Vánoce na skotském hradě

Vánoce na skotském hradě https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/523776/bmid_vanoce-na-skotskem-hrade-651edeca690ca.jpg 4 242 76

Jednoho dne Belle v chumelenici podklouzne kolo a ona narazí do stařičké paní a zraní jí kotník. Když zjistí, že Edina na nedalekém hradě žije úplně sama, rozhodne se k ní nastěhovat a postarat se o ni, dokud se neuzdraví, a připravit jí nezapomenutelné Vánoce. Jakmile se právník Jack dozví, že u jeho babičky bydlí cizí člověk, hned se za ní rozjede. Belle je mu od začátku podezřelá a on jí také. Vzájemně se sledují a dumají, co má ten druhý za lubem. Jenže i přes oboustrannou nevraživost je to k sobě neodolatelně přitahuje... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

Christmas in the Scottish Highlands , 2021

Medvědářka
27.01.2024 5 z 5

Tuhle knihu jsem přečetla před loňskými svátky. Její název láká k tomu si ji přečíst na Vánoce nebo během nich, ale věřím, že udělá radost v jakoukoliv dobu.
Je to hřejivé, laskavé a i zábavné. Vánoce, sníh, láska a splněná přání. Tak by se dal shrnout děj do pár bodů.
Belle byla ženou, kterou byste si přáli mít za přítelkyni. Byla tu pro všechny, kteří její pomoc potřebovali a sama za to nic nežádala. Její pomoc byla zabalená do laskavosti, která se jen tak nevidí. Nebo možná vidí, ale je to vzácný jev.
Oproti ní Jack byl podezřívavost a vlastně i rozvaha sama. Bál se o svou babičku, která mu oznámila, že měla nehodu a že se o něj bude starat cizí dívka. Co když ta dívka jde po majetku? Co je vlastně zač? Přeci nikdo nepomáhá jen tak, aniž by za to něco žádal nazpět.
Když se ti dva potkají, jsou obezřetní? Co má ten druhý za lubem? Belle je cizí a Jack svou babičku neviděl roky. Co od ní jeden nebo druhý může chtít?
Vše podstatné jsem shrnula na začátku. Myslím, že není co dodávat.

Klímuška
27.01.2024 5 z 5

Jednoho dne mladé učitelce Belle podklouzne v chumelenici kolo a ona porazí stařičkou hradní paní Edinu. Při pádu si Edina zlomí kotník, a jelikož žije na hradě sama, Bella se k ní nastěhuje. Stará paní postupně ožívá
a dokonce s Bellinými žáčky napíše dopis pro Santu plný přání. Když si ho Bella přečte rozhodne se jí některá přání splnit.

Jakmile se právník Jack dozví, že u jeho babičky bydlí cizí ženská, hned se za ní rozjede. Belle je mu od začátku podezřelá a on jí také. Vzájemně se pozorují, tráví spolu více času
a nevraživost se postupně mění.

Pokud budete potřebovat naladit na vánoční čas tato kniha je ideální. Já úplně zbožňuju atmosféru skotského hradu a musím přiznat, že Edina si mně hned získala. A pak taky Bob, neustále zdrhající oslík.
Belle myslí stále jen na ostatní
a čekala jsem, kdy začne mít svatozář. Nechápu, jak se dokáže angažovat snad všude a ještě se vzdá vlastního domu.
Rozvodový právník Jack dostal od otce spoustu rad do života, jak nevěřit lidem a hlavně ženám. Do toho zahrnuje i svou matku.
Takže setkání dvou tolik odlišných lidí je vskutku zajímavé.

Nechte se tedy přenést na vánočně vyzdobený hrad, zapadaný pořádnou sněhovou nadílkou a odhalte tajná přání nejen Ediny, ale i Belle, protože i ona po něčem touží.
Dávám 4,5/5.

ainny
26.01.2024 3 z 5

Nenadchlo, neurazilo. Prostě romantika, která s Vánocemi moc společného neměla. Asi jsem čekala něco jiného a vůbec mi to nesedlo. Přečetla jsem knížku sice celou, ale jako milovník korejských seriálů, jsem pokaždé věděla, které klišé se zrovna objeví a konec mě překvapit nemohl.

kristy.books
08.01.2024 4 z 5

Vánoce na skotském hradě bola príjemná zimná romantická oddychovka so všetkým, čo k tomu patrí - prostredie malého mestečka so sympatickými obyvateľmi, ktorí si navzájom pomáhajú, krásna príroda, blížiace sa Vianoce, rozkošní zvierací miláčikovia, deti, romantika, emócie a nejaká tá rodinná dráma. Moje očakávania boli naplnené a čítanie som si užila.

Belle bola priateľská a dobrosrdečná mladá žena, ktorá nedokázala nikomu povedať nie, a tak si toho na svoje plecia nabrala často veľmi veľa. Pracovala ako učiteľka a bolo vidieť, že práca s deťmi ju baví. Nácvik vianočného predstavenia bol milý, deti vniesli do príbehu dávku rozkošnosti. Bolo mi ľúto, aký vzťah mala s otcom, veď okrem neho jej už nezostal iný príbuzný. Dúfala som, že sa im podarí aspoň trochu zbúrať hradby, ktoré medzi nimi za posledné roky narástli.

Edina síce bola už staršia pani, ale v jej vnútri sa stála nachádzala mladica, ktorá si chcela užívať život a skúšať nové veci... o čom svedčí aj jej dopis Ježiškovi. Bola to veľká sympaťáčka.

Jack sa zo začiatku správal ako poriadny somár. V hlave si vytvoril určité predpoklady bez toho, aby sa pokúšal zistiť, aká je skutočná pravda. Našťastie, neskôr sa nad určitými vecami zamyslel, prehodnotil svoj postoj a hneď mi bol viac sympatický. Bola som zvedavá, čo sa udialo medzi jeho rodičmi, keď ho jeho mama opustila a či sa po toľkých rokoch podarí Jackovi a Tare opäť nájsť k sebe cestu.

S romantickou linkou v štýle od nepriateľstva k láske som tiež bola spokojná. Títo dvaja si najskôr nevedeli prísť na meno a navzájom sa podozrievali z nekalostí, no zároveň začali zisťovať, že ich to k sebe priťahuje.

Áňa 998
07.01.2024 3 z 5

Kniha Vánoce na skotském hradě mě zaujala především díky doporučení od Julie Caplinové, od které bych si přečetla snad úplně všechno, i návod na pračku. Doufala jsem tedy, že Vánoce na skotském hradě budou mít stejný vibe, jako její knihy.
Hlavní postavou je Belle. Jemná, milá učitelka, která má jediný problém. Víc jí závisí na sobě, než na ostatních. Až do konce svých limitů nabízí pomoc, ale sama si o ní neřekne. To mi ze začátku nebylo úplně sympatické, protože mám pocit, že se tahle vlastnost vyskytuje až v příliš knihách.
Co se týká využití vánočního kouzla, tak to tu podle mě bylo využito na maximum. Tak moc, že i vesnička, ve které se děj odehrává, se jmenuje Christmas Village. A jako třešnička na dortu Belle se svými žáky nacvičuje vánoční vystoupení. Pokud tedy milujete Vánoce, tady si přijdete na své!
Máme tu Belle, hrad... Kde je tedy zvíře?!
Ano, trochu jsem se nechala unést pohádkou Kráska a zvíře. Ale ona to je pohádka, takže i Zvíře tu je! Dámy a pánové, na scénu nastupuje Jack! Ze začátku pěkný morous, ale postupně? Princ na bílém koni! Zamilovala jsem si ho, ale až ke konci knihy.
Kniha se mi četla hezky, čekala jsem ale nějaké reálie o Skotsku. Tradice, jídlo? V to jsem trochu doufala a nenašla. Myslím, že by to knihu trochu obzvláštnilo a dala by se i prominout trošku ta předvídatelnost.
Byla jsem nadšená z obálky. Jenže... Tahání a uklízení udělalo své a vystouplá červená písmena se odřela... Vidíte sami.
Milá oddechovka mezi svátky, ale doufala jsem asi v něco víc. Za mě tedy takový... Vánoční průměr.

leona0568
06.01.2024 4 z 5

Hezké čtení, dobře se mi četlo a rychle jsem knížku přečetla, bylo to nenáročné, jako stvořené pro odpočinek, vánoční klid, jo a je tam důležité připomenutí toho, jak potřebná je vzájemná komunikace, pochopení, porozumění, taky se nebát toho plnit si tajná přání, nebo dokázat je splnit někomu jinému...

Dandulka
06.01.2024 2 z 5

Chtěla jsem si přečíst něco s vánoční tématikou,ale moc mě příběh nenadchl. Asi to není můj šálek kávy.

alexvera
06.01.2024 3 z 5

"Proč se tak bojíme popadnout to, co chceme, za pačesy, když k tomu máme příležitost?"

V Christmas Village se pomalu blíží Vánoce, když učitelka Belle omylem ve vánici srazí kolem stařičkou Edinu.
V rámci péče o ostatní se Belle nastěhuje k Edině na hrad a začne o ni pečovat. Vše vypadá krásně přesně do té chvíle, než se před dveřmi objeví Edinin vnuk Jack, který o babičku dostal strach a myslí si, že Belle je zlodějka. Po všech možných peripetiích, přípravě školní vánoční besídky a plnění přání z vánočního dopisu tu máme enemies to lovers vztah.
Atmosféru skotské vysočiny krásně dokresluje hodně sněhu, oslík útěkář a klasicky pravá láska.

"Přeju si, aby na mě někomu záleželo. Chci, abych pro někoho byla první na světě..."

BlaV.
06.01.2024 4 z 5

Přečetla jsem, moc mi "neseděl" styl psaní (neustále se opakující - kluk, holka, ženská), ale příběh milý a pohodový, hezká pohádka.

Mrňous1
05.01.2024 5 z 5

Příjemný předvánoční příběh, hezké prostředí, zajímavé postavy, téma k zamyšlení, zvířecí hrdinové a happy end, prostě vše co funguje:-) Co víc si v tomto období ke čtení přát:-)))Doporučuji.

VeruHoráková
04.01.2024 5 z 5

Knihu jsem četla pár dní před Vánocemi a jsem za to moc ráda, protože tohle byl tak milý vánoční příběh, že mě to na Vánoce krásně naladilo.

Příběh se odehrává v zasněženém Skotsku v předvánočním období a je to příběh o plnění vánočních přání, ochotě pomáhat, přátelství a samozřejmě tam nechybí romantická linka. Líbilo se mi, že to nebylo psaný na sílu, za každou cenu z toho ten vánoční příběh vyždímat. Naopak, příběh tam hezky plyne a vy si užíváte zasněžené Skotsko, vánoční školní besídku, vůni kávy, vánoční dobroty, teplo krbu a příjemnou předvánoční atmosféru.

Úsměvný je, že knihu doporučuje zrovna Julie Caplin. Kdyby mi někdo řekl, že tu knihu napsala ona a je to její další romantický útěk, tak bych o tom vůbec nepochybovala. Tato kniha se mi dokonce líbila i víc než Hrad ve Skotsku, který Julie Caplin napsala

Knihu tak můžu určitě doporučit. Na zimní období je ideální

Knihomolka97
04.01.2024 5 z 5

Na Vánoce na Skotskem hradě jsem se moc těšila a sem moc ráda, že splnily má očekávání. I když jsem se trošku obávala mé neoblíbene er-formy, začetla jsem se hned.
Jedná se odpočinkový, milý, příběh o rodinných vztazích, druhých šancích a samozřejmě o lásce, který zahřeje u srdce. Hlavní hrdinka Belle je velmi sympatická, obětavá, hodná osůbka a nelze si ji neoblíbit. Také Jack, ten tvrdohlavej mezek, má srdce na správném místě. I když to mezi nimi nezačalo nejlépe, jejich sbližování jsem si užívala.
Oblíbila jsem si i vedlejší postavy a hlavně toulavého oslíka.
Prostředí a předvánoční období je takovou parádní třešinkou na dortu. Několikrát mě příběh i dojal a v závěru mi bylo líto, že už je konec.
Knihu opravdu vřele doporučuji.

martina1797
03.01.2024 3 z 5

Trošku slabší, hodně předvídatelný děj. Nebylo to úplně uvěřitelné, ale jako odpočinkovka mezi svátky, proč ne...

Simona317
02.01.2024 5 z 5

Všem, kdo mají rádi knihy Julie Caplinové, oddechovou a nenáročnou četbu a dostali tuto knihu k vánocům, vřele doporučuji. Kniha je pohlazením po duši.

chrudas
02.01.2024 5 z 5

Hezký vánoční příběh, četlo se samo. I když "červenou knihovnu" nevyhledávám měla jsem chuť si přečíst nějaký vánoční příběh a trefila jsem se dobře. Bavilo mě to.

Katka1974
31.12.2023 5 z 5

Druhá romantika, kterou jsem tyto vánoce přečetla a ano, ano,ano. Moc se mi líbila hlavní hrdinka, všichni obyvatelé vesničky, i zápletka mezi hlavními hrdiny. Bylo to čtivé, vtipné a zamilované, myslím, že bych také chtěla takové vánoce na skotském hradě.

Magdyla.8
31.12.2023 4 z 5

Nádherné vánoční čtení, které se odehrává na hradě. Čekala jsem naivní, plytký příběh, ale tohle byla taková nádhera. Na Vánoce mě to krásně naladilo a hlavní hrdinové mi padly do noty

pip11
30.12.2023 5 z 5

Sváteční příběh, ideální na posezení s hrnkem čaje a sněhem za okny. Je to krásný příběh o laskavých lidech a vzájemné pomoci, kde nechybí samozřejmě zvířátka, jeden věčně toulavý oslík a kocourek. Milá vánoční kniha, kterou jsem si příjemně užila.

EvikU.
30.12.2023 5 z 5

Tahle kniha mě zachránila v době, kdy se na mě valilo mnoho špatného, spousta nemocí a já jsem knize moc vděčná, že mi dala přesně to, co jsem v tu chvíli potřebovala.

Belle se cítí sama, žije ve Skotsku v jedné vesnici, učí ve škole a žije hlavně pro druhé. O maminku přišla jako dítě a tatínek je daleko v Africe pomáhá v sirotčinci. Jedno zimní odpoledne srazí stařenku z hradu. Oběma to změní život k lepšímu. Dávají si pocit užitečnosti, sebevědomí a chrání se navzájem od osamělosti.

Do toho na hrad přijíždí hraběnčin vnuk, kterého neviděla 30 let. Jeho otec zapříčinil i rozkol mezi Jackem a jeho matkou. Babička Edina má svá Vánoční přání. A Belle se rozhodne jí je splnit. S některými ji ale musí pomoci její vnuk Jack.

Nenáročné čtení, které ale bylo skvěle napsané, milé, dojemné se spoustou lidskosti, přátelství a lásky mezi lidmi.

Ano, příběh jako takový měl hodně předvídavou dějovou linku, ale četla se dobře. Zamlouval se mi styl psaní autorky, troufnu si říct, že tady ho ani překlad nijak nerušil. Takový láskyplný příběh, který vyvolal úsměv na rtech a na konci vykouzlil i slzy dojetí. Nakolik to bylo knihou a nakolik mým rozpoložením, ale tato kniha si mě získala svou láskou mezi lidmi a bude mít místo u mě v knihovně. A kdo ví, třeba se k ní každý rok vrátím o Vánocích

Kenan
30.12.2023 4 z 5

Milá kniha o plnění vánočních přání, návratu k tradicím, ochotě pomáhat a v pozadí s úžasným oslem a kočkou :)

Vánoce Skotsko

Autorovy knížky