Poslední oběť

Vražda. Láska. Zrada.
A také poslední oběť, kterou je třeba přinést. Rose čelí obvinění z vraždy.
Lissa chce uplatnit svůj nárok na královský trůn. Ne, teď už mezi nimi nebude nic takové jako dřív…

https://www.databazeknih.cz/images_books/63_/63277/posledni-obet-1Oc-63277.jpg 4.61268
Série:

Vampýrská akademie (6.)

Originální název:

Last Sacrifice (2010)

Žánr:
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Domino
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (139)

Přidat komentář
pupopony
předevčíremodpad!

Ach jo, že jsem se nechal nachytat. Něco tak naivního jsem dlouho nečetl.

sd1992
21. listopadu

Mooooc dokonalá série... Je mi fakt hrozně smutno, že jsem právě dočetla poslední díl... :( Bude mi to celé chybět :D Tak se těším, až se vrhnu aspoň na Pokrevní pouta... :D Ale všechny díly byly naprosto parádní :-)

KTera
12. listopadu

Úžasná série, nechybělo napětí ani akce. Všechny díly se mi moc líbily.

Veveruškaaa
11. listopadu

Nemám co, dodat.
Celá tato série mě tak neskutečně bavila, nemůžu říct který díl byl nejlepší, protože všechny se mi moc líbily. Maximálně můžu říct že, od prvního dílu byly ty další lepší a lepší. :-)
U tohohle jsem byla napjatá od začátku až dokonce, už jen kvůli pátráni po vrahovi a Dimitrijovi a Rose. Jsem ráda, že to nakonec dopadlo dobře a skončili spolu. :-)
Dimitrij k ní pořád něco cítil, jen toho měl fakt dost té viny a bál se to přiznat.
Adrian mě tam krapet ke konci naštval ale, moc jsem se mu nedivila že, sám byl naštvaný. :-D
Taky chci svého Dimitrije :-D
Jsem zvědavá na Pokrevní pouta, a doufám že, si zvyknu na jinou hrdinku. No uvidíme :-)
5************** pět hvězdiček je sakra málo :-D

LucyDvorska
15. října

Celou knihu jsem byla napjatá, jak to dopadne a jak Rose rozluští "záhadu," kdo vlastně zabil královnu. Nádherný konec úžasné série. Bylo fajn prožívat s Rose všechny její trable ale i skvělé chvíle. Jsem ráda, jak to skončilo a určitě si celou sérii přečtu ráda znova. Kniha je čtivá a napínavá. Je to takové oddychové čtení, aspoň pro mě :)

jana3526
30. září

Uzasna serie. Uzasny konec. Jen by me strasne zajimalo cim se Abe vlastne zivil:)

janebeauty9860
24. srpna

Celá série se mi líbila, četla se jedním dechem. S koncem jsem spokojená, akorát mi je líto Adriana. Celkem jsem si ho oblíbila.

yapalovac
17. srpnaodpad!

Rozhodně nejslabší z celé série! Hlavní hrdinka se chová jako rozmazlenej harant. Je jí absolutně jedno co je správné a co ne a udělá co jí první napadne. Kniha mě velice zklamala. Náznaky okamžitě prozrazují to, na co přijdou postavy za neskutečnou dobu. Zcela jasná vodítka k cíli jsou ignorována a pátrá se jiným směrem. Zkazilo to celkem příjemný dojem z předchozích dílů. Nechápu umístění v žebříčku!

EngliTer
14. srpna

Vrhám se na Pokrevní pouta, stoprocentně budou tak moc super jako tahle série :)

Lucka1355
04. srpna

Tohle byla moje nejlepší série co jsem kdy četla. Škoda že už to skončilo a že nebude pokračování Rose a Dimitrij.
Ale jsem ráda že všechno dobře dopadlo.

