Vejce a já

Vejce a já https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24434/bmid_vejce-a-ja-MKB-24434.jpg 4 2859 565

Slavný autobiografický román popisuje se značným odlehčením život na slepičí farmě, kterou s manželem Bobem založili a zvelebili - v civilizací nedotčeném, panenském koutě severozápadní Ameriky. Život v primitivních podmínkách a s nelaskavým manželem nebyl pro ženu zvyklou na město uspokojivý. Kniha je odrazem prvního manželství americké spisovatelky, která své nepříliš šťastné manželství na zapadlém venkově zažehnávala tím, že o něm s humorem psala. Kniha se po svém vydání v roce 1945 stala okamžitým bestsellerem a brzy byla přeložena do většiny světových jazyků. Sarkasmus autorky se trefil do všeoebecné nálady panující těsně po válce.... celý text

Literatura světová Romány Biografie a memoáry
Vydáno: , Vyšehrad

The Egg and I , 1945

Kolobajda
10.04.2017 5 z 5

U této knihy jsem se opravdu pobavil, zasmál, uvolnil... zbývá mi přečíst ještě dvě kapitoly, které si asi střihnu až za týden - jinak bych se do té knihy začetl znovu od začátku. A netvrdím, že na to nedojde...

PeťkaW.
28.03.2017 5 z 5

Pro každého, kdo potřebuje vypnout, číst naprosto nenáročnou literaturu, nijak nepřemýšlet nad dějem nebo nějakými filozofickými myšlenkami, je Vejce a já jako stvořené. Měla jsem před sebou státnice, byla uprostřed povinné četby a psaní bakalářky a tohle pro mě bylo naprosté vysvobození, díky kterému jsem mohla vždycky alespoň na chvíli přes den vypnout. V tomhle směru je kniha opravdu dokonalá. Žádný převratný děj, zápletka, jen vyprávění o životě na farmě, vtipné historky z každodenní rutiny, úžasně ironický smysl pro humor autorky, který mi je velmi blízký... tím vším si mě kniha získala. Určitě po ní v budoucnu ještě párkrát sáhnu. Doporučuju každému, kdo si potřebuje odpočinout od velké literatury i svého vlastního života :)

Fazolka2017
25.03.2017 5 z 5

Tuhle knihu jsem nevím proč poprvé přečetla až teď, před třicátým rokem a udělala jsem asi dobře, protože mě naprosto dostala. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. S jakou lehkostí a nadhledem Betty píše o neuvěřitelné dřině, neuvěřitelných situcích, starostech, rázovitých sousedech atd. je neuvěřitelné. Kniha na mne udělala dojem, působila na mě antidepresivně, když o tom přemýšlím, tak bych si teď znovu potřebovala přečíst :-) Má čestné místo v mé knihovně spolu s mými nejoblíbenějšími.

Bybyla
23.03.2017 3 z 5

Cetla jsem jako holka a pamatuju si, ze me to moc nebavilo....asi jsem musela dorust a ziskat nejake vlastni zkusenosti, abych mela s cim srovnavat a aby mi nektere situace prisly velice povedome :-)

vekune
08.03.2017 3 z 5

Můj šálek kávy to nebyl, mělo to být pohodové, oddychové čtení, ale já jsem se tím dost prokousávala. Zase ale obdivuju autorčin styl, vyprávění v jedné osobě a asi to bylo i vtipné, ale ne pro mě. Někdy mi ty scény i vtipy přišly až moc "na sílu"

Vlasta155
06.03.2017 5 z 5

Tahle knížka je absolutní ženská klasika pro chvíle, kdy člověk potřebuje pohlazení po duši. Příjemná, laskavá, i horší chvíle zpodobňuje bez nenávisti a zloby, dovede si za každou cenu udržet elegantní nadhled. Když jsem četla v jednom rozhovoru, jaký byl manžel autorky ve skutečnosti tyran a násilník, tak jsem žasla, jak i přes to, o něm autorka hovořila vcelku mile a bez většího hněvu. Málokdo by si asi zachoval tolik noblesy jako ona. K téhle knížce se člověk rád vrací, protože nikdy nezklame.

lucy.sankova
28.02.2017 3 z 5

Takové to oddychové čtení. Sem tam jsem se pousmála nad životem autorky, a nad tím, jak nevyzpytatelný život může být :)

jali
27.02.2017

knížku jsem poprvé četla před 38 lety,kdy mi ji šoupla kamarádka ,abych si po porodu v nemocnici něco přečetla.Smála jsem se tak,že mi málem praskly stehy.Od té doby jsem ji četla několikrát a stále mně baví,je to jedna z mých nejoblíbenějších knih

bábuška
19.02.2017 5 z 5

Kniha která potěší a baví již několik generací.

Leňa287
18.02.2017 5 z 5

humorný příběh. Autorka s humorem a nadsázkou popisuje svůj život na slepičí farmě. Ráda se k této knize vracím.

Princezna22
07.02.2017 3 z 5

Knihu jsem si přečetla kvůli knižní výzvě. Jelikož je to oblíbená kniha me mamky. Kniha to byla odpočinková,ale rozhodně jsem četla již lepší knihy. :-)

Konvalinka987
06.02.2017 3 z 5

Kniha pojednává o životě na farmě. Popisuje nám, jak je život na farmě náročný. Čekala jsem, že bude čtivější.

Mátová
01.02.2017 5 z 5

Vrátila jsem se k ní po letech, když jsem si chtěla dpočinout mezi náročnějšími knihami. Běžně humorné knihy nevyhledávám, ale Vejce mě prostě baví. Sebeironie, podivné existence, cynický nadhled, obyčejně neobyčejný život, který se může přihodit každému a... slepice. Všude!

makushenka
29.01.2017 2 z 5

Přečteno na doporučení. Pro mě osobně nekončící nuda, ale dočetla jsem.

LaPetja
27.01.2017 2 z 5

Oddychovka psaná s humorem, nicméně ve mne kniha nezanechala žádnou stopu.

koloběžka2
24.01.2017

Poprvé jsem jí četla v roce 1972 na doporučení spoluzaměstnankyně která když jí četla tak se smála byla a je výborná

brabpa
22.01.2017 2 z 5

Knihu jsem měla rozečtenou asi půl roku. Občas mě pobavila, občas jsem přeskočila pár řádků nebo odstavců. Nezaujala mě ale natolik, abych četla pokračování.

KamaPika
19.01.2017 5 z 5

Velmi vtipně psané :)

evvva
19.01.2017 4 z 5

Stará dobrá klasika, přečetla jsem několikrát už dřív, a přesto jsem si ji pořídila do knihovny, protože ta tam prostě být musí, i když si matně pamatuji, že při posledním čtení jsem se nasmála o chlup víc, ale to bude spíš moje chyba, možná s věkem smysl pro humor slábne...

Jayak
04.01.2017 5 z 5

Knížku jsem četla před mnoha lety a moc jsem se u ní nasmála. Dodnes se k ní občas vracím a stále se směji.