Poslední oběť

Vražda. Láska. Zrada. A také poslední oběť, kterou je třeba přinést. Rose čelí obvinění z vraždy. Lissa chce uplatnit svůj nárok na královský trůn. Ne, teď už mezi nimi nebude nic takové jako dřív…

https://www.databazeknih.cz/images_books/63_/63277/vampyrska-akademie-posledni-obet-63277.jpg 4.71217

Vampýrská akademie (6.)

Last Sacrifice (2010)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Domino

yapalovac
17. srpnaodpad!

Rozhodně nejslabší z celé série! Hlavní hrdinka se chová jako rozmazlenej harant. Je jí absolutně jedno co je správné a co ne a udělá co jí první napadne. Kniha mě velice zklamala. Náznaky okamžitě prozrazují to, na co přijdou postavy za neskutečnou dobu. Zcela jasná vodítka k cíli jsou ignorována a pátrá se jiným směrem. Zkazilo to celkem příjemný dojem z předchozích dílů. Nechápu umístění v žebříčku!

EngliTer

Vrhám se na Pokrevní pouta, stoprocentně budou tak moc super jako tahle série :)

Lucka1355

Tohle byla moje nejlepší série co jsem kdy četla. Škoda že už to skončilo a že nebude pokračování Rose a Dimitrij.
Ale jsem ráda že všechno dobře dopadlo.

TheMelorry

Poslední závěrečná díl a poslední chvíle strávené s Rose a Lissou. Povedé zakončení celé série. V knize nechybělo napětí ani akce a vyřešilo se vše nedořešené z předchozích dílů. Jak se dalo očekávat všechno se k lepšímu obrátilo, ale tak je to vlastně nejlepší... Rozhodně jsem s autorkou neskončila a určitě si přečtu i její další knihy...

Adriana21

OMG! Boží! Super!...
Knížka byla úžasná a moc mě mrzí, že už je konec, já nechciii konec :(
Spoiler:
Už od začátku série jsem fandila vztahu Rose+Dimitii, takže jsem strašně ráda, že opravdu skončili spolu :) Ale na druhou stranu mi bylo strašně líto Adriana, protože jeho postavu jsem si hodně oblíbila, (ale v Pokrevních poutech na něj něco čeká), tak uvidíme. Ale i přes to pro mě prostě jediným správným koncem byl Rose a Dimitii.
Lisa, tak tuhle postavu jsem si od začátku série až do konce zrovna moc neoblíbila, ne že bych ji vyloženě nesnášela, ale nějak mi prostě neseděla. S Rose sice patří k sobě jako nejlepší kamarádky, ale vždy u mě vedla Rose, odvážná, vrhá se po hlavě do každé akce, šílené nápady, silná... prostě kdo by takový nechtěl být že?
Kniha plná akcí, napětí, vzrušení a zvratů...

karolina1733

Jedna z nejlepších sérií, co jsem kdy četla.

KatulakT

Můj vysněný konec této série a já stejně nejsem šťastná. Proč? Možná proto, že tímhle pro mě osudy Rose a Dimitrije končí. Jak už jsem řekla, člověk by se neměl zamilovávat a už vůbec ne do fiktivních postav. Sakra!
Je neuvěřitelné, čím si ti dva prošli. Oba doslova prošli peklem a vrátili se zase zpět - tam, kam oba patří. K sobě.
Na tomto místě by bylo možná vhodné zhodnotit celou sérii. Bylo velmi dobře patrné, jak se autorka během psaní vyvíjí a zlepšuje. Charaktery postav byly krásně plastické a chovaly se opravdu velice realisticky, což je obdivuhodné u takto rozsáhlé série. Děj byl mnohdy opravdu nepředvídatelný, což velice vítám. Nejlépe hodnotím díl třetí a čtvrtý. Obdivuji částečně tu zvrácenost a mučení, kterých jsme byli svědkem.
Neskutečné. Možná jsem už stará na takovéhle románky, ale já tím byla naprosto unesena.

Celkově hodnocení 100 %

PeťkaW.