TheMelorry
15. července

Poslední závěrečná díl a poslední chvíle strávené s Rose a Lissou. Povedé zakončení celé série. V knize nechybělo napětí ani akce a vyřešilo se vše nedořešené z předchozích dílů. Jak se dalo očekávat všechno se k lepšímu obrátilo, ale tak je to vlastně nejlepší... Rozhodně jsem s autorkou neskončila a určitě si přečtu i její další knihy...

Adriana21
10. června

OMG! Boží! Super!...
Knížka byla úžasná a moc mě mrzí, že už je konec, já nechciii konec :(
Spoiler:
Už od začátku série jsem fandila vztahu Rose+Dimitii, takže jsem strašně ráda, že opravdu skončili spolu :) Ale na druhou stranu mi bylo strašně líto Adriana, protože jeho postavu jsem si hodně oblíbila, (ale v Pokrevních poutech na něj něco čeká), tak uvidíme. Ale i přes to pro mě prostě jediným správným koncem byl Rose a Dimitii.
Lisa, tak tuhle postavu jsem si od začátku série až do konce zrovna moc neoblíbila, ne že bych ji vyloženě nesnášela, ale nějak mi prostě neseděla. S Rose sice patří k sobě jako nejlepší kamarádky, ale vždy u mě vedla Rose, odvážná, vrhá se po hlavě do každé akce, šílené nápady, silná... prostě kdo by takový nechtěl být že?
Kniha plná akcí, napětí, vzrušení a zvratů...

karolina1733
04. června

Jedna z nejlepších sérií, co jsem kdy četla.

KatulakT
24. dubna

Můj vysněný konec této série a já stejně nejsem šťastná. Proč? Možná proto, že tímhle pro mě osudy Rose a Dimitrije končí. Jak už jsem řekla, člověk by se neměl zamilovávat a už vůbec ne do fiktivních postav. Sakra!
Je neuvěřitelné, čím si ti dva prošli. Oba doslova prošli peklem a vrátili se zase zpět - tam, kam oba patří. K sobě.
Na tomto místě by bylo možná vhodné zhodnotit celou sérii. Bylo velmi dobře patrné, jak se autorka během psaní vyvíjí a zlepšuje. Charaktery postav byly krásně plastické a chovaly se opravdu velice realisticky, což je obdivuhodné u takto rozsáhlé série. Děj byl mnohdy opravdu nepředvídatelný, což velice vítám. Nejlépe hodnotím díl třetí a čtvrtý. Obdivuji částečně tu zvrácenost a mučení, kterých jsme byli svědkem.
Neskutečné. Možná jsem už stará na takovéhle románky, ale já tím byla naprosto unesena.

Celkově hodnocení 100 %

PeťkaW.
24. března

Výborně zpracované zakončení celé série. Spousta akce, napětí, zvratů, překvapení... trochu mě mrzí předvídatelný závěr a jeho, až překvapivě hladký, průběh. Čekala jsem trochu něco víc a možná i nějaký ten zvrat. Tak sladký happyend mi nebyl moc po chuti, ale celkový dojem to kazí jen minimálně. Série o Vampýrské akademii se čte skoro sama. První 3 díly jsou takové vlažnější, ale pak se všechno hezky rozjede a stránky ubývají, člověk ani neví jak. Rozhodně je to jedna z lepších sérií s upírskou tématikou. Hodně postav mi bude chybět a myslím, že se ke knihám ještě někdy vrátím.

Šárík001
12. února

Série Vampýrská akademie patří k mým oblíbeným, takže jsem se bála příchodu posledního dílu. Musím uznat, že jsem byla velmi překvapena. Myslím, že Richelle Mead opravdu dobře popsala pobyt 'mimo' morojský svět a závěr jsem opravdu nečekala. V životě by mne něco takového nenapadlo, ale jakmile bylo vysvětleno 'proč, kde a jak', vše mi již dávalo smysl.
Doporučuji.

whiolet
28. ledna

Moc mě nebavila

Twinny
10. ledna

Nechápu motiv k zavraždění královny.

