Vánoce na skotském hradě

Vánoce na skotském hradě https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/523776/bmid_vanoce-na-skotskem-hrade-651edeca690ca.jpg 4 243 76

Jednoho dne Belle v chumelenici podklouzne kolo a ona narazí do stařičké paní a zraní jí kotník. Když zjistí, že Edina na nedalekém hradě žije úplně sama, rozhodne se k ní nastěhovat a postarat se o ni, dokud se neuzdraví, a připravit jí nezapomenutelné Vánoce. Jakmile se právník Jack dozví, že u jeho babičky bydlí cizí člověk, hned se za ní rozjede. Belle je mu od začátku podezřelá a on jí také. Vzájemně se sledují a dumají, co má ten druhý za lubem. Jenže i přes oboustrannou nevraživost je to k sobě neodolatelně přitahuje... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

Christmas in the Scottish Highlands , 2021

Dellphi
28.12.2023 4 z 5

Četba přesně na období Vánoc. Příběh byl takový milý, romantický s kupou sympatických hrdinů. Vlastně to se mi na tom líbilo asi nejvíc, že se tu našla celá vesnice milých sousedů, kteří si kryli záda a byli ochotni podat pomocnou ruku v každé situaci. Taky je v příběhu pěkně vidět, jak se rodiče dokážou podepsat na svých dětech. A to bohužel ne v pozitivním smyslu A osel s kocourem, to byl takový bonus navíc

bookcase
27.12.2023 4 z 5

Milý příběh odehrávající se v předvánočním čase v kouzelné skotské vesnici,což dostávalo ději atmosféru a šmrnc.

Slůník
26.12.2023 5 z 5

Kouzelný příběh, s městečkem i postavami vykreslenými tak živě, jako byste u nich opravdu strávili Vánoce.

zazvorka
26.12.2023

Všichni byli přátelští, milí, plní pochopení a nápomocní. A pokud někdo ještě měl v obětavosti nějaké rezervy, viděl kolem sebe tolik dobra, že pochopil a napravil se.
Bylo to dokonale vánoční a sladké čtení (čokoládových dortů a cukroví tolik, že je nebezpečné knížku číst).
Dala bych čtyřku, ale dávám pět, protože i já chci být o Vánocích hodnější - a protože laskavé příběhy ke svátkům patří.

havrmoni
26.12.2023 5 z 5

Hezká oddychovka. Myslela jsem, že to bude takové sladké čtení na Vánoce a ono to bylo i k zamyšlení. Dobře se mi to četlo.

milito999
26.12.2023 4 z 5

Úplně oddechová a neskutečně milá pohoda na Vánoce.
Vánoční atmosféra, hrad ve Skotské Christmas Village, vune kávy, vánočních pochutin, teplo krbu a sousedé, kteří drží spolu a vzájemně se podporují.

Knižní střípky
22.12.2023 4 z 5

4,5*

Pokud si chcete přečíst hezkou vánoční knihu s klidným svědomím vám VÁNOCE NA SKOTSKÉM HRADĚ mohu doporučit.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižních střípků.

katst
21.12.2023 5 z 5

Konečně hezký a milý vánoční příběh.
Pohodové romantické čtení o plnění vánočních přání

Ešína
20.12.2023 4 z 5

Milá vánoční oddechovka, která neurazí.

zuzana2599
19.12.2023 4 z 5

Letos jsem se i já toužila naladit na vánoční atmosféru nějakým milým, nenáročným příběhem. Vánoce jsou již opravdu za dveřmi a mě tato příjemná oddechovka pohladila po duši. A tak se i mně splnilo jedno z vánočních přání, stejně jako se to stalo Belle, Edině i Jackovi.
Přeji vám milí přátelé ty nejkrásnější Vánoce, plné kouzel a splněných přání !

Lóra1961
19.12.2023 5 z 5

Kniha mne zaujala krásnou obálkou a doporučením Julie Caplinové.
Milý romantický příběh přesně pro předvánoční čas. Hodila jsem úklid za hlavu a věnovala se jednou sama sobě a prožívala příběh Belle. Moc se mi líbila myšlenka, že někdy je třeba "obrátit lžíci", abychom situaci viděli z obou stran.

Šánka
18.12.2023 4 z 5

Milý romantický příběh, který k tomu předvánočnímu naladění patří a potěší.
Děj je zasazený do malé zasněžené vesničky na skotské Vysočině a všechny postavičky si zamilujete včetně těch čtyřnohých oslíka a kocoura. Zvířátka v těchto příbězích chybět nesmí.
Je to krásně předvídatelné, ale tak moc potřebné. Je to pohádkově dokonalé, plné lásky a dobrých skutků, lidské pospolitosti a laskavosti.

hana1039
18.12.2023 4 z 5

Příběh o splněných přání dětí i dospělých...