Výborně zpracované zakončení celé série. Spousta akce, napětí, zvratů, překvapení... trochu mě mrzí předvídatelný závěr a jeho, až překvapivě hladký, průběh. Čekala jsem trochu něco víc a možná i nějaký ten zvrat. Tak sladký happyend mi nebyl moc po chuti, ale celkový dojem to kazí jen minimálně. Série o Vampýrské akademii se čte skoro sama. První 3 díly jsou takové vlažnější, ale pak se všechno hezky rozjede a stránky ubývají, člověk ani neví jak. Rozhodně je to jedna z lepších sérií s upírskou tématikou. Hodně postav mi bude chybět a myslím, že se ke knihám ještě někdy vrátím.

Šárík001

Série Vampýrská akademie patří k mým oblíbeným, takže jsem se bála příchodu posledního dílu. Musím uznat, že jsem byla velmi překvapena. Myslím, že Richelle Mead opravdu dobře popsala pobyt 'mimo' morojský svět a závěr jsem opravdu nečekala. V životě by mne něco takového nenapadlo, ale jakmile bylo vysvětleno 'proč, kde a jak', vše mi již dávalo smysl.
Doporučuji.

whiolet

Moc mě nebavila

Twinny

Nechápu motiv k zavraždění královny.

ivetdvorak
29.12.2016

nejlepší díl :)

Klarisska1
04.12.2016

Celá série pro me byla velmi čtiva a nemohla jsem se od ni odtrhnout.... Ale musím uznat ue me tento poslední díl v něčem zklamal.....
SPOILER
Fandila jsem Adrianovi do poslední chvíle i když mi bylo jasné jak to celé dopadne...... Bylo mi Adriana líto ze to takhle s ním dopadlo.

zuzana4291
11.11.2016

Tak poslední díl je jeden z těch povedenějších. Od začátku skoro až do konce plný akcí a čtenář se u knihy nenudí. Nejvíc zklamaná jsem byla z konce. Jelikož mi to připomnělo pohádky nebo zamilovaný román "zlo bylo potrestáno a všichni budou žít šťastně až do smrti".

BarkaS
25.10.2016

Tahle série byla průměrná až podprůměrná a poslední díl to nezachránil, pokračovalo nelogické chování hlavních hrdinů, změna jejich povahy (podle toho jak se to zrovna hodilo kvůli dějovým zvratům). Jak byl vlastně motiv královniny vraždy jsem se taky uspokojivě nedozvěděla. Bylo to blbé a ploché, ale (a to se opakuji) chvílemi docela čtivé jako předchozí díly.

kjama
22.10.2016

Parádní zakončení.
PS: Jsem jediná, komu tento příběh velice připomíná příběh Buffy a Angela ve druhé sérii? :)

Meridea
18.10.2016

Pro mě byl tento díl krásným zakončením celé série, povedl se stejně jako 3. díl této série. Moc hezky napsané. Mohlo by být ještě pokračování :-)

KristýnaK.
10.10.2016

Tak tenhle díl byl naprosto a bez dohadování ten nejhorší díl série, děj byl předvídatelný, od toho jak se Rose dozvěděla kdo je vrahem Taťány a ještě to nebylo napsáno v knize, věděla jsem to i já. Bylo to až moc přecitlivělé, jako například Rose a Dimitrij jsou si souzeni, když jsou u sebe, tak to má takový vliv, že se z toho všichni poserou. Štve mě jak Rose odkopla Adriana a podvedla ho. Štve mě, že se přetrhlo pouto. A mělo to až moc růžový konec. Naprostá nuda od začátku až do konce. Když to shrnu celá série měla dojem na mě jako kdyby se od prvního dílu až do čtvrtého dílu napětí naprosto stupňovalo a pak obrovský spád dolů.

evca7271
30.09.2016

Moc krasny,az me je docela lito,ze uz to skoncilo.

Bambula4
12.09.2016

Celá série Vampýrské Akademie byla neskutečně čtivá..... Pořád se něco dělo a hned od začátku byl příběh zajímavý..