ivetdvorak
29.12.2016

nejlepší díl :)

Klarisska1
04.12.2016

Celá série pro me byla velmi čtiva a nemohla jsem se od ni odtrhnout.... Ale musím uznat ue me tento poslední díl v něčem zklamal.....
SPOILER
Fandila jsem Adrianovi do poslední chvíle i když mi bylo jasné jak to celé dopadne...... Bylo mi Adriana líto ze to takhle s ním dopadlo.

zuzana4291
11.11.2016

Tak poslední díl je jeden z těch povedenějších. Od začátku skoro až do konce plný akcí a čtenář se u knihy nenudí. Nejvíc zklamaná jsem byla z konce. Jelikož mi to připomnělo pohádky nebo zamilovaný román "zlo bylo potrestáno a všichni budou žít šťastně až do smrti".

BarkaS
25.10.2016

Tahle série byla průměrná až podprůměrná a poslední díl to nezachránil, pokračovalo nelogické chování hlavních hrdinů, změna jejich povahy (podle toho jak se to zrovna hodilo kvůli dějovým zvratům). Jak byl vlastně motiv královniny vraždy jsem se taky uspokojivě nedozvěděla. Bylo to blbé a ploché, ale (a to se opakuji) chvílemi docela čtivé jako předchozí díly.

kjama
22.10.2016

Parádní zakončení.
PS: Jsem jediná, komu tento příběh velice připomíná příběh Buffy a Angela ve druhé sérii? :)

Meridea
18.10.2016

Pro mě byl tento díl krásným zakončením celé série, povedl se stejně jako 3. díl této série. Moc hezky napsané. Mohlo by být ještě pokračování :-)

KristýnaK.
10.10.2016

Tak tenhle díl byl naprosto a bez dohadování ten nejhorší díl série, děj byl předvídatelný, od toho jak se Rose dozvěděla kdo je vrahem Taťány a ještě to nebylo napsáno v knize, věděla jsem to i já. Bylo to až moc přecitlivělé, jako například Rose a Dimitrij jsou si souzeni, když jsou u sebe, tak to má takový vliv, že se z toho všichni poserou. Štve mě jak Rose odkopla Adriana a podvedla ho. Štve mě, že se přetrhlo pouto. A mělo to až moc růžový konec. Naprostá nuda od začátku až do konce. Když to shrnu celá série měla dojem na mě jako kdyby se od prvního dílu až do čtvrtého dílu napětí naprosto stupňovalo a pak obrovský spád dolů.

evca7271
30.09.2016

Moc krasny,az me je docela lito,ze uz to skoncilo.

Bambula4
12.09.2016

Celá série Vampýrské Akademie byla neskutečně čtivá..... Pořád se něco dělo a hned od začátku byl příběh zajímavý..

Veeria
07.09.2016

Tuto sérii jsem si zamilovala již od prvního dílu - tato láska trvá a bude trvat. Tím jsem si jistá. Nemám slov. Pro mne tyto knihy mají vše a ještě něco víc. Jsem vděčná autorce za postavy, kterým vdechla život. Dimko a Adrian. Dva muži, které bych chtěla mít v realitě. A to vystihuje vše. :) Mít za přátele nejen je, ale i Rose a Lissu....to by bylo panečku dobrodružství. To se mi sice nesplní, ale právě díky knihám s nimi můžu být. A to je to nejkrásnější - být a žít spolu s postavami. Pozvěte si je do svého života i vy :)

Mellisek
06.09.2016

Hodnotím celou serii,pro me oddechovè vyborne cteni. Cela serie byla čtivá zahadna plno zapletek a posledni dil to cele krasne ukončil

zuzanagelnarova
02.09.2016

Tahle série mně okouzlila už od začátku a bude mi hodně chybět snad pokrevní pouta boudou dobra, ale snad ano když tam bude Adrian :)A osobně bych byla radši kdyby si Rose vybrala Adrian