 z 5

Tuhle knížku čtu ráda a občas i opakovaně když mi dojdou knížky z knihovny a musím sáhnout do své vlastní. Čtu na zlepšení nálady a užívám si hlavně podrobné popisy vaření (ty bohaté snídaně, obědy, vajíčka, kuřátka, houby, zeleninky...vždycky dostávám taky chuť na takové hostiny) a domácností dvou protikladných sousedek:-))) Zde mi ty popisy opravdu nevadí, jsou psané s humorem. Nejpovedenější knížka autorky.

Janet
21.07.2011

Skvělý humor, nic víc se spát nemusí

muertacz
15.07.2011 5 z 5

Bettynku čtu vždy, když potřebuju zlepšit náladu,úžasná

odejana
14.07.2011 5 z 5

Neřekla bych, že se jedná o lehké a odpočinkové čtení na dovolenou. Betty MacDonaldová používá situace ze svého života a popisy lidí, se kterými se kdy setkala, ale kniha vyznívá jako taková bible moderní ženy (když vezmeme v úvahu, kdy to psala a vydala). Nejenže denodenně bojovala proti stereotypnímu starému zařazení ženy do společnosti, ale proti všem chmurám a strádáním si vypěstovala svérázný pohled na svět a humorný nadhled, který dokázala vtělit do bezvadných slovních spojení, popisů, hodnocení. K této knize se neustále vracím, protože dodává optimismus, sílu, odvahu pro chvíle, kdy s námi život zametá na všech frontách.

Yvona
17.04.2011

Když mám pocit,že nestíhám a že mi všechno padá na hlavu,pak spolehlivě pomůže laskavý humor téhle knížky.

Kačík
18.03.2011

Knihu jsem přečetla již podruhé. Líbí se mi humor, s jakým jsou popisovány každodenní události života.

Val
02.02.2011 5 z 5

Super...autorčin humor je mi blízký.....

mumin63
01.02.2011 5 z 5

Tuhle knížku miluju, nedávno jsem si ji koupila v namluvené verzi s Jaroslavou Adamovskou - naprostá bomba!

Anilka13
12.01.2011 3 z 5

Kniha plná popisů denního stereotypu na farmě. Obdivuhodné však bylo, jak je Bety silná a umí si udělat legraci sama ze sebe.

lucajda
23.12.2010

Odpočiková a hezká kniha, druhý díl už se mi tak nelíbil, ikdyž taky se dal číst. Co život dal a vzal