Linda007
18.12.2023 5 z 5

Moc milá vánoční oddechovka.

petulkapeta
18.12.2023 5 z 5

myslím, že někdy se příliš zabýváš tím, jak to nakonec dopadne, a hledáš na manželství mouchy, takže ,,si zapomněl, jaké to je být šťastný. Řešíš jen dělení věcí a zakládáš lidi do škatulek. Ale my lidé takoví nejsme. Potřebujeme další lidi a taky potřebujeme trvalé vztahy a šťastné konce."
Nadherny příběh s vánoční atmosférou. O lasce,pratelstvi,důvěře. Belle,Edinu i Jacka si človek zamiluje, ale Jacka až později...

VasnivaCtenarka
17.12.2023 4 z 5

Čtenáři dostávají příběh, který je protkán laskavostí a dobrými skutky. A když se do toho ještě připlete láska Belly k vnukovi Ediny – krásný příběh je zkrátka samozřejmostí.

Ano, je to předvídatelný a lehce naivní příběh, ale v čase vánočním je to přesně to, co si přejeme číst, no ne? Všichni si přejeme být obklopeni laskavostí a příjemnem, což nám tato kniha, z pera Donny Ashcroftové, plnými doušky dopřává.

Belle si zamilujete, protože je to nesmírně vstřícný a laskavý člověk, který si rozhodně neslouží nic jiného než naši lásku. Edina je úžasná potrhlá starší ženská, které se na “stará kolena začínají plnit drobná přání.

Kniha se nesla v příjemném tempu, které si vyloženě žádá “zababuškání v dece s teplým nápojem, když venku za okny padá sníh a v rohu místnosti svítí vánoční stromeček.

Pokud pominu předvídatelnost, pak není nic, co bych knize mohla vyčíst. Je to zkrátka laskavý příběh, který pohladí po duši.

Určitě vám ho můžu doporučit!

EmillyT
16.12.2023 4 z 5

Příjemný romantický příběh, jehož děj je snadno předvídatelný, ale krásně naladil na vánoční atmosféru. Líbil se mi domácí mazlíček oslík.

luculi
13.12.2023 4 z 5

Přesně jak jsem očekávala, šlo o jednohubku s romantickým koncem. Typické téma při svátcích o vánočních zázracích, splněných přáních, o spojení rodiny a přátel. Pojednání o tom, jaké by to přes svátky mělo být. Idylické období, které by si nakonec každý přál po celý rok.

Ale aby to mohlo nastat, musí se k tomu každý dopracovat. A cesta nemusí být lehká a jednoduchá. Nicméně dokáže otevřít lidem oči, popožene k pochopení vlastních chyb a může tak zlepšit budoucnost. A to potřebuje jak chladný Jack, který vyrůstal bez matky, nebo plachá Belle, která by se přetrhla v pomoci ostatním, přičemž sama ji neumí přijmout. Příběh plný nesplněných tužeb, tajných přání, odhalování pravd, uvědomění si, co je důležité, na čem záleží a podobně.

A v této knize toho dostanete z vánoční atmosféry vlastně všechno. Předvídatelný konec ale nebrání tomu, aby si čtenář příběh vychutnal. Přece jen je to hlavně téma nejvhodnější pro toto období. A tak se mi líbil celý ten nápad svátků na hradě skotské vysočiny, všude hory sněhu, lidé z vesnice, kteří se navzájem znají a pomáhají si. Naruší to příjezd velkoměšťáka, aby bylo o zábavu postaráno. Celé je to spíše jako pohádka, protože mnoho překvapení v tom nenaleznete, ale lidi potřebují i nenáročné čtení, které zvedne náladu. Kéž by to podle toho příběhu tak fungovalo i ve skutečném životě. Za mě hodně očekávatelné pohodové čtení, které vyloženě ničím neohromí, ale bude bavit a potěší.

Jenny46
12.12.2023 4 z 5

Taková nenáročná oddechová četba s vánoční atmosférou...

Paja.92
12.12.2023 5 z 5

Tohle byla má premiéra, co se týče knihy s vánoční atmosférou. Zpočátku jsem se bála, aby to nepůsobilo moc uměle, ale byla jsem velmi mile překvapená.
Podmanivá atmosféra knihy mě nutila zachumlat se do teplé deky a koukat z okna, jestli se za ním nechumelí.

Autorce se podařilo vyvážit popis postav a prostředí, takže jsem se během čtení nenudila a zároveň jsem se dokázala vžít do postav. Chemie mezi Belle a Jackem byla přímo hmatatelná a dodávala knize tu správnou jiskru. Líbilo se mi, že se jejich vztah vyvíjel pomalu a během toho vývoje měli možnost nahlédnout do mysli toho druhého.

Co se mi na knize nejvíce zamlouvalo, bylo to, že je vlastně vhodná pro každého. V příběhu máme možnost potkat nejen Belle, ale i její matku a starou paní, které Belle pomáhá. Tím pádem si každá generace najde své.

Celou knihou se nese duch Vánoc, takže pokud hledáte něco, co vás správně naladí, určitě zkuste strávit Vánoce na skotském hradě. Dostane vás nejen svoji sváteční atmosférou, ale také svojí štědrostí, pomocí blízkým a zasněženému okolí, které připomíná ladovskou zimu.
Tohle byla velmi milá oddechovka. Doporučuji.

@knihozroutka_eleanorcorvin

Vánoce Skotsko