Věc Makropulos

Věc Makropulos https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397612/bmid_vec-makropulos-WUk-397612.jpg 4 1164 166

Komedie o třech dějstvích uvedená poprvé v roce 1922 na scéně Vinohradského divadla, kde byl Karel Čapek dramaturgem. Podnětem k jejímu vzniku byla teorie profesora Mečnikova, že stárnutí je autointoxikace organismu. Dlouhověkost líčí, slovy autora, jako „stav velmi málo ideální a dokonce velmi málo žádaný“.

Hendrychova.K
26.04.2013 3 z 5

Musím říct, že bych knihu nedefinovala jako komickou. Byla pro mne spíše hodna zamyšlení, mnohdy působila spíše pesimisticky. Kniha přímo vybízí k zamyšlení, jak bychom se chovali, kdyby "nápoj věčného života" doopravdy existoval. Ovšem za sebe můžu říci, že jsem ráda, že neexistuje a snad ani existovat nikdy nebude.

hajna
07.02.2013 5 z 5

Vřele doporučuju, přečteno za jeden večer, kdo chce poznat Čapkovu tvorbu, šáhněte po tomto díle, nebudete litovat!:-) Oddychové a čtivé čtení, neobyčejné, poučné, ale zároveň upoutá vaši pozornost:-)

Aliii
07.09.2012 5 z 5

Divadelní zpracování jsem neviděla, ale kniha je výborná, jen bych se jí neodvážila nazvat komedií.

Barbastelle
18.04.2012 5 z 5

Má nejoblíbenější věc od Čapka! Je to velmi podnětné dílo a v tom spatřuji u knížek tu nejvyšší hodnotu. Poprvé jsem Věc Makropulos slyšela ve výborné (nejspíš rozhlasové) namluvené adaptaci. Pokud se vám někomu podaří na to narazit, vřele doporučuji.

Teuška
21.01.2012 5 z 5

"Hahaha, konec nesmrtelnosti!"

Věc Makropulos z mého osobního pohledu nevyznívá tak docela jako komedie. Avšak velmi mě nadchla. ...Co kdybyste měli možnost žít celých tři sta let? Co byste udělali? Pan Čapek opět nezklamal, mám zase pár podnětů k přemýšlení.

Márinka
30.11.-0001 5 z 5

Skvělé drama se skvělou Janou Štěpánkovou.