Věčné zatracení

Věčné zatracení https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15848/bmid_vecne-zatraceni-kcP-15848.jpg 4 211 33

Hrdinou prvního a po zásluze slavného románu mistra hororu Clivea Barkera je zloděj a hazardní hráč Marty Strauss. Právě ho podmínečně propustili z vězení, aby se mohl stát osobním strážcem bohatého a mocného Josepha Whiteheada. Jenže Whiteheada zrovna začala pronásledovat jeho vlastní minulost, která skrývá nejedno překvapivé tajemství. Marty se ocitá v pasti mezi svým novým pánem a samotným peklem, které rozhodně nešetří hrůzami. Zbývá mu jedna poslední zoufalá hra, ve které se nehraje o nic menšího než o život...... celý text

Literatura světová Horory Thrillery
Vydáno: , Beta-Dobrovský

The Damnation Game , 1985

Blekmun
03.05.2015 4 z 5

No ja som sa teda nielenže bál, pri niektorých scenách približne uprostred knihy som sa v noci mohol aj posrať, Barker na to vytvoril výborné podmienky. Hviezdička dole kvôli príbehu, okolo ktorého je to všetko omotané ale pri takýchto knihách proste viac záleží na tom "okolo" ako na originalite a súdržnosti príbehu.

Richie1
22.02.2015 2 z 5

Málo platné, Barkerovy úchylnosti mě prostě neberou. Kniha má pomalý rozjezd, spoustu zbytečné omáčky okolo jednoduchého příběhu. V druhé části se děj trochu více rozjede a závěr je v režii šílené fantasie autora. Jenže je to jen taková míchanice perverzností, brutality, násilí a nesmyslných rozhodnutí a činů hlavních aktérů.
Barkerův styl psaní mi nesedí a ani tato kniha mě nebavila. Asi jsem málo ujetý na podobné zvrácené fantasie. Pro mě to je spíše škoda peněz za takové čtení. 30 %.

Knišíl
20.02.2015 4 z 5

První románové seznámení s panem Barkerem dopadlo dobře. Bohužel musím konstatovat, že jsem se u knihy nebál, ale to je tím, že se knižní horor nemůže plně vyrovnat tomu filmovému (a to že jsem viděl spoustu hororů). Nebo jsem ještě alespoň nečetl hororovou knihu, která by mě vyděsila. Jenže to je to poslední, co bych knize vyčítal, prostě člověk mého ražení asi nemůže očekávat, že se bude bát u čtení knihy. Každopádně hnus a znechucení v knize najdete a ani příběh není špatný. Imaginace, které na vás Clive Barker spustí už od začátku knihu jsou velice dobře popsány a ve výsledku se jedná o knihu, kterou bych doporučil s tím, že si nemusíte brát náhradní plenky :-)

Listicka.witch
06.12.2014 4 z 5

Skvělá kniha, čtivá, vzrušující a překvapivá...úžasně rozvinutý příběh, když už jsem si myslela, že tak příběh skončí (alespoň 3x jsem myslela, že bude závěr, jak byl příběh perfektně dotáhnutý), tak přišla další vlna - pokračování příběhu...wow! :)
Symbol stromu s bílými kvítky byl ohromující a stal se inspirací pro můj obraz ... děkuji za tuto knihu.

stolbice
06.08.2014 3 z 5

Tato kniha mě poněkud zklamala, ačkoliv mám Barkera velmi ráda, tato mi moc nesedla, příběh je celkem zajímavý, postavy také ujdou, ale nějak to nemá ten správný šmrnc, který by vás chytil a vtáhl do děje, prostě mi tam něco chybělo :-(

RaptoR
16.07.2014 3 z 5

Věčné zatracení mi bohužel nesedlo. Druhé čtení sna pozmění můj názor, ale zatím musím dát dle svého nejlepšího svědomí jen tři hvězdy.