Veeria
07.09.2016

Tuto sérii jsem si zamilovala již od prvního dílu - tato láska trvá a bude trvat. Tím jsem si jistá. Nemám slov. Pro mne tyto knihy mají vše a ještě něco víc. Jsem vděčná autorce za postavy, kterým vdechla život. Dimko a Adrian. Dva muži, které bych chtěla mít v realitě. A to vystihuje vše. :) Mít za přátele nejen je, ale i Rose a Lissu....to by bylo panečku dobrodružství. To se mi sice nesplní, ale právě díky knihám s nimi můžu být. A to je to nejkrásnější - být a žít spolu s postavami. Pozvěte si je do svého života i vy :)

Mellisek
06.09.2016

Hodnotím celou serii,pro me oddechovè vyborne cteni. Cela serie byla čtivá zahadna plno zapletek a posledni dil to cele krasne ukončil

zuzanagelnarova
02.09.2016

Tahle série mně okouzlila už od začátku a bude mi hodně chybět snad pokrevní pouta boudou dobra, ale snad ano když tam bude Adrian :)A osobně bych byla radši kdyby si Rose vybrala Adrian

Edona
10.08.2016

Vampýrskou akademii mám moc ráda. Jen těžko se loučím s mými oblíbenci - Rose a Dimitrijem. Příběh Rose mě dostal a vím, že to není naposledy, kdy jsem knihy četla. S posledním dílem mám však trochu problém, při čtení jsem se nudila a moc mě to nebavilo. Za mě určitě nejslabší díl ze série. Což samozřejmě neznamená, že Poslední oběť je propadák. Stojí hned za ostatními, jen už to nebylo úplně ono. Na Pokrevní pouta se zatím nechystám, tuším, že bez Rose by to nebylo ono.

KniSKov
13.06.2016

Měla jsem chuť přečíst si něco oddechového a romantického a to tahle série určitě splnila. Napínavý děj, čte se samo :-)

janno69
27.05.2016

Skvěle ukončená série, napínavé až do konce :-) Celá série se mi moc dobře četla a moc líbila. I když má štítek Pro děti a mládež a tam už opravdu nepatřím, tak jsem si ji krásně užila. Oddechová četba, která tě chytne a nepustí. Nebyla jediná postava, která by se mi nelíbila a u které bych si někdy pomyslela "tak, ty sem fakt nepatříš, ty jsi tu navíc" a to se mi jen tak nestává. Většinou si nějakou najdu. Díky paní Mead, pište dál takto pěkné knihy......

Sofi2912
14.05.2016

Celá série byla naprosto úžasná. Tenhle díl mi připadal nejlepší. To ukončení bylo super, ale bylo mi hodně líto Adriana. Musím si, ale co nejdřív koupit Pokrevní pouta, zajímá mě jak bude pokračovat život Adriana, Jill a Sydney. Nejspíš si postupem času koupím i ostatní série od této autorky, protože jsem Richelle Mead zařadila díky VA mezi mé oblíbené spisovatele. Doporučuji!!

Laurel
22.04.2016

Moje kamarádka prohlásila, že tohle je nejhorší a zároveň nejlepší díl ze všech. Nejhorší na tom je, že musím naprosto souhlasit. Ani nedokážu říct proč "nejhorší", ale má to něco do sebe :D V tomhle díle bylo tolik zvratů a překvapení, že je nedokážu spočítat ani na 10 rukách :D Ale smekám před Richelle, že to uměla naplánovat do takových detailů. Konec... No... Ne málo překvapivý :D Podotýkám, že jsem u nějakých částí dokonce brečela smíchy :D No, ne jenom smíchy. Jsem ráda, že skončila s Dimitrijem, i když jsem si někdy říkala: "Né, Adrian je nej!". Fakt jsem v tom měla děsnou motanici :D
A musím říct... Tahle série mi bude děsně chybět :'( :3

mirkol
10.04.2016

Celá série se mi líbila, i když mě mrzí, že už je konec, ale zase jsem ráda, že v pokračování se něco víc dozvím o Sydney a alchymistech celkově. Kdyby tam nebylo to pokračování, tak bych po pravdě byla naštvaná na Rose, kvůli Adrianovi, ale takhle jsem jenom ráda, že má svůj happy end.

simi28
28.03.2016

Tato série je dokonalá! Tento díl se mi líbil nejvíc, ale zároveň mě mrzí, že tato série končí. Rose a Dimitrij mě budou chybět a Lissa Christian taky. Je to jedna z mých nejoblíbenějších sériích a všem ji doporučuji.