Ve tvých očích

Ve tvých očích https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/320976/bmid_ve-tvych-ocich-oXs-320976.jpg 4 394 107

Colin Hancock má za sebou divokou minulost, a přestože se snaží žít správně, stále se nad ním vznáší hrozba vězení. Maria Sanchezová, dcera mexických přistěhovalců, je jeho zdánlivý opak; úspěšná, tvrdě pracující, dokonalá. Ani jeden nehledá vážný vztah, ale náhodné setkání na deštivé silnice zkříží jejich cesty nečekaným způsobem. Silně zakořeněné předsudky nakonec nejsou tak silné jako pouto, které se mezi nimi vytvoří. Nový román Nicholase Sparkse připomíná, že ti, kdo nás dokážou vidět v nejjasnějším světle, se zprvu mohou skrývat ve stínu…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

See Me , 2015

Lauralex
01.09.2018 4 z 5

Sparkse já můžu. Nebo vlastně musím. Je to (moje) sázka na jistotu. Ještě nikdy mě nezklamal, a to jsem přečetla všechny jeho doposud vydané knihy. Pokaždé mám mírné bušení srdce a mravenčení v břiše, protože je to pro mě jako výjimečná událost. A když já se podívám do jeho očí, přesně vím, že tohle bude zase ono, ať píše o čemkoliv. A tohle byla netypicky typická „Sparksovka“. Vždy čekám, čím mě zase překvapí a i tentokrát se mu to povedlo. Je to zkrátka spisovatel, kterého si nejde nezamilovat.

Nedá se říct, že by to bylo vyloženě to, co je známo z jeho knih, které jsou většinou psané podle jednoho scénáře - ve smyslu romantického žánru a zničující zápletky - a ani tak to není povrchní nebo hloupé, a za mě to tomu ještě víc prospělo. Je to neobvyklý kousek z jeho repertoáru a je úplně jiná, avšak stejná. Sparks jak ho známe i neznáme. Pro ty, kdož se s ním ještě nesetkali, to zřejmě bude něco nečekaného a nezařaditelného, protože toto opravdu oplývá znaky všeho, ale já, jako ostřílený Sparksoholik přesně vím a znám, co umí, čeho je schopen a že je to tak naprosto bravurní. A že to není typická romantika? A četli jste anotaci? Mimo to zde je to poznat už z prvních stránek.

Nazvala bych to romantika ukrytá v thrilleru. A musím říct, že mu to sedlo. Napsal to přesně podle svého stylu a za mě může napsat cokoliv a já mu to zblajznu i s navijákem. Nevím, jestli nabírá nějaký nový směr, nebo jen dostal momentální nápad, nicméně na to on má talent, zakomponovat do toho ještě něco navíc, něco nevšedního, ojedinělé téma a zápletku, co tu ještě nebylo. A sedí mu to stejně jako romantika, kterou umí jako nikdo jiný. A co si vzpomínám, už do knihy Útěk do samoty vložil trochu něčeho detektivního, takže to není poprvé. Nemůžu si pomoct, ale mně se ta detektivní zápletka líbila snad i víc než ta romantická, které tu tentokrát bylo pomálu, nicméně mi to vůbec nevadilo, ba naopak jsem byla plně soustředěná na to, jak se to nakonec vyvine a vyřeší a nechala jsem se strhnout silou jeho slov, což mě vždycky uhrane, a hltala jsem stranu za stranou. Možná je to tím, že obecně detektivky jako takové nemám moc načtené, ale přišlo mi to opravdu napínavé a až do konce jsem si nebyla jistá, kdo je opravdovým pachatelem. A završil to bouřlivým koncem, který opět umí jen on.

Tak či tak, vždycky to bude král romantiky. A já jsem mu to zase uvěřila. On to totiž podává takovým způsobem, že věřím, že je to možné i ve skutečnosti. Nepřikrášlený pohled do běžného života dnešní i minulé doby. Dokonale zahraje na citlivé srdce, které mi zlomí, ale pak ho zase zahojí. Špetka lásky, vášně a emocí se snoubí s humorem a lehkostí, která tak uspokojí přesně ten pocitový dílek, který mi zrovna chybí. A všimli jste si někdy, že tím romantickým, oddaným a srdcervoucím článkem je tu ve skrytu vždycky muž? Z tohoto příběhu mi to došlo, bylo to očividné. A tím tak znovu a znovu posiluje mou povahu nekonečného romantika a zálibu v jeho příbězích.

Můžu ji zařadit mezi jeho nejlepší knihy a ten, kdo má Sparkse opravdu rád a zná jeho literární skvosty, by snad ani nemohl jinak.

ttpnkov
28.08.2018 4 z 5

Po všech Sparksových klenotech mi v přečtených nemohl chybět ani tento. Nebylo to vyloženě zklamání, ale nikde jsem nenašla takovou tu jiskru, kterou autor běžně oplývá. Nicméně každý máme slabší chvilky a kniha se mi líbila, i když nebyla přesně tím, co jsem očekávala.

D.ČERVENÁ
19.08.2018 5 z 5

Moc se mi libila

SweetbabyDi
13.07.2018

Tak upřímně, tohle.jsem od Spartské nečekala. Ta kriminální zápletka byla dost napínavá a já jsem pro čtení ani nedýchala. Mohu doporučit. Zase nezklamal.

Leňulaaa
11.06.2018 4 z 5

Opět jsem z knihy nadšená, nebylo to vyloženě to, na co jsem u autora zvykla, ale kniha stála za to. Vyvrcholení knihy se dalo odhadnout.

Lemurka
10.06.2018 3 z 5

První půlka se mi líbila více, romantika sedí k autorovi mnohem víc než detektivní zápletka, která byla průměrná, natahovaná. Spousta věcí se tam opakovala.

akdar72
28.05.2018 4 z 5

Zatím nejslabší od Sparkse. Myslím si, že mu detektivní zápletky nesvědčí.

Elishkad
25.04.2018 3 z 5

Moje první kniha od Sparkse. Zřejmě jsem měla velká očekávání, ale nadšení se nekonalo. V první polovině, kdy sledujeme sbližování hlavních hrdinů, jsou jen dlouhé rozhovory a kecání. V druhé polovině se rozvíjí detektivní zápletka, ale jelikož mám velmi ráda kvalitní detektivky, byla pro mě tato část hloupá, plochá a tak předvídatelná. Za mě spojení zamilovaného románu a detektivky nemůže fungovat.

Malinký spoiler
Při čtení jsem doufala, že se ukáže, že hlavní hrdinka je blázen a schizofrenik a celé si to vymyslela ve své choré mysli. To jediné by podle mě knihu zachránilo. No, není to tak :-)

lorean01
28.03.2018

Naprosto úžasná kniha! Pohltila mě! Vždy jsme četla tenké knihy do 200str, toto byla spíše zkouška a totálně jsem se začetla! Doporučuju :)

Manifest blech
05.02.2018 2 z 5

Autor je moje srdcovka. Ve tvých očích se četla krásně plynule a do půlky bych dala víc hvězd. Jsem moc zvědavá, jak to tentokrát filmově zpracují a koho obsadí.

Hana86
28.01.2018 4 z 5

Zpočátku děj plyne pozvolna, seznamujeme se s hlavními postavami a jejich životem. Velmi pěkně se mi to četlo, bylo to pohodové, oddychové čtení.
Ovšem asi od poloviny je to čím dál napínavější, protože se zde objevuje detektivní zápletka a na konci už to je spíše thriller. Konec jsem přečetla jedním dechem a i když jsem pachatele trochu předvídala, vůbec mi to nevadilo.
Tohoto autora můžu... Za mě čtyři hvězdy, protože jsem už četla knížky pana Sparkse, které byly dle mého názoru ještě lepší a napínavější.
Ale i tak doporučuji ke čtení...

marketaa13
12.01.2018 5 z 5

Sice to nebyla typická "Sparksovka", ale mně se knížka moc líbila. Z pozvolného začátku se vyklubal velice zajímavý a napínavý konec. Takže určitě doporučuji!

shay
16.11.2017 5 z 5

Tak od téhle knihy jsem nemohla odejít. Podle mě jedna z nejlepších knih od autora.

sabca
28.10.2017 5 z 5

Přesto, že název knihy připomíná červenou knihovnu není tomu tak. Je to pěkný příběh pro ženy s detektivní zápletkou. Konec je dost napínavý a nedovolí knihu odložit dříve, než je dočtenu. Můžu doporučit.

Nixa
18.10.2017 5 z 5

Tahle kniha mi nepřišla jako klasický Sparks, ale rozhodně mě nezklamala. Já mám Sparkse jako srdcovku a každá jeho kniha se mi líbí!

buccifalek
11.10.2017 3 z 5

První polovina knihy byla nudná. Sám se divím, že jsem knihu neodložil a vydržel. Druhá polovina je povedená a čte se jedním dechem.

Lucibuska
25.09.2017 3 z 5

Knihu jsem otevirala s očekáváním romantiky. Ta se moc nekonala. Těch par části na začátku mě moc neuspokojilo a pak už to bylo jen napínavé. Touto knihou jsem si chtěla oddechnout od thrillerů a detektivek. Ale moc se mi to nepodařilo. Moc lásky v knize nebylo, což mě velmi zklamalo. Byla to moje první kniha od tohoto autora a možná i poslední.

Dani5a
25.09.2017 3 z 5

Pomalý začátek, poté následovala napínavá část, kdy jsem měla problém knížku odložit.

andrea666
21.09.2017 4 z 5

Miluju jeho knihy, těším se na novou,už v říjnu ♡

Tanja00
17.08.2017 4 z 5

Knihu jsem po předchozích zkušenostech s autorem otevírala s očekáváním romantiky. Proto jsem si ji také vzala na dovolenou k moři. Vše co se dělo přibližně první půlku nasvědčovalo, že jsem se nepletla. Ale pak se to rozjelo a objevilo se napětí, otázky bez odpovědi a nemohla jsem přestat číst. Zkrátka jsem i ráda, že jsem knihu špatně odhadla.