Faustka
30.05.2014 5 z 5

Nazývám jej mágem. Zná lidské tužby a neřesti. Pohrává si se slovíčky a velmi obratně nás vtahuje do temného světa. Světa iluze i reality. Příběh pro někoho zneklidňující, pro jiného vzrušující se podobá našemu vlastnímu nitru. Umožní nám odhalit utajovaná místa naší mysli, do kterých si netroufáme vstoupit. Činy, které vyplouvají na povrch nám nejsou neznámé, jen jsme je vytěsnili z paměti. Objevujeme vlastní svědomí a poznání bývá bolestné. Peklo jsme my sami.

Kortexo
27.04.2014 5 z 5

Velmi temné a proto velmi čtivé.Skvělé ve všech ohledech, což je u Clive Barkera standard...

horrorman
19.11.2013 5 z 5

Tak jsem tentokrát vyzkoušel Barkera a musím říct, že to byla parádní jízda. Kniha mě překvapila hned ze začátku, byla totiž neskutečné čtivá a téměř vůbec jsem se u ní nenudil a to i když nebyla první třetina nějak moc doprovázena napětím. Od druhé třetiny to začíná být horrorové a děj začíná přidávat na intenzitě. K celku mohu říct, jen že jsem dlouho tak perfektní dílo nečetl a rozhodně se k němu v budoucnu vrátím.

Gahanka
21.10.2013 5 z 5

Barker je opět senzační! U jiného by některé postavy působily nudně, ale u něj tohle nehrozí. Napínavý příběh, prolínající se osudy... sem tam nějaký ten hnis, krev či sperma. Tenhle kousek nepatří mezi mé nejoblíbenější, ale do světa tak barvitě popsaného jsem se na pár dní přímo vsákla.

doktorking
16.01.2013 4 z 5

Pro Barkera je peklo domovem,neskutečně výborný a temný román který brnká na nervy.

HonzaT
21.12.2012 3 z 5

Kupodivu mne nejvíce bavila postava Breera(pomocníka Mamouliana). Sytý příběh opět popsán neskutečnou fantazií pana Barkera. Popisky pekla, snů, iracionálna mu jdou mistrovsky. Mám takový pocit, že sám Clive se musel upsat ďáblu...jak by jinak bylo možné že to takhle dokáže??

smetyl
09.04.2012 4 z 5

Dost zvláštní příběh. Opravdu hodně mě překvapilo, že to je Barkerův první román. Že se odvážil až do tak prudkého rozjezdu na začátek. Je to román, který si znovu už nepřečtu, ale který ve mě rozhodně zanechal stopu a ještě dlouho ve mne budou rezonovat šokující názory a skrytá životní moudra, která se v příběhu vyskytují. Musím přiznat, že mne velice překvapil životní příběh hlavního záporáka Mamouliana, ten zvrat, když se dozvíme co je vlastně zač dodává knize nový rozměr a dělá jí více uvěřitelnou více založenou na zdánlivě pravdivém než fiktivním podkladu. Zaráží mě lidskost celého příběhu a chování postav. Všichni až na Martyho jsou viditelně "lidští", tedy prohnaní a naivní v touze zachránit si vlastní pr*el. Ta lidskost se mi na tom líbí. Barker z lidí nedělá bohy, kteří se obětují pro záchranu ostatních, ukazuje je v tom světle, které je ošklivou avšak pravdivou realitou. Jako ustrašené tvory plné hloupých pudů, z nichž převládá ten nejvyšší. Pud sebezáchovy. Hodně mě zarazil i závěr samotného díla. Opravdu nevšední a podivně vzrušující a zároveň podivně nedostačující a přesto podivným mrazivým způsobem kouzelný byl. Ach a nesmím zapomenou též na ten strom, strom z něhož se sypaly bílé okvětní lístky, strom který tolik symbolizoval a jehož zjevení mě vždy naplnilo pocitem vzrušení z nadcházejícího děje. Zvratu. Zbožňuji Barkerovu symboliku. Děkuji za toto dílo.