Vánoce na skotském hradě

Vánoce na skotském hradě https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/523776/bmid_vanoce-na-skotskem-hrade-651edeca690ca.jpg 4 242 76

Jednoho dne Belle v chumelenici podklouzne kolo a ona narazí do stařičké paní a zraní jí kotník. Když zjistí, že Edina na nedalekém hradě žije úplně sama, rozhodne se k ní nastěhovat a postarat se o ni, dokud se neuzdraví, a připravit jí nezapomenutelné Vánoce. Jakmile se právník Jack dozví, že u jeho babičky bydlí cizí člověk, hned se za ní rozjede. Belle je mu od začátku podezřelá a on jí také. Vzájemně se sledují a dumají, co má ten druhý za lubem. Jenže i přes oboustrannou nevraživost je to k sobě neodolatelně přitahuje... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

Christmas in the Scottish Highlands , 2021

Nika151
11.12.2023 5 z 5

Před Vánoci chcete číst takovéto knizky, proto hodnotím plným počtem hvězdiček. Nicméně oproti Julii Caplin mi přijde scenérie méně uveritelna, hůře popsána..až na par pasáži (opravdu jich není moc) by se příběh mohl odehrávat “kdekoliv. Krásný motiv plnění přání starší paní, která osamoceně žije na hradě. Líbí se mi i netradiční domácí mazlíček.

Domieeele
11.12.2023 3 z 5

Neurazí, ale ani nenadchne.

astroweb
11.12.2023 1 z 5

(SPOILER) Ze začátku pohoda opravdu předvánoční, postupem od tří čtvrtin jsem musel poněkud přeskakovat, příliš průhledný konec, Vím, že to není thriller, ale ten závěr, když Jackovi vysvětlí matka, jak to s ním bylo, no žádná hitparáda.

alnahu
10.12.2023 4 z 5

Tak ,jako vždy před vánoci vyjde nová kniha -právě s tímto tématem a tak je to i v tomto příběhu s nádechem romantiky.

Danago
10.12.2023 5 z 5

Velice milý oddechový vánoční příběh. Tak trochu jinak pojatý příběh než jsme běžné zvyklí o to mi přišel lepší. Jaké můžou mít lidé přání i ve vysokém věku? A dají se splnit? Kéž by se každému povedlo splnit lidem jejich přání a zároveň se dostalo i na splnění jejich vlastních. Krásný, lidský a dojemný příběh. Ideální pro navození předvánoční atmosféry.

monika0181
09.12.2023 4 z 5

Na počátku jsem měla pocit, že čtu slohovou práci s tématem popis. Když jsem se začetla, kniha utekla rychle. Příběh je předvídatelný, ale nevadí to. Je psáno vtipně, čtivě. V knize mě asi nejvíce bavil oslík Bob, věčný tulák. Kniha je taková jednohubka, oddechovka, že ráno po dočtení, jsem nevěděla konec knihy a musela jsme se znovu podívat. Tedy v srdci moc stop nezanechala, nepřekvapila. Bylo to milé vánoční čtení bez nějakého většího přesahu.

babystar
03.12.2023 4 z 5

Čtivá romantika o lidskosti a splněných vánočních přáních. I když byl konec samozřejmě předvídatelný, bylo legrační, jak se Jack i Bella ze začátku podezírali z nekalých úmyslů a vypočítavosti. A vůbec vztah Jacka a Belly byl ukázkou toho, jak lze překonat nedůvěru k lidem i nenávist. Líbila se mi také soudržnost obyvatel vesnice. Kéž by to byla pravda!

Ivuska.09
30.11.2023 5 z 5

Krásný příběh s úžasnou atmosférou, který vás naladí na Vánoce. Hlavní hrdinové plní vánoční přání staré ženě a přitom si, jen tak mimochodem, dávají do pořádku i svůj vlastní život. Určitě stojí za přečtení!

boeink
29.11.2023 4 z 5

Už se stalo mým zvykem v předvánočním čase sáhnout po nějakém tom vánočním příběhu. Tento mě ale až tak nevtáhl a nevyvolal ve mě to správné předvánoční těšení. Nicméně kniha o plnění vánočních přání, sousedské sounáležitosti a samozřejmě taky o lásce se mi četla dobře. Pro navození Vánoc si možná přečtu něco dalšího..pokud to stihnu:-).

Renike
26.11.2023 5 z 5

To byl moc krásný vánoční příběh - s takovou knihou si představuji adventní a předvánoční dobu. Belle i Edina byly moc sympatické. Také nechyběly milující zvířata osel Bob a kocour Jinx. Bylo to krásné čtení na tak zimní a zasněžený dnešní den.

Martina023
26.11.2023 4 z 5

Pohodová kniha, četla se dobře. Takové to milé čtení, které i když víme jak dopadne, rádi čteme. Na vánoční čas ideální.

MirrorIsis
21.11.2023 5 z 5

Příjemné čtení, jak je na obalu pravdivě uvedeno, že doporučuje Julie Caplinová, řekla bych, že styl psaní je jí podobný.

Kudík
19.11.2023 4 z 5

Christmas Village je plná ochotných a nápomocných lidiček, a tohle je neuvěřitelně pozitivní čtení, které současně příjemně navozuje vánoční atmosféru. Belle Albanyová (30), učitelka roztomilých prťat, nešťastnou náhodou na kole srazí Edinu Lachlanovou (77) a tím začíná celý děj a kolotoč převážně kolem těchto osamělých žen. Belle chce pomáhat všem, a to jak Edině, tak i zaměstnat a zaujmout své malé svěřence, a kde jinde psát dopisy Santa Clausovi, než-li na hradě v krajině skotské Vysočiny. Tyto ženy nemohou být pozadu, a také si každá něco přeje. Splní se jejich přání? To si již musíte přečíst, ale máte-li rádi knihy bez přemýšlení a velkého očekávání, tak tato je ideální. Současně je zde i významný zástup čtyřnohých mazlíčků v podání kocoura Jinxe a oslíka Boba, kteří mají zrovna na právníka Jacka Hamiltona-Kirka svůj osobitý názor.

evineckY
16.11.2023 5 z 5

Při čtení této knihy mi byla pořádná zima a to je jediné z celého Skotska,
na které jsem se nesmírně těšila :-(
Ale je to tak milé a příjemné čtení, skvělá a soudržná komunita,
na kterou se každý může spolehnout...
Každý by mněl mít své Vánoční přání a nikdy není na ně pozdě.

kolacky
13.11.2023 4 z 5

Jak se to všechno krásně porovnalo! To mám na romantice ráda. Příjemně napínavý děj, kdy víte, že to dobře dopadne.

PaníUč
27.10.2023 5 z 5

Tento příběh mě obklopil nejen vánoční atmosférou, ale i láskou. A já si čtení velice užila. Proto hodnotím plným počtem hvězdiček.

Vánoce Skotsko

Autorovy knížky