Vejce a já

Vejce a já https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24434/bmid_vejce-a-ja-MKB-24434.jpg 4 2867 2867

Slavný autobiografický román popisuje se značným odlehčením život na slepičí farmě, kterou s manželem Bobem založili a zvelebili - v civilizací nedotčeném, panenském koutě severozápadní Ameriky. Život v primitivních podmínkách a s nelaskavým manželem nebyl pro ženu zvyklou na město uspokojivý. Kniha je odrazem prvního manželství americké spisovatelky, která své nepříliš šťastné manželství na zapadlém venkově zažehnávala tím, že o něm s humorem psala. Kniha se po svém vydání v roce 1945 stala okamžitým bestsellerem a brzy byla přeložena do většiny světových jazyků. Sarkasmus autorky se trefil do všeoebecné nálady panující těsně po válce.... celý text

Literatura světová Romány Biografie a memoáry
Vydáno: , Vyšehrad

The Egg and I , 1945

Poutnice
05.11.2013 2 z 5

protože jsem na knihu slyšela jen chvalozpěv, tak jsem byla poměrně zklamaná. Neřekla bych, že sršela humorem a vtipem, ale jako náhled do života na slepičí farmě, v téměř lidskou rukou nedotčené části Ameriky, byla poměrně čtivá.

Mairiel
15.10.2013 4 z 5

Mám zatím rozečteno, ale fascinuje mě, jak je ta kniha ve své podstatě současná. Jakékoliv "přesazení" do neznámého prostředí s sebou nese trochu nepochopení, pobavené sledování svého okolí, a jsem ráda, že někteří lidé mají dar, aby tato pozorování humorně sepsali. Oblíbené pasáže o jídle, místní farmáři jakoby svým nedostatkem rozhledu a vkusu z oka vypadli nechvalně proslulým uživatelkám Mimibazaru. Kontrast muže, který "plul s napjatými plachtami naprosto nedotčený jakýmikoli potížemi". A vůbec, zatím dobrý.

manaj
15.10.2013 5 z 5

Vtipne pohodove cteni, Betty zboznuju. Ale pravdou je, ze jsem knihu precetla az na podruhe, poprve me nudila, to jsem byla ditko skolou povinne.

Jozefka
11.10.2013 5 z 5

Super kniha.Vyvolá smích a úsměv na tváři a to člověk v dnešní době občas vážně potřebuje.Zapomenout na starosti a pobavit se vtipně napsanou knihou.

Lenka Žofka
25.09.2013 1 z 5

Čteno kdysi dávno a přiznám se....nedočteno...přišlo mi to takové....nudně laskavě nehumorné. Připomínalo mi to Svěrákovy povídky, akorát to bylo mnohem delší.

katina
27.08.2013 5 z 5

Klasicka knizka ke kave. A bubnujici kapky deste nam utvareji dokonalou kulisu...

Malin
19.08.2013 5 z 5

Knížka sama o sobě nemá daleko k dokonalosti, ale v podání Tat'jany Medvecké se jí nedá vytknout už vůbec nic.

miawallacova
06.08.2013 3 z 5

milé, oddychové čtení, které mě ovšem nedokázalo vtáhnout do děje. Nejlépe knihu číst při silných depresích. Neštěstí druhých alespoň mně vždy zvedne náladu :D

Soptinka
30.06.2013 2 z 5

Mě osobně kniha moc nenadchla, ale jako oddychová knížka je celkem fajn.

poetree
28.06.2013 5 z 5

nelze než doporučit - parádní a chytrá oddechovka. a člověk je hned rád, že nežije na slepičí farmě :)

Slečna L.
26.06.2013 4 z 5

pro mě skvělé čtení, u kterého jsem se pobavila a odpočinula si.

mistinka
24.06.2013 5 z 5

Velmi čtivá a vtipně psaná kniha, u které si odpočinete a přesto na ni nezapomenete.

fialka voňavá
07.06.2013 5 z 5

(SPOILER) Autobiografická knížka, mladá Betty se vdala za manžela Boba,který chtěl mít farmu.Betty s ním odchází do hor na farmu, kde musí prát vařit, uklízet, zavařovat, především se musí starat o slepice a o velkou zahradu. Sousedy si nevybírá a seznamujeme se s jedněmi Ketleovými, kteří jsou líní a pohodlní a často prosí Boba o pomoc. Život na farmě Betty nenaplňuje a nakonec zmáhá. Po 2 letech dosáne vítězství a stěhuje se z farmy v horách zpět do civilizovaného světa. Úsměvný román této slavné spisovatelky mě velmi zaujal.

felia
05.06.2013 5 z 5

Nádherná kniha od skvělé autorky. Je škoda, že toho nemohla napsat víc. Vtipné, čtivé a snadno představitelné. Jak rádi čteme o potížích těch druhých

čohynka
20.05.2013

Knížka se sice četla snadno, ale na konci stránky jsem nějak nevěděla, o čem jsem vlastně četla.. Ke konci jsem se do čtení musela nutit... Čekala jsem od ní něco víc...

hlina
05.05.2013 5 z 5

Kniha, která mě nikdy nezklame. Četla jsem ji už několikrát, tentokrát poprvé vdaná a matka, a tentokrát jsem tam pro sebe objevila mnoho nových pohledů.

anibeni
15.04.2013 5 z 5

Kniha, která mne vždy pobaví...

stopni
14.03.2013 1 z 5

Knížka relativně o ničem...Vyprávění plyne, postupně začne nudit a drobné příhody, které se tam autorka rozhodla vložit, se zdají být nevýrazné a jednotvárné....

Francoa
14.03.2013 4 z 5

Knihu jsem četl v roce 1970, četla se mi velice dobře,humor pro mě spíše úsměvný.Autorka mi tenkrát nejvíce potěšila odstavcem,kde bábinka jim večer předčítala knihy a nejraději měli Zaneho Greye ,mého nejoblíbenějšího autora..

Milik
13.03.2013 5 z 5

Ze začátku mi chvilku trvalo, než jsem se do knihy začetla a pak jsem se nemohla odtrhnout od čtení. Příběh je moc hezký, pěkně se čte. Nakonec mi bylo líto, že jsem knihu dočetla... :) ale naštěstí má volné pokračování..