Vánoční příběhy

Vánoční příběhy https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/389790/bmid_vanocni-pribehy-lHf-389790.JPG 5 101 27

Výbor krásných vánočních příběhů oblíbené švédské spisovatelky. Některá vyprávění jsou čtenářům dobře známá z knížek, které u nás vyšly, takže se opět setkáte s Madynkou, Lottou z Rošťácké uličky i s dětmi z Bullerbynu. V jiných vystupují také Madynka či bullerbynské děti, ovšem jsou to povídky nové, které v původních knížkách nenajdete. Ostatní vyprávění jsou pro české čtenáře úplnou novinkou. Všechny příběhy však přinášejí čarovnou vůni perníčků, jehličí a purpury za vyzvánění zvonků. Příběhy: Nad krajem zavládly mrazy a vánice, Máme se tak krásně, když jsou Vánoce, Dobrou noc, pane tuláku, Podívej, Madynko, sněží, Lotta umí skoro všechno, Brzy budou Vánoce, Vánoce v Bullerbynu, Kajsa Nebojsa pomáhá babičce, Vánoce v chlévě, Jedeme na hostinu k tetě Jenny. Dotisk 2. vydání.... celý text

Povídky Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Julberättelser , 1966

sidonka
01.01.2024 5 z 5

Krásné vánoční příběhy, které mě vrátily do dětství a hlavně v nich si děti opravdu hrají a fantaziruji bez jakéhokoliv techniky, krása

milovnice_knih_
25.12.2023 5 z 5

Krásná vánoční knížka, kterou čtu každý rok v období Vánoc a užívám si její atmosféru. Můžu ji doporučit malým i velkým, zkrátka všem co se chtějí příjemně naladit na Vánoce.

Naďa2411
18.08.2023 5 z 5

Ač je léto, vybrala jsem si k poslechu aknihu mých oblíbených dětí z Bullerbynu, abych se "ochladila" zimními a vánočními příběhy. Parta mých správných kamarádů mne nezklamala.

Calinda
19.10.2022 5 z 5

Kupovala jsem pro dceru, tu bohužel moc nezaujala, ale mě okouzlila moc.

kykiryki28
02.03.2022 4 z 5

Je hezké si, díky čtení těchto příběhů, vzpomenout; hlavně připomenout, na vlastní dětství, především o svátcích vánočních.

Astrid Lindgren nikdy nezklame!

tetkavd
02.01.2021 5 z 5

Krásná kniha od mé oblíbené autorky a oblíbené ilustrátorky. Člověka rozesměje a příjemným způsobem mi dokázala zároveň spravit náladu i navodit vánoční atmosféru.

maminkoutek
28.12.2020

Vánoční příběhy od Astrid Lindgrenové jsou opět knihou, která je na trhu už spoustu let. Každá kapitola představuje samotný příběh, které na sebe navzájem nenavazují. Většinou se jedná o výňatky z jiných knih Lindgrenové. Text je ale doprovázen ilustracemi od Heleny Zmatlíkové, které možná mnozí budete znát ještě ze svého dětství.

sgjoli
04.12.2020 3 z 5

Tato sbírka obsahuje příběhy z jiných autorčiných děl - konkrétně kapitoly s vánoční tématikou, jak napovídá název. Nebylo to špatné čtení, ale faktem je, že některé příběhy se mi líbily trochu více, některé trochu méně. Ale tak to prostě mám u takovýchto děl, které obsahují více různých textů najednou. Proto za mne to průměrné hodnocení. Nejvíce jsem si pak užila příběhy z Bullerbynu. :-) Nicméně to už je pak na preferencích každého čtenáře, co mu sedne nejvíce.
Knihu krásně dokreslují barevné ilustrace z pera úžasné Heleny Zmatlíkové, které jsem si jako vždy naprosto užila. :-)

Noisette73
03.04.2020 5 z 5

Moje nejoblíbenější kniha od Astrid, pojí se s ní u nás i tradice, vždy když se u nás zdobí stromek, balí dárky, vyrábí adventní věnec nebo peče cukroví někdo z nás začne číst tuhle knihu, když u nás ještě byly v rodině děti, bývaly to právě ony kdo četl, ano mělo to také účel, aby si v zápalu vánočního těšení procvičily čtení, potažmo školní látku, ale myslím, že díky kráse těch příběhů jsme si to nikdo v našich dětských hlavách neuvědomoval a jen jsme čekali až vánoční skřítky z knihy vystřídá náš Ježíšek.

Zlatinka.Emilly
26.12.2019 5 z 5

Krátké povídky, které připomenou vánoční očekávání, průběh samotných vánoc i čas po nich. Skromnost dětí v příbězích je nostalgickou vzpomínkou na mé vlastní dětské vánoce. Knihu jsem poslouchala jako audio, možná bylo ve zkrácené verzi psaných příběhů. Audioknihu namluvila Libuška Šafránková, její intonace je prostě skvělá a určitě si ji opět někdy ráda poslechnu.

rozina351
03.11.2019 5 z 5

Astrid Lindgrenová milovala Vánoce. A na této knize je to skutečně vidět! Vánoční příběhy jsou poetické a nostalgické, skrývají v sobě velikou hloubku, i když jsou psány naprosto jednoduchým jazykem. Kniha obsahuje příběhy idylické i takové, které jsou trochu posmutnělé a které otevírají prostor pro mluvení s dětmi o vážnějších tématech.

Petja
06.08.2019 5 z 5

Výběr vánočních příběhů z různých knih Astrid Lindgrenové – Děti z Bullerbynu, Lotta, Madynka (tu jsme díky této knize objevily), Pipi, Kajsa Nebojsa atd. Příběhy jsou samozřejmě nádherné, dýchá z nich všeobjímající vánoční atmosféra a ilustrace od Heleny Zmatlíkové tu krásu ještě prohlubují, ale kdo má uvedené knihy doma, tuto knihu už nepotřebuje.

Ellissabeth
04.01.2019 5 z 5

No prostě nádhera... Určitě budu číst před o Adventu. Jsou to krásné příběhy. Mohu jen doporučit.

Knižní střípky
13.01.2018 5 z 5

Jedním slovem krása. Kniha je mé dcerky, ale sahám po ní skoro každou zimu i já sama. Je to moc milé vánoční zastavení s hrdiny mého dětství a jsem moc ráda, že oslovuje stále další a další generace.

ally74
29.10.2017 5 z 5

Krásná hřejivá vánoční kniha, která vás přenese do dětství. Čtu si každý rok v období adventu. Takové Vánoce zažít.........Lingren nikdy nezklame.

Adelaide777
20.10.2017 5 z 5

Tahle knížka mě pojí s dětstvím. Jako malá jsem ji četla každé Vánoce, až se z toho stala taková moje tradice :-)

MOu598
08.07.2017 5 z 5

Četla jsem v únoru 2007. Podle mých poznámek:
Hezké dětské vánoční příběhy. Některé znám již z jiných knížek.
Autorka je milovník dětí, pohody, přátelství a je to v jejich knížkách.
Hřejivé.

Nelimilujeknihy
25.06.2017 5 z 5

Kniha se mi líbila, navodí Vánoční atmosféru. Doporučuji :)

Elulilinka1
17.05.2017 5 z 5

Hezká knížka. Nemám co dodat.

DCKH
05.12.2015 4 z 5

Vážně fajnová knížka která mne provázelá značnou částá dětství od 8 let kdy jsem ji dostal k vánocům.
Geniálně vymyšlená pro dlouhé večerní chvíle větších i menších dětí.
